Jump to content



Recommended Posts

Θετικότατη η ως τώρα εμπειρία μου. Τα έβαλα σήμερα..χμ..χθες το πρωί, και ακόμα να bootαρω πίσω στα xp.

Έχει βέβαια τις ιδιοτροπίες του (59hz refresh rate???) αλλά για RC είμαι πολύ ευχαριστημένος...

....και αυτό το "tilt forward/minimize background window" μου έφτιαξε την μέρα. Όχι ιδιαίτερα χρήσιμο, άλλα ας πούμε την αλήθεια: Ποίος αφού το δοκίμασε για πρώτη φορά, δε το έκανε για τα επόμενα 20-30sec συνεχώς με ένα μεγάλο χαμόγελο στα χείλη...

Link to comment
Share on other sites

Mερικές ερωτήσεις περί 7 RC1:

1) Για τα παλιότερα mobo (προ διετίας) χρειάζεται να εγκαταστήσουμε intel drivers κλπ;

2) Το UAC καλό είναι να το απεγκαταστήσουμε τελείως όπως στα vista για να μη μας πρίζει, ή να το κρατήσουμε στο 'low setting';

3) H RC1 που κατεβάζουμε απο τη MS είναι η αντίστοιχη 'Ultimate' των vista;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανενας dual display στα 7 με ΑΤΙ καρτα?

Στους drivers της ΑΤΙ φαινεται να λειπει οι επιλογες για ανοιγοκλεισιμο των οθονων και γενικα οποιεσδηποτε ρυθμισεις για dual display.

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει προβλημα γιατι τα παραθυρα οταν ανοιγω ενα ανοιγει με lag που ειναι driver γιατι το ιδιο παθαινει και το αλλο pc οταν δεν εχω drivers για την 295 στα Vista

O driver που υπάρχει στα 7 είναι πιο 'φρέσκος' από ό,τι έχει η intel στο site για vista o οποίος είναι από το 2008. Στο φορητό με i945 έπαιξε κατευθείαν το Aero, όπως έπαιζε και στα vista. Δεν είναι η πιο βουτηρένια, smooth εμπειρία αλλά για RC λειτουργικό και τις δυνατότητες του i945 παίζει καλύτερα από ό,τι περίμενα. Πιο σβέλτο από το αντίστοιχο Aero των vista, δε θα το χαρακτήριζα πάντως σαν 'lag'. Ίσως στο σύστημα σου ο driver δεν έχει εγκατασταθεί σωστά. Βάλε ένα screenshot από το display tab του dxdiag να δούμε τι λέει.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανενας dual display στα 7 με ΑΤΙ καρτα?

Στους drivers της ΑΤΙ φαινεται να λειπει οι επιλογες για ανοιγοκλεισιμο των οθονων και γενικα οποιεσδηποτε ρυθμισεις για dual display.

Γιεπ, έτσι ακριβώς. Θέλω να ελπίζω ότι το ξέχασαν να το ενεργοποιήσουν και θα το βάλουν στον επόμενο driver.

Link to comment
Share on other sites

Mερικές ερωτήσεις περί 7 RC1:

1) Για τα παλιότερα mobo (προ διετίας) χρειάζεται να εγκαταστήσουμε intel drivers κλπ;

2) Το UAC καλό είναι να το απεγκαταστήσουμε τελείως όπως στα vista για να μη μας πρίζει, ή να το κρατήσουμε στο 'low setting';

3) H RC1 που κατεβάζουμε απο τη MS είναι η αντίστοιχη 'Ultimate' των vista;

1) Παίζουν ναι

2)Εγώ το έβγαλα μη με πρήζει

3)Ναι, Ultimate 7 γράφει ...

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που ειμαι σε μια σελιδα στο ιντερνετ με τον firefox και θελω να ανοιξω

ενα λινκ που περιεχεται στην σελιδα αντι να το ανοιγει σε μια νεα καρτελα το

ανοιγει σε νεο παραθυρο. Γινεται να το αλλαξω?

Link to comment
Share on other sites

Γιεπ, έτσι ακριβώς. Θέλω να ελπίζω ότι το ξέχασαν να το ενεργοποιήσουν και θα το βάλουν στον επόμενο driver.

Απο οτι βλεπω ομως τις δυνατοτητες που δινουν οι ρυθμισεις των Windows ειναι αρκετες για ρυθμισεις την επιφανεια οπως θες και χωρις τους drivers.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βάλει παλιότερα π.χ. Vista RC και μετά να περάσετε από πανώ την κανονική;

Διαβάζοντας το FAQ των 7 , λέει ότι θα χρειστεί clean install (κάτι που όσοι είχαν beta

επίσης δεν μπορούσαν να πάνε RC)

Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω install την χ64 εκδοση και μεχρι στιγμης πανε φοβερα.

δεν ειχα κανενα προβλημα με windows 7 nvidia driver (8800gtx) και x-fi fatality.

απο προγραμματα που εγιναν install χωρις παρενεργειες.(latest versions παντα)

dameon tools

firefox

office 2007

microsoft money

itunes x64

imgburn

jdownlaoder

mtorrent

orbit downloader

live messenger 2009

teamviewer

gom player

ccleaner

notepad++

δοκιμασα και 1-2 games (velvet assasin,gta iv) και τρεχουν αψογα.

επισης εβαλα και το windows virtual xp x64 το οποιος ειναι +1 στα win7.

μπορει να τρεχεις παλια προγραμματα αλλα να το εχεις και σαν testing OS.

παιδες φοβερα πανε, σκεφτομαι να τα κρατησω σαν primary os, σε σχεση με τα vista x64 που εχω κρατηση image.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με εγκατάσταση των προγραμμάτων της HP. Κατέβασα τη τελευταία έκδοση και ενώ οι οδηγοί εγκαταστάθηκαν κανονικά, η εγκατάσταση φαίνεται να μην έχει ολοκληρωθεί και μου βγάζει όλο μηνύματα λάθους.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μόνο να βρεθεί τρόπος να γίνουν upgrade. :giveup:

Εντάξει και ο media με 5.1. Είτε δεν είχα στήσει καλά το αυτί,

είτε επειδή το γύρισα σε 4 και καπάκι σε 5.1 από τις ρυθμίσεις έστρωσε. :jump:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.