Jump to content



Recommended Posts

Εχθές μου έδωσαν bot account με έναν 60άρι barbarian, 50m gold και μπόλικα gems, crafting και items.

Ξεκίνησα campaing Softcore-Hard Difficulty και έχω έναν demon hunter 24 level.

Θα το πάω χαλαρά γιατί τα diablo τα παίζω συνήθως για το story και τα cinematics και όχι τόσο για το end game farming.

Θα μου πεις γιατί το ξεκίνησες 3χρόνια αφού βγήκε?....

Λεφτά να το αγόραζα δε παίζουν, το expansion στο 20άρικο ψιλοχλωμό προς το παρόν.......οπότε χαλαρά να δω το story και να το απολαύσω.

Μέχρι τότε οποιεσδήποτε συμβουλές για extra απόλαυση καλοδεχούμενες. No spoilers plz. Μπήκα Act2 και γουστάρω τρελά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Explore όλο το map. Αυτή είναι η μόνη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω. (αν και υποθέτω το κάνεις ήδη).

 

Υπάρχουν map events και τα κλασσικά random "dungeons".Eπίσης υπάρχουν και exploration achievements αν θυμάμαι σωστά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Explore όλο το map. Αυτή είναι η μόνη συμβουλή που μπορώ να σου δώσω. (αν και υποθέτω το κάνεις ήδη).

 

Υπάρχουν map events και τα κλασσικά random "dungeons".Eπίσης υπάρχουν και exploration achievements αν θυμάμαι σωστά.

 

Το κάνω ήδη. Είμαι τύπος που ανοίγω δεξιόστροφα το map μέχρι να βρω τοίχο και μετά αρχίζω τα μπρος πίσω για να μην μείνει τίποτα ανεξερεύνητο :p

Το πρώτο legendary έπεσε στο 15lvl, Fletcher's Pride Quiver, και στο 18 το Leoric's Crown Helmet.

Link to comment
Share on other sites

το expansion στο 20άρικο ψιλοχλωμό προς το παρόν.......

 

Να αναθεωρήσεις, οι αλλαγές και το νέο περιεχόμενο το κάνουν περισσότερο ένα επιπλέον παιχνίδι, παρά ένα expansion.

 

No spoilers plz.

 

Snape kills Dumbledore

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο αν παιζεις μονο για το story τοτε σε μια βδομαδα τελειωσες δεν θα εχεις τι να κανεις...

Μην τους ακούς, το παιχνίδι ξεκινά στο 70lvl γύρω στο 300-500 paragon που θα έχεις ντυθεί καλά :)

Έγινε επεξεργασία από syban
Link to comment
Share on other sites

 

Να αναθεωρήσεις, οι αλλαγές και το νέο περιεχόμενο το κάνουν περισσότερο ένα επιπλέον παιχνίδι, παρά ένα expansion.

 

 

Snape kills Dumbledore

 

Ευτυχώς σιχαίνομαι τα harry floter :hehe:

 

 

Μην τους ακούς, το παιχνίδι ξεκινά στο 70lvl γύρω στο 300-500 paragon που θα έχεις ντυθεί καλά :)

 

Καλά αφού τελειώσω το story θα επανέλθω να δούμε αν θα προχωρήσει το θέμα με το expansion. δεχόμεθα donations (όχι σε adena ρε μλκες!)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Πέτρο. 

 

Το εξπάνσιον είναι άλλο παιχνίδι τελείως, και αξίζει. 

 

Ούτε 0.000000000000001% του διαβλο δεν το έπαιξε για το story line, εννοείται δες το, κάντο, πωρώσου, αλλά μετά αρχίζει το παιχνίδι. 

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να ανεβεις paragon, να ντυσεις τον χαρακτηρα σου καλα και να τον ευχαριστηθεις εχει fun! Μετα ομως, ποσο πια να λιωνεις στα rifts? Θα βαρεθεις. Για τις season δεν μιλαω καν, αστεια πραγματα για μενα.

 

Οποτε -αν αποφασισεις για το expansion- πηγαινε το αργα και σταθερα, για να μην το βαλεις στο συρταρι γρηγορα :p

Έγινε επεξεργασία από ardi21
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, και γω με την απορία θα μείνω. Ναι ωραία, παίζουμε ένα game για να διασκεδάσουμε, αλλά τι ακριβώς είναι το διασκεδαστικό στο να προσπαθείς απλά να πετύχεις κάποια random items; Έστω και ομαδικώς;

 

Ξαναλέω. Η διασκέδαση διασκέδαση, αλλά υποτίθεται όλοι μας έχουμε λίγο πολύ "καεί" σε κάποιο Raid, σε κάποιο siege, σε κανα PVP κλπ. Δεν κάνω σύγκριση με ΜΜΟ, απλά κάτι δεν μου κολλάει στο να "καείς" ενάντια σε bots.

Βοηθείστε με...( η μάλλον όχι, καλοκαιρι μπήκε!). :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα. 100000 shards για ενα non ancient kridershot... Μαλλον σωστο ειναι το simulation.

 

 

Μην τους ακούς, το παιχνίδι ξεκινά στο 70lvl γύρω στο 300-500 paragon που θα έχεις ντυθεί καλά :)

Αρα οχι μην τον ακους. Το ιδιο λεμε! Αν παιξει μονο το story τοτε το πολυ να παει 50 paragon... Που θα ειναι αντυτος

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τερμάτισα 50lvl.

Το story ήταν πάρα πολύ καλό Μέχρι και την αρχή του Act4 έπαιρνε άριστα, μετά ξαναζεσταμένο φαγητό και νομίζω οτι τα end scenes ήταν κάπως πιο φτωχά από ότι τα περίμενα με βάση όσα είδα στα πρώτα Acts.

Τα maps Α+Π+Ι+Σ+Τ+Ε+Υ+Τ+Α αφού καθόμουν στις άκρες όπου είχε γκρεμούς και χαράδρες και βουνά να κοιτάζω μακριά. 

Δεν έμεινε σπιθαμή μαυρίλας και ούτε 1 παγίδα απάτητη και ούτε μισό physics item που δεν έσπασε :hehe:

Το καταευχαριστήθηκα και είναι άξιος διάδοχος του 2. Προφανώς όταν έμαθα για το θέμα με το pay to win real money auction house κλπ, ξενέρωσα αλλά ευτυχώς τότε που βγήκε είχα άλλα να κάνω και το ξέχασα στη μοίρα του. Ίσως τώρα με το expansion να αξίζει κάπως αλλά ακόμα δεν είμαι σε θέση να πληρώσω.

1000ευχαριστώ στο φίλο που μου έδωσε το account να παίξω έστω και το campaign.

Ο demon hunter υπερβολικά op νομίζω. 2 βασικά skills- 3 turrets γύρω από το pack και στα elite και το rain of arrows AOE δεν έμενε κολυμπυθρόξυλο. Καλά ας μην αναφερθώ στο rapid fire dps για bosses.

Ο companion templar τον άψοφο, ειδικά αφού ντύθηκε στο level 45 με epic και έφτασε 65k life και shield 800armor με 20% block chance.

 

Θα μπορούσα να γράψω 2 σελίδες για το κάθε act. Ειδικά ως ΚΑΙ το 3ο act καθώς και την εισαγωγή στο heaven realm λόγω περιοχής και visuals ήταν όλα τα λεφτά. Απλά στο τέλος το story ξεφούσκωσε απότομα.

 

Τώρα τι κάνω χωρίς expansion? :hehe:

Υπομονή ή ανεβάζω κανέναν άλλο χαρακτήρα hardcore seasonal και μπαίνω σε καμιά thelab clan? :p

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή ή ανεβάζω κανέναν άλλο χαρακτήρα hardcore seasonal και μπαίνω σε καμιά thelab clan? :p

 

Στο clan δε θα βρίσκεις παρέα να παίξεις, καθώς όλοι έχουν το expansion και χωρίς Adventure mode, δεν...

 

 

 

In other news, με τον Παντελή κάνουμε ωραία πράγματα.

 

Screenshot017.jpg

Έγινε επεξεργασία από MikeKorn
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Είχα μια φαεινή ιδέα για μια αλλαγή στο Delrasha build (aka DMO4TR6 ή T6D4) και 30 λεπτά διαθέσιμο χρόνο, οπότε μπήκα κι έβγαλα το 50αρί σε 10 λεπτά :o

 

Τρελό build, θα παίζω αποκλειστικά μάγισσα μέχρι να βγάλω το 55 :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είχα μια φαεινή ιδέα για μια αλλαγή στο Delrasha build (aka DMO4TR6 ή T6D4) και 30 λεπτά διαθέσιμο χρόνο, οπότε μπήκα κι έβγαλα το 50αρί σε 10 λεπτά :o

 

Τρελό build, θα παίζω αποκλειστικά μάγισσα μέχρι να βγάλω το 55 :hehe:

 

Ωραίος. Να μαζευτούμε μια σοβαρή 4αδα να χτυπήσουμε επιτέλους ένα 60αρι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.