Jump to content



Recommended Posts

Θελω να σας πω και κατι ακομη, 1,5 μηνα εχω τον ssd. Aπο τοτε που μπηκε στο μηχανημα μου τα windows δεν εχουν αστοχησει κολλισει ποτε (πχ ξαφνικο κολλιμα explorer και αλλα τετοια). Μιπως ολα αυτα τα κουλοπροβληματα του windows ηταν κατα ενα μερος και απο τον δεινοσαυρο. Μιας και τα windows μας δεν ειναι leopard mac, ηθελαν τοσο καιρο κατι γρηγορο για να μπορεσουν να λειτουργισουν σταθερα και γρηγορα.... Περιμενω και αποψεις αλλων παιδιων πανω σε αυτη την διαπιστωση μου...

Aναφερομαι στα not responding....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

:offtopic2:

Θελω να σας πω και κατι ακομη, 1,5 μηνα εχω τον ssd. Aπο τοτε που μπηκε στο μηχανημα μου τα windows δεν εχουν αστοχησει κολλισει ποτε (πχ ξαφνικο κολλιμα explorer και αλλα τετοια). Μιπως ολα αυτα τα κουλοπροβληματα του windows ηταν κατα ενα μερος και απο τον δεινοσαυρο. Μιας και τα windows μας δεν ειναι leopard mac, ηθελαν τοσο καιρο κατι γρηγορο για να μπορεσουν να λειτουργισουν σταθερα(???) και γρηγορα.... Περιμενω και αποψεις αλλων παιδιων πανω σε αυτη την διαπιστωση μου...

Aναφερομαι στα not responding....

ένα πράγμα ξέρω.. όποτε ΔΕΝ έκανα benchs (το 99.9% του χρονου χρησης του pc) , αυτό ΔΕΝ πέταγε bsod/κόλλαγε.. H εγκατασταση που εχω (ΧΡ χ64) απο 13-1-08 , πέρα απο μπλε οθονες οταν τον "επαιζ..." φερνοντας στα ορια του το συστημα, ζητημα να εχει κρασαρει μετρημενες στο ενα χερι φορες (>>0)... α.. και ηταν σε Raptor 360GD. απο την άλλη "ολο αυτον τον καιρο σχεδον είχα και ΑΤΙ , λες να επεζε καποιο ρολο..??? ας περιμενω και αλλες αποψεις επι του θεματος..."

ήμαρτον δηλαδη.. "της στραβης ...λής της φταιν οι τριχες.."

Υ.Γ.>πιστεύω με CUDA 3.0 τα Windows θα γίνουν ακόμη πιο σταθερα... ξέρεις εσυ...

:offtopic2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:offtopic2:

ένα πράγμα ξέρω.. όποτε ΔΕΝ έκανα benchs (το 99.9% του χρονου χρησης του pc) , αυτό ΔΕΝ πέταγε bsod/κόλλαγε.. H εγκατασταση που εχω (ΧΡ χ64) απο 13-1-08 , πέρα απο μπλε οθονες οταν τον "επαιζ..." φερνοντας στα ορια του το συστημα, ζητημα να εχει κρασαρει μετρημενες στο ενα χερι φορες (>>0)... α.. και ηταν σε Raptor 360GD. απο την άλλη "ολο αυτον τον καιρο σχεδον είχα και ΑΤΙ , λες να επεζε καποιο ρολο..??? ας περιμενω και αλλες αποψεις επι του θεματος..."

ήμαρτον δηλαδη.. "της στραβης ...λής της φταιν οι τριχες.."

Υ.Γ.>πιστεύω με CUDA 3.0 τα Windows θα γίνουν ακόμη πιο σταθερα... ξέρεις εσυ...

:offtopic2:

Και που να σφιξουν και οι ζεστες! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Θελω να σας πω και κατι ακομη, 1,5 μηνα εχω τον ssd. Aπο τοτε που μπηκε στο μηχανημα μου τα windows δεν εχουν αστοχησει κολλισει ποτε (πχ ξαφνικο κολλιμα explorer και αλλα τετοια). Μιπως ολα αυτα τα κουλοπροβληματα του windows ηταν κατα ενα μερος και απο τον δεινοσαυρο. Μιας και τα windows μας δεν ειναι leopard mac, ηθελαν τοσο καιρο κατι γρηγορο για να μπορεσουν να λειτουργισουν σταθερα και γρηγορα.... Περιμενω και αποψεις αλλων παιδιων πανω σε αυτη την διαπιστωση μου...

Aναφερομαι στα not responding....

Απλά έκλεισες καποια μ***κισμενα services (μιας και ασχολίθηκες λόγω SSD με το λειτουργικό σου) πχ windows search 4.0 :bad: και άλλα τέτοια όμορφα και δεν έχεις πάρει mple othones ακόμα. Windows είναι, θα πάρεις....
Link to comment
Share on other sites

sorry για το off αλλα καπου ανεφερες οτι τα win7 σφαζουν την 295 και εγω δεν σιαπιστωσα καμια διαφορα με vista.

vantage τα ιδια μου βγαζει.

Δεν με παρακολουθεις νεος, αυτο ηταν last year!

Γρηγορα στο τοπικ με τις καρτες γραφικων και δες το θεμα που εχω φτιαξει με την 295 και τα win7(http://www.thelab.gr/showthread.php?t=65542)...

Καλα και εσυ τεσταρες την καρτα με το vantage!!!! Εγω δοκιμασα πανω απο 20 παιχνιδια για να πω αυτο που ειχα πει τοτε...

Aλλα ελεγα εγω και αυτο που ελεγα ειχε απολυτη βαση τοτε, οχι τωρα και με τους 186.18 drivers....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Απλά έκλεισες καποια μ***κισμενα services (μιας και ασχολίθηκες λόγω SSD με το λειτουργικό σου) πχ windows search 4.0 :bad: και άλλα τέτοια όμορφα και δεν έχεις πάρει mple othones ακόμα. Windows είναι, θα πάρεις....

Bασικα δεν εκλεισα τιποτα, μονο το defrag και το paging file αλλαξα!

Link to comment
Share on other sites

Goku dbz, θυμαμαι με τους μηχανικους Messenger και explorer παταγα να ανοιξουν ταυτοχρονα και γονατιζε ο Διας!! Οτι raid και ξεraid να εχεις!
Εσύ δεν χρειαζόσουν ssd... Format χρειαζόσουν! ;) Είπαμε καλοί χρυσοί οι ssd, οι intel ακομα καλύτεροι, αλλα μην το λυσάτε έτσι. Δεν ανακαλύφθηκε τώρα η φωτιά :dots:
Θελω να σας πω και κατι ακομη, 1,5 μηνα εχω τον ssd. Aπο τοτε που μπηκε στο μηχανημα μου τα windows δεν εχουν αστοχησει κολλισει ποτε (πχ ξαφνικο κολλιμα explorer και αλλα τετοια). Μιπως ολα αυτα τα κουλοπροβληματα του windows ηταν κατα ενα μερος και απο τον δεινοσαυρο. Μιας και τα windows μας δεν ειναι leopard mac, ηθελαν τοσο καιρο κατι γρηγορο για να μπορεσουν να λειτουργισουν σταθερα και γρηγορα.... Περιμενω και αποψεις αλλων παιδιων πανω σε αυτη την διαπιστωση μου...

Aναφερομαι στα not responding....

+1 Σε αυτα που ειχα πει 2 σελιδες πισω... Το θελες το format-ακι σου...

Link to comment
Share on other sites

Στις 30/5 εκανες την δηλωση για την gtx295 και τα win7 http://www.thelab.gr/showthread.php?t=59284&page=23 απο τοτε αλλαξαν τοσα?

Τεσπα μια παρατηρηση εκανα και τπτ παραπανω (το "νεος" μ αρεσε!)

Διαβαζω το θεμα σου τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Στις 30/5 εκανες την δηλωση για την gtx295 και τα win7 http://www.thelab.gr/showthread.php?t=59284&page=23 απο τοτε αλλαξαν τοσα?

Τεσπα μια παρατηρηση εκανα και τπτ παραπανω (το "νεος" μ αρεσε!)

Διαβαζω το θεμα σου τωρα.

Κατι για software με την ονομασια drivers που πανε μαζι με την καρτα γραφικων και ειναι το Α και το Ω γι αυτην, σου λεει κατι? Ειδικα για ενα beta λειτουργικο απο μηνα σε μηνα μεγαλες διαφορες στους drivers των εταιρειων...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

sebastian αυτό το forum όπως και τα περισσότερα είναι για να ανταλλάζουμε απόψεις και όχι να ειρωνευόμαστε τους labites μας. όσο για το "νέος" δεν παίζει κανένα ρόλο γιατί εδώ μέσα από τον πιο μικρό μέχρι τον πιο μεγάλο μαθαίνεις πράγματα όπως επίσης κάνεις και λάθοι

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό γράφει ο sebastian και ακομα να τον μάθετε. Ο Seb δεν βλέπει αποχρώσεις μόνο μαυρο και άσπρο, "κόλαση" και "μούφα" και αυτό τον κάνει υπερβολικό τις περισσότερες φορές. Αυτή είναι η γνώμη μου για τον Seb και όπως όλοι έτσι έχω και εγώ μία.

@seb: φιλικά στο λέω :flower:

@mods: στην "τρύπα" με τα άλλα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οσοι με ξερουν προσωπικα ή οσοι με εχουν ακουσει εδω μεσα ποτε δεν εχουν βγει χαμενοι. Λεω οτι βλεπω αλλα με λεξεις ενθουσιασμου ή αντιστοιχα χαντακωνω οτι προσωπικα δεν μου αρεσει και δεν θεωρω καλο:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εχει μάθει κανείς πότε θα είναι διαθέσιμος ο Postville των 239€ στο Πλαίσιο ?! (Είναι κλειστό τώρα και δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο :p)

Ηρθε η ώρα να πάω σε ssd και πιστεύω ότι αυτός θα αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.