Jump to content



Q9550 Overclocking Thread


Nephiλiμ

Recommended Posts

  • Replies 829
  • Created
  • Last Reply

Whitesnake με τη dfi jr p45 t2rs της υπογραφής σου δουλεύεις? Έχεις ρυθμίσεις από bios, γιατί δεν μπορώ να προχωρήσω με τίποτα. Σε advanced δουλεύεις ή easy? Θα ποστάρω αργότερα τις ρυθμίσεις μου μπας και βγάλουμε άκρη. Με ποιό bios είσαι?

Μπαίνω στα windows με 500x8, και με 400χ8,5 ούτε ξεκινάει... Μνήμες τα ίδια.:TD:

Link to comment
Share on other sites

Ναι με την DFI παίζω. Την έχω σε advanced αλλά νομίζω δεν έχω πειράξει τίποτα από τις advanced ρυθμίσεις. Δεν είμαι και σίγουρος γιατί δε θυμάμαι καθόλου πώς είναι το easy.

Bios έχω το 812. Ακόμα δεν έχω κάτσει να την ψάξω πολύ, αλλά εύκολα έπαιξε στα 3.6 (400χ9) μόνο με ρεύμα στον cpu. Στείλε αν θες ΡΜ να τα πούμε εκτενέστερα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από διάβασμα πείστηκα να δώσω ρεύμα. 1,3 VTT και 1,4 NB.

Πρώτο post, και θα αρχίσω να ανεβαίνω.

Δωσε και αλλο φιλε μου. Εγω στα 3.93 οπως ειδες και λεω για το 4 το καλο να παω με το καλο, χρηση 24/7 εαν ειναι δυνατων. :hmm::hmm:

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ για 24/7 έτσι δεν είναι? Εγώ έτσι και ανησυχώ. Μου φαίνεται ότι έχω πρόβλημα με τις μνήμες μου. Όποτε θέλουν είναι overclocked είτε underclocked, όταν κάνω post και έρχεται η ώρα να τις δει, δείχνει το χρονισμό τους, και αντί να κάνει detect τους δίσκους, βγάζει άσπρες γραμμές η οθόνη και κολλάει εκεί. Άλλες φορές μπαίνω στα windows και τρώω μπλέ οθόνη ή δεν φορτώνουν καθόλου γιατί κάποιο αρχείο αποτυγχάνει. Κάνω memory diagnostic και μου βγάζει λάθη. Καλά να είναι overclocked αλλά και στα 900 να το κάνουν, πρόβλημα δεν είναι? Ίσως να σχετίζεται με το divider. Πόσο ρεύμα τους δίνετε? Εγώ 2,1V και το παραπάνω δεν φαίνεται να κάνει τίποτα(2,2).

Link to comment
Share on other sites

μωρε ειμαι με αερα,αλλιως "θα του δινα να καταλαβει" κι αλλο.:p

Και εκει να μεινεις, στον αερα. :happy2:

Βαλε λιγο πιο πολλες ενδειξεις στην κατω δεξια μπαρα........!!!!!!!!!!:p:p:p:p:p:p

Αντε και λιγο παραπανω, παει λεμε ανετα 4.0

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.