Jump to content



Home Theater PC και μερικες ερωτήσεις!


KaralisD

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Θέλω να πάρω καινουργιο σύστημα και το παλιο να το βάλω σε Home Theater κουτι για το σαλόνι.

Το θέμα είναι αν το παλιο pc ειναι ικανό να παίξει full HD BluRay κτλ...

Athlon 3200+ socket 939

ASUS A8N-SLI SE

Kingston 2x512 GB RAM

Leadtek 6600GT 128 RAM

1) Αν αλλάξω κάρτα γραφικών και βάλω πχ μια 4850 ή ακομα και 4870 θα δω σημαντική διαφορά ή θα την μπουκώνει ο επεξεργαστής? Το pc θα συνδεθεί σε 24άρα οθόνη!

2) Θέλει μνήμη? Είμαι με nLited XP.

Ευχαριστώ

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

θα την μπουκώνει. μεγάλη διαφορά αν πας σε 2gb και φυσικά αν πάρεις κάρτα θα πάρεις και μνήμη. αλλά πρώτον δεν αξίζει και δεύτερον ότι κάρτα πάρεις σε 24" δεν θα μπορείς να παίξεις κανένα παιχνίδι σε native ανάλυση αλλά ούτε καν στα 1680*1050. άρα κάρτα γραφικών μην παίρνεις. από άποψη blu-ray ταινίες λογικά παίζεις αλλά καλό θα ήταν να πάρεις πρώτα την 24" και να δοκιμάσεις πριν προβείς σε κάποια άλλη αγορά. το πρόβλημα είναι ότι θα έπαιζες σίγουρα blu-ray να είχες κάποια κάρτα της σειράς 7 και πάνω μιας και υποστηρίζουν hardware acceleration.

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να παίζω και παιχνιδια στην 24αρα οπότε θα παω σε δυνατο συστημα! υπολογιζω 1500 ευρω.

Το προβλημα ειναι πως εχω μονο 18 ποντους υψος για το κουτι και δεν εχω ψαξει ακομα τι χωρανε αυτα τα HTPC...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.