Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

(γι αυτό μας βάζουν τα γυαλιά αιώνες τώρα άλλοι λαοί που δεν είχαν ιστορία και πολιτισμό πριν το μεσαίωνα)

και δε μιλάω σε τεχνολογία....αλλά σε αξιοπρέπεια και πράξεις σεβασμού και αλληλεγγύης προς τον συνάνθρωπο που έχει ανάγκη.

ξεκολλάτε το μυαλό σας. τα ανώτερα γονίδια είναι η πιο γλυκιά καραμέλα για να παρηγορηθούμε που τα χουμε κάνει τόσα χρόνια πιο σκ@τα και από κεντρικό σύστημα αποχέτευσης

Ξυλο και διαμαρτυριες στην ευρωπη. Μερικες ειρηνικες σε γερμανια, ιταλια και ισπανια ντου και μολοτοφ,

καλα τι γινεται εκει; Μα αφου εμεις ειμαστε το σαπιο κρατος...α ναι τα καναμε σκ@τ@...

μην σκεφτεστε μεσα στο κουτι. Ενα κολπακι ειναι και αν το πιστεψουμε ειμαστε καταδικασμενοι.

Να ξεκολαμε το μυαλο μας και γονιδια και τι τι τι...δε καταλαβες το νοημα του βιδεου, δεν εχει νοημα τα γονιδια και η ιστορια.

Link to comment
Share on other sites

Το παρουσιάζεις λες και ο μόνος λόγος που τα κάναμε σκ@τά είναι η ιστορία που έχουμε ως λαός. Λες και όποιος λαός έχει μεγάλη ιστορία είναι γραπτό να αποτύχει. Λες και η μεγάλη ιστορία είναι μειονέκτημα. Το παρουσιάζεις λες και το να έχει κάποιος λαός έναν λόγο να νιώθει υπερήφανος είναι κάτι το κακό. Μετά πας και μπλέκεις το θέμα της αξιοπρέπειας, του σεβασμού και της αλληλεγγύης νομίζω στο εντελώς άσχετο. Δεν νομίζω ότι το να έχεις ιστορία και να νιώθεις υπερήφανος για αυτή, σε κάνει κατ' ανάγκη αλαζόνα, χωρίς ίχνος αξιοπρέπειας, χωρίς σεβασμό για τους άλλους και τάσεις να θέλεις να ποδοπατήσεις αυτόν που έχει ανάγκη. :hm:

Η περηφάνεια παρότι δεν είναι κάτι κακό, βρίσκεται λίγα βήματα πριν από την αλαζονεία και υπεροψία.

Όμως ουκ ολίγοι είναι εκείνοι που παθιάζονται και από τον πολύ αυτο-σεβασμό καταλήγουν στην άλλη όχθη, να επιτίθενται σε κάθετι διαφορετικό.

Νομίζω είναι πολλά τα παραδείγματα όπου όταν κάποιος από χ/ψ/ζ χώρα ασκεί ένα είδος κριτικής προς την ελλάδα του σήμερα, σχεδόν πάντα θα εμφανιστεί ένας Έλληνας να βγάλει την τόλμη του και να απαντήσει "εμείς πριν απο 10000 χρόνια είχαμε πολιτισμό ενώ εσείς τρώγατε με τα χέρια".

Ένας από τους λόγος που τα κάνουμε σκατά δεν είναι αποκλειστικά η ιστορία, ούτε η έλλειψη αξιοπρέπειας.

Αλλά η αναβολή ουσιαστικών προτάσεων και αποφάσεων στα προβλήματα του σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

καποιοι θα ασχοληθουν με τον πληγωμενο αριστεροδεξιοκεντρικο εγωισμο τους και θα κοιταξουν τη λαθος πλευρα.

Ομως λεει πολλα.

πρωταθλημα...κυπελλο....πρωταθλημααα...κυπελλοοο....

Link to comment
Share on other sites

Η περηφάνεια παρότι δεν είναι κάτι κακό, βρίσκεται λίγα βήματα πριν από την αλαζονεία και υπεροψία.

Όμως ουκ ολίγοι είναι εκείνοι που παθιάζονται και από τον πολύ αυτο-σεβασμό καταλήγουν στην άλλη όχθη, να επιτίθενται σε κάθετι διαφορετικό.

Νομίζω είναι πολλά τα παραδείγματα όπου όταν κάποιος από χ/ψ/ζ χώρα ασκεί ένα είδος κριτικής προς την ελλάδα του σήμερα, σχεδόν πάντα θα εμφανιστεί ένας Έλληνας να βγάλει την τόλμη του και να απαντήσει "εμείς πριν απο 10000 χρόνια είχαμε πολιτισμό ενώ εσείς τρώγατε με τα χέρια".

Ένας από τους λόγος που τα κάνουμε σκατά δεν είναι αποκλειστικά η ιστορία, ούτε η έλλειψη αξιοπρέπειας.

Αλλά η αναβολή ουσιαστικών προτάσεων και αποφάσεων στα προβλήματα του σήμερα.

Παρουσιάζεις την υπερηφάνεια ως κάτι που δεν είναι καλό. Ως κάτι που αν δεν το ελέγξεις σε διαφθείρει. Επιπλέον σκέφτεσαι πολύ αρνητικά για να δικαιολογήσεις τα επιχειρήματά σου, με παραδείγματα ανθρώπων που προσπαθούν να δικαιολογήσουν την αποτυχία τους. Τέτοιοι υπάρχουν πολλοί και δεν χρειάζεται να είναι Έλληνες. Παραδείγματα δεκάδες,χιλιάδες, για πολλούς λαούς.

Δυστυχώς βλέπω πολύ κόσμο να καταλήγει σε γενικά συμπεράσματα ότι για το σήμερα φταίει το χτες. Δικαιολογίες. Για το σήμερα, φταίει το σήμερα και για το ότι δεν κάνουμε τίποτα για να το διορθώσουμε.

Υ.Γ. Εμείς είχαμε πολιτισμό και αυτοί τρώγανε βελανίδια. Ο τυπάς έχει δίκιο. Απλά δεν κάθεται να ακούσει τον αντίλογο. Το πως βρέθηκαν αυτοί σε τραπέζια και εμείς να κοιτάμε τις βελανιδιές και να μας μπαίνουν ιδέες. Και σε αυτό δεν φταίει ούτε ο Περικλής, ούτε ο Κολοκοτρώνης ούτε ο Βενιζέλος (δεν λέω για τον σημερινό).

Μάλλον μεγαλύτερη μιζέρια και ξενολαγνεία έχουμε από τους άλλους , ανάμεσα στα άλλα. Εδώ δεν ήταν που παρουσιάζαμε επιτεύγματα και εταιρίες Ελλήνων που τις έφαγε η μαρμάγκα , με δική μας υπαιτιότητα; Φυσικά έχουν οι άλλοι μεγαλύτερα επιτεύγματα , σίγουρα ο λόγος όμως δεν είναι ότι εμείς είμαστε ανίκανοι και δεν δείχνουμε έργο.

Ο λόγος είναι ότι είμαστε 10 εκατ. και οι άλλοι 6 δις. Αναλογικά να το δεις λογικό είναι οι άλλοι να έχουν περισσότερα επιτεύγματα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτοί οι Γερμανοί (που έκαναν την έρευνα) την έχουν κάνει λάστιχο, γι' αυτό... :hehe:

Βασικά έχουμε τις ομορφότερες γυναίκες στην Ευρώπη, οπότε ότι και να λένε...

Link to comment
Share on other sites

πρωταθλημα...κυπελλο....πρωταθλημααα...κυπελλοοο....

Όντως μπήκε γκολ ... χωρίς αντίπαλο απέναντι.

Παρουσιάζεις την υπερηφάνεια ως κάτι που δεν είναι καλό. Ως κάτι που αν δεν το ελέγξεις σε διαφθείρει. Επιπλέον σκέφτεσαι πολύ αρνητικά για να δικαιολογήσεις τα επιχειρήματά σου, με παραδείγματα ανθρώπων που προσπαθούν να δικαιολογήσουν την αποτυχία τους. Τέτοιοι υπάρχουν πολλοί και δεν χρειάζεται να είναι Έλληνες. Παραδείγματα δεκάδες,χιλιάδες, για πολλούς λαούς.

Θεωρώ πως ήμουν σαφής παραπάνω.

Μίλησα για υπεροψία και αυθάδεια, κάτι που εκδηλώνεται και από δημοσιεύσεις τύπου .... κυπέλλου.

Δυστυχώς στη συγκεκριμένη περίπτωση, ούτε πολύ αρνητικά σκέφτομαι ούτε πληγώθηκε ο εγωισμός μου.

Πιστεύω ότι για να φτάσει κανείς στο στόχο του, η τόλμη από μόνη της δεν είναι επαρκής.

Δυστυχώς βλέπω πολύ κόσμο να καταλήγει σε γενικά συμπεράσματα ότι για το σήμερα φταίει το χτες. Δικαιολογίες. Για το σήμερα, φταίει το σήμερα και για το ότι δεν κάνουμε τίποτα για να το διορθώσουμε.

Υ.Γ. Εμείς είχαμε πολιτισμό και αυτοί τρώγανε βελανίδια. Ο τυπάς έχει δίκιο. Απλά δεν κάθεται να ακούσει τον αντίλογο. Το πως βρέθηκαν αυτοί σε τραπέζια και εμείς να κοιτάμε τις βελανιδιές και να μας μπαίνουν ιδέες. Και σε αυτό δεν φταίει ούτε ο Περικλής, ούτε ο Κολοκοτρώνης ούτε ο Βενιζέλος (δεν λέω για τον σημερινό).

Εδώ βλέπω ότι ο τελικός μας συλλογισμός ταυτίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως ήμουν σαφής παραπάνω.

Μίλησα για υπεροψία και αυθάδεια, κάτι που εκδηλώνεται και από δημοσιεύσεις τύπου .... κυπέλλου.

Δυστυχώς στη συγκεκριμένη περίπτωση, ούτε πολύ αρνητικά σκέφτομαι ούτε πληγώθηκε ο εγωισμός μου.

Πιστεύω ότι για να φτάσει κανείς στο στόχο του, η τόλμη από μόνη της δεν είναι επαρκής.

Είναι ανθρώπινο, δεν είναι Ελληνικό. Κατά τα άλλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα ξυπναει ο κοσμος, μακαρι να χει κανα αποτελεσμα...

Οι υπολοιποι ας κατσουμε να λεμε ποσο φταιμε ολοι μαζι και ποσο καλα μας συμπεριφερονται οι αλλοι χωρις ψεμματα και με αλληλεγγυη

Ξύλο και χημικά στη Γερμανία για τα μέτρα στην Ευρώπη - NEWS247

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα ξυπναει ο κοσμος, μακαρι να χει κανα αποτελεσμα...

Οι υπολοιποι ας κατσουμε να λεμε ποσο φταιμε ολοι μαζι και ποσο καλα μας συμπεριφερονται οι αλλοι χωρις ψεμματα και με αλληλεγγυη

Ξύλο και χημικά στη Γερμανία για τα μέτρα στην Ευρώπη - NEWS247

Οι δημόσιοι υπάλληλοι στην Γερμανία διεκδίκησαν και πήραν αύξηση 6.3% (θα έχουν μεγάλο πληθωρισμό στην Γερμανία μάλλον) και το ΝΕΟ ΠΑΣΟΚ (ουγκ) με βάση τις πληρωμένες ή όχι δημοσκοπήσεις κερδίζει σε σχέση με πριν +4.5%.

Τι ώρα να βάλω το ξυπνητήρι είπαμε;

Link to comment
Share on other sites

Οι βολεμενοι μεχρι και στην ελλαδα λες να επαναστατησαν και να κατεβαινουν στο δρομο;

Με πονηρια κοιτανε να τσιμπησουν οτι μπορουν απο τους υπολοιπους που χανουν,

πολλους δεν τους εχει αγγιξει καμια κριση και απλα λενε φιλοσοφιες.

Οσο περιμενω απο αυτους που λες της γερμανιας αλλο τοσο περιμενω και απο τα βορεια προαστια να

υποστηριξουν τους αγωνες του απλου κοσμακη...

Οσο λιγοτεροι τοσο πιο ευκολα θα περασουν μετρα, και οι πλουσιοι πλουσιοτεροι μπλα μπλα...

Link to comment
Share on other sites

από αύριο :

οι μισθοί στα 5,500Ευρώ (βασικός ανειδίκευτου)

+600 (ειδικευόμενος 3 χρόνια προϋπηρεσία)

+1000 (ειδικευόμενος 10 χρόνια προϋπηρεσία)

+800 (επίδομα γάμου)

+2000 (κίνητρο καλής απόδοσης {για μηχανικούς και πτυχιούχους})

Για όσους δηλώνουν στη φορολογική τους δήλωση έξοδα που καλύπτουν το 80% των εισφορών τους, θα δίνεται επίδομα υπερκαταναλωτισμού αξίας 10,000Ευρώ.

περισσότερα εδώ.

venizelos565.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτοί οι Γερμανοί (που έκαναν την έρευνα) την έχουν κάνει λάστιχο, γι' αυτό... :hehe:

Βασικά έχουμε τις ομορφότερες γυναίκες στην Ευρώπη, οπότε ότι και να λένε...

Εγώ το βλέπω αλλιώς.

Έχουν κονομήσει τόσα φράγκα γδέρνοντας εμάς και τους υπόλοιπους , που τα πετάνε σε έρευνες γτπ.

Link to comment
Share on other sites

1ον, δεν έχεις καμία αίσθηση του χιούμορ

2ον, δεν είναι facepalm αυτό, το κεφάλι του ξύνει.

3ον, δες ημερομηνία δημοσίευσης μήπως κάτι σου θυμίζει αυτό..

1) Οταν παιζεις με τον πονο μας δεν ειναι "χιουμορ" αλλα σαδισμος

2) Το παραδεχομαι πως δεν ητανε πετυχημενο facepalm αλλα πραγματικα εχω ξεμεινει, μεχρι και το αγαλμα του Χριστου εχω βαλει

3) Πηγαινε δες την ημερομηνια αφιξης μου ....

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=u7I1gqA6akk]Δ.Καζάκης - Ομιλία στην Ξάνθη (31/03/2012) - YouTube[/ame]

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] μου λες δηλαδή να βγάλω τα 3D glasses και να τα βλέπω όλα μονοδιάστατα; ok, ας κάνω ότι δεν το διάβασα το post σου, αν δεν σου αρέσει κάτι το αγνοείς και το γράφεις. Haters makes me famous ©.

Έγινε επεξεργασία από Pokemon640
Link to comment
Share on other sites

Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση - ΟΙΕΛΕ: Σκάνδαλο μεγατόνων - Ο Μπαμπινιώτης κατέθεσε εκ νέου την τροπολογία για τους ιδιωτικούς εκπαιδευτικούς

Σε δύο τροπολογίες που κατατίθενται εν τω μέσω της νυκτός περνάει πάγια συντεχνιακά αιτήματα των ιδιοκτητών ιδιωτικών σχολείων, αλλά και δικά του για τα σχολεία της Φιλεκπαιδευτικής Εταιρείας σε Ελλάδα και ...Αλβανία.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.