Jump to content



Recommended Posts

Το ονομα σου στην clan?

 

Clan του φόρουμ εννοείς; Είμαι ήδη σε άλλη clan... (αν θυμάμαι καλά δεν γίνεται να είμαστε σε 2 ταυτόχρονα). Αλλά αν θες μπορείς να με κάνεις add in friendlist.

 

(Αντέγραψα την υπογραφή σου και έβαλα την seasonal character :whistling:  )

Link to comment
Share on other sites

Σκόπευα να γράψω κάποια πράγματα που είχα στο μυαλό μου, αλλά με τέτοιο σκίσιμο στο γραφείο δεν υπάρχει η απαραίτητη όρεξη και υπομονή. Έστω και με απίστευτα τηλεγραφικό τρόπο, θα ήθελα για την 3η σεζόν να κάνουμε κάποιο live stream σε twitch! Πρέπει να ψαχτώ λίγο πάνω στο θέμα... πάντως θα έχει ενδιαφέρον η συγκεκριμένη προοπτική. Καλό ξημέρωμα σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά το season,πολλά legs και πολύς λαός στα riff /grif 

έπαιξα γύρω στις 400 ώρες πάνω κάτω και το πιο σημαντικό είναι ότι για πρώτη φορά ασχολήθηκα με Barb --και έπεσε και σε μένα ένα φουρνάκι επιτέλους-- από kadala

πάμε για S3  :D

 

AOQdqeH.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα σε άδεια!... και έτσι μπόρεσα να κάτσω με ηρεμία στο pc μου. Από ότι είδα το νέο patch κυκλοφόρησε, συνεπώς με την πρώτη ευκαιρία θα το περάσουν όσοι δεν το έχουν κάνει ήδη. Αναλυτικές πληροφορίες στο παρακάτω λινκ…

 

http://eu.battle.net/d3/en/blog/18642492/

Link to comment
Share on other sites

Το νέο σετάκι του DH ψιλοσπέρνει. Το συμπλήρωσα μέσα σε λίγη ώρα και χωρίς να έχω κανένα κομμάτι ancient έχω 2.5 μύρια damage στην καρτέλα και 4.8 μύρια elemental (fire).

Με Marauder τα crits μου ήταν 30-35m (x5 sentries) ενώ τώρα βλέπω νουμεράκια 360-380m (μόνο από μένα, τα sentries τα έχω με polar stations να procάρουν Cull the Weak & Bane of the trapped).

 

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Chosen-2702/hero/57377420

(έχει φάει ζαβλαμά το site της Bliz και ενώ δείχνει το καινούριο gear, έχει κολλήσει στα παλιά skills)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επεσε epic fail για barbs καθως τα παλουκαρια της blizz δεν βγαλανε ενα item τελικα, το Mortick's brace (τρελα OP δεν το συζηταμε) ετσι γιατι μπορουν και εχει γινει ψιλοπανικος στα forum.

Εγω ειδα αυτο και ελιωσα στα γελια :p

 

http://www.youtube.com/watch?v=JTRAagg02s8

Έγινε επεξεργασία από P70
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επεσε epic fail για barbs καθως τα παλουκαρια της blizz δεν βγαλανε ενα item τελικα, το Mortick's brace

 

Πολύ γέλιο. Το τραγικότερο όλων, είναι ότι το να μην το βάλουν, το αποφάσισαν την ημέρα που έμπαινε το patch και δεν το έγραψαν καθόλου στα patch notes. Κατά συνέπεια, κάποιοι ανοίξανε θέματα στο US forum της Bliz και λέγανε "4.500 shards and still no Mortick's brace, anyone got it already?" και μπήκαν οι μπλε και είπαν "oops forgot to tell you..."

Link to comment
Share on other sites

Το νέο σετάκι του DH ψιλοσπέρνει. Το συμπλήρωσα μέσα σε λίγη ώρα και χωρίς να έχω κανένα κομμάτι ancient έχω 2.5 μύρια damage στην καρτέλα και 4.8 μύρια elemental (fire).

Με Marauder τα crits μου ήταν 30-35m (x5 sentries) ενώ τώρα βλέπω νουμεράκια 360-380m (μόνο από μένα, τα sentries τα έχω με polar stations να procάρουν Cull the Weak & Bane of the trapped).

 

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Chosen-2702/hero/57377420

(έχει φάει ζαβλαμά το site της Bliz και ενώ δείχνει το καινούριο gear, έχει κολλήσει στα παλιά skills)

 

Ήδη κάποιος σόλαρε GR56.

H profile screen τρώει φρίκες και δεν κάνει σωστά update όπως έγραψες, πάντως σίγουρα με UE έπαιξε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον προς ενδιαφερομενους εκατσα και ελιωσα τα WW spec χθες ολα.Δηλαδη mixed IK WoTW και καθαρο IK.Kατ αρχας οτιδηποτε χωρις Bul Kathos Set ξεχνατε το WW.To fury δε ερχεται με τιποτα.Μιλαμε φυσικα με Superstition ,Rune στους Αncient και weapon mastery.

Το καλυτερο που καταφερα ειναι το 6 IK μαζι με Striding Giant Ηellfire Amulet και Unity γενικα ολα τα skills full dps .Αυτο με παει μεχρι 42-43.Παραπανω μου λειπει το DPS γιατι οπως καταλαβενετε εκαναν την μαλακια τους και ή Insanity ή Striding Giant παει η δουλεια.Οποτε η πατε με full dps και την ψυχη στη κουλουρη και τρεχατε ποδαρακια μου η απλα πατε ανετα αλλα ως εκει γιατι για παραπανω θες 7-9Μ dps στη καρτελα και οχι 3-4

To μονα που εμειναν να δοκιμασω ειναι full WotW Set να δω τι μπορει να "κ#$σει" το dust devils σε spam run and run mode αν και αμφιβαλλω και το Skull Grasp που το χα αλλα το χα κανει destroy πριν το patch και τωρα δε λεει να πεσει.

 

Κριμα γιατι ειχα ορεξη και χρονο να παιξω λιγο season 3 αλλα δυστυχως κυριοι βλακες της blizzard θα προτιμησω MK X και GTA V

Έγινε επεξεργασία από Helly
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Πριν λίγο επέστρεψα Αθήνα και συνειδητοποίησα, ότι με την επιστροφή μου τέλος και τυπικά το Πάσχα…. Στα δικά μας τώρα!

 

Η 3η σεζόν για το Diablo ξεκίνησε, αλλά λόγο της περιόδου του Πάσχα τα πράγματα είναι λίγο μουδιασμένα.

 

Επειδή στην 3η σεζόν έχω αφιερώσει λίγο χρόνο (ήμουν εκτός), θέλω να πιστεύω πως από εβδομάδα θα ξανά μαζευτούμε στην clan μας και για να κάνουμε ωραία game. Το ξέρω πως το να ξεκινάς από lvl 0 είναι τρελό θεματακι, αλλά σκέφτομαι πως και το να ανεβάζεις απλά paragon points σε ένα έτοιμο ήρωα είναι εξίσου θέμα.

 

Εύχομαι τα παιδιά που έχουν ήδη προχωρήσει με κάποιο ήρωα, να βάλουν ένα χεράκι και να μας βοηθήσουν να καλύψουμε τον χαμένο χρόνο. Υποθέτω πως το να έχεις 3 άτομα απλά να ακολουθούν (για να ανεβάσουν επίπεδο) και εσύ να καθαρίζεις για αυτούς να μην είναι και το καλύτερο δυνατό σενάριο :rolleyes: , ΑΛΛΑ και εμείς μολις είμαστε σε αξιοπρεπή επίπεδο μαζί σας θα κάνουμε game και θα παιρναμε χρόνο παρέα στα rifts…

 

Από αύριο ξεκινώ από lvl 10 που έχω αφήσει τον crusader, και εύχομαι σύντομα να είμαι σε νορμάλ επίπεδο. Η τρίτη σεζόν από ότι πήρε το μάτι μου θα κρατήσει περίπου 3+ μήνες! Όπως καταλαβαίνετε καλά τέλη Αυγούστου για την τέταρτη… Καλό ξημέρωμα σε όλους....

 

Ps. Expect Season 3 to be at least 4 months long.... While the exact end date is not yet known, we plan on once again giving 2 weeks’ notice before Season 3 ends.

http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/16860296547?page=1

 

H5eIVV.png

Έγινε επεξεργασία από FRuLiS13_acg
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει ζαβλαμά με το Delsere's Magnum Opus που επαναφέρει την μάγισσα στα μεγάλα GRs.

Έχει 2 builds: tank-ish με το Primus helm που δίνει όλα τα runes στο Slow Time (απαιτεί RORG), ή full dps με Focus/Restraint.

 

Δοκίμασα το tank/Primus build και αν και έκανα το μισό damage, δεν κουνιέται τίποτα στην οθόνη.

Ο όλεθρος όμως έρχεται από το dps build (αν μου έλεγες πριν από μια βδομάδα ότι θα έβαζα μάγισσα και dps στην ίδια πρόταση, δεν θα σε πίστευα). Χωρίς buffs από κανέναν άλλον, πετάω 2-2.2b crits κάθε δευτερόλεπτο. Χτες που έβαλε ο Κώστας τον WD του και είχα BigBadVoodoo, τα νούμερα αυτά γινόντουσαν 3-3.4b.

 

Το αδύνατο σημείο του είναι το περιορισμένο ΑΟΕ (τα νούμερα αυτά τα κάνεις μέσα στις φούσκες του Slow Time).

 

Κάνω πολύ περισσότερο damage κι από τους 3 DH μου (Cold-Fire M6 και Unhallowed Essence), ενώ το survivability είναι σκάλες ανώτερο (φαρμάρισμα 46-48GR με 1 ή 2 deaths).

 

Γιώργοοοοο (Borg) ντύσου με Magnum Opus και πάμε να δοκιμάσουμε. Θέλω να δω groupάκι με 2 Magnum Opus και 2 μαζώχτες (WD+monk ή WD+crus).

 

 

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Chosen-2702/hero/42667380

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.