Jump to content



Recommended Posts

Γεια χαρά,

Ερώτηση, έχω τον intel 80gb ssd με τελευταίο firmware, περνάω drivers μητρικής nforce7 και μετά το toolbox δεν παίζει. Πέρα από αυτό, το trim θα δουλεύει ή πρέπει να είναι οι default drivers των win7 ; Πως θα καταφέρω να βάλω τους drivers της μητρικής αλλά να λειτουργεί και το trim;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τον τελευταίο καιρό όλους να έχουν ξεσκιστεί να πουλάνε μεταχειρισμένους τους postville τους 80αρηδες.

Γιατι; Υπάρχει κάποιος λόγος που δεν ξέρω; έχει βγει κάτι καινουριο που είναι πιο γρηγορο; μήπως συμφέρει να πάρει κανείς 2 40αρηδες ιντελ αντι για τον 80αρη;

τα φώτα σας...

Link to comment
Share on other sites

Aγορασα 2χpostvile + αλλον ενα που ειχα, θα κανω ενα 3χraid 0 για να γινει ΚΟΛΑΣΗ!!!

Θα ποσταρω νουμερα αργοτερα! Αντε να δουμε θα σπασω το φραγμα του ΗΧΟΥ! :hehe:

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα φώτα σας, έχω ένα 160άρη G2 και θέλω να κάνω ένα image το λειτουργικό απο τον 250άρι του laptop στον ssd. Το λειτουργικό είναι windows 7 32 business. Χρειάζεται να προσέξω κάτι; align και στα σχετικά θα χρειαστούν; Τα γνωστά services θα τα κλείσω

Να συμπληρώσω ότι ο δίσκος είναι χωρισμένος σε 2 partition αλλά αν αυτό δημιουργεί προβλήματα μπορώ να αντιγράψω μόνο το partition του λειτουργικού. Το κρυφό partiotion των windows 7 τι γίνετε

Έγινε επεξεργασία από nobig
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μάλλον είναι που δεν έχω κάνει defrag....και εμένα μου φάνηκε περίεργο και ξεκίνησα τον οδηγό του jax7480 !!

Θα ανεβάσω φώτο μετά από το defrag.....μέχρι στιγμής ακόμη είναι σε εξέλιξη...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μόνον 1 SSD δεν χρειάζεται και δεν πρέπει να κάνεις defrag...

Βάλε(αν δεν το έχεις ήδη κάνει)τους τελευταίους RST, εγκατέστησε και το toolbox και τρέξε το SSD optimizer από μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.