Jump to content



Tt Tide Water in CM Cosmos (many fotos)


qbiefox

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply
GTX 280 θα σηκωσει το TT η παπαλα??Ειναι πολλα τα Watt ρε παιδι μου...:toomuchne

Είναι πολύ μικρο για αυτό το γαιδούρι..Το νεράκι μετά από κάνα game θα είναι ΄΄οτι πρεπει για να βράσεις κάνα αυγό. :p

Link to comment
Share on other sites

λοιπον...Την 3850 μου με την αθλια θερμοαπαγωγικη παστα? που ειχε μεσα(μου τελιωσε η ac)την κραταει idle 800/960 στους 40-41(με 30-32 ambient),load στους 55-60.

Να σημειωσω πως στις 3850 το wb δεν εφαρμοζει τελια και θελουνε κοντεμα η βιδες για να σφυξει.

Link to comment
Share on other sites

20 ευρώ? omg παρήγγειλα 2... (κ δεν τα χρειάζομαι :p)

Και γώ!

Δοκίμασε κανείς να το βάλει ανάποδα? Μπρούμυτα, όρθιο στα πλάγια, τέλος πάντων σε άλλη θέση από τη συμβατική? Το κουτί μου είναι ανάποδο (ο επεξεργαστής κάτω, οι pci πάνω), και ανησυχώ. Ή για κανένα mod, θα δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

Και γώ!

Δοκίμασε κανείς να το βάλει ανάποδα? Μπρούμυτα, όρθιο στα πλάγια, τέλος πάντων σε άλλη θέση από τη συμβατική? Το κουτί μου είναι ανάποδο (ο επεξεργαστής κάτω, οι pci πάνω), και ανησυχώ. Ή για κανένα mod, θα δουλεύει?

Aνάποδα δεν γίνεται, το μόνο που γίνεται είναι οριζόντια με τον διακόπτη αν είναι από πάνω, η κάθετα με το ψυγείο να είναι από κάτω.Σε κάθε άλλη περίπτωση θα παίρνει αέρα η αντλία :turn:

Link to comment
Share on other sites

Και γώ!

Δοκίμασε κανείς να το βάλει ανάποδα? Μπρούμυτα, όρθιο στα πλάγια, τέλος πάντων σε άλλη θέση από τη συμβατική? Το κουτί μου είναι ανάποδο (ο επεξεργαστής κάτω, οι pci πάνω), και ανησυχώ. Ή για κανένα mod, θα δουλεύει?

Γινεται μονο αν κανεις modda, να κανεις την εξοδο του reservoir εισοδο και αντιστροφα. Τα λαστιχα που εχει μεσα φτανουν, απλα θα χρειαστει να εχεις και νερακι για να την ξαναγεμισεις...

Link to comment
Share on other sites

νερό έχω, μαζί της πήρα και το thermaltake υγρό που έχει το eshop, και έτσι μου φαίνεται ότι θα κάνω. Προς το παρόν έκοψα τα προστατευτικά που είχε η συσκευασία και την έχω όρθια εκτός κουτιού.

Link to comment
Share on other sites

mihalis2001gr το γυρησα οπως να νε και συνεχιζε και δουλευε...τι να σου πω.

Πολύ απλά δε γίνεται αυτό που λες, αν γυρίσει σε συγκεκριμένες θέσεις παίρνει αέρα η αντλία.

Όπως βλέπεις και στη φωτογραφία έχω σημειώσει την εισαγωγή της αντλίας με το βελάκι, και από πάνω είναι η έξοδος.

Αν γυρίσει και δεν υπάρχει υγρό στην εισαγωγή παίρνει αέρα :baby:

post-6089-1416073580,5847_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

mihalis2001gr το γυρησα οπως να νε και συνεχιζε και δουλευε...τι να σου πω.

Εννοειται οτι συνεχισε να δουλευει... Τι περιμενες να σταματισει η αντλια? απλα οταν το γυριζεις κανονικα παλι... θα δεις ποσο αερα ρουφηξες και θα καταλαβεις :nada:

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω για μια 8800GTS 512 που εχω. Εχω και το ιδιο κουτι με τον συντακτη του νηματος αρα θα κανω την ιδια πατεντα!!

Εχω προβλημα, η vga μου ζεσταινεται πολυ τωρα το καλοκαιρι και μου ανεβαζει 4-5 βαθμους σε μητρικη και cpu. ΟΤαν βαζω 100% τον ανεμισητρα πεφτουν τοσο, αρα ειναι θεμα vga....

Θα ενημερωσω, εχετε να προτεινετε κανενα υγρο για την ψυξη αυτη;

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν προκειται να αλλαξεις κατι στο ιδιο το tide water δεν χρειαζεσαι αλλο υγρο... Να βαλεις οπωσδηποτε ψυκτρακια σε ram, mosfets και μετασχηματιστες, γιατι αλλιως θα την παρεις στο χερι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια παρατήρηση, με το υγρό της Thermaltake πιάνει κάτι σαν γλίτσα και είδα και σωματίδια σαν άλγη(πράσινα).Στο ένα tide water έχω της Tt και στο άλλο της alphacool.Σε αυτό που έχω το alphacool δεν έχει τίποτα,ούτε γλίτσα ούτε πρασινίλες.

Αυτό με το Tt το καθάρισα και του έβαλα τώρα υγρό alphacool.Δε φαντάζεστε τι βρωμιά έβγαλε από μέσα, σαν να έκανε πράσινο ίζημα το υγρό,άλγη ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.