Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Ερωτηση: οι 684.000 ΑΝΕΡΓΟΙ πλην των φανταρων που σκ@τ@ ειναι ?

Υποθετικα δεν εχουν κατι καλυτερο να κανουν οποτε θα επρεπε να ειναι συνταγμα ΜΕΡΑ-ΝΥΧΤΑ... :wall:

ντου ντου ντου ακουω αλλα αν δεν μαζευτει ΟΛΟΣ ο κοσμος τοτε πολυ απλα θα φαμε δακρυγονα κανα 2 σφαλιαρες μια κλοτσια απο τους κομπλεξικους ματατζηδες και θα παμε σπιτια μας ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ...

Link to comment
Share on other sites

έλεος αυτό το πράγμα αλλάζει κάθε 12 ώρες... είναι άχρηστοι και επικίνδυνοι...

Όσο για τους άνεργους, χρόνια τώρα απορώ, καμιά φορά που δεν πάω στην δουλειά γιατί πρέπει να τρέξω πχ για υποχρεώσεις μου, βλέπω τις καφετέριες γεμάτες και τον κόσμο χαλαρουίτα, τι στο καλό λέω όλοι την ίδια μέρα διαλέξαμε να πάρουμε ρεπό...? Πιο παλιά που η δουλειά μου ήταν να γυρνάω όλη την Αττική, περνούσα από Βούλα/Βάρη κτλ τέτοια εποχή και δεν πίστευα πόσος κόσμος έκανε τα μπανάκια του στην θάλασσα, αλλά και γενικά πόσοι βόλταραν με σακούλες από ψώνια... και δεν μιλάμε τώρα για φοιτητές ή μαθητές...

Link to comment
Share on other sites

Ντανιέλ Κον-Μπεντίτ: «Να ανοίξουν οι τραπεζικοί λογαριασμοί Ελλήνων στο εξωτερικό

το bold είναι κομματάκι δύσκολο, με αυτούς που έχουμε επιλέξει να μας κυβερνούν

ότι είναι δυνατόν να έχει η Ελλάδα τις πληροφορίες που θέλει, εφόσον τις ζητήσει από άλλη χώρα - μέλος.
και στο ίδιο πνεύμα

Πώς θα φέρουμε πίσω ένα μεγάλο μέρος από τα “κλεμμένα”

Link to comment
Share on other sites

Τρελλό το πακέτο φόρων... Θα βγουν τσουγκράνες.

Χωρίς Μπακογιάννη-ΛΑΟΣ δε βλέπω να περνάει.

Για κάποιο λόγο βιάζονται φτάσουν εκεί που θέλουν, ίσως λόγω των αντιδράσεων.

Link to comment
Share on other sites

Βιάζονται για τον λόγο που έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας τόσο καιρό να λέει.

Σε αυτή τη φάση μια χρεοκοπία θα φέρει παγκόσμια κρίση χειρότερη από αυτήν του 2008.

Αυτήν την κρίση, που προέκυψε από την φούσκα των στεγαστικών και έπληξε κυρίως ΗΠΑ Γερμανία, Γαλλία, Ολλανδία, προσπαθούν να την πασάρουν στα αδύναμα κράτη της ΕΕ με τη μορφή πακέτων στήριξης(πληθωριστικού άκοπου χρήματος) αντί να βάλουν την ΕΚΤ να κόψει νέο χρήμα και να μοιραστούν οι ζημιές εξίσου σε όλους.

Πόσο χρέος έχει η Ισπανία που τάχα μου δεν είναι αφερέγγυα;

Για δείτε εδώ: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/sp.html

63.4% of GDP (2010 est.)

Από πότε ρε πουλημένοι θεωρείται επικίνδυνη μια χώρα με 64% χρέος, ένα από τα χαμηλότερα παγκοσμίως; Θα τρελαθούμε τελείως.

Πριν από λίγο άκουσα και την δήλωση της Βάσως Παπανδρέου στο mega για το μεσοπρόθεσμο. Είπε συνοπτικά ότι δεν αντέχουμε να πληρώνουμε 23 δις σε τόκους και ότι η πτώχευση πρέπει να χρησιμοποιηθεί ως διαπραγματευτικό χαρτί.

Ναι καλά διαβάσατε. Δεν τα λέει το ΚΚΕ αυτά. Δείτε μαγνητοσκοπημένο το δελτίο ειδήσεων του μεγκα και επιβεβαιώστε το.

Μόνο ένα "πραξικόπημα" μέσα στο ΠΑΣΟΚ μας σώζει.

Link to comment
Share on other sites

fimotro: ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ-ΓΚΡΟΥΕΦΣΚΙ ΣΤΙΣ ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ

Έχει γούστο να ψήσουν τους Σκοπιανούς για όνομα χωρίς Μακεδονία και να μας φέρουν τον Παπανδρέου σαν ήρωα που έλυσε το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Tέτοια αναλγησία, αφερεγγυότητα, αναξιοπιστία δεν έχουμε ξαναδεί ....

Και όλα αυτά για την πέμπτη δόση των 110 δις που υποτίθεται πήραμε πέρισυ με το moto του Παπακωνσταντίνου "Αν χρειαστεί να πάρω νέα μετρά θα έχω αποτύχει" . Τώρα, έχοντας πλέον αποτύχει, το παίζει "Πρασινη Ανάπτυξη" και έρχεται νέος υπουργός οικονομικών να πάρει νέα μέτρα....Και όταν έρθει η ώρα να πάρουν το νέο δάνειο -Μνημόνιο 2 για άλλα τόσα δις το κατά πως λένε, πάλι την τότε 5η δόση δεν θα μας βγαίνουν τα κουκιά [είμαι 1000% σίγουρος γιαυτό] και ο φαύλος κύκλος συνεχίζεται.

Καίγεται ένα χαρτί που κατά την γνώμη μου ήταν το πιο αξιόλογο στέλεχος του ΠΑΣΟΚ, Ο Βενιζέλος...Γιατί κακώς ή καλώς η θέση του υποργού Οικονομικών ισοδυναμεί με πολιτική καρμανιόλα στην ανέλιξη τους.

Και αφορολογητο στα 8000 ευρώ (400 ευρώ πρόσθετος φόρος σε όσους παίρνουν 850 ευρώ το μήνα)

Και έκτακτη εισφορά σε όλους (1 εώς 5%)

Και αύξηση τελων κυκλοφορίας

Και αυξημένο πετρέλαιο θέρμανσης

Και ...και...και τελειωμό δεν θα έχουν από μόνοι τους...πρέπει να τους σταματήσουμε....Δυστυχώς "πολιτισμένα" πράγματα δεν χωράνε ...Ο "πολιτισμός" και η "δημοκρατία" μας έφεραν εδώ...ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΩΡΑ

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Καίγεται ένα χαρτί που κατά την γνώμη μου ήταν το πιο αξιόλογο στέλεχος του ΠΑΣΟΚ, Ο Βενιζέλος...

μην ξεχνας οτι στο νομο περι ευθυνης υπουργων ο Βενιζελος ηταν εισηγητης,με οτι αυτο συνεπαγεται.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.