Jump to content



DFI LanParty DK P45-T2RS


Frostbyte

Recommended Posts

Αστακε κατι δεν παει καλα στις ρυθμησεις σου το vnb ειναι πολλη μεγαλο και η μητρικη δεν το γουσταρει δοκιμασε τα παρακατω

για fsb 500 vnb 1.2324 η 1,2450 ολες οι τιμες που θα σου αναφερω αφορουν το BIOS οχι το smart guardian.

FSBVref 00 σε πολλους c2d με αυτην την τιμη τρεχει καλητερα αλλα αυτο ειναι και λιγο σχετικο δοκιμασε και 2A,2B,22.

Το Vcore για E0 FSB 500 ειναι υπερβολικο δεν νομιζω να ειναι τοσο χαλια ο επεξεργαστης σου ανεβασε το performance level των μνημων σε 10 η 11 γι αυτο θελεις τοσο μεγαλο vnb.

Και ανεβασε επιτελους το vdimm 1.8 ειναι υπερβολικα μικρο για 500fsb βαλτο στα 2,0volt.

Οσο για το vid bug κανε ενα clearcmos 12 ωρες και με τα δυο jumper της μητρικης(και το κοκκινο και το μπλε) και ειμαι βεβαιος οτι κατι θα γινει.Αυτα και πεσ μας αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οι μινιμουν τασεις για να βγαζει οτι τεστ υπαρχει.

Το pl9 το θελω.εδω ψαχνω τα pullins για να το σφιξω κιαλλο.Μιλαμε για 100kb/sec στο winrar διαφορα με τα pl...Αμα ειναι να το χαντακωσω ριχνω κ το fsb..

Το 1.3Vnb για 24/7 το βρισκω μια χαρα.

Εχουν δοκιμαστει ολοι μα ολοι οι συνδιασμοι gtl κ vref..Εχω καει λεμε,θυμιζει εποχες που ψαχναμε skew για τα bh5.

Αφου οι μνημες παιζουν 1000 με 1.8,γιατι να τις μπουκωσω?

και αυτο με το 12ωρο cmos.απορω ποιος το ξεκινησε.δεν υπαρχει ουτε επιστημονικο ουτε λογικο καν επειχηρημα γιατι να να εχει διαφορα με το 10λεπτο cmos.

Μη με παρεξηγησεις.εκτιμω το ενδιαφερον σου.

Link to comment
Share on other sites

στο auto ειναι 9 στον 333/667 στα 500.

200 mb/sec πανω απο το pl10 στο memtest..

Κατι αλλο,σε ποια slot παιζετε τις μνημες?παρατηρησατε διαφορα?Απο την αρχη στα πορτοκαλια τις εχω.

Έγινε επεξεργασία από Astakos
Link to comment
Share on other sites

Οσο για το 12ωρο clear cmos κατι κουλο συμβαινει με την dfi και εχει πολλες φορες θετικη επιδραση ισως να εχει σχεση με την εκφορτηση των πυκνωτων????καποιοι συνηστουν διπλο φλασαρισμα του μπαιος πιστευω οτι θα το εξαληψεις δοκιμασε διαφορα και εγω το ειχα για μικρο διαστημα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είδα στο Πλαίσιο η Τ2RS έφτασε τα 90euro (όσο είχα πάρει την 975). Μήπως να έστελνα την 975 στη σύνταξη? Μαζί με ένα quad 9950 θα κάνω καλό ζευγάρι για τα 7άρια.

Επειδή την Τ2RS που είχα πάρει την έδωσα (full pc) στον ανηψιό και δεν πρόλαβα να σχηματίσω προσωπική άποψη, όλοι εσείς με την T2RS είστε ευχαριστημένοι? Γενικά ρωτάω, όχι για o/c σώνει και καλά... δεν είμαι τέτοιος τύπος :unsure: Είχατε προβλήματα με drivers, RAID, θερμοκρασίες, BIOS updates, ή κάτι άλλο?

Έγινε επεξεργασία από neuromancer
Link to comment
Share on other sites

Με τον 5200(R0) το κανει μονο..

Με αλλες 2 cpu που εκατσαν πανω ολα Ok και διαβαζει το σωστο Vid.Απλα θελει καθε φορα που αλλαζεις cpu cmos,βγαλσιμο μπαταρια και 3 φορες το πατερ ημων.

Έγινε επεξεργασία από Astakos
Link to comment
Share on other sites

Στο site της DFI (δεν πέρασε από το μυαλό σου?).

Το βρηκα στο σαιτ αλλα λεει 404 not found...

Μηπως το εχει κανεις η μπορει να το παρει απ το σιντι σε ενα rar να μ τ στειλει??

Θα με υποχρεωσει!!!

Έγινε επεξεργασία από Theo.rw
Το βρηκα τελικα
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ>

βρηκα μια T2RS με χ48.

Η ερωτηση ειναι θα εχω προβλημα με το καινουριο τσιπακι η οχι λογω του οτι ειναι ιδιας οικογενειας?(Ρ45-Χ48)

Και αν θα πρεπει να βαλω οδηγους του χ48 τι πρεπει να κανω πριν αλλαξω μητρικη?

UNINSTALL στους οδηγους του π45?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.