Jump to content



PC1.gr και eshop.gr


aristos87

Recommended Posts

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply
Γιατί έλειπε ο ανταγωνισμός από την συγκεκριμένη αγορα???:hang2::hang2:

:hmm::hmm:

Αυτό το λες ειρωνικά ή το πιστεύεις πραγματικά;

Γιατί όπως το λες δεν καταλαβαίνω...:sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, απο οτι βλεπω ολα τα προιοντα του pc1 ειναι διαθεσιμα μεσω παραγγελιας, οσοι εχουν αγορασει απο εκει ποσες μερες εκαναν μεχρι σας ερθουν?

Εγώ 2 φορές που αγόρασα 1 μέρα κάνανε για να έρθουν.

Πάντως το γεγονός να άνοιξαν καινούργια καταστήματα έχει να κάνει με καμιά επιχορήγηση από Ε.Ε για νέες επιχειρήσεις που έχουνε να κάνουν και με ηλεκτρονικό εμπόριο κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι της γνώμης πάντως ότι μπορεί να κατάλαβαν στο eshop ότι τους πήραν χαμπάρι τι ρόλο βρομιάς βαράνε και είπαν να άνοιγαν και άλλα μαγαζιά με άλλο όνομα μέχρι που να μαζέψουν λεφτά ή να κλείσουν το eshop και να ανοίξουν plus4u ή pc1,ή να αλλάξουν όνομα σε όλα τα eshop και να το έχουν οι ίδιοι και καλά ότι το πήρε άλλος.

Πάντως όσο τα pc1 και plus4u λειτουργούν καλά και εξυπηρετούν σωστά,δίνει κανείς δεκάρα και του bangladesh να είναι;

Εγώ όμως επειδή το e-shop δεν το πάω καθόλου,ασχέτως αν δεν αγοράζω online γιατί δεν θέλω για 1 ώρα δρόμο να περιμένω δέκα χρόνια και να είμαι στο έλεος του κάθε άθλιου,δεν πρόκειτε να κοιτάξω καν το τι έχει το pc1 και το plus4u,μέχρι να υπάρξει κάτι σίγουρο ότι δεν υπάρχει σχέση.

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι πως μπορεί σαν pc1 να πουλάει το e-shop με 30% έκπτωση (το παραπάνω παράδειγμα από το skroutz).

Ένα άλλο ερώτημα είναι αν το e-shop θα συνεχίσει να υφίσταται σε περίπτωση που το pc1 αποκτήσει σημαντική πελατεία, διότι ποιος ο λόγος να ανοίξει και παράρτημα; Βέβαια εδώ που τα λέμε αν χάνεις πελάτες η μεγάλη μαγκιά είναι να τους ξαναπάρεις πίσω χωρίς όμως οι πελάτες να το πάρουν χαμπάρι!!!!

Βλέπεις να μην το πήραν χαμπάρι?:tomato: πρέπει να σαι πολύ ηλίθιος

αφού βάζουν τα ίδια προϊόντα με ίδια ονομασία και κωδικό....

τωρα το pc1 παντού στο skroutz είναι χαμηλότερο..

πολλά ερωτηματικά...μηπως απλά για να γίνεται ντόρος?

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις να μην το πήραν χαμπάρι?:tomato: πρέπει να σαι πολύ ηλίθιος

Ποιοι το πήραν χαμπάρι; 500 άτομα που μπαίνουν σε fora και προσέχουν τα σχετικά threads; Αυτοί είναι όλοι οι πελάτες των καταστημάτων πληροφορικής στην Ελλάδα; Δεν νομίζω. Ξέρουν τι κάνουν, αλλά και εμείς μαθαίνουμε ποιους να αποφεύγουμε.

Τα περί ηλιθίων, πως το εννοείς;:...:

Link to comment
Share on other sites

... δεν θέλω για 1 ώρα δρόμο να περιμένω δέκα χρόνια και να είμαι στο έλεος του κάθε άθλιου...
Αυτό είναι γεγονός. :T:

Βέβαια δεν μπορούμε να πούμε "αθλιους" τα παιδία που δουλεύουν για 600-800 ευρό σε δυσλειτουργικά καταστήματα (οδηγίες ακολουθούν και αυτοί).:...:

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική και μόνο εμπειρία, αν και αρχικά ήμουν σκεφτικός προχώρησα σε παραγγελίες από το εν λόγο κατάστημα και έμεινα ευχαριστημένος.

Τα προιόντα εκτός από ένα ήρθαν την ίδια μέρα και επειδή είμαι σχεδόν δίπλα από το σημείο παραλαβής μπόρεσα να τα παραλάβω αυθημερόν. Αυτο που δεν ήρθε την ίδια μέρα το είχα μετά από 2 μέρες και εφόσον με ειδοποίησαν ότι θα αργούσε.

* Και πάντα μιλάω για επιλεγμένα προιόντα με χαμηλότερη τιμή από skroutz.gr.

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική και μόνο εμπειρία, αν και αρχικά ήμουν σκεφτικός προχώρησα σε παραγγελίες από το εν λόγο κατάστημα και έμεινα ευχαριστημένος.

Τα προιόντα εκτός από ένα ήρθαν την ίδια μέρα και επειδή είμαι σχεδόν δίπλα από το σημείο παραλαβής μπόρεσα να τα παραλάβω αυθημερόν. Αυτο που δεν ήρθε την ίδια μέρα το είχα μετά από 2 μέρες και εφόσον με ειδοποίησαν ότι θα αργούσε.

* Και πάντα μιλάω για επιλεγμένα προιόντα με χαμηλότερη τιμή από skroutz.gr.

Καλως όρισες και καλή διανομή.

Άσχετο: Μήπως δουλευεις securitας ?

Link to comment
Share on other sites

Καλως όρισες και καλή διανομή.

Άσχετο: Μήπως δουλευεις securitας ?

Μαλλον στο Pc1 δουλεύει...:p

Τελοσπάντων το θέμα είναι πως δεν είναι πάρα πολλοί ακόμη αυτοί που αγοράζουν στο net.

αλλά όσοι έστω βλέπουν μαγαζιά ξέρουν να αναγνωρίζουν τα πάντα. Με το pc1 απορώ πως θα αντιδράσει ο ανταγωνισμός..και πίστευα οτι είχε λήξει το θέμα αφού τελευταια έβλεπα καρτέλ στο skroutz..ε ρε γελια

Link to comment
Share on other sites

Βασικά λόγω pc1 γράφτηκα και εδώ. Ψάχνω κάθε κουβέντα περί του pc1 γιατί ήμουν θαμόνας στο eshop και ξαφνικά έβλεπα και άλλο μαγαζί στο skroutz. Να δώ εμπειρίες και απόψεις.

Πάντως για εμένα από τη στιγμή που το προιόν είναι άρτιο στη συκευασία του και ε΄χει την εγγύησή του δεν με απασχολεί καθόλου το after sales. Στο κάτω κάτω 1 στα 100 θα πάθει κάτι από αυτά που παίρνω. Έ, αυτό θα το έχω βγάλει και με το παραπάνω από τις χαμηλές τιμές των άλλων που έχω πάρει.

Πάντως στο eshop ποτέ δεν έμεινα παραπονεμένος από το service, βέβαια τίποτα ακόμα δεν χάλασε.

Να δούμε. Έτσι και αλλιώς δεν ψωνίζω κάθε μέρα. Μπορεί τα Χριστούγεννα που θα πάρω το κτήνος να υπάρχει και pc2.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο eshop ποτέ δεν έμεινα παραπονεμένος από το service, βέβαια τίποτα ακόμα δεν χάλασε.

Nα με συγχωρείς αλλά προτείνω το παραπάνω να πάει στις ατάκες :p

Link to comment
Share on other sites

Nα με συγχωρείς αλλά προτείνω το παραπάνω να πάει στις ατάκες :p
Διαφωνώ .-

Αυτό να πάει στις ατάκες (αυτό σε bold) :

Μπορεί τα Χριστούγεννα που θα πάρω το κτήνος να υπάρχει και pc2.
Μα καλά, πόσα μαγαζιά θα ανοιξει το eshop με άλλη ταμπέλα ?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι γεγονός. :T:

Βέβαια δεν μπορούμε να πούμε "αθλιους" τα παιδία που δουλεύουν για 600-800 ευρό σε δυσλειτουργικά καταστήματα (οδηγίες ακολουθούν και αυτοί).:...:

Τα 800 που λές είναι πολλά. +1 Είπες το πιο σωστό πράγμα....

Link to comment
Share on other sites

Lol soz yanni,αλλα επειδη εσενα σου χουν τυχει τα παθη του Ιησου απο το e-shop δε παει να πει οτι αυτο γινεται σε ολους ... :):)

Ε ναι σίγουρα. Κάποιοι μπορεί να μην χρειαστούν support :p

Όχι όχι, εντάξει. Κάποιοι δεν θα είναι τόσο άτυχοι. Εγώ έπεσα και στην περίπτωση που μάλλον ήταν προβληματική όλη η παρτίδα. Αυτό μάλλον ενισχύεται και από το γεγονός ότι οι εξωτερικές θήκες της ACRyan έχουν εξαφανιστεί από τότε από τις σελίδες του e-shop.

AC RYAN στην κατηγορία ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ ΘΗΚΕΣ ( :...: και έλεγα ότι δεν θα έδινα πάλι link από το e-shop)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.