Jump to content



Οικονομικά, επαγγελματικά, φορολογικά 2009 (και βάλε)


spresv

Recommended Posts

Το να σου χορηγούν ή όχι δάνειο με βάση τα αναλυτικά στοιχεία του Τειρεσία είναι αντισυνταγματικό καθώς παραβιάζονται τα προσωπικά οικονομικά δεδομένα του καθένα.

Το μόνο μη αντισυνταγματικό και ας πούμε νομότυπο...γιατι ηθικό δεν είναι σε καμία περίπτωση..........είναι αυτό που γίνεται προς το παρόν το αν είσαι μαύρο ή λευκό Τειρεσία.

Εγκυκλοπαιδικά για να ξέρεις ο Τειρεσίας ένας είναι..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Εγκυκλοπαιδικά το ξέρω οτι ο Τειρεσίας είναι ένας και δεν είναι λίστα αλλά Α.Ε. που δημιουργήθηκε από το σύνολο των τραπεζών. Μαύρος και Λευκός είναι ένας άλλος τρόπος να αναφέρεσαι στις λίστες του.

:alien:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξέρει κανείς μέσα σε πόσο διάστημα μετά την απόλυση πρέπει να καταθέσεις τα δικαιολογητικα για να βγεις στο ταμείο ανεργείας?

30 με 45 μέρες νομίζω. Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος. Από γνωστό μου πρόσφατα κάτι είχα ακούσει. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας στον ΟΑΕΔ της περιοχής σου να ρωτήσεις γιατί χρειάζονται και κάτι ένσημα τελευταία που ίσως να μην τα έχεις πάρει ακόμα από τον εργοδότη και είναι στο ΙΚΑ ακόμα, αν μιλάμε για Ταμείο ΙΚΑ φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
http://www.etekt.gr/gr/images/tameio_anergias.doc

1) Η προθεσμία εγγραφής στο ταμείο ανεργίας είναι 60 (εξήντα) ημερολογιακές

ημέρες από την απόλυση του ασφαλισμένου.

Και βέβαια όσο πιο γρήγορα τα καταθέσεςι, τόσο πιο γρήγορα θα λάβεςι το επίδομα.

Εναλλακτικά, πας με την απόλυση στον ΟΑΕΔ κάνεις την αίτηση και πας τα χαρτιά(ένσημα) εάν δεν τα έχεις όλα αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσος είναι ο μισθός ενός αποφοίτου ΤΕΙ στα χαρτιά?

Αν οι απόφοιτοι της σχολής σου επίκεινται σε συλλογική σύμβαση, π.χ μηχανικών πληροφορικής, μηχανικών βιομηχανίας κλπ τότε το ποσό το καθορίζει η σύμβαση σύμφωνα με τα χρόνια προυπηρεσίας. Διαφορετικά το θέμα πάει στο αν σου αναγνωρίζουν όλα τα προσόντα ασχέτως αν έχεις 40 μεταπτυχιακά. Βασικός 680.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.