Jump to content



Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Εκανα σε εναν υπολογιστη με windows 7 32bit starter ενα φακελο κοινοχρηστω με δεξι κλικ στο φακελο αυτο και μετα κοινη χρηση

88613369.th.jpg

Πως μπορω μετα να το απενεργοποιησω εντελως ωστε να ηταν οπως πριν ο φακελος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες στο φιλο μου δεν εμφανιζει την μπαρα που εχω κυκλωσει με κοκκικο! Ξερετε τι παιζει η εχει κανει καμια βλακεια με κανα Θεμα των windows?

[ATTACH]47602[/ATTACH]

Αν και λογικά θα το έλυσε μετά απο τόσο καιρό...

1) Ή το custom θέμα που έβαλε, δεν χρησιμοποιεί τη command bar

ή κάτι παίχτηκε με το shellstyle.dll...

Αν γυρίσει στο "μαμά" Aero δε του εμφανίζεται πάλι?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω μετα να το απενεργοποιησω εντελως ωστε να ηταν οπως πριν ο φακελος?

Ξε-τικαρε αυτη την επιλογη.

attachment.php?attachmentid=47901&stc=1&d=1328027429

To "advanced sharing" ειναι αυτο που στα δικα σου λεει "κοινη χρηση για προχωρημενους".

post-11813-1416075777,0167_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εννοείτε ότι αυτό το έκανα αλλά ο φάκελος συνεχίζει να έχει σαν εικονίδιο το λουκέτο και εκτός αυτού συνεχίζει να είναι κοινόχρηστος γιατί αρχικά έκανα κοινόχρηστο το φάκελο από το κουμπί share.

Έχετε να προτείνετε κανένα πολύ καλό πρόγραμμα επαναφοράς σβησμένων αρχείων/φακέλων με το shift+delete.

Δοκίμασα ήδη το tune up utilities undelete αλλά δεν βρήκε τον φάκελο που έσβησα με shift+delete και εννοείτε ΔΕΝ έχω γράψει κάτι άλλο στο δίσκο μετά το σβήσιμο αυτού του φακέλου.

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πως γινεται οταν παω να κλεισω το πισι, να μην περιμενω την ενεργοποιηση των δισκων που εχουν τεθει σε αναμονη? δεν γινεται να σβησει αμεσως? τι πηγαινει και ελεγχει κ τους δινει ρευμα απο την στιγμη που ειναι κλειστοι?

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται οταν παω να κλεισω το πισι, να μην περιμενω την ενεργοποιηση των δισκων που εχουν τεθει σε αναμονη? δεν γινεται να σβησει αμεσως? τι πηγαινει και ελεγχει κ τους δινει ρευμα απο την στιγμη που ειναι κλειστοι?

Δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι γι' αυτό. Στο τέλος το σύστημα μπαίνει σε sync mode και κάνει sync το filesystem, δηλαδή κάνει flush όλους τους buffers και γράφει ότι δεδομένα υπάρχουν στην μνήμη και είναι μαρκαρισμένα για εγγραφή, στους δίσκους... Δεν ξέρω τι παραμέτρους έχει το fs του ntfs, αλλά λογικά θα πρέπει κάνει update κάποια records κατά το shutdown, για να κρατάει στατιστικά...

Link to comment
Share on other sites

Πωπω πολυ βλακεια αυτο... Μονο αμα εχεις μονιμως τους δισκου ς σε λειτουργεια κλεινει αμεσως...

Εκτός και αν ρυθμίσεις το λειτουργικο να μην τους αφήνει να μπαίνουν ποτέ σε αναμονή

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν ρυθμίσεις το λειτουργικο να μην τους αφήνει να μπαίνουν ποτέ σε αναμονή

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Ναι μονο αυτο εχω δει σαν λυση αλλα δεν το θελω... Σαν bug δεν ειναι ομως?

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε τη βλακεια εχει γινει εδω:

udIbm.jpg

Οχι δεν τα εχω σβησει εγω, ετσι το εμφανιζει (επισης τσεκ το ποσοστο στο δικτυο). Τι παιζει? Ιοι οχι παντως, εχουν πεσει σκαναρισματα αλλα ετσι κι αλλιως δεν αντιμετωπιζω κανενα αλλο προβλημα (κολληματα, μειωση επιδοσεων κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εχω την εκδοση των 7 ultimate x64.Ενω λοιπον εδω και καμποσους μηνες παιζουν μια χαρα, τον τελευταιο καιρο οταν bootαρουν σκαλωνει στην φαση που λεει welcome.Γυρναει αυτο το κυκλακι διπλα που δειχνει οτι φορτωνει αλλα δεν ανοιγει με τιποτα.Μετα απο κανα δυο επανεκκινησεις ανοιγουν.Ξερει κανεις τι φταιει γι αυτο?Αν χρειαζεται να σας πω αλλα χαρακτηριστικα του συστηματος μου λετε.Να τονισω οτι δεν εβαλα καποιο προγραμμα και μετα γινεται αυτο.Στο ξαφνικο αρχισε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.