Jump to content



Call Of Duty 4: Modern Warfare


Jaco

Recommended Posts

Θα έβαζα και εγώ αλλά έγινε μλκία με το profil μου και άρχισα καινούτιο, από τα 55lvl φυσικά, να'νε καλά το mp_data :)

Μπορείς να κάνεις κάτι με το mp_data.corrupt αν γίνει reset?

Έπαιζα με serial key φίλου και χθες που αγόρασα δικό μου έχασα το profile μου :(

Γίνεται να αλλάξω το serial και να κρατήσω το profile μου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία το όπλο που θα πάρεις(βασικά είναι 50-50) απλά πρέπει να σου αρέσει και να μάθεις να το χειρίζεσαι. Εγώ μέχρι πριν κανα μήνα έπαιζα με P90 αλλά επειδή κατάλαβα ότι είναι noobiko το άλλαξα. Πάρε MP5 και θα σωθείς, έκατσα και το έμαθα και μαμάει, βασικά είναι ανάλογα το στύλ του παιχνιδιού σου. Αν παίζεις τρέχοντας πάνω κάτω πάρε MP5 αν κάθεσαι και ρίχνεις από μακριά προτείνω M4 Carbine με Red Dot για ευκολία και αν θέλεις πιο μακρυά βάλε Scope εμένα με βολεύουν και τα δύο απλά δεν πολυπαίζω το M4.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλά τα πράγματα kalashnikov και ξερό ψομί(Ak-47,Ak-74u)

Αν και έχω σταματήσει τα ranked να τα δικά μου :p

ranks1zy5.jpg

Αν και δεν έχω πολλά kill απο headshot να φαν κι κότες :hehe:

Το Streak πήγε 151 σε ενα LAN που είχαμε κάνει καμιά 10ρια άτομα στο σπίτι μου :p

Assault Challenges 100%

ranks2mc1.jpg

Sniper Challenges 100%

ranks3jm5.jpg

Elite challenges 100% :drool:

ranks4ga7.jpg

Αν και ο μόνος τρόπος να μάθεις είναι να πάς σε non-ranked server(βλέπε 222)με promod ή pam4.

Είναι πιο απλό το παιχνίδι χωρίς greande launcher matrydoms και φρου φρού :hehe:

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι ακομα lvl 36...

ποιο οπλο θεωρειτε το καλυτερο?

και πιο παιρνετε πιο πολυ?

Είναι θέμα πιο σου ταιριάζει πιο πολύ. Κι εγώ νόμιζα ότι το καλύτερο είναι το P90, αλλά όντως είναι noobster γιατί απλά δεν ζουμάρεις ποτέ στα κοντινά.

Παίζω με:

Μ4+Red Dot σε πίστες με αποστάσεις,

RPD + Grip σε στενές όταν έχω κέφια για χαμό,

AK-47 + Red dot για κυνήγι,

R700 για sniper και

AK-47+R700 για hardcore matches :)

Βέβαια, πριν λίγες μέρες είχα βάλει μπρος για golden weapons και με βόλεψε και το G3, αλλά με την αλλαγή του serial number πάλι LVL 5 είμαι :p

Το MP5 τα σπάει, αλλά όλα θέλουν απλά και να σου ταιριάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Ένας καλός οδηγός για τα όπλα με εξήγηση και συνδυασμούς θα βρείτε εδώ ..

έχετε μερικές λάθος εντυπώσεις από τα όπλα πχ. Ακ-47 και red dot απλά ΔΕΝ γίνετε.

http://www.codwars.eu/forums/showthread.php?t=743

Link to comment
Share on other sites

Ένας καλός οδηγός για τα όπλα με εξήγηση και συνδυασμούς θα βρείτε εδώ ..

έχετε μερικές λάθος εντυπώσεις από τα όπλα πχ. Ακ-47 και red dot απλά ΔΕΝ γίνετε.

http://www.codwars.eu/forums/showthread.php?t=743

Για ΔΕΝ? Εγώ μια χαρά παίζω και με και χωρίς. Προσωπικά δεν παίζω για κανένα πρωταθλητισμό αλλά για την πλάκα μου.

Το link που έδωσες θέλει εγγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνοψίσω εγώ.

Τα ΑΚ (47 & 74u) έχουν ένα bug όταν τους βάζεις attachment (δεν ξέρω για gl...) και έχουν παραπάνω recoil / λιγότερο dmg.

Οπότε τα ΑΚ πρέπει να παίζονται γυμνά με τα iron sights.

Επίσης το r700 έχει κι αυτό bug. Καμιά φορά αργεί να αρχίσει να κρατάει την αναπνοή παραπάνω από το κανονικό.

Αυτός ο λόγος και μόνο είναι αρκετός για να μην επιλέγεται καν αυτό το όπλο αλλά σε clanbase servers με το pam το έχουν διορθώσει το bug. Σε σύγκριση με το πρώτο M40 είναι αρκετά χειρότερο έτσι κι αλλιώς. (λιγότερες σφαίρες & παραπάνω recoil)

Ένα ακόμη "bug": M40 me ACOG από 70 dmg (όπως ΟΛΑ τα sniper) πάει στο 75.

Γενικά τα μόνα όπλα που επιλέγονται σε σοβαρά matches είναι τα ΑΚ, Μ40, Μ16 και σπάνια Μ4. Δεν έχω δει να παίζουν κάτι άλλο νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ένας καλός οδηγός για τα όπλα με εξήγηση και συνδυασμούς θα βρείτε εδώ ..

έχετε μερικές λάθος εντυπώσεις από τα όπλα πχ. Ακ-47 και red dot απλά ΔΕΝ γίνετε.

http://www.codwars.eu/forums/showthread.php?t=743

Αν δεν γίνεται να βάλεις στο ak47 red dot θα κάτσω να με μαμίσεις. Το μόνο όπλο που δεν παίρνει perks είναι το τελευταίο από τα assault.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλά τα πράγματα kalashnikov και ξερό ψομί(Ak-47,Ak-74u)

Αν και έχω σταματήσει τα ranked να τα δικά μου :p

ranks1zy5.jpg

Αν και δεν έχω πολλά kill απο headshot να φαν κι κότες :hehe:

Το Streak πήγε 151 σε ενα LAN που είχαμε κάνει καμιά 10ρια άτομα στο σπίτι μου :p

Assault Challenges 100%

ranks2mc1.jpg

Sniper Challenges 100%

ranks3jm5.jpg

Elite challenges 100% :drool:

ranks4ga7.jpg

Αν και ο μόνος τρόπος να μάθεις είναι να πάς σε non-ranked server(βλέπε 222)με promod ή pam4.

Είναι πιο απλό το παιχνίδι χωρίς greande launcher matrydoms και φρου φρού :hehe:

Με έχεις δει στον 222 αλλά δεν τα πάω τόσο καλά αλλά προσπαθώ(κάτι είναι και αυτό) η φάση είναι ότι έχει Freandly Fire και έχω φάει κανα δυο δικούς μου :p απλά προσπαθώ να μάθω να παίζω πιο επαγκελματικά γιατί είναι ο πιο δύσκολος server που έχω παίξει, όλοι εκεί είναι skilled players και το βασικότερο είναι ότι δεν έχει p90 marty gl kai MG(γαμάτο) αλλά με χάλασε ότι δεν έχει red dot, δεν νομίζω το red dot ότι είναι noobiko αλλά και χωρίς red dot μια χαρά είναι ak47 και mp5 παίζω εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, θα το κοιτάξω και με το Red Dot. Είχα παρατηρήσει ότι με AK-47 και silencer χάνει πολύ σε damage, δεν είχα δει για Red dot, γιατί παίζω κυρίως hardcore.

@DarkJL μάλλον δεν μιλάει από τη δυνατότητα, αλλά για το bug που λέει ο από πάνω :)

Link to comment
Share on other sites

Παίξε με MP5 αλλιώς αφού είσαι πάνω από 40 πάρε το P90+ Red Dot ή P90+Silencer(προτείνω)+3frags/Bandoiler+Stopping Power+Steady Aim

Βασικά προτιμώ το G36C με scope , το P90 με βόλεψε σε κλειστές πιστες αλλα προτιμώ όπλο με μεγάλη ακτίνα δράσης.

Το uav jummer ειναι για εμένα must....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.