Jump to content



100 ευρω για ενα καθαρισμο....


Elpis

Recommended Posts

παιδιά τον καθαρισμό για την σκόνη τον κάνουν με απλό πεπιεσμένο αέρα...που δεν κοστίζει τπτ...και τους παίρνει maximum 5λεπτο+(όση ώρα κάνουν να ανοίξουν και να κλείσουν το κουτί/laptop)....τα βουρτσάκια και όλα αυτά δεν έχουν καμοια σχέση και δεν χρησιμοποιούνται για καθαρισμό pc γιατί πολύ απλά θα τους έπαιρνε κανα 2ωρο++++ να καθαρίσουν κάποιο pc....άλλα και πάλι το τελικό αποτέλεσμα θα ήταν τέτοιο.... που θα τους έλεγε ο πελάτης....σίγουρα το καθάρισες????...!!!το βουρτσάκι απλά δεν καθαρίζει στο pc...!!!

αλλα και υγρά και τέτοιες βλακείες να έχουν πέσει στο pc μην νομίζετε ότι ειναι κάτι το φοβερό...σε κάτι υγρα βουτάνε τις πλακέτες για κανα 5 λεπτο και μετά αν παίξουν...παίξανε...οι πλακέτες...αλλιώς τίποτα!Σε γενικές γραμμές , πιο πολυ ώρα τους παίρνει να ανοίξουν και να κλείσουν το pc παρα τον καθαρισμό του.

ότι λεφτα παίρνουν είναι καθαρό κέρδος και βρίσκουν κάτι κορόιδα (γυναίκες συνήθως)...που δεν έχουν ιδέα και χτυπάνε αβέρτα...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply
Θα σου προτεινα να κανετε μια βολτα απο το καταστημα

να ζητησεις καποιον υπευθυνο

και με ηρεμια να του εξηγησεις την κατασταση

και να ζητησεις επιστροφη μερους των χρηματων

ή καποιο αλλο ανταλλαγμα σε προιον/υπηρεσια για αποζημιωση

+1 αλλιώς...Hiroshima όπως είπε και ο φίλος παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι μου ειπε της εδωσαν αποδειξη.. και μαλλον την πεταξε.. (γυναικες...)

Οταν το πηγα δεν ρωτησα, μιας και μου ζητησε την αποδειξη αγορας για να δει αν εχει εγγυηση, και υπεθεσα οτι μπορει να ειναι δωρεαν λογω εγγυησης, και οτι σε περιπτωση κοστους θα περνανε τηλεφωνο.

ζητα επανακτυπωση της αποδειξης εαν χαθηκε τελικα----και πες μας λοιπον σε ποιο multiξιγκι εγινε αυτο???

εαν δεν παρεις τελικα τιποτα πισω μην απορησεις εαν σου ερθει κανενα μήνυμα απο multi:συγχαρητηρια κερδισατε το χρυσο ξεσκονιστιρι 2009!!!! καλη καταληξη φιλε

Link to comment
Share on other sites

τοσο δε δινω για το αμαξι μεσα εξω.σοβαρευτειτε εκει στα μουλτιραμα τι καθαρισμος ειναι αυτος πια...Την ψυκτρα ολοκληρη να αλλαζατε τοσο δε κοστιζει.

και 50 που εγραψε καποιος πολλα ειναι...σιγα εξειδικευμενο σερβις που αξιζει τοσα.

Link to comment
Share on other sites

θεωρείς 30-50ευρώ πολλά για άνοιγμα laptop και λύσιμο ψυκτρών για καθαρισμό από σκόνες και στρώσιμο νέας θερμοαγώγιμης?

τα 100 τα θεωρώ και γω κοροιδία αλλά όταν η ελάχιστη χρέωση είναι 15ευρώ για άνοιγμα και καθάρισμα δε θα χρεώσεις ακόμα 15-30ευρώ?

επίσης η χρέωση δε θα μπορούσε να είναι χαμηλότερη από 30ευρώ κατά τη γνώμη μου για τον πολύ απλό λόγο οτι ανοίγεις όλοκληρο laptop με ότι κινδύνους αυτό συνοδεύει.

δεν είναι όλα τα laptop όμοια και δεν ανοίγουν όλα όσο εύκολα νομίζεις για να φτάσεις στις ψύκτρες...οπότε και τα 30-50ευρώ που θυμάμαι προ 1μιση χρόνου από το service που δούλευα είναι μια generic τιμή και δίκαιη κατά τη γνώμη μου.....

είπαμε....το σωστό είναι το μαγαζί να μην πιάνει μλκα τον πελάτη αλλά να μην γίνει και το ανάποδο.....:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αλλού πάει το μυαλό μου, τι πάει να πει πέταξε την απόδειξη? Χάλασε τα λεφτά σε καμιά τσάντα ή παντόφλες και για να δικαιολογηθεί τα έριξε στους έρμους τους τεχνικούς!

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!! :hehe:

Με το που άρχισα να διαβάζω το θέμα, εκεί πήγε και εμένα το μυαλό μου.

μια η λύση προτού να κανεις μπάχαλο το μαγαζί.

βραστα αυγα στις μασχάλες της και διεξοδικό έλεγχο στην ντουλάπα της!!

ολα αυτα στην περιπτωση που εχετε κοινο ταμείο.

αν παλι τα χρήματα ηταν δικα της μολότοφ και γκαζάκια....

κοιτα που θα γενουμε και οικογενιακοι συμβουλοι.

ρε μην πας να χωρισεις την κοπελα και βρουμε τον μπελά μας........

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας, αργησα να απαντησω λογω οτι δεν εχω ιντερνετ στο σπιτι.

Λοιπον, πηγαμε μαζι προχθες στο καταστημα και με μερικα "γαλλικα" και μερικες απειλες ο υπευθυνος του καταστηματος μου ειπε οτι ειχε γινει μαλλον καποιο λαθος........ και οτι η χρεωση δεν ηταν λογικη για εναν απλο καθαρισμο λαπτοπ και οτι η χρεωση επρεπε να ειναι 35 ευρω μιας και το λαπτοπ ηταν πολυ χαλια λεει (και παλι πολλα μου φαινονται.. τεσπα).

Τελικα η κοπελα μου πηρε ενα ποντικι και κατι αλλα μικροπργματα που ηθελε..

Τωρα ηταν λαθος η απλα το ειπε ετσι δεν ξερω τι να πω..

Το περιστατικο εγινε σε καταστημα της κρητης.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο ρε παιδιά να πάρει τα λεφτά νομίζω.

Έστω και έτσι κάτι έγινε πάντως. Οχι ότι ακυρώνει την αρχική αβαρία(sic).

Πάντως για άλλη μια φορά αποδείχθηκε ότι πρέπει να διεκδικούμε το δίκιο μας.

Επίσης τα ''γαλλικά'' (δυστυχώς κατ' εμε) τείνουν να γίνουν η επίσημη γλώσσα συννενόησης στις συναλλαγές που έχουμε ως καταναλωτές.

Link to comment
Share on other sites

1ο λάθος που δεν ρώτησε εξαρχής πόσο θα στοιχίσει ο καθαρισμός.

2ο λάθος που έδωσε τα 100€ και δεν έκανε μανούρα. Ας δώσουμε ελαφρυντικά γιατί ήταν η κοπέλα και δεν ήξερε.

3ο λάθος που δεν απαίτησε τα λεφτά του πίσω εφόσον το κατάστημα παραδέχτηκε το λάθος του.

65€ ρε σεις εγώ βγάζω σε 2 8άωρα γιατί να πάω να τα ακουμπήσω στους αχαΐρευτους στο multirama επειδή κάνανε αυτοί λάθος?:nono:

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα χρόνο είχα πάει για τον ίδιο λόγο στα μουλτιράμα (Τσιμισκή Θεσσαλονίκη), και με είχαν χρεώσει 25 ευρώ (πολύ λογικό ποσό πιστεύω). Και εννοείται, είχε προηγηθεί τηλεφωνική συνομιλία.

Ήταν μάλλον λάθος των υπαλλήλων του συγκεκριμένου καταστήματος και όχι της εταιρίας.

Οφείλουν πάντως μια συγνώμη και επιστροφή (κάποιων) χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω εχω πολυ κακη εμπηρια με αυτα τα κολο-μουλτιραμα, τα μησω!

Μια φορα εδω και 3 χρονια περιπου πηρα ενα MSI mobo και 2x club 3d 7600 gs. Το κουτι απο το mobo ηταν ανοικτο και ελυπε το brige πηγα την επομενη μερα εκει... και δεν με πειστευανε οτι ελυπε απο την συσκευασεια... μου λενε 'μηπως το χαλασες?... και μας λες οτι λυπει?'':nada:

Τελικα μετα απο κατι μερες μου το φερανε. Εγω με πολυ χαρα βαζω τις καρτες επιτελους σε SLI να πεξω λιγο oblivion:P, δυστηχως ομως δεν επαιζαν! Η μια ηταν προβληματικη, ξαναπαω στα μουλτιραμα και τους την δινω.Μετα απο 3 εβδομαδες την αντικαταστησανε μονο που το brige δεν κουμπονε! ηταν διαφορετικη η καρτα, το slot για το brige ηταν 3-5 χιλιοστα πιο δεξια.Πηρα του τεχνικου και τις 2 καρτες, να τις δει ηθελε γιατι δεν με πηστευε και μου αλλαξε την παλια μετα απο 1 μηνα:mad:.

...ααα ξεχασα να πω οτι και το mobo μετα απο κανα 4τραμηνο εμφανισε καποιο προβλημα... μου το αλλαξανε και αυτο, λιγο περισσοτερο απο 1 μηνα τους πηρε..μονο που εγω δεν μπορουσα να μηνω τοσο καιρο χωρισ pc και πηρα μια gigabyte:hehe:

Ηardware απο Μουλτιραμα:tomato: ποτε ξανα! Τωρα μονο απο το e-shop ψωνιζω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.