Jump to content



DFI LanParty DK P45-T2RS


Frostbyte

Recommended Posts

τοτε η διαφορα της απλης και της turbo ποια ειναι?
ως προείπε εις την αγγλικήν ο ελληνοφράγμας 2 απαντήσεις άνωθεν, η διαφορά είναι η εμφανής έλλειψης 2 υποδοχων sata καθώς και εις την τιμήν!:tw:
Link to comment
Share on other sites

Η αρχική απλή είχε ένα-δυό προβληματάκια λένε σε σχέση με o/c (δεν πήγαινε πολύ) και γι'αυτό (αν κατάλαβα καλά) βγήκε η PLUS (με extra τα 2 SATA). Τώρα γιατί έπρεπε να βγει και Turbo.... στο site της DFI πάντως μέχρι χτες δεν έλεγε τίποτε για Turbo. Ίσως είναι renamed απλές.... (υπόθεση κάνω - δεν έχω στοιχεία)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

FSB 400mhz, και τις μνημες στο 400/800 mode.. Οι συγκεκριμενες μνημες τεσταρισμενες απο εμενα πιανουν σε P965 chipset 1066mhz++.. Εδω περα δεν μπορω να τις ανεβασω..

Και πιστευω αυτος ειναι ο λογος που δεν ανεβαινει το fsb πιο πανω.. D9GMH εχουν..

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε μια το raid απο πανω.. Κι εμενα εφτανε μεχρι 400fsb οκ και στα 420 δεν ανοιγε.. Οποτε εδωσα ρευμα, αλλαξα τα skews και bootare κατευθειαν 450 (οποτε πηρε την ανηφορα μεχρι τα 580 οπου με εκοψαν οι μνημες :( ). Στα 420 δεν εχω δοκιμασει να δω αν ανοιγει ακομα.. :p

Link to comment
Share on other sites

Θα ποσταρω αυριο ρυθμισεις.. Απλα ο,τι υπερχονισμο κανω θελω να ειναι με RAID.. Αφου ετσι ειμαι καθημερινα.. Δεν με ενδιαφερει το benching θελω καθημερινες επιδοσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Οι axeram εχουν παει μεχρι 1136 5-5-5-15 στα 2.3 σταθερες για 3dmark06. Δε σταματανε εκει απλα δε τις εχω ανεβασει εγω.. :p Οταν βρω χρονο θελω να το παλεψω για τα 600 και για τη mobo και για τις μνημες.. :)

600mhz κανουνε ευκολα:yes4:

axeram600mhzspi32mgu1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμισεις μου..

Memory ολα Auto

CPU VID special add +350mV

DRAM 2.01V

SB 1,55V

NB 1,3075V

CPU VTT 1,309V

Vcore droop control enabled

Clockgen 3,45V

GTL ολα 0,67x

FSB Vref Auto

FSB 400mhz

Διαιρετης μνημη 800/400

PCIe 100mhz

Multi 9x

Ολα τα αλλα απειραχτα..

Rock stable δοκιμασμενο κανα μηνα και βαλε σε παιχνιδια και Prim3 95.. Καθημερινα settings ειναι αυτα.. Θα ηθελα να ανεβαινε στα 3,8ghz ή ακομα και στα 4.. Απο θερμοκρασιες πολυ καλα λογω υδροψυξης.. Με χαμηλοτερο vcore δεν ειναι σταθερο..

G0 ειναι ο quad..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.