Jump to content



Recommended Posts

Ευχαριστω για τα ενθαρρυντικα σχολια!!! :D

Κι εγω θελω να πιστευω οτι βελτιωνομαι τοσο στο καδρο οσο και στη μετεπειτα επεξεργασια γενικοτερα...

Και εγώ άμπαλος είμαι και στα δύο, αλλά θα κάνω ένα σχόλιο :p

Το κάδρο που έβγαλες, εκτός του ότι δεν έπρεπε να κόψεις το δένδρο, σε οδηγεί σε 3 σημεία και δεν ξέρεις τι να πρωτοκοιτάξεις. Το δρόμο που φεύγει αριστερά; Το δέντρο που κρύβει λίγο το χωριό ή το χωριό;

Πχ ένα από αυτά τα κάδρα ίσως ήταν καλύτερο.

n0TsV.jpg

M1Jhv.jpg

9wRoc.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 623
  • Created
  • Last Reply

καλά, χαλάρωσε... :) δεν είπα οτι εγινα μαστερ του κάδρου, και ποσο μαλλον στην συγκεκριμένη φωτογραφία, γενικότερα μίλησα.

το κάθετο παντως μ αρεσει πολύ :)

Πιο πολύ για το HDR την τράβηξα ετσι οπως χτυπούσε ο ηλιος στα δέντρα και τον δρόμο...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

δε θελω να φανω κακος , αλλα ο σκοπος του HDR ειναι να μην υπαρχει καμμενη πληροφορια στο καδρο.

και γνωμη μου εδω ειναι οτι δεν επρεπε να εφαρμοστει η τεχνικη HDR

Link to comment
Share on other sites

Οντως στη πρωτη υπαρχει θεμα στον ουρανο. Θα λυνοτανε ευκολα με ενα φιλτρακι στο φακο.

Η 2η μια χαρα αλλα βλεπω πολυ ''κοκκο'' στη φωτογραφια μαλλον απο αρκετο contrast?

Η τοποθεσια super.

Νομιζω αν ειχες και ενα αντικειμενο φωτογραφισης θα επερνε πολλους ποντους επιπλεον η ιδια φωτογραφια. :)

Link to comment
Share on other sites

@Rage

Στη δικια σου σειρα...η τελευταια ειναι θεοφραστου?(εκει που τρεχουν-περπατανε)

Η δευτερη που ειναι ??

Πατριωτακια ειμαστε...? εκει που τρεχουν ειναι αυτη που λες... Σωστα.

Η αλλη (λες αυτη που εχει φατσα καρτα τη πινακιδα του αυτ/του) ειναι μολις στριβεις για το ''αλσος''.

Link to comment
Share on other sites

Kαλη η στροφη αλλα μιας και σταθηκες στην ακρουλα και εξω απο την μπαρα ,εχεις κανα καδρο απο την πεδιαδα κατω και τα βουνα απεναντι?

δεν σταθηκα και πολύ στην πεδιάδα, λίγα πράματα... στο σποιλερ μερικά κάδρα

dsc1499k.jpg

dsc1500q.jpg

dsc1513j.jpg

dsc1523y.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι ...σε ολα:p

Την πινακιδα ειδα και ειπα να ρωτησω ..μου φανηκε γνωστη η τελευταια:p

Αλσος εε!?!!...Ωραια ληψη ..λιγο 2 much η επεξεργασια.

Bγηκε too much γιατι ειναι και η πρωτη εβερ προσπαθεια για hdr... Eιχε βγαλει πολυ θορυβο και τη πλακωσα στο photoshop με το ''nikon color fx''

Eχει ''τυπο'' ομως. :banging:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.