Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ξεκίνα από το 0 πάλι!

Πριν κάνα 3μηνο που το έβαλα πάλι δεν μπορούσα να συνδεθώ στο λογαριασμό μου και έπρεπε να μιλήσω με Origin support για να βγάλω άκρη... Ωραίες εποχές...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα από το 0 πάλι!

Πριν κάνα 3μηνο που το έβαλα πάλι δεν μπορούσα να συνδεθώ στο λογαριασμό μου και έπρεπε να μιλήσω με Origin support για να βγάλω άκρη... Ωραίες εποχές...

Ξεκίνησα, αλλά είδα ότι στον παλιό είχα κάτι "3 κιλς για gold στο τάδε, 10 για το άλλο" και μπήκα λίγο με τον μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

μιας και κανείς δεν γράφει... σήμερα ήταν ώραιο βράδυ...

κατέβασμα στο steam που το έχω ... (7.7gb normal μέγεθος)

login στο ea account

νεο account στο game (είπα να αφήσω τον παλιό στην υσηχία του)

 

και server browser

 

μερικά σχόλια,

1)in game το Ping είναι x2 ή έχω θέμα(~170 ingame )??

2)επιτελους shooter που σηκώνει η γριά μου (medium @fullhd @55fps)

3)για κάποιο λόγο σε αναλύσεις πάνω απο 1600x1200 πήγαινε μέχρι 59hz το game....

4)έχω απαράδεκτο στόχο αυτή τη στιγμή (άστοχος reporting for duty γενικά )

5)είναι απόλαυση το ρημάδι αν έχεις καλό squad

6)θα βρεις minimum 6-7 server με 30-32 άτομα (κυρίως conquest)

7)πέτυχα μερικούς με τρελό στόχο σε m246(γκουχ γκουχ cheat)

8)σου θυμίζει το ρημάδι ότι Teamwork >>>individual skill...

9) γούσταρα να ανατινάζω κτήρια.. και άτομα/squads(40mm grenade είχα πάντα καλό στόχο με αυτήν την αγάπη)

10)αν και βαριέμαι το grind έχει πλάκα το combo saiga+motion detector + 1911 pistol αρκεί να έχεις παρέα και άλλο τρελό που είναι full attack και να το σηκώνει η πίστα

11)να καεί το carl gustav ....

12)o banana υπάρχει ακόμη... 24/7 1000 tickets arica arbor

13)οι invalid ζουν και βασιλεύουν

 

εξακολουθώ να έχω άθλιο k/d ~0.5 (sorry boys medic/engineer με αυτοκτονικές τάσεις μερικές φορές)

 

ps. δώστε in game names να κάνω κανένα add αν πετύχω κανένα μέσα να έχω παρέα.... όταν πετυχαίνω squad της προκοπής έχει πλάκα...αν είναι καλά squads μόνο οι αντίπαλοι .. εε δεν έχει πλάκα.. καλά καλά από την βάση δεν μπορείς να βγεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίζω που και που ως chill game, οπότε sry μόνο lone-wolf φάση. Μόνο για το ping θέλω πολύ γρήγορα να σχολιάσω' και μένα έτσι είναι και στους περισσότερους σύμφωνα με το scoreboard, οπότε δε καταλαβαίνω ακριβώς αν το game αναφέρει λάθος τιμή latency ή αν οι server έχουν πάει κατά διαόλου αλλά είναι σε αυτήν την κατάσταση πάνω από χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως σεβαστό αυτό που λές...δεν θα σου πω έλα σε squad... απλά όταν παίζω και εγώ μία στις τόσες άμα πετύχω μέσα ένα άτομο λίγο πιο γνωστό από τον κάθε παίκτη να πάω σε ένα squad μαζί του ...ούτε teamspeak και λοιπά έχω όρεξη να ανοίξω...άντε μερικά spots με το q και μερικά i need ammo/medic

 

απλά προτιμώ να έχω πχ αντί για 3 ξένα άτομα στο squad, πιθανά για ένα round και έναν έλληνα που γράφει στο thelab...

για το ping δεν βγάζω άκρη.. πιθανά να έχω και μικρό θέμα με την γραμμή ώρες ώρες

Link to comment
Share on other sites

Όπως βολεύεται ο καθένας, απλά!

 

Για το ping δε νομίζω να είναι θέμα γραμμής. Από 2 γραμμές σε 2 διαφορετικά μέρη της Ελλάδας έχω δοκιμάσει και τα ίδια.. Πάντως για τα 150ms που αναφέρει, δε τα "βλέπω" ingame, δλδ με τόσο ms θα το καταλάβαινες αμέσως αφού το kill θα είχε αισθητή καθυστέρηση στο να εμφανιστεί στη οθόνη σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολύ διασκεδαστικό το BC2, πολύ περισσότερο από το BF3 που δεν μου πολυάρεσε. Το ξαναέβαλα και το διαπίστωσα ξανά, ενώ και τα γραφικά είναι πολύ καλά.

Όμως μετά από 5-10 λεπτά το πολύ κολλάει ολόκληρο το PC και η μόνη λύση είναι να κρατήσω πατημένο το power και δεν μπορώ να παίξω.

Έλεγξα punkbuster, ήχο, ccleaner, repair, settings.ini που πρότειναν κάποιοι αλλά τίποτα. Το έχει πάθει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ διασκεδαστικό το BC2, πολύ περισσότερο από το BF3 που δεν μου πολυάρεσε. Το ξαναέβαλα και το διαπίστωσα ξανά, ενώ και τα γραφικά είναι πολύ καλά.

Όμως μετά από 5-10 λεπτά το πολύ κολλάει ολόκληρο το PC και η μόνη λύση είναι να κρατήσω πατημένο το power και δεν μπορώ να παίξω.

Έλεγξα punkbuster, ήχο, ccleaner, repair, settings.ini που πρότειναν κάποιοι αλλά τίποτα. Το έχει πάθει κανείς;

 

θυμάμαι αυτό γινόταν πάντα όταν είχα ανοικτό το gpuz παράλληλα με το παιχνίδι.

κοίτα μήπως είναι αυτό ή έχεις κάτι παρόμοιο που τρέχει από πίσω σαν το fraps ή το afterburner κλπ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.