Jump to content



Recommended Posts

Αν δεν έχεις πρόβλημα με drivers σε hardware και περιφεριακά και ασυμβατότητες με προγράματα που χρησιμοποιείς ναι αξίζει. Αλλά αυτό θα το δεις μόνο αν τα δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για τι ειδους ασθμβατοτητες μιλαμε? Για βασικα hardware ή περιφερειακων κυριως? Επειδη στηνω νεο PC και αναρωτιεμαι αν αξιζει στο καπακι να ριξω τα 7 ή να κάτσω στα αυγα μου και να παιξω στα σιγουρα με vista 64.

Δεν προκειτα να εχω κανα περιεργο hardware, απλως επειδη θα ειναι υπολογιστης δουλειας με υψηλες δυνατοτητες, απλως σκεφοτμαι μηπως εχω αυξημενες επιδοσεις σε εφαρμογες γραφειου οπου και το χρειαζομαι το συστημα.

Link to comment
Share on other sites

Για τι ειδους ασθμβατοτητες μιλαμε? Για βασικα hardware ή περιφερειακων κυριως? Επειδη στηνω νεο PC και αναρωτιεμαι αν αξιζει στο καπακι να ριξω τα 7 ή να κάτσω στα αυγα μου και να παιξω στα σιγουρα με vista 64.

Δεν προκειτα να εχω κανα περιεργο hardware, απλως επειδη θα ειναι υπολογιστης δουλειας με υψηλες δυνατοτητες, απλως σκεφοτμαι μηπως εχω αυξημενες επιδοσεις σε εφαρμογες γραφειου οπου και το χρειαζομαι το συστημα.

Αν κατάλαβα καλά θα πάρεις νέο μηχάνημα. Για να σου λυθούν όλες οι απορίες κάνε ένα μικρό partition 20-25gb και πέρασε εκεί τα Windows 7 και στο κανονικό/μεγάλο partition πέρνα τα Vista για να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο. Πειραματήσου στα 7, κάνε ακριβώς ότι θα έκανες και στα Vista, πέρνα όλους τους drivers και όλα σου τα προγράματα και αν σου παίξουν όλα καλά.... τότε εσύ θα αποφασίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ... καλά έκανα και περίμενα κάτι νέο στα μέσα Ιούνη ... μόνο που ακόμα είμαστε

στις αρχές ... θα πρότεινα λίγο υπομονή (κανά 10ήμερο) και μάλλον θα έχουμε επίσημο

από Microsoft RC2

Υ.Γ: Εδώ πάντα να τσεκάρετε τι γίνεται πριν πάτε για upgrade/install http://windows7forums.com

Tα άτομα απλά τα δοκιμάζουν όλα και έχουν insider πηγές για builds

Έγινε επεξεργασία από Spyrus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

επισης, διαπιστωσα οτι τρεχοντας το furmark στα 7αρια ,οι θερμοκρασιες των vrm δεν ανεβαιναν πανω απο 70 όταν στα xp επιαναν πανω απο 80+.Στέκει αυτο παλι?Φυσικα μιλαμε για ιδια αναλυση ,8xaa, stability burning test κλπ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.