Jump to content



DFI LanParty DK P45-T2RS


Frostbyte

Recommended Posts

http://tw.dficlub.com/tw/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=1837&forum=27&post_id=6679#forumpost6679

To link αυτο στο δινει στη σελιδα με τα bios updates... Ειναι απο το forum της DFI και εχει λινκ και για το toolaki που θα χρειαστεις και για τα windows boot files.

Link to comment
Share on other sites

Tο είχα κάνει παλαιότερα για τη δικιά μου DFI αλλά ποτέ δεν κατάφερα να την κάνω να bootάρει από το USB.

Λοιπόν, νομίζω αρκετά το περίμενα.... έχει κολλήσει 100%. Θα κάνω reset και ο θεός βοηθός.... :weep:

Όχι τίποτ'άλλο, η συσκευασία είναι στην Αθήνα... που να τρέχουμε για RMA τώρα... (αλήθεια, θα την πάρουν πίσω?)

Link to comment
Share on other sites

reboot στα 650mhz, αμεσως δειχνει C1; και εκτοτε κανει το ιδιο, εχει δεν εχει μνημη ή οχι, θα την αφησω σε clear cmos μεχρι αυριο μηπωσ αναστηθει.

δε χρησιμοποιησα τιποτα τρελες τασεις η κατι αλλο, δοκιμαζα αν κανει spi32m στα 650

Link to comment
Share on other sites

RMA οπως ειναι και γρηγορα...Αν την πηρες απο πλαισιο την δεχονται και χωρις τη συσκευασια.Ετσι την πατησε με την 975xg,πανω στο flash κοπηκε το ρευμα και παπαλαααααααα...Την πηγα σ μια σακουλα και την αλλη μερα πιστωτικο με την αξια της.SO SIMPLE!Και ειχα κρατησει σχεδον ολα τα παρελκομενα...:yu:

Link to comment
Share on other sites

RMA οπως ειναι και γρηγορα...Αν την πηρες απο πλαισιο την δεχονται και χωρις τη συσκευασια.Ετσι την πατησε με την 975xg,πανω στο flash κοπηκε το ρευμα και παπαλαααααααα...Την πηγα σ μια σακουλα και την αλλη μερα πιστωτικο με την αξια της.SO SIMPLE!Και ειχα κρατησει σχεδον ολα τα παρελκομενα...:yu:

:to_pick_ones_nose::to_pick_ones_nose::to_pick_ones_nose:

Link to comment
Share on other sites

reboot στα 650mhz, αμεσως δειχνει C1; και εκτοτε κανει το ιδιο, εχει δεν εχει μνημη ή οχι, θα την αφησω σε clear cmos μεχρι αυριο μηπωσ αναστηθει.

δε χρησιμοποιησα τιποτα τρελες τασεις η κατι αλλο, δοκιμαζα αν κανει spi32m στα 650

τα εχουν αυτα οι dfi...

Ειχα μια καλή Χ38 που μου εκανε ολο τετοια νερα...Αφησε την και μετα μαλλον θα παίξει...:jump:

Πως λες rip..??

Εφυγε εντελως..?

Link to comment
Share on other sites

την εχω δοκιμασει ξανα, ολες τις μνημες μου, μεχρι cpu και psu δοκιμασα, τιποτα:(

θα την προσπαθησω αλλη μια φορα τωρα ετσι για το γ***** αλλα δεν ελπιζω

edit: τιποτα, παει για rma μεθαυριο

Έγινε επεξεργασία από Ν.Ι.Κ.Κ.
Link to comment
Share on other sites

OMG είχα ξεχάσει τα χούγια των DFI... μετά από πολλά χρόνια (DFI NF4) ξαναέπιασα αυτό και είπα να παίξω με έναν G0 Q6600... μνήμες 2x2GB Adata 800, ψύξη μια ultra 90.

είμαι για την ώρα 8*450 (4-4-4-12)και στρεσάρω 4πλο prime... γενικά έχω χαρεί που θέλει τόσο ψάξιμο γιατί είχε χαθεί η χαρά με τα easy mobos:p

ποιος άλλος έχει παίξει με quad να ρωτήσω 2-3 πραματάκια για μπούσουλα?

Link to comment
Share on other sites

OMG είχα ξεχάσει τα χούγια των DFI... μετά από πολλά χρόνια (DFI NF4) ξαναέπιασα αυτό και είπα να παίξω με έναν G0 Q6600... μνήμες 2x2GB Adata 800, ψύξη μια ultra 90.

είμαι για την ώρα 8*450 (4-4-4-12)και στρεσάρω 4πλο prime... γενικά έχω χαρεί που θέλει τόσο ψάξιμο γιατί είχε χαθεί η χαρά με τα easy mobos:p

ποιος άλλος έχει παίξει με quad να ρωτήσω 2-3 πραματάκια για μπούσουλα?

χαρας το κουραγιο σου Κωσταντινε:D

Link to comment
Share on other sites

OMG είχα ξεχάσει τα χούγια των DFI... μετά από πολλά χρόνια (DFI NF4) ξαναέπιασα αυτό και είπα να παίξω με έναν G0 Q6600... μνήμες 2x2GB Adata 800, ψύξη μια ultra 90.

είμαι για την ώρα 8*450 (4-4-4-12)και στρεσάρω 4πλο prime... γενικά έχω χαρεί που θέλει τόσο ψάξιμο γιατί είχε χαθεί η χαρά με τα easy mobos:p

ποιος άλλος έχει παίξει με quad να ρωτήσω 2-3 πραματάκια για μπούσουλα?

Εγω εχω τον ιδιο συνδιασμο, ομως δεν εχω προλαβει να παιξω ιδιαιτερα. Ειμαι 355χ9 με ελαχιστο ψαξιμο. Για την ωρα περιμενω να τελειωσει η πτανα η εξεταστικη να ασχολιθω επιτελους. Οποτε σε 2 βδομαδες αν θες, το ψαχνουμε παρεα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λοιποοοον... πρωτη δοκιμη μετα την αντικατασταση (thx qbiefox;))

'δεν υπηρχε' plus και ετσι πηρα μια 'turbo', με Α2 chipset

με το ζορι 600mhz:(

xz72s1322scsa3ood85m_thumb.jpg

72i23vz6u0sqxnikjyh2_thumb.jpg

θα ξαναπαιξω μηπωσ καταφερω τιποτα καλυτερο αλλα δεν ελπιζω:(

Έγινε επεξεργασία από Ν.Ι.Κ.Κ.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.