Jump to content



Αξιόλογα πολυμέσα και ρήσεις στο διαδίκτυο (ThinkLab)


Tsakonas

Recommended Posts

Αν δεν "έπαιζαν" όπως στο βίντεο ποιο θα ήταν το αποτέλεσμα της αναμέτρησης λες;

Εγώ πιστεύω πως σε στενό και κλειστό χώρο είναι 60-40 υπέρ του Mountain.

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις, ανοιχτός χόρος ή και ρινγκ 999 στις 1000 θα τον ξάπλωνε ο Conor...

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό έκανα παρέα με ένα τύπο που είχε μια αντιπροσωπεία με γυαλιά ηλίου και διορθωτικά. Την περίοδο εκεί λοιπόν πήγε η αδερφή της γυναίκας μου και αγόρασε ένα ζευγάρι από ένα κατάστημα στην Ελευσίνα. Η τιμή ήταν 180€ και της τα έδωσε 150€ επειδή ήταν γνωστή. Τη βλακεία την είχε ήδη κάνει, αλλά μπήκα στον κόπο να ρωτήσω λεπτομέρειες για να γνωρίζω:

(ο διάλογος ήταν κάπως έτσι)

- Πόσο έχουν αυτά τα γυαλιά;

- Τιμή τιμοκαταλόγου είναι 145€ (δηλαδή η κυριούλα, τα πούλαγε 35€ πάνω από την προτεινόμενη και η "φιλική τιμή" ήταν 5€ ακριβότερη!)

- Ρε συ, μα πόσα βγάζουν;;;!!!

- Αυτό δεν είναι τίποτα...

- Δηλαδή;

- Στον τιμοκατάλογο χονδρικής τα έχω 45€ συν ΦΠΑ (δηλαδή ~55€ - κέρδος ~100€)

- Πλάκα μας κάνεις; Και δηλαδή εσύ πόσο τα παίρνεις;

- Δε μπορώ να σου πω, αλλά υπολόγισε ότι το κόστος εργοστασίου είναι λιγότερο από 10€ το ζευγάρι.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό έκανα παρέα με ένα τύπο που είχε μια αντιπροσωπεία με γυαλιά ηλίου και διορθωτικά. Την περίοδο εκεί λοιπόν πήγε η αδερφή της γυναίκας μου και αγόρασε ένα ζευγάρι από ένα κατάστημα στην Ελευσίνα. Η τιμή ήταν 180€ και της τα έδωσε 150€ επειδή ήταν γνωστή. Τη βλακεία την είχε ήδη κάνει, αλλά μπήκα στον κόπο να ρωτήσω λεπτομέρειες για να γνωρίζω:

(ο διάλογος ήταν κάπως έτσι)

- Πόσο έχουν αυτά τα γυαλιά;

- Τιμή τιμοκαταλόγου είναι 145€ (δηλαδή η κυριούλα, τα πούλαγε 35€ πάνω από την προτεινόμενη και η "φιλική τιμή" ήταν 5€ ακριβότερη!)

- Ρε συ, μα πόσα βγάζουν;;;!!!

- Αυτό δεν είναι τίποτα...

- Δηλαδή;

- Στον τιμοκατάλογο χονδρικής τα έχω 45€ συν ΦΠΑ (δηλαδή ~55€ - κέρδος ~100€)

- Πλάκα μας κάνεις; Και δηλαδή εσύ πόσο τα παίρνεις;

- Δε μπορώ να σου πω, αλλά υπολόγισε ότι το κόστος εργοστασίου είναι λιγότερο από 10€ το ζευγάρι.

Με το που μπήκαμε στο ευρώ και η κουτσή Μαρία άνοιξε κατάστημα βλέποντας τα περιθώρια κέρδους και τον κόσμο με 5 μέτρα χαμόγελο χαλαρά να τα σκάει. Όχι μόνο στα γυαλλιά, αλλά σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν "έπαιζαν" όπως στο βίντεο ποιο θα ήταν το αποτέλεσμα της αναμέτρησης λες;

Εγώ πιστεύω πως σε στενό και κλειστό χώρο είναι 60-40 υπέρ του Mountain.

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις, ανοιχτός χόρος ή και ρινγκ 999 στις 1000 θα τον ξάπλωνε ο Conor...

 

Κοίτα, στην πάλη + 10 κιλά βάρος ο αντίπαλος στο ίδιο τεχνικό επίπεδο είναι σαν να παλεύεις με τοίχο . Δεν πιάνει τίποτα από αυτά που κάνεις και χτυπιέσαι σαν το ψάρι για να γλιτώσεις από γελοία πιασίματα.

Τα χτυπήματα προσθέτουν τον παράγοντα τύχη, αλλά με λίγες πιθανότητες.

Αν παλεύανε σε κλουβί το πιθανότερο θα ήταν ο McGregor να έβγαινε σακάτης.

Αν ήσαν εχθροί και πάλευαν για την ζωή τους στο δρόμο, τότε θα κέρδιζε ο McGregor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξεφτιλισμενοι ολοι οι αρχηγοι χωρων. Αν ηταν να σωσουν καμια τραπεζα την επομενη μερα συμβουλιο κατευθειαν και να οι εκταμιευσεις των δις. Για το παιδακι στο 6:10 ασε τους λιμενικους των 700 ευρω της χρεωκοπημενης Ελλαδας και τους εθελοντες να βγαλουν το φιδι απο την τρυπα.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι δυστυχώς. Έχουμε αεροπλάνα να κάθονται, μήπως και αν ποτέ γίνει πόλεμος (λες και αυτά θα μας σώσουν) και από την άλλη το λιμενικό να μην έχει σκάφη να σώσει αθώες ζωές που ψάχνουν για ένα καλύτερο αύριο...

 

Δε λέω, καλά και τα αεροπλάνα αλλά προτεραιότητες βρε αδερφέ! Η Ελλάδα μόνο ακτές και μια απέραντη θάλασσα είναι!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.