Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Όχι, είναι γελοίο ποσό σε σχέση με τα ελληνικά κερατιάτικα.

Ξέρεις τι είναι να έχεις την κεντρική θέρμανση ανοιχτή 24/7 και ο μηνιαίος λογαριασμός ρεύματος να είναι κάτω από $100 ?

Με όλες τις ανέσεις, στην π****α σου αν ξεχάσεις κάτι ανοιχτό για μέρες, χέστηκες αν αφήνεις το βράδυ 20 φώτα έξω αναμμένα, κλπ.

Ελλάδα σκάμε 150+ ευρώ τον μήνα, και δίχως θέρμανση από ρεύμα, και δίχως την παραμικρή υπερβολή.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ισχύει 100% αυτο τότε θα επρεπε πρώτοι στην σειρα οι "μαγκες" της Εκάλης να πανε εξω απο το σπίτι του και να τον διώξουν.

Αλλα ειναι φλώροι και δεν το κανουν. Αν το κανουν θα τους κόψουν το χαρτζιλίκι οι γονείς. "Παιδί μου ? Εγινες αριστερός λαικιστής ? Ντροπή για την οικογένεια μας. Τι θα πει ο κόσμος ? "

Γενικα θα επρεπε ο Ελληνικος λαος να απαιτήσει να φυγουν οικογενειακώς απο δώ.

Οταν ψηφιζαν ομως τον πατερα του να φέρει "ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑΓΗ" γαλουχώντας ορδες στο πως να γίνουν λαμόγια

και να κλεβουν δεν περίμεναν οτι θα εφτανε το μαχαιρι στο κοκκαλο. Νομιζαν οτι τα δανεικα και τα κλεψιμεικα ειναι endless for ever.

"Αντί όμως να δώσουν τα λεφτά στον κόσμο, (όπως όριζε ο νόμος ), για στεγαστικά δάνεια και κεφάλαια κινήσεως σε μικρομεσαίες επιχειρήσεις, που θα εκτίνασσαν την οικονομία και την ανάπτυξη , οι τράπεζες δεν τα έδωσαν και με μέρος αυτών αγόρασαν ομόλογα του Ελληνικού Δημοσίου με επιτόκιο 4,8% , βάζοντας στην τσέπη 3,8 %"

ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΜΗΔΕΝ απο κανενα κομμα.

2 φορες περασα απ έξω για να παω σε ενα γνωστο μου (τον οποίο ξεχέζω για αυτο το θέμα) και εκείνος με λεει κομμουνιστή αλλα δυστυχώς δεν ειχα

κανεναν Στινγκερ πανω μου να τον σκασω για tip. Βλεπεις εχει και δυο πουλμαν πολιτσμανια απ έξω.

Δεν εξετάζω μονο ποσα εδωσε ο χαρταετός που σε σχέση με τον βλαχο Τζέφρυ ειναι "αντε γεια" αλλα αφου τον αφήνουν να μενει και στην Ελλαδα και αυτόν και την μανα του τότε φιλε λυπαμαι.

Έγινε επεξεργασία από Seaside
Link to comment
Share on other sites

"Αντί όμως να δώσουν τα λεφτά στον κόσμο, (όπως όριζε ο νόμος ), για στεγαστικά δάνεια και κεφάλαια κινήσεως σε μικρομεσαίες επιχειρήσεις, που θα εκτίνασσαν την οικονομία και την ανάπτυξη , οι τράπεζες δεν τα έδωσαν και με μέρος αυτών αγόρασαν ομόλογα του Ελληνικού Δημοσίου με επιτόκιο 4,8% , βάζοντας στην τσέπη 3,8 %"

Καλα να λεμε και του στραβου το δικιο... δεν ξερω (προσωπικα ειμαι και πεπεισμενος) αν εξαιτιας αυτης της συμφωνιας πηραν τα λεφτα εξαρχης ;)

Στα δινω, αλλα ξαναδωστα μου παλι πισω, και οτι βγαλεις "δικο σου"

Οσον αφορα το ενδιαμεσο κομματι, δεν ειμαι πλεον τοσο σιγουρος οτι "τα κεφαλαια κινησης" και τα λοιπα καθε λογης δανεια εκτινασσουν οικονομιες και αναπτυξεις.

Ισως προσκαιρα, αλλα μακροπροθεσμα αποτελουν απλα συστημα μοχλευσης.

Σιγουρα οταν ριχνεις μαρουλι στο κουνελι, το κουνελι ειναι χαρουμενο και χορτασμενο. Εκεινο που με ανησυχει ειναι οτι το κουνελι προοριζεται για στοιφαδο...

Για μενα η ατακα "οι τραπεζες ειναι ο κινητηρας αναπτυξης της χωρας" ειναι πεθαμενο σλογκαν.

Αν θελετε φτιαξτε ενα κρατικο "kickstarter".

"Ολη η γευση, καθολου λιπαρα"

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1498]SLN[/MENTION] μαζί σου.

Το θέμα ομως είναι οτι αυτο το βιολάκι (της κοροιδιας) δεν σταματάει και κανεις δεν τιμωρείται.

Ουτε ποτε μάθαμε ποσα πραγματικά χρωστάμε ή μας χρωστάνε. Ουτε που και πως πήγε το μαρούλι.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ισχύει 100% αυτο τότε θα επρεπε πρώτοι στην σειρα οι "μαγκες" της Εκάλης να πανε εξω απο το σπίτι του και να τον διώξουν.

Αλλα ειναι φλώροι και δεν το κανουν. Αν το κανουν θα τους κόψουν το χαρτζιλίκι οι γονείς. "Παιδί μου ? Εγινες αριστερός λαικιστής ? Ντροπή για την οικογένεια μας. Τι θα πει ο κόσμος ? "

Γενικα θα επρεπε ο Ελληνικος λαος να απαιτήσει να φυγουν οικογενειακώς απο δώ.

Οταν ψηφιζαν ομως τον πατερα του να φέρει "ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑΓΗ" γαλουχώντας ορδες στο πως να γίνουν λαμόγια

και να κλεβουν δεν περίμεναν οτι θα εφτανε το μαχαιρι στο κοκκαλο. Νομιζαν οτι τα δανεικα και τα κλεψιμεικα ειναι endless for ever.

"Αντί όμως να δώσουν τα λεφτά στον κόσμο, (όπως όριζε ο νόμος ), για στεγαστικά δάνεια και κεφάλαια κινήσεως σε μικρομεσαίες επιχειρήσεις, που θα εκτίνασσαν την οικονομία και την ανάπτυξη , οι τράπεζες δεν τα έδωσαν και με μέρος αυτών αγόρασαν ομόλογα του Ελληνικού Δημοσίου με επιτόκιο 4,8% , βάζοντας στην τσέπη 3,8 %"

ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΜΗΔΕΝ απο κανενα κομμα.

2 φορες περασα απ έξω για να παω σε ενα γνωστο μου (τον οποίο ξεχέζω για αυτο το θέμα) και εκείνος με λεει κομμουνιστή αλλα δυστυχώς δεν ειχα

κανεναν Στινγκερ πανω μου να τον σκασω για tip. Βλεπεις εχει και δυο πουλμαν πολιτσμανια απ έξω.

Δεν εξετάζω μονο ποσα εδωσε ο χαρταετός που σε σχέση με τον βλαχο Τζέφρυ ειναι "αντε γεια" αλλα αφου τον αφήνουν να μενει και στην Ελλαδα και αυτόν και την μανα του τότε φιλε λυπαμαι.

χε χε...

και που να δεις το καλυτερο...

αγοραζαν ομολογα ελληνικου δημοσιου, ανεβαιναν οι τιμες των ομολογων στην χρηματαγορα, γιαυτο τον λογο τα ασφαλιστικα ταμεια αγοραζαν "με την θεληση τους-βλεπε τραπεζα της Ελλαδας" :man_in_love::whistle2::pleasantry: ομολογα ελληνικου δημοσιου, ερχεται το PSI το 2012, οι τραπεζες εχουν "βγει" ηδη εγκαιρα και εχουν παρει πισω τα λεφτα τους (Α ΞΕΧΑΣΑ, ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ, ΤΑΧΑΝ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ) και δεν τρωνε το κουρεμα, ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑΝ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΩΝ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΩΝ ΤΡΩΝΕ ΕΝΑ ΚΟΥΡΕΜΑ ΟΛΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ....

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION]

Δηλαδή μιλάμε για τίμια πράματα ?

Αιντε μαζεψαν οτι μαζεψαν μεχρι τώρα.

Το Πασχα Round 2.

Οχι παιζουμε.....

Ε ξέχασα.......Ποιός εχει 2λιτρο απο δώ ?

[MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION]

Ασχετο.

Ρε συ παρατήρησα μολις τώρα οτι εχουμε 3 μερες διαφορά ηλικίας και 3 μερες διαφορά εγγραφη στο LAB. Σωστός ?

Έγινε επεξεργασία από Seaside
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION]

Δηλαδή μιλάμε για τίμια πράματα ?

Αιντε μαζεψαν οτι μαζεψαν μεχρι τώρα.

Το Πασχα Round 2.

Οχι παιζουμε.....

Ε ξέχασα.......Ποιός εχει 2λιτρο απο δώ ?

[MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION]

Ασχετο.

Ρε συ παρατήρησα μολις τώρα οτι εχουμε 3 μερες διαφορά ηλικίας και 3 μερες διαφορά εγγραφη στο LAB. Σωστός ?

εχω βρει πως θα τρολλαρω το κρατος : μισο ευρω παραπανω να μου φορολογησει τον ροκκο το κρατος, για εκδικηση θα μοιρασω στο γκουγκλε τσαμπε ετοιμα drafts φορολογικων προσφυγων για ακυρωση προστιμων, θα συμπληρωνεις μονο ονομα επιθετο προστιμο και θα το πηγαινεις ετοιμο στο δικαστηριο.

Link to comment
Share on other sites

χε χε...

και που να δεις το καλυτερο...

αγοραζαν ομολογα ελληνικου δημοσιου, ανεβαιναν οι τιμες των ομολογων στην χρηματαγορα, γιαυτο τον λογο τα ασφαλιστικα ταμεια αγοραζαν "με την θεληση τους-βλεπε τραπεζα της Ελλαδας" :man_in_love::whistle2::pleasantry: ομολογα ελληνικου δημοσιου, ερχεται το PSI το 2012, οι τραπεζες εχουν "βγει" ηδη εγκαιρα και εχουν παρει πισω τα λεφτα τους (Α ΞΕΧΑΣΑ, ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ, ΤΑΧΑΝ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ) και δεν τρωνε το κουρεμα, ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑΝ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΩΝ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΩΝ ΤΡΩΝΕ ΕΝΑ ΚΟΥΡΕΜΑ ΟΛΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ....

Σορρυ, οι ελληνικές τράπεζες είχαν βγει έγκαιρα;

Link to comment
Share on other sites

Ρουμπινί: Κάναμε λάθος στις προβλέψεις μας για την Ελλάδα - NEWS247

Μόλις πέρσι στη διάρκεια του Παγκοσμίου Οικονομικού Φόρουμ στο Νταβός της Ελβετίας, ο Ρουμπινί είχε προβλέψει ότι "η Ελλάδα θα αποχωρήσει από το ευρώ μέσα στους επόμενους δώδεκα μήνες". Είναι φανερό ότι η πρόβλεψή του δεν έχει επαληθευθεί.

κορόιδο πιάστηκε ο Ρουμπινές θα μπορούσε απλούστατα να επαναλάβει την ''προφητεία'' του οι άλλοι που το κάνουν 3 χρόνια τώρα χαζοί είναι ???

Βρώμισε ο τόπος προφήτες ...

Link to comment
Share on other sites

5,4e Ο καπνός πλέον (25g) Και έχει και αυτοκόλλητο απο έξω όπου η εταιρία παραπονιέται (λολ) και εξηγεί ότι η αυξημένη τιμή είναι αποτέλεσμα αυξημένης φορολογίας απο το κράτος του καπνού και για να προλάβω αυτούς ( μη καπνιστές προφανώς ) που θα πουν

να πάει 10.000e για να το κόψετε
οτι το κράτος για μία ακόμη φορά θα πάρει ένα @δι και αυτοί που πουλάνε 1 κιλό # 20e καπνό Αγρινίου στην μαύρη θα πλουτίσουν σε καμιά 2-3 χρόνια (στρέφοντας ουσιαστικά τον κόσμο στο παραεμπόριο ) .

!!!!Yo Geniuses

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

5,4e Ο καπνός πλέον (25g) Και έχει και αυτοκόλλητο απο έξω όπου η εταιρία παραπονιέται (λολ) και εξηγεί ότι η αυξημένη τιμή είναι αποτέλεσμα αυξημένης φορολογίας απο το κράτος του καπνού και για να προλάβω αυτούς ( μη καπνιστές προφανώς ) που θα πουν οτι το κράτος για μία ακόμη φορά θα πάρει ένα @δι και αυτοί που πουλάνε 1 κιλό # 20e καπνό Αγρινίου στην μαύρη θα πλουτίσουν σε καμιά 2-3 χρόνια (στρέφοντας ουσιαστικά τον κόσμο στο παραεμπόριο ) .

!!!!Yo Geniuses

+1

Ο δικός μου (40γρ) έφτασε τα 8,50€.

Αγαπητό κράτος πήγαινε στην γωνία να δεις αν έρχομαι!

Όσο για τους φίλους μας τους αντικαπνιστές δεν το κάνουν για την υγεία μας ή την δικιά σας.

Το κάνουν για τα φράγκα απλώς.

Έγινε επεξεργασία από Tsakonas
Link to comment
Share on other sites

Λογικά μπορεί να τον βράζουν πλέον η να διαλέγουν τα φύλλα ( χαρμάνι ) γιατί παλαιότερα πριν 4-5 χρόνια που είχα δοκιμάσει έναν απλά δεν καπνιζόταν . Πρόσφατα πριν κανα μήνα -2 που μου έδωσε ένας φίλος μου καμία σχέση , κοντράρει άνετα τους εισαγωγής. Επίσης τον πουλάνε κομμένο .

Link to comment
Share on other sites

5,4e Ο καπνός πλέον (25g) Και έχει και αυτοκόλλητο απο έξω όπου η εταιρία παραπονιέται (λολ) και εξηγεί ότι η αυξημένη τιμή είναι αποτέλεσμα αυξημένης φορολογίας απο το κράτος του καπνού και για να προλάβω αυτούς ( μη καπνιστές προφανώς ) που θα πουν οτι το κράτος για μία ακόμη φορά θα πάρει ένα @δι και αυτοί που πουλάνε 1 κιλό # 20e καπνό Αγρινίου στην μαύρη θα πλουτίσουν σε καμιά 2-3 χρόνια (στρέφοντας ουσιαστικά τον κόσμο στο παραεμπόριο ) .

!!!!Yo Geniuses

Σαν μη-καπνιστής αντιλαμβάνομαι ότι είναι εισπρακτικό μέτρο ξεκάθαρα, αλλά με αγγίζει όσο και η φορολόγηση των σκαφών πάνω απο 6 μέτρα (έγινε τελικά αυτό?).

Το τσιγάρο είναι είδος πολυτελείας, αν κρίνεις οτι το χρειάζεσαι το αγοράζεις.

Link to comment
Share on other sites

Σαν μη-καπνιστής αντιλαμβάνομαι ότι είναι εισπρακτικό μέτρο ξεκάθαρα, αλλά με αγγίζει όσο και η φορολόγηση των σκαφών πάνω απο 6 μέτρα (έγινε τελικά αυτό?).

Το τσιγάρο είναι είδος πολυτελείας, αν κρίνεις οτι το χρειάζεσαι το αγοράζεις.

ολα ειναι ειδος πολυτελειας, αν σου κοψει καποιος ολες τις ευχαριστησεις θα τρελλαθεις.

Μπορεις να ζησεις και χωρις μαμησια, θες να πλερωνεις το προφυλακτικο 20 ευρω το κομματι? Εδω κατι γεροι στις διαφημισεις ζουνε με 20 δικα σου μαμησια το μηνα συνταξη του ΙΚΑ, τολμας και παραπονεισαι σκουληκι?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.