Jump to content



DFI LanParty DK P45-T2RS


Frostbyte

Recommended Posts

Σωστο μεν το F9 αρχηγε μου αλλα τζιφος το 3-3-1

Τουλαχιστον τωρα μου γραφει οτι ειναι λαθος το o/c και ξαναμπαινω στο bios

κατι ειναι κιαυτο.αλλα παλι στα 800 παιζουν με 1,9ν

στα 333/1066 με 2,1ν-2,2ν-2,3ν τιποτα

στην p5k deluxe μου τις βλεπει 1066 και σαυτη που ειναι και πιο καινουργια και με τελευταιο bios τις βλεπει auto 800mhz - 1,9v.:angry:

ps δεν με παει το default με τιποτα λεμε

ο qx6850 9χ333 δεν επαιζε και παιζει 11χ333 και πανω με τα μαμα ρευματα:suicide2:

Link to comment
Share on other sites

επαιξα λιγο με το cpu, τα υπολοιπα ειναι 24/7™ ρυθμισεις:

45ghztest3dmark06jo8.th.jpg

(13620 ειναι το αποτελεσμα, το εχω ανεβασει αλλα το orb δε θελει να το κανει public για καποιο λογο:toomuchne)

το vdroop το ειχα enabled οποτε σε load πρεπει να 'τανε γυρω στο 1.52v

με την p5k ηθελε 1.56v με vdroop mod για να κανει το ιδιο

superpi1m τυχαιο, χωρις tweak εκτος απο realtime, μαλλον αργο για 4.5ghz:p

45ghztestspi1mpt0.th.jpg

ή θα κανει 600*8 ή θα πεθανει φετος:thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

Με νερο η cpu η με την ψυκτρα που ειχες στην pic? Temps στα 4.5?

Παντως στο superpi δε ξερω αν ειναι αργο, εγω στα 4.4 ειμαι κολλημενος στα 10.5.. Θα δοκιμασω και 4.5 τωρα που κρυωσε λιγο αν το επιτρεψουν οι θερμοκρασιες.. :)

Έγινε επεξεργασία από spH3RiCal
Link to comment
Share on other sites

με το ultima90 ειναι, με κλειστο case :red:

θερμοκρασιες δεν κοιταξα σε load, αμα τρεχει 3dmark μου φτανει:snap:

edit2: οι axeram που εχεις μεχρι που φτανουν? εχω και γω ενα ζευγαρι αλλα δεν τις εχω δοκιμασει

Έγινε επεξεργασία από Ν.Ι.Κ.Κ.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια... μια βοηθεια θελω

Μολις πηρα την P45 T2RS Plus παρ' οτι κοντευει να αρχισει η διαθεση των i7. Απλα εχω τα υπολοιπα κομματια ηδη και δεν σκοπευα να περασω σε X58 κλπ κλπ.

Τελος παντων πηγα σημερα να κατεβασω κανενα manual απο το dfi.com. Πρωτη φορα σε DFI mobo και ηθελα λεπτομερειες για BIOS και αλλα. Ουτε δουλευουν τα link και το site ειναι λιγο χαοτικο! μπορει να ειναι η ιδεα μου βεβαια... πχ. κλικαρα για το update BIOS και με πηγαινε στην κεντρικη σελιδα.

Υπαρχει κανενα link για τα manual και αλλα αρχεια εκτος του επισημου?

Υ.Γ.αρχιζουν και με ζωνουν τα φιδια για την επιλογη μου

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έπεσες στην περίπτωση... αλλάζουν το site (ήταν οκ και το κάνουν μαύρο κι αραχνο). Πριν απο λίγο όλα δούλευαν ok αν και με χαμηλές ταχύτητες (τυπικές DFI site).

http://www.dfi.com.tw/portal/CM/cmproduct/XX_cmproddetail/XX_WbProdsWindow?itemId=527&downloadFlag=false&action=e&windowstate=normal&mode=view

Έγινε επεξεργασία από neuromancer
Link to comment
Share on other sites

Οι axeram εχουν παει μεχρι 1136 5-5-5-15 στα 2.3 σταθερες για 3dmark06. Δε σταματανε εκει απλα δε τις εχω ανεβασει εγω.. :p Οταν βρω χρονο θελω να το παλεψω για τα 600 και για τη mobo και για τις μνημες.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το εκαναν, αν και ειχα συνηθισει στο old school :p

Τελικα αυτη η mobo με τις μνημες δε τα παει καλα.. Εβαλα ενα σετ adata που εχω ουτε στα 540 δεν επαιξε.. Εν τω μεταξυ το τελευταιο βγαζει οτι 2d υπαρχει στα 1144 4-5-5-15 @ 2.2v πανω σε 780g.. Θελω 1200αρεεεες! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

A3 εδω..

Τις ματιαξαμε τις axeram.. Στα 1160 δε την παλευουν μια.. Κριμα και η μητρικη μπορει.. :(

Για δες με 6άρια τι κάνεις (6-6-6-18) ;) Μπορεί να έχουν και 1250+

Δοκίμασε και μετρήσεις στα 1100 πχ με 5-5-5-15 και 6-6-6-18, δεν είναι και πολύ μεγάλη η διαφορά.

Έγινε επεξεργασία από ChSin7
Link to comment
Share on other sites

http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=3414603&postcount=261

Παίζω 1-2 μέρες μαζί της καλούλα και σταθερούλα φαίνεται αλλά ... Gigabyte ... (στο XS έχουν παραδώσει 5-6 πνέυμα) και στο NewEgg ~120$ (και όχι 160Ευρώ στο Ellada - ήμαρτον 160 Ευρώ). 500 FSB σε Q9400 αβασάαααάνιστα.

Link to comment
Share on other sites

γιατί όλοι πλακωθήκατε σε αυτήν τη ΜΟΒΟ και δεν αναφέρει κανείς αυτήν με το Χ48????

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1167014&Manufacturer=DFI&category=69977721&catalog=20

μπορεί να μαι λίγο :OT: αλλά το χα απορία. κανείς δεν την τίμησε , να ποστάρει εντυπώσεις???

Link to comment
Share on other sites

Γιατι έχω την εντύπωση ότι και σε crossfire με 2 x 8x οι κάρτες δουλεύουν ok και δεν φρακάρουν τα κανάλια? Κάπου το είχα διαβάσει κάποτε. Ίσως δεν ισχύει σε ΠΟΛΥ μεγάλες αναλύσεις....

Αν ξέρει κανείς ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.