Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Μιλάμε για εναν λαό οπου διοργανώνουν αγώνες ταχύτητας με αυτοσχέδια οχήματα (ρημάδια τυπου VW Beetle ή θεόπαλιων Volvo) και με τον εξής απλό κανόνα:

Οταν τελειώσει ο αγώνας, πάω στον πρώτο και του λέω "θέλω το αμάξι σου". Ειναι υποχρεωμένος να στο δώσει για να είναι δίκαιος ο επόμενος αγώνας. Τοσο απλά. Μιλάμε για τέτοια ιδιοσυγκρασία. Τι να λέμε, ουτε σε 98.000.000 χρονια δεν τους φτάνουμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μητσο δε παρεξηγησα τιποτα , ουτε εγω μπερδεψει τπτ.Αλλα δεν εχω ακουσει ποτε στις ειδησεις οτι σωθηκε γιατι φορουσε καλες αναρτησεις :hehe:

Αυτο γιατι σε ενα συντριπτικο ποσοστο οι καθημερινοι οδηγοι δεν μπορουν να ξεχωρισουν μια αναρτηση απο μια εξατμιση. Tο παραδειγμα με τις ειδησεις δεν το σχολιαζω :p

Περα απο αυτο, χανεις το δασος κομματακι. Εμεις λεμε για προνοητικη οδηγηση, και να μαθουμε κατι απο τις βλακειες που λεμε, και εσυ μας λες, τσαμπα τα κανετε, ο μλκς παραμονευει :hehe:. Και ξερεις οτι ειδικα εγω που μου το πες, την εχω πατησει απο ηλιθια, και σε καμια περιπτωση τη στιγμη εκεινη δεν παραβιαζα κανενα αρθρο του ΚΟΚ.

Για την ιστορια πεταχτηκε γκομενα με σμαρτ αναποδα απο μονοδρομο αφρεναριστη, με την αφοπλιστικη ατακα "μα αφου κορναρα!".

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια πεταχτηκε γκομενα με σμαρτ αναποδα απο μονοδρομο αφρεναριστη, με την αφοπλιστικη ατακα "μα αφου κορναρα!".

πρεπει να το χω ξαναναφερει, προσπεραση απο δεξια -> "ειμαι απο δεξια εχω προτεραιοτητα".τι απαντας σ αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Μητσο δε παρεξηγησα τιποτα , ουτε εγω μπερδεψει τπτ.Αλλα δεν εχω ακουσει ποτε στις ειδησεις οτι σωθηκε γιατι φορουσε καλες αναρτησεις :hehe:

ποσες φορες ομως εχεις ακουσει για μετωπικες και πλαγιομετωπικες σε εθνικες οδους και επαρχιακο οδικο δικτυο

ξερεις ποσοι απο αυτους θα ειχαν σωθει ετσι και ηξεραν τι σημαινει ενεργητικη ασφαλεια

και τι σημαινει προσπερασμα απο τα 80χλμ με το 1400αρι φουλ στα παιδια-πεθερα-συζυγος

(μη σου πω και κανενα A/C)

Και ποσοι αλλοι θα ειχαν σωθει ετσι και ειχαν κατα την εκπαιδευση τους εμπειρια ελεγχομενης ολισθησης

ποσοι ηλιθιοι αναβουν προβολεις ομιχλης και μεγαλη σκαλα τυφλωνοντας τα παντα στο περασμα τους

και οταν βλεπουν τα αντιθετα ερχομενα οχηματα να τους παιζουν τα φωτα νομιζουν οτι τους χαιρετανε

δυστυχως μεγαλο ποσοστο των οδηγων δεν ξερει ουτε τα βασικα του οχηματος και της ασφαλους οδηγησης

δυστυχως αυτο ειναι το συστημα (ελλειψης)εκπαιδευσης της χωρας μας

δυστυχως στη χωρα αυτη χρειαζεται ειδικη αδεια και επιτροπη για να κανεις το παραμικρο

αλλα διπλωμα οδηγησης παιρνει γελειοδως ευκολα ο καθε ασχετος-η και βγαινει και σκοτωνει (αμεσα ή/και εμμεσα)

κι ας μη μιλησουμε για τον Κ.Ο.Κ, σστυνομευση & ελεγχους...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τη μαμάκα και το μπαμπάκα της Renault και όλη της την φαμίλια, τα ηλεκτρικά μου μέσα.

Ποιος φούστης έχει καταραστεί το αμάξι μου πια;

Δυστυχώς αν και μεγάλος γαλλόφιλος, τα μαμημένα τα Renault είναι περιβόητα για τα ηλεκτρικά τους....:(

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κάηκε η φίσα της H7 λάμπας από το φανάρι που μόλις προχτές άλλαξα για τον ίδιο λόγο. Αυτή τη φορά έφταιγε η λάμπα, αλλά ο γάτας ο μηχανικός που μου την κούμπωσε είπε "α και ήθελα να στο πω ότι δεν είναι καλή". Τι αμαρτίες πληρωνωωωωωωωωωωω; 50 ευρώ τσάμπα.

Σήμερα άλλαξα αισθητήρα βολάν 80€ γιατί είναι bug των Clio, δεν παίρνει μπρος με λιγότερες από 15 προσπάθειες όταν το πάθει.

+ Αλλαγή λαμπτήρων κάθε 3-6 μήνες, + χαλασμένο στροφόμετρο από πέρυσι και και και. Άμα κάτσω να τα θυμηθώ όλα τα ηλεκτρικά θα του βάλω φωτιά και θα κάτσω να το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κάηκε η φίσα της H7 λάμπας από το φανάρι που μόλις προχτές άλλαξα για τον ίδιο λόγο. Αυτή τη φορά έφταιγε η λάμπα, αλλά ο γάτας ο μηχανικός που μου την κούμπωσε είπε "α και ήθελα να στο πω ότι δεν είναι καλή". Τι αμαρτίες πληρωνωωωωωωωωωωω; 50 ευρώ τσάμπα.

Σήμερα άλλαξα αισθητήρα βολάν 80€ γιατί είναι bug των Clio, δεν παίρνει μπρος με λιγότερες από 15 προσπάθειες όταν το πάθει.

+ Αλλαγή λαμπτήρων κάθε 3-6 μήνες, + χαλασμένο στροφόμετρο από πέρυσι και και και. Άμα κάτσω να τα θυμηθώ όλα τα ηλεκτρικά θα του βάλω φωτιά και θα κάτσω να το βλέπω.

Υπομονή....γενικά υπάρχουν και χειρότερα...:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά θες να πάω και στα χειρότερα; :hehe:

Ντάξει από μηχανικά δεν έχει βγάλει τίποτα απολύτως ευτυχώς. Μόνο ηλεκτρικά με το κιλό και 2 βάσεις μηχανής που έσπασα λόγω χαμηλώματος και σκληρών αμορτισέρ.

Γενικά πάντως, δεν ξαναγγίζω μεταχειρισμένο αμάξι, καλύτερα να του πιω το αίμα εγώ να το χαίρομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά θες να πάω και στα χειρότερα; :hehe:

Ντάξει από μηχανικά δεν έχει βγάλει τίποτα απολύτως ευτυχώς. Μόνο ηλεκτρικά με το κιλό και 2 βάσεις μηχανής που έσπασα λόγω χαμηλώματος και σκληρών αμορτισέρ.

Γενικά πάντως, δεν ξαναγγίζω μεταχειρισμένο αμάξι, καλύτερα να του πιω το αίμα εγώ να το χαίρομαι.

Νah, να σε ρωτήσω, πέρα από το χαμήλωμα και τα σκληρά αμορτισέρ, έσπαγες πρώτες-δευτέρες?

Γιατί πρίν καιρό αλλάξανε στον κολλητό μου βάσεις σε 106 rallye γιατί ο μαλέας έγραφε πρώτη σε κάθε φανάρι- τα ήθελε ο κώλος του.

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστες φορές, αλλά όταν το πρωτοπήρα το "δοκίμαζα". Το πρόβλημα ήρθε χρόνια μετά, πριν 2 χρόνια. Χαμήλωμα εννοώ 6ποντα Apex και Apex κόκκινα αμορτισέρ, για όποιον ξέρει. Σαν να λέμε δεν έχεις αμορτισέρ :hehe:

Καγκουριά του πρώην ιδιοκτήτη, 4 χρόνια το έχω εγώ, του 2002 μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Νah, να σε ρωτήσω, πέρα από το χαμήλωμα και τα σκληρά αμορτισέρ, έσπαγες πρώτες-δευτέρες?

Γιατί πρίν καιρό αλλάξανε στον κολλητό μου βάσεις σε 106 rallye γιατί ο μαλέας έγραφε πρώτη σε κάθε φανάρι- τα ήθελε ο κώλος του.

και που να δείς άλλους που τους κόβεται η βίδα της βάσης.

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστες φορές, αλλά όταν το πρωτοπήρα το "δοκίμαζα". Το πρόβλημα ήρθε χρόνια μετά, πριν 2 χρόνια. Χαμήλωμα εννοώ 6ποντα Apex και Apex κόκκινα αμορτισέρ, για όποιον ξέρει. Σαν να λέμε δεν έχεις αμορτισέρ :hehe:

Καγκουριά του πρώην ιδιοκτήτη, 4 χρόνια το έχω εγώ, του 2002 μοντέλο.

6ποντα? Περνας πανω απο 2€ κ καταλαβαινεις αν ειναι κορωνα η γραμματα? :p

KoMM, του ευχαισαι καλο ταξιδι και περιμενεις να τον σκοτωσει η φυσικη επιλογη, ελπιζοντας οτι δεν θα παρει κανεναν αλλον μαζι του :p

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η μάνα μου έχει το τελευταίο Clio 1.6 5θ.

3 χρόνια τώρα, αλλά μέχρι στιγμής να μην το ματιάσω δεν έχει ζητήσει κάτι τρελό.

Βασικά αλλάξαμε ένα ελαττωματικό δείκτη βενζίνης στην αρχή και στο πρώτο εξάμηνο αλλάξαμε (πάντα εντός εγγύησης με 0 κόστος) 2 φορές όλη την μονάδα του κλιματιστικού....

Από τότε και εδώ και 2,5 χρόνια χωρίς να θέλω να το γκαντεμιάσω δεν έχει κάνει κίχ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.