Jump to content



DFI LanParty DK P45-T2RS


Frostbyte

Recommended Posts

Καπου διαβασα οτι το vtt δεν πειραζει να ειναι ψηλο...

Αλλα ρε γμτ με 510*7 δεν βγαζει πανω απο μιση ωρα cod για prime ουτε δευτερολεπτο...Ποσο να δωσω ακομα...?Μαλλον δεν τραβαει ως εκει cpu ε?

Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα οτι το vtt δεν πειραζει να ειναι ψηλο...

Αλλα ρε γμτ με 510*7 δεν βγαζει πανω απο μιση ωρα cod για prime ουτε δευτερολεπτο...Ποσο να δωσω ακομα...?Μαλλον δεν τραβαει ως εκει cpu ε?

δοκιμασε κατ'ευθειαν 533mhz (*6 για αρχη) δωσε πιο λιγο vtt και δοκιμασε και χαμηλα gtl π.χ .63/.62/61 ή .63/.65/.61

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τον πόνο μου και εγώ. Ελαφρά άσχετος από DFI, έχω το DK P45-T2RS Turbo και έχω ένα θέμα. Με τον 8600 μου πάνω από 350 Mhz η μητρική δεν ανοίγει. Θέλει βγάλσιμο μπαταρίας και clear cmos για να ξαναξεκινήσει. Κολλάει στην ένδειξη 25. Καμία ιδέα κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Bios τελευταίο πάνω (28/12), κάρτες μια tv tuner και μια κάρτα ήχου, το pcie απείρακτο, usb αρκετά:p

Βγαλτα ολα κ βαζε τα ενα ενα...Επισης πριν το κανεις αυτο βαλε το pcie 101 εως 105 πρωτα...

Και μενα στα 3,5 δεν μ αναγνωριζε καν την καρτα ηχου αλλα οταν τ εβαλα στο 101 ΟΛΑ ΟΚ!!!:T:

Link to comment
Share on other sites

εχω καταληξει σε αυτα τα settings, δεν εχει κολλησει πουθενα μεχρι τωρα, εχω παιξει καμια ωρα codwaw, λιγο farcry2, 3dmark κτλ

e6300533test3dm06.jpg

gtl 0.67/0.67.061

(η καρτα στα 918/1125)

Έγινε επεξεργασία από Ν.Ι.Κ.Κ.
Link to comment
Share on other sites

Τζιφος.......:confused:

Εξαλλου δεν ειναι ολα τα κομματια ιδια...Καλα ειναι και στα 3,5!!!Θα μπορεσω να ριξω τα timings τουλαχιστον αρκετα!

Βρηκα κ ενα φιλο που εχει εναν 6400 και δεν κλοκαρει οποτε θα του τον δανιστω και αν πιανει τα 500 θα τους ανταλαξουμε!!!

Μεχρι την αναβαθμιση μια χαρα θα ειναι τα 4GHz!!!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει διαφορα στο dll & rcomp? οι μνημες ειναι σιγουρο οτι παιζουν πανω απο 510?

πολυ ευκολα τα παρατας:p

Αντε μου αναπτερωσες το ηθικο...Παω να δοκιμασω...I ll keep u posted!!!

Λοιπον η κατασταση εχει ως εξης.

450 fsb *6 και τις μνημες στα 1081 6-6-6-18 με αρκετα ρευματα κ ΑΠΠΕΙΡΕΣ ρυθμισεις με εβγαλε στο prime σε ενα λεπτο ερρορ ο ενας worker...Ο αλλος μια χαρα...τωρα αυτο τι να σημαινει...More research on the way...

Λοιπον διαπιστωσα οτι ο ενας πυρηνας δεν την παλευει κ σε 5 δευτερολεπτα τα παιζει...(στο τεστ της ραμ παντα)Ο αλλος παει μια χαρα.

Που να επεμβω τωρα...Ρευματα cpu η μηπως και τιποτα στο τσιπακι της μητρικης?

Έγινε επεξεργασία από Theo.rw
Link to comment
Share on other sites

:oλιγο ασχετο...

επειδη βλεπω οτι καποιοι εχουν το HAF, το ανοιγμα του backplate ταιριαζει με την περιοχη του socket της T2RS;

σκοπευω να παρω το HAF συντομα και μια πληροφορια ακομα δε βλαπτει

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ταιριαζει τελεια!Εχω το bolt through kit της 1283 και ταιριαζει ακριβως!

Λεει το καθε ευρω το κουτι ειδικα στα 124 π ειναι τωρα!!!!

δυσκολο να πουμε χωρις περισσοτερες λεπτομερειες, δοκιμασε τα ενα-ενα να δεις τι χρειαζεται

Αυτο κανω...τα CPU SKEWS δεν κανουν δουλεια παντως...Θα αρχισω να δουλευω τωρα τα ρευματα...Να δουμε...

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
DOUBLE POST.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα και εγω τις δοκιμες δειλα δειλα με εναν Ε8200 και 2*2GB Geil Evo One.

Μεχρι τωρα εχω φαει τα μουτρα μου, ουτε 450 FSB δεν παω, απο που να ξεκινησω;

Δινω 1,36v ανεβαζω και αρκετα PLL,NV και VTT Voltage αλλα ουτε στα Windows δεν μπαινει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.