Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Το ασθενοφόρο δεν θα έρθει γιατί είμαι όμορφος να με δει,θα έρθει επειδή το πληρώνω,και αν δεν το πληρώνω εγώ ακόμα,το πληρώνουν οι γονείς μου,και αν δεν έρθει και γρήγορα και πάθω και κάτι θα φάνε και καταγγελία και από πάνω.

Ευτύχημα,δυστύχημα ή ατύχημα,το ασθενοφόρο έχει υποχρέωση να ανέβει μέχρι και στα κατσάβραχα ακόμα και από φάρσα.

:hehe: αν δε βλεπεις το λαθος σε ολο το σκεπτικο σου δεν μπορω να σε βοηθησω..

ευχομαι να ειμαστε σε 2-3 χρονια ολοι με 3τονα suv να τρακαρουμε μεταξυ μας να γουσταρουμε. Γιατι το suv ειναι ασφαλες για αυτους που ειναι μεσα,αλλα για τους υπολοιπους ποιος χεστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά εσύ με τέτοιο συντακτικό θα πας να γράψεις έκθεση για πανελλήνιες;

Το συντακτικο παει στο διατανο, η τρικυμια του κρανιου πως θα αποδωθει σε χαρτι ειναι ενα ζητημα.

Μαν, δεν σου ζητησα να περιγραψεις τον εαυτο σου σε 5 γραμμες, το οποιο τοσο ευγλωτα εκανες, διακριτικοτατα και με τοση ταπεινοφροσυνη. Get real ομως, γιατι θα τα βρεις μπροστα σου απο την ιδια τη ζωη/κοινωνια.

Link to comment
Share on other sites

Το ασθενοφόρο δεν θα έρθει γιατί είμαι όμορφος να με δει,θα έρθει επειδή το πληρώνω,και αν δεν το πληρώνω εγώ ακόμα,το πληρώνουν οι γονείς μου,και αν δεν έρθει και γρήγορα και πάθω και κάτι θα φάνε και καταγγελία και από πάνω.

Ευτύχημα,δυστύχημα ή ατύχημα,το ασθενοφόρο έχει υποχρέωση να ανέβει μέχρι και στα κατσάβραχα ακόμα και από φάρσα.

Να ξέρεις γενικότερα ότι εκτός από δικαιώματα έχεις και υποχρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη της ζώνης ασφαλείας είναι μια άποψη προσωπική άποψη,την οποία δεν επέβαλα κανέναν να ακολουθήσει,απλά την λέω όπως θα έκανε ο καθένας.

Εάν όμως τρακάρεις μη φορώντας ζώνη και πάθεις κάτι, γιατί να πληρώνουν όλοι οι υπόλοιποι φορολογούμενοι για την ανάρρωσή σου, επειδή εσένα δε σου αρέσει να τη φοράς?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε johnsonb, αν τρακάρεις με το SUV σου με φορτηγό/SUV/κολώνα, και πεταχτείς από το παρπριζ ή ανοίξει η πόρτα και φύγεις από το πλάι, τί γίνεται; Πρέπει να σκοτώσεις και άλλους;

Εγώ που είμαι κουλός, αν σε δω να προσγειώνεσαι στη μέση του δρόμου, θα προσπαθήσω να σε αποφύγω με τη πιθανότητα να στουκάρω και γω κάπου. Αλλά εσύ δεν θα ζεις οπότε δε σε νοιάζει ε;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά εσύ με τέτοιο συντακτικό θα πας να γράψεις έκθεση για πανελλήνιες;

ο johnsonb θα επρεπε να ειχε γεννηθει στο texas...

ταιριαζει πιο πολυ με την ιδιοσυγκρασια

που μεσα απο τα γραφομενα του συμπεραινω οτι τον διακρινει

και fyi δεν χρειαζεται συντακτικο για να περασεις την εκθεση

αρκει ενα SUV και περνα στις πανελληνιες μεσα απο τον τοιχο

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Οι πανελλήνιες δεν είναι forum,ούτε γράφεις κείμενο και πέφτουν πάνω σου 10 καθηγητές να σε ταράζουν και να πρέπει να γράφεις όλο και πιο γρήγορα.

@KoMM όσοι είναι έξω από SUV,φυλάνε τα νότα τους πρώτα,και εντωμεταξύ κανονίζουν την προσωπική τους ασφάλεια,ο καθένας ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ.

Η λύση ασφάλειας δεν είναι SUV,και τα Sedan σαν του φράγμα πχ κρατάνε γερά και έχουν καλή ασφάλεια,δεν είναι Intel Vs. AMD,City Car Vs SUV να σε ανάμεσα σε ανατολή,και δύση.

Δηλαδή εγώ ανεβάζω μια μεζονέτα από μέταλο κατασκεύης παρόμοια με τους ουρανοξύστες,γίνεται σεισμός,φεύγει το έδαφος,και φταίω εγώ μετά που έγυρε άθικτη και κατέστρεψε του διπλανού το σπίτι,που ναι μεν είχε λύση,αλλά προτιμούσε casual κατασκευή,και σιχενόταν το δικό μου.

Τεσπα,πάει αλλού το θέμα,και πάνω σε ότι ήθελα να ρίξω αμόλι (μιας και δεν θέλετε κυριλέ γραφή),το έκανα,επομένως από εδώ και πέρα θα προγραμματίσω την μούγκα να σας απαντάει,διότι όπως και λέω στην γλώσσα που μιλάω:

I won't even bother to read any of your replies.

Και τελευταίες απαντήσεις σε όσους μου απάντησαν,είναι μεγάλο κείμενο (περίπου 5204 χαρακτήρες) γι'αυτό ο καθένας ψάχνει μόνο την απάντηση του αν βαριέται:

Να ξέρεις γενικότερα ότι εκτός από δικαιώματα έχεις και υποχρεώσεις.

Αστρολάβε δεν ξέρω ακριβώς τι εννοείς' date='αν όμως εννοείς για να έρθει το ασθενοφόρο,η μόνη υποχρέωση που έχω είναι να πληρώνω τους φόρους,και να είμαι ασφαλισμένος,γιατί οι γιατροί και το ΕΚΑΒ που έρχεται,και ψωμί να μην έχεις να φας,θα σου στείλουν τον λογαριασμό,συγνώμη και όλας για την φράση μου,αλλά επειδή [i']αφόδευσαν απ'την κατάσταση σου...

Αν απαντήσεις,στείλε μου την απάντηση με mail,και κάνε με και thread ban γιατί μια λέξη γράφω εδώ,και το θέμα παίρνει άλλη διάσταση.

Μαν' date=' δεν σου ζητησα να περιγραψεις τον εαυτο σου σε 5 γραμμες, το οποιο τοσο ευγλωτα εκανες, διακριτικοτατα και με τοση ταπεινοφροσυνη. Get real ομως, γιατι θα τα βρεις μπροστα σου απο την ιδια τη ζωη/κοινωνια.[/quote']Περιμένω.Είμαι πάντα αισιόδοξος,ότι και να γίνει,και παράλληλα ξέρω ότι μόνο ένας άνθρωπος με ψυχολογικά προβλήματα και κατάθλιψη βαρέας μορφής μπορεί να μην βρει λύση σε ότι γίνεται και να το βάλει κάτω,γιατί προσωπικά χάνω το ένα λεωφορείο,λέω δεν πειράζει σιγά μην νιαστώ,θα έρθει και άλλο,έτσι γίνεται στα πάντα.
Αν τρακάρεις και σκοτωθείς (ανεξάρτητα με το ποιος φταίει) επειδή δεν φόραγες ζώνη' date=' τι σου φταίει ο άλλος οδηγός που θα το έχει τύψεις μια ζωή....[/quote']

Τέτοιος ΜΕΓΑΛΟΣ Μ που θα ναι,καλά να πάθει,θα του κανα και μπου σαν φάντασμα όλη μέρα.

Όταν γίνεται μια καταστροφή,χαίρεσαι που είσαι ζωντανός,και δεν πέθανες και εσύ άμα υπήρχαν πιθανότητες,και ο συγκεκριμένος αν είχε τύψεις για κάποιον επειδή ο άλλος δεν φόραγε ζώνη,aka αποδέκτηκε το χειρότερο που μπορεί να συμβεί,τι να πω...

Όταν γίνεται μια καταστροφή,χαίρεσαι που είσαι ζωντανός αν είσαι,και δεν πέθανες και εσύ άμα υπήρχαν πιθανότητες,γι'αυτό αν αρχίσεις να έχεις ενοχές για αυτούς που πήγαν να μαζέψουν θυμάρια,να κάνεις μνημόσυνα,ευκέλεα χωρίς να τους ξέρεις,να σε πιάνουν υστερίες και ούτε και γω ξέρω τι άλλο,ε λοιπόν προσωπικά αν έβλεπα έναν τέτοιον,λάθος άνθρωπος επέζησε θα έλεγα...

Φίλε johnsonb' date=' [b']αν τρακάρεις με το SUV σου με φορτηγό/SUV/κολώνα, και πεταχτείς από το παρπριζ ή ανοίξει η πόρτα και φύγεις από το πλάι, τί γίνεται; Πρέπει να σκοτώσεις και άλλους;

Εγώ που είμαι κουλός αν σε δω να προσγειώνεσαι στη μέση του δρόμου, θα προσπαθήσω να σε αποφύγω με τη πιθανότητα να στουκάρω και γω κάπου. Αλλά εσύ δεν θα ζεις οπότε δε σε νοιάζει ε;

Ξαναδιάβασε το αρχικό post για την ζώνη σε παρακαλώ.Thanks! :D

Όσο για το τελευταίο,ζούσα δε ζούσα... Και κυρίως αν δεν ζούσα... Την ξέρεις την απάντηση... :D

Εάν όμως τρακάρεις μη φορώντας ζώνη και πάθεις κάτι' date=' γιατί να πληρώνουν όλοι οι υπόλοιποι φορολογούμενοι για την ανάρρωσή σου, επειδή εσένα δε σου αρέσει να τη φοράς?[/quote']

Γιατί μέσα στους φορολογούμενους,τυχαίνει να πάνε εκεί και λεφτά απ'την οικογένια μου/σου κτλ,έτσι ώστε ότι και να πάθεις,να έχεις ασφάλιση κτλ,την οποία εσύ έχεις πληρώσει,για να μην σου έρθει κεραυνός ο λογαριασμός..

Θα ρίξω ένα γερό ουρλιαχτό αύριο πρωί στο προαύλιο,δεν πάει άλλο! :D

ο johnsonb θα επρεπε να ειχε γεννηθει στο texas...

ταιριαζει πιο πολυ με την ιδιοσυγκρασια

που μεσα απο τα γραφομενα του συμπεραινω οτι τον διακρινει

και fyi δεν χρειαζεται συντακτικο για να περασεις την εκθεση

αρκει ενα SUV και περνα στις πανελληνιες μεσα απο τον τοιχο

ΑΞΙΟΣ! Να και ένας που το κατάλαβε' date='ότι ο εαυτός μου θα έπρεπε να βρισκόταν τώρα στο μητρικό του περιβάλλον αυτήν την στιγμή!

Δίπλωμα στα 16,μετά 1000 χιλιόμετρα με ενήλικα συνοδηγό,αγορά Dodge Ram όπως οι άλλοι τεξανοί,[b']νόμιμα bullbar (όχι ότι το χρειάζεσαι),κάτι ροδάρες ΝΑ,και off road όλη μέρα να έριχνα κάκτους στην έρημο που λέει ο λόγος,χωρίς καν γρατζουνιά στον προφυλακτίρα.

Μετά άααανετη βολτίτσα σε κάτι interstates ΝΑΑΑΑ όλο SUV και SUT με άγριους τεξανούς με καπέλα που δεν σηκώνουν πολλά-πολλά,και οδήγηση αθήνα-θεσσαλονίκη,μόνο για να περάσεις ένα μέρος μιας average size πόλης!

Αυτό είναι το όνειρο μου φίλε,και κακώς που γεννήθηκα εδώ,από την στιγμή που δεν είναι και μικρό το σόι μου εκεί,να ημασταν παρέα!

Υ.Γ Έγραψα με proxy,επειδή δεν ανοίγει χωρίς.

Έγινε επεξεργασία από johnsonb
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιος ΜΕΓΑΛΟΣ Μ που θα ναι,καλά να πάθει,θα του κανα και μπου σαν φάντασμα όλη μέρα.

Όταν γίνεται μια καταστροφή,χαίρεσαι που είσαι ζωντανός,και δεν πέθανες και εσύ άμα υπήρχαν πιθανότητες,και ο συγκεκριμένος αν είχε τύψεις για κάποιον επειδή ο άλλος δεν φόραγε ζώνη,aka αποδέκτηκε το χειρότερο που μπορεί να συμβεί,τι να πω...

Όταν γίνεται μια καταστροφή,χαίρεσαι που είσαι ζωντανός αν είσαι,και δεν πέθανες και εσύ άμα υπήρχαν πιθανότητες,γι'αυτό αν αρχίσεις να έχεις ενοχές για αυτούς που πήγαν να μαζέψουν θυμάρια,να κάνεις μνημόσυνα,ευκέλεα χωρίς να τους ξέρεις,να σε πιάνουν υστερίες και ούτε και γω ξέρω τι άλλο,ε λοιπόν προσωπικά αν έβλεπα έναν τέτοιον,λάθος άνθρωπος επέζησε θα έλεγα...

Λοβοτομή...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοβοτομή και περιτομή από μεθυσμένο,σε μένα φυσικά,και τους άνθρωπους με το ένστικτο της επιβίωσης ως κύριο μότιβο,για να αφήσουμε τους άλλους να γίνουν με την ησυχία τους emo,για κάποιον που σκοτώθηκε από λάθος του,όπως όταν βλέπεις κάτι βλάκες να κάνουν σούζες 50 μέτρα χωρίς κράνος,και να τους βλέπεις να σκοτώνονται μπροστά σου,ξεκινόντας από μάγκες,και καταλήγοντας σε πτώματα,λες και ρωτάνε τα μικρά παιδάκια στους δρόμους αν θέλουν να δουν ένα πόδι αποδω,ένα χέρι απο κει,πίτα κεφάλι πίσω και στην μέση αίματα...

Τέλος πάντων... Πάντως όποιος νομίζει ότι με έχει καταλάβει τι λέω και πως το εννοώ,λάθος κάνει,γιατί γράφω πολύ απάνθρωπα και σκληρά.

Πιστεύω όπως είπα ότι ο καθένας βγάζει τα μάτια του μόνος του,και αν αυτή η είναι η επιθυμία του,είναι ελεύθερος να το κάνει,και επίσης πιστεύω ότι αν κάτσει ο καθένας να αφιερώσει την ώρα της ζωής του στο συναίσθημα εν ονόματι λύπη,για κάποιον άκυρο,ούτε φίλο,ούτε γνωστό,ούτε μέλος της οικογένιας,που σκοτώθηκε ΜΟΝΟΣ του ξέροντας πολύ ΚΑΛΑ τι έκανε,ή να έχει ενοχές επειδή για παράδειγμα ήταν ο μόνος που επιβίωσε σε μια φωτιά,λες και έπεσε κλήρος και αδίκησαν τους άλλους,το μόνο που μπορεί να κάνει,είναι να χαλάσει τον εαυτό του,και λυπάμαι δεν είμαι έτσι.

Με το να περιγράφω κάτι που ο άλλος μέσω του forum ΑΠΛΑ παρεξηγεί γιατί ΔΕΝ καταλαβαίνει πως το εννοώ,δεν γίνεται δουλειά.

Και το παραπάνω που είπα κάποιος θα το παρεξηγήσει,επειδή και μόνο δεν με ξέρει για να ξέρει πως μου ήρθε αυτή η άποψη.

Αν τα πούμε προσωπικά σε καμιά συνάντηση,ελπίζω να αφήσουμε τα usernames στο forum και αν πραγματικά όντως δεν υπάρχει ένα μιούταντ μόνγκολοιντ σκάμμπαγκ πίσω απ'τις οθόνες όσων γράφουν εδώ,να μιλήσουμε σαν άνθρωποι,και όχι με έναν τρόπο που προσωπικά αν έβλεπα από κοντά παρόμοια συζήτηση μεταξύ δυό ατόμων σαν τρίτος,πρώτα θα τους ροπάλιαζα,και μετά σέρνοντας θα τους πήγαινα στο ψυχιατρείο για ένεση.

Υ.Γ Δεν θα απαντήσω σε όποιον το συνεχίσει και αυτήν την φορά,διότι αρχίζουν και με πιάνουν άγριες ημικρανίες όταν μια λέξη γράφω,και αρχίζει το ανούσιο μπουρου-μπούρου.

Έγινε επεξεργασία από johnsonb
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ ανεβάζω μια μεζονέτα από μέταλο κατασκεύης παρόμοια με τους ουρανοξύστες,γίνεται σεισμός,φεύγει το έδαφος,και φταίω εγώ μετά που έγυρε άθικτη και κατέστρεψε του διπλανού το σπίτι,που ναι μεν είχε λύση,αλλά προτιμούσε casual κατασκευή,και σιχενόταν το δικό μου.

ε;

Link to comment
Share on other sites

Λοβοτομή σε μένα φυσικά,να αφήσω τους άλλους να έχουν ενοχές για κάποιον που σκοτώθηκε από λάθος του...
φίλε σοβαρά τα έχεις δώσει όλα στις τελευταίες σελίδες..

Φαντάζομαι ονειρεύεσαι να οδηγεις με τέρμα τα γκάζια και βγαλμένες τις ζώνες απο το αυτοκίνητο. όπως ακριβώς στο NFS.

Τωρα, για τις τύψεις που μπορεί να έχει κάποιος ο οποίος σκοτώνει ακούσια έναν συνάνθρωπο του,δεν νομίζω οτι τίθεται σοβαρό θέμα συζήτησης.

Ευχομαι στον 1.5 χρονο που σου μενει για το διπλωμα να πήξει λιγο το μυαλουδάκι σου, γιατί κακό δικό σου θα κάνεις κατα κύριο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

KoMM παράδειγμα ήτανε και πιστεύω κατανοητό...

Goku δηλαδή απ'όσα έχω πει,αυτό το συμπέρασμα έβγαλες; Μήπως ονειρεύομαι και supra; Δε με διαβάζεις σωστά...

Εγώ πάλι σε 1.5 χρόνο δεν εύχομαι να μου έχει πίξει το μυαλό,αλλά να έχω φύγει από αυτήν την χώρα,να πάω σε κάποια που δεν είναι τόσο μίζερη όσο αυτή εδώ,και δεν μένουν σε αυτοί μίζεροι ανθρώποι,που ακούνε ότι κάποιος έχει αμάξι με 2λιτρη μηχανή και τους φεύγει το τσερβέλο,όχι επειδή δεν έχουν λεφτά,αλλά επειδή είναι η φύση του έλληνα να δίνει όσο λιγότερα μπορεί,ακόμα και αν είναι 0.50 λεπτά διαφορά στο skroutz.gr.

Προσωπικά τα ποσά που ζητάνε ταξιτζίδες για απλές διαδρομές,μέ έχουν βγάλει από ένα κόμπλεξ παρόμοιο με κάποιων φίλων μου που δίνουν 2000ευρα σε pc ανά 6μηνο και κάθομαι και συζητάω μαζί τους 1.2lt diesel vs 1.6 gasoline,οι οποίοι με έχουν κάνει και θέλω να ξεράσω,πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι έχεις μία ψύχωση, μία τρέλα με το Aygo (συγκεκριμένα!) και τη βρίσκεις να το παίζεις "king of the road" με κάποιο SUV. Το δικό σου το τσερβέλο έχει φύγει.

Oh, btw, σου έχω ένα πρόβλημα:

Σε μία σύγκρουση ενός SUV και ενός μικρού ελαφρού 5θέσιου οχήματος πόλης με μη παραμορφώσιμο και ακλόνητο τοίχο, με τις ίδιες ταχύτητες, ποιο θα πάθαινε μεγαλύτερη ζημιά ή σε ποιο θα πάθαινες εσύ μεγαλύτερο τραυματισμό?

Food for thought!

Υ.Γ.: Να πας στο Τέξας λοιπόν όταν πάρεις δίπλωμα, να οδηγάς εκεί, κι όχι εδώ. Μακριά κι αγαπημένοι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειλικρινα δεν καταλαβαινω τι ευχαριστηση βρισκετε με την χολη."Θα σας πατησω ολους με το SUV που δεν εχετε λεφτα να παρετε" vs "Εισαι επικινδυνος και ανορθογραφος,γκοου χοουμ"

αν ειναι καποιο ειδος παιχνιδιου θελω να με παιξετε κι εμενα παντως

εγω βαζω τον νιονιο να οδηγει και αραζω στην θεση του συνοδηγου προσπαθωντας να γλυψω τις πατουσες μου.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειλικρινα δεν καταλαβαινω τι ευχαριστηση βρισκετε με την χολη."Θα σας πατησω ολους με το SUV που δεν εχετε λεφτα να παρετε" vs "Εισαι επικινδυνος και ανορθογραφος,γκοου χοουμ"

αν ειναι καποιο ειδος παιχνιδιου θελω να με παιξετε κι εμενα παντως

εγω βαζω τον νιονιο να οδηγει και αραζω στην θεση του συνοδηγου προσπαθωντας να γλυψω τις πατουσες μου.

Εσύ είσαι κακό πεζάκι και δε σε πέζουμε τα κουβάδακια σου και σε άλλη παραλία... :p

Link to comment
Share on other sites

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=115042&cid=12

χαχα!

χθες με γυρισε ενα παλικαρι σπιτι με er6n, δικυλινδρο, πολυ ροπη χαμηλα! μαμουσε.

αυτη η βολτα ηταν καθοριστικη μαλλον. εδω κ καιρο με ετρωγε για μηχανη....

δεν μπορω αλλο τα αστικα...

θα παω για διπλωμα. κ βλεπουμε μετα. μαλλον κανα klx250.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.