Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Kαι πως θα γινει ?? Θα ειμαστε μονιμα προκατειλημμένοι 2 βήματα μπροστά με τους ?? Τουλάχιστο εχει μια πρόταση ο ανθρωπος ( δεν ξερω αν τον ψηφισω να εξηγουμαστε . Η αν θα την υλοποιήσει ) Αντε να το ρίξουμε στους Δημοκράτες που μια 10ετια τώρα παλευουν συστηματικα να κανουν την χώρα Αφγανιστάν ???? Επειδη ο κάθε καμμένος ειναι φασισταριό γιατί προτείνει λύσεις για τον τόπο του ?

τις ιδιες βλακειες ελεγε ο καρατζαφερης πριν βγει και ειδαμε το αποτελεσμα.copy paste του πασοκ-νδ ητανε.

οι βλακας που ψηφιζε τοσα χρονια νδ,τον χαλασε,πηγε στο λαος,τον ξαναχαλασε,και τωρα παει καμμενο και χ.α.

φαντασου για να γραφει τετοιες βλακειες και καφριλες στο επισημο προγραμμα του τι "ανεπισημους" σκοπους εχει.

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται πάντως και μέχρι να εκλεγούν είναι στο "θα,θα και θα"

και μόλις βγαίνουν αρχίζει το "ναι μεν, αλλά όταν το είπα ήταν ανάδρομος ο Ερμής"

οι μικροί που αναφέρει ο [MENTION=1498]SLN[/MENTION] είναι ψόφιοι για λεφτά ,οι δήθεν ανεξάρτητοι μόλις τους κουνά το μαντήλι κανένας μεγάλος ξεχνάνε τα πάντα.....

μάλλον για ποδηλάτοβόλτα με βλέπω εκείνη τη μέρα

Link to comment
Share on other sites

τις ιδιες βλακειες ελεγε ο καρατζαφερης πριν βγει και ειδαμε το αποτελεσμα.copy paste του πασοκ-νδ ητανε.

οι βλακας που ψηφιζε τοσα χρονια νδ,τον χαλασε,πηγε στο λαος,τον ξαναχαλασε,και τωρα παει καμμενο και χ.α.

φαντασου για να γραφει τετοιες βλακειες και καφριλες στο επισημο προγραμμα του τι "ανεπισημους" σκοπους εχει.

Καποιος που άλλαξε 3 σχηματισμους μόνο βλακα δεν θα τον έλεγα . Πιο πολύ άτυχο η προδωμένο . Βλακα θα έλεγα καποιον που στηρίζει ένα κόμμα μια ζωή κυνηγώντας το θεωρητικό όνειρο .

Για τις καφρίλες νομίζω αναφέρεσαι πάλι στους λάθρο ? ?

Εχεις την εντύπωση πως αυτην την στιγμή εχουμε δημοκρατία και φοβάσαι μην μας την χαλάσουν οι φασίστες ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ψηφίσω απλά κάποιον που είπε όχι στα 2 μνημόνια και που ταυτόχρονα να έχει τις περισσότερες πιθανότητες να πει όχι και στα μελλοντικά μνημόνια.

Imo αυτό είναι το συμφέρον της πλειοψηφίας των πολιτών σε αυτή τη κατάσταση που βρισκόμαστε.

Ο Καμμένος θα μαζέψει μεγάλο κομμάτι αγανακτησμένων νεοδημοκρατών,για μένα είναι high risk επιλογή να το γυρίσει σε Καρατζαφέρης ΙΙ.

Από ωραίους προεκλογικούς λόγους έχουμε χορτάσει χρόνια τώρα πιστεύω.Δεν έχω εμπιστοσύνη σε κανέναν τους και νομίζω είναι λάθος να βασίζουμε την επιλογή μας σε αυτά που λένε 1 μήνα πριν τις κάλπες,θα έπρεπε να μας έχει γίνει μάθημα πλέον..

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που άλλαξε 3 σχηματισμους μόνο βλακα δεν θα τον έλεγα . Πιο πολύ άτυχο η προδωμένο . Βλακα θα έλεγα καποιον που στηρίζει ένα κόμμα μια ζωή κυνηγώντας το θεωρητικό όνειρο .

Για τις καφρίλες νομίζω αναφέρεσαι πάλι στους λάθρο ? ?

Εχεις την εντύπωση πως αυτην την στιγμή εχουμε δημοκρατία και φοβάσαι μην μας την χαλάσουν οι φασίστες ?

φυσικα και ειναι βλακας γιατι ψηφιζε νδ τοσα χρονια στην οποια ηταν και στηριζε ο καρατζαφερης,και μετα τον ψηφισε σκετο, "μπας και κανει τιποτα"

ετσι ακριβως τα λεγανε τοτε.

λες και θα κανει αντιπολιτευση στους φιλους του.

ε οπου να ναι θα γυρισει πισω στη νδ τωρα που ειδε το καραβι του λαος να βουλιαζει

οπως εκανε και ο "αντωνακης"ειδε οτι πατωσε το κομμα του γυρισε στη νδ.

[MENTION=15983]diodiastop666[/MENTION] οι λαθρομεταναστες να φυγουν. Οι νομιμοι μεταναστες να μεινουν. Που ειναι το κακο;

δεν ειπα το αντιθετο.

πες μου πως θα το κανεις αυτο ρωταω.

Εγώ θα ψηφίσω απλά κάποιον που είπε όχι στα 2 μνημόνια και που ταυτόχρονα να έχει τις περισσότερες πιθανότητες να πει όχι και στα μελλοντικά μνημόνια.

Imo αυτό είναι το συμφέρον της πλειοψηφίας των πολιτών σε αυτή τη κατάσταση που βρισκόμαστε.

Ο Καμμένος θα μαζέψει μεγάλο κομμάτι αγανακτησμένων νεοδημοκρατών,για μένα είναι high risk επιλογή να το γυρίσει σε Καρατζαφέρης ΙΙ.

Από ωραίους προεκλογικούς λόγους έχουμε χορτάσει χρόνια τώρα πιστεύω.Δεν έχω εμπιστοσύνη σε κανέναν τους και νομίζω είναι λάθος να βασίζουμε την επιλογή μας σε αυτά που λένε 1 μήνα πριν τις κάλπες,θα έπρεπε να μας έχει γίνει μάθημα πλέον..

αυτο ακριβως προσπαθω να πω τοση ωρα.

Έγινε επεξεργασία από diodiastop666
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα ψηφισω Καμμενο. Ομως... 20 χρονια βουλευτης τωρα θυμηθηκε να πει κατι? Τελος παντων ο καιρος θα το δειξει αυτο (αν αλλαξε πραγματικα).

Βεβαια ξενερωσα και λιγο που ειδα [ame=http://www.youtube.com/watch?v=Ej8kx3iTYrg&feature=share]αυτο[/ame] (στο 4.25). Αρχισαν παλι τα κλασικα χειροκροτηματα... ισως βεβαια να ειναι κατι σαν κανονας, μια νορμα που αποδεδειγμενα πουλαει. Οπως και να'χει εμενα με χαλασε.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις να προτείνεις κάποιον ?

απο τα 60 κομματα που θα βαλουν υποψηφιοτητα ξερεις κανενα?

προφανως επειδη τον καμμενο τον βγαζουν στη βουλη και τον προμοταρουν ειναι δικος τους

ψαξε και βρες ποιους δε θελουν,και ποιους δεν αναφερουν ουτε σε γκαλοπ ουτε πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ψηφίσω απλά κάποιον που είπε όχι στα 2 μνημόνια και που ταυτόχρονα να έχει τις περισσότερες πιθανότητες να πει όχι και στα μελλοντικά μνημόνια.

Imo αυτό είναι το συμφέρον της πλειοψηφίας των πολιτών σε αυτή τη κατάσταση που βρισκόμαστε.

Ο Καμμένος θα μαζέψει μεγάλο κομμάτι αγανακτησμένων νεοδημοκρατών,για μένα είναι high risk επιλογή να το γυρίσει σε Καρατζαφέρης ΙΙ.

Από ωραίους προεκλογικούς λόγους έχουμε χορτάσει χρόνια τώρα πιστεύω.Δεν έχω εμπιστοσύνη σε κανέναν τους και νομίζω είναι λάθος να βασίζουμε την επιλογή μας σε αυτά που λένε 1 μήνα πριν τις κάλπες,θα έπρεπε να μας έχει γίνει μάθημα πλέον..

Ως προς την πρωτη παραγραφο...

Κανενα προβλημα στην λογικη, ΑΛΛΑ.... Πως ξερεις οτι ο αλλος ειλικρινα ψηφιζει οχι...?

Τι θελω να πω...Με τα στοιχεια που εχεις στα χερια σου, προφανως ξερεις οτι 3 ψηφισαν "ναι" οποτε τρωνε "Χ"...

Οι αλλοι 2 που ψηφισαν οχι... δεν σημαινει οτι πραγματικα ψηφιζουν οχι... απλα η γνωμη τους δεν πολυμετραει και κανεις δεν ασχοληθηκε μαζι τους για να τους "κανει" να αλλαξουν γνωμη. Κανεις δεν κουνησε πακετα μπικικινια στην μαπα τους γιατι προφανως δεν χρειαστηκε. Ειχε κανει τα κουμαντα του με τους 2-3 "μεγαλους"

Εξωκοινοβουλευτικα παλι το χαος... Κι εγω λεω "οχι" στο μνημονιο και θανατος στους τραπεζιτες και να παω να χ#$% στον ταφο του Γκυ ντε Ροθτσαιλντ, αλλα αμα βρεθω σε μια θεση ισχυος και μου πεταξουνε στην μαπα 3 γκαζιλιον ντολλαρς τι θα κανω?? Και μην πεις οτι ξερεις, γιατι κανεις μας δεν ξερει... Και η λερα εκει πανω δεν ειναι μονο το "παρε αυτα τα διφραγκα και κανε γαργαρα την δουλεια..." Πολλοι αρνουνται τα χρηματα αρχικα. Αλλα το "κανε γαργαρα την δουλεια αλλιως θα σου κανουμε αυτο κι αυτο και τουτο..." ??? Εκει πως αντιδρας?

Ως προς την 2η εχεις δικιο και συμφωνω απολυτα... ειδικα με την τελευταια προταση, αλλα απο την αλλη κι ο Μητσος εχει μισο δικιο. Επειδη εχουμε 30+ χρονια τα ιδια ζωα στη στανη, δεν σημαινει (απαραιτητα) οτι η στανη ειναι κακη ιδεα... αλλα οτι (ισως) πρεπει να προσεχουμε τα ζωα που μαντρωνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο,για αυτό λέω δεν εμπιστεύομαι κανέναν τους.

Με τις πιθανότητες πάω και ότι έχω δει ως τώρα,γιατί όπως λες,το παίγνιο θα αλλάξει ανάλογα με τη δύναμη που θα συγκεντρώσει ο καθένας μετά τις εκλογές.

Μπορεί στα δικά μου μάτια ο Καμμένος να είναι πιο επικύνδυνος για κωλοτούμπα και σε κάποιου άλλου να είναι ο Τσίπρας,η Παπαρήγα,ο α ή ο γ.

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει,όχι επειδή περιμένω να μου αλλάξουν γνώμη,αλλά επειδή δεν υπάρχουν ασφαλείς επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα το "κανε γαργαρα την δουλεια αλλιως θα σου κανουμε αυτο κι αυτο και τουτο..." ??? Εκει πως αντιδρας?

Καταγραφεις την ζωη σου 24/7 και βαζεις κοριους στα τηλεφωνα σου. Και οταν γινει το βγαζεις δημοσια και λες: "αυριο εγω μπορει να ειμαι στο χαντακι ή να με "εξαφανίζουν". Ο επομενος καριολης που θα παρει την θεση μου θα κανει οτι αρχισαμε να κανουμε και θα το τελειώσει, αλλιως να βγαλουν καρκινο τα παιδια του."

Αυτα αφου ΟΛΟΙ οι στενοι σου συνεργατες υπογράψουν, πριν παρουν οποιαδηποτε θεση, αρση/παραιτηση ασυλιας απο ποινικη δίωξη αν χρηματισθουν/κανουνα γαργαρα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα λέει ο Καμένος.

Τα περί φασισμού και πολιτικών ιδεών είναι πολυτέλειες για κυρίαρχους λαούς.

Όμως είναι σαν να χτυπήσει το τηλέφωνο και είναι ξέρω γω η Βίκυ Φλέσσα

που σε προσκαλεί να την πηδήξεις.! Πας; : P

Υπερβολικό για να είναι αλήθεια.

Διαλέγεις ένα μικρό κόμμα από το κκε μέχρι την χρυσή αυγή ( όσο περισσότεροι οι λύκοι τόσο δυσκολότερα μοιράζεται η λεία ) και έχεις ελπίδες να μην ψάχνεις για χειρουργικό πριόνι μετά τις εκλογές

Link to comment
Share on other sites

- ένα 25άρι πακέτο τσιγάρα από το περίπτερο. Αξία 3 ευρώ

- Ένα σουβλάκι με γύρο μετά το μάθημα. Αξία 2,90 ευρώ.

Τα καθημερινά ψώνια για μια φοιτήτρια

Ψωμί: 0,75 ευρώ

Ελαιόλαδο (1 λίτρο): 3,53 ευρώ

1 μελιτζάνα: 1,05 ευρώ

5 μπανάνες: 1,80 ευρώ

Γάλα (1 λίτρο): 1,29 ευρώ

1 σακουλάκι έτοιμη σαλάτα: 2,47 ευρώ

Τυρί σε φέτες: 2,65 ευρώ

1 βαζάκι πραλίνα φουντουκιού: 2,15 ευρώ !!!!!

1 βαζάκι μέλι: 4,83 ευρώ !!!!!

Χαρτί υγείας (8 ρολά): 4,72 ευρώ !!!!!

Σύνολο: 25,24 ευρώ

Συμπέρασμα: Είναι σαν ζώο με όλα αυτά που τρώει και φυσικά μετά από τόσο φαΐ ξεπατώνεται και στο χέσιμο... Μα 8 ρολά χαρτί υγείας την ημέρα...?

- Καφές με φίλους. Αξία 3,50 ευρώ.

- Επιστροφή στο σπίτι με μέσα μεταφοράς. Εισιτήριο λεωφορείου 0,90 ευρώ (σ.σ. εκείνη την εποχή).

- Φαγητό με φίλους σε συνοικιακό ταβερνάκι. Σαλάτες, φέτα, πατάτες, κρέας. Ο λογαριασμός: 10 ευρώ ανά άτομο.

- Βενζίνη στο αυτοκίνητο για τη συγκάτοικο. Γέμισμα. Τιμή: 1,819 ευρώ/ λίτρο.

- Μία μπύρα σε ένα μπαρ, 3 ευρώ για 33cl, όσο και ένα ποτήρι κρασί.

Κάθε μέρα καφέδες, φαγητό έξω και μπαράκια... Μάλλον για μαθήτρια του κολλεγίου Αθηνών μιλάει... :p

Δεν λένε καλύτερα πως κάποιος που έχει καρκίνο πρέπει να πληρώνει πλέον 1000+ ευρώ τον μήνα από την τσέπη του για να ζήσει, γιατί πλέον τα ασφαλιστικά ταμεία δεν τους καλύπτουν...

Έγινε επεξεργασία από Jaco
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.