Jump to content



Ποιόν απο τους 3 CPU για GAMES καθαρά???


kataraman

Recommended Posts

Ειμαι αναμεσα στους E8400,E8500 και E8600 παρολο που εχουν μικρη διαφορα σε Ghz εχουν αρκετη διαφορα σε τιμη θα ελεγα.Το θεμα ειναι ποιος απο τους 3 κανει για Games καθαρα και μονο???Το pc μου ειναι αυτο της υπογραφης μου.

Αμα παρω εναν E8400 και τον κανω ενα ελαφρυ Ο/C στα 3.33ghz οσο ειναι δηλαδη ο Ε8600 δεν θα κανω δουλεια ετσι???

Αν παιζει ρολο στα κριτηρια επιλογης αναφερω απο τωρα οτι σκοπευω να βαλω υδροψυξη οχι ποιο πολυ για λογους O/C αλλα για να διωξω ολα τα ανεμιστηρακια και να εχω επιτελους ησυχια....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

εναν 8400 ή τον πιο φτηνο που θα βρεις (αν κοιτας μεταχειρισμενο), ανετα θα πας στα 4Ghz

στα παιχνιδια το ιδιο πραγμα ειναι... οι ram και vga παιζουν ρολο σε αυτα κατα κυριο λογο...

Παντως εγω βλεποντας τον 8500 στο gta IV Που παιζω νομιζω οτι αξιζε που πηγα σε quad!

σκεψου το για quad

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρηστω πολυ παιδια για τις γρηγορες απαντησης σας.Μια τελευτεα ερωτηση αξιζει να παρω μεταχειρησμενο CPU η εχει πολυ ρισκο???

Eάν έχει κανονικά εγγύηση από γνωστό κατάστημα δε βρίσκω λόγο να έχει κάποιο ρίσκο η αγορά...

Link to comment
Share on other sites

βασικα ψαξε για μεταχειρισμενα χωρις να εχω καποιο συμφερον απο αυτο που σου λεω...

Προσωπικα θα επαιρνα μτχ q6600 G0 , να τον εχω στα 3.6 καθε μερα.

Τωρα ψαχνωντας και βλεποντας...

Link to comment
Share on other sites

Ο Ε8400 δεν θέλει νερό για τα 4g. Με αέρα τον είχα κάθε μέρα στα 4.2 και τώρα για 247 παίζω ανάμεσα στα 4.6 και 4.8GHz με νεράκι.

Και σαφώς καλύτερα ένας διπύρηνος στα 4.5 απ'ότι ένας τετραπύρηνος στα 3.5 για παιχνίδια. Σε κανα δυο χρόνια μπορεί να αλλάξει η κατάσταση, αλλά με τα σημερινά δεδομένα η κατάσταση είναι αυτή :)

Link to comment
Share on other sites

Ο Ε8400 δεν θέλει νερό για τα 4g. Με αέρα τον είχα κάθε μέρα στα 4.2 και τώρα για 247 παίζω ανάμεσα στα 4.6 και 4.8GHz με νεράκι.

Και σαφώς καλύτερα ένας διπύρηνος στα 4.5 απ'ότι ένας τετραπύρηνος στα 3.5 για παιχνίδια. Σε κανα δυο χρόνια μπορεί να αλλάξει η κατάσταση, αλλά με τα σημερινά δεδομένα η κατάσταση είναι αυτή :)

Θα συμφωνησω μαζι σου γιατι οντως ακομα δεν ειναι ο καιρος πιστευω για 4πυρηνους...Οποτε παμε για 8400 :)

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλοριζικος λοιπον ο 8400 αν και πιστευω οτι παιχνιδια σαν το GTA θελουν τον τετραπυρηνο τους...

Ενταξει εγω ασχολουμαι και με video convert,rar καθημερινα και ειμαι λιγο κολλημενος...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ο Ε8400 δεν θέλει νερό για τα 4g. Με αέρα τον είχα κάθε μέρα στα 4.2 και τώρα για 247 παίζω ανάμεσα στα 4.6 και 4.8GHz με νεράκι.

Και σαφώς καλύτερα ένας διπύρηνος στα 4.5 απ'ότι ένας τετραπύρηνος στα 3.5 για παιχνίδια. Σε κανα δυο χρόνια μπορεί να αλλάξει η κατάσταση, αλλά με τα σημερινά δεδομένα η κατάσταση είναι αυτή :)

Οτι λεει απλα προσεξε να ειναι Ε0 το stepping

Link to comment
Share on other sites

Τετραπύρηνο για games?

Απο πότε τον εκμεταλεύονται...?

Ότι λένε οι απο πάνω, στον φθηνότερο 8***

Εδω και πολυ καιρο...

http://www.pcgameshardware.com/aid,669595/Reviews/GTA_4_PC-_CPU_benchmark_review_with_13_processors/?page=2

Παρε εναν μεταχειρισμενο quad αν μπορεις...δεν θα το μετανιωσεις

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.