Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Δεν λειτουργεί και το Άλτερ να τους έστελνα το βιντεάκι να ρωτήσω ο άνθρωπος το αυτονόητο.

Ποιοί είναι οι τύποι που εφορμούν με τους αστυνομικούς, και ποιος τους δίνει το δικαίωμα?

Αν προσθέσουμε και τον τρελό που φωνάζει "Η Ελλάδα ανήκει στους Έλληνες", κάποιος κακοντρεχής θα έλεγε ότι οι τύποι ειναι ακροδεξιοί ...

Link to comment
Share on other sites

Τουρκική επίδειξη ισχύος

Με τέτοιους γείτονες μας παίρνει να μειώσουμε τις αμυντικές δαπάνες; Με ασκήσεις ζεύξης του Έβρου και κατάληψης νησιού;

Να ζητήσουμε από την Ε.Ε. να μας βοηθήσει με χρήμα και υλικό να φυλάξουμε τα ανατολικά σύνορά της. Νισάφι πια να πληρώνουμε εμείς συνέχεια τη νύφη και να βγαίνουμε και χαμένοι στη τελική.

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο το επιχείρημα της κας Σταμάτη 'είμαι μάνα'.

ΜΕΣΑ ΡΕ! ΟΥΡΤ!

(μετά λέμε γιατί πήρε 7% η ΧΑ).

Δηλαδη τωρα αυτο που θα ακουμε συνεχεια θα'ναι "ΝΑ γιατι πηρε 7% το φασισταριο"?

Τι φιλοσοφια ειν'αυτη ?

Περιμενουμε σωτηρια απο φασιστες οι οποιοι πλεον ειναι μερος του πολιτικου συστηματος ? :boxed:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τωρα αυτο που θα ακουμε συνεχεια θα'ναι "ΝΑ γιατι πηρε 7% το φασισταριο"?

Τι φιλοσοφια ειν'αυτη ?

Περιμενουμε σωτηρια απο φασιστες οι οποιοι πλεον ειναι μερος του πολιτικου συστηματος ? :boxed:

Κοιτα να δεις... δικη μου αποψη αλλα οσο η βουλη συνεχιζει να ειναι ρδελο-μπου και οσο υπαρχει κινδυνος οι πουλημενοι να τα τακιμιαζουνε μεταξυ τους (κουβελης) δυστυχως τα φασισταρια φανταζουν χρησιμα.

Οσο χρησιμη ειναι η ακρο-αριστερα στη βουλη, αλλο τοσο χρησιμη ειναι και η ακροδεξια.

Οταν η βουλη γινει κατι που να προσομοιαζει δημοκρατια, θα μπορουμε να πουμε οτι μεσα θα εχει νοημα να μπαινουνε δημοκρατικες δυναμεις.

Προς στιγμην ουτε το 1 συμβαινει, αρα νομοτελειακα ουτε το αλλο.

Εκεινο που φοβαμαι ειναι οτι αν συνεχισουνε το βιολι τους ολοι, βλεπω στις επομενες εκλογες αυτοδυναμη κυβερνηση ΧΑ με υπουργο οικονομικων τον... Καιαδα.

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο το επιχείρημα της κας Σταμάτη 'είμαι μάνα'.

ΜΕΣΑ ΡΕ! ΟΥΡΤ!

(μετά λέμε γιατί πήρε 7% η ΧΑ).

Ο Άκης αν ζημίωσε κάτι με την όλη ιστορία αυτό είναι το Πασόκ ( κυρίως ) . Τωρα αν σκεφτείς οτι ο μεγαλύτερος όγκος των πασοκτζήδων που λακίσανε πήγαν στο Σύριζα φυσικά οχι ιδεολογικά αλλα κατ' ανάγκη . Γιατι εκει τους έβγαλε ο (μονο)δρομος καταλαβαίνεις πως η χρυσή αυγη δεν εχει να κάνει σε τπτ με όλα αυτα.

αιξο υ ξαινη τορα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! να πανε αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Τουρκική επίδειξη ισχύος

Με τέτοιους γείτονες μας παίρνει να μειώσουμε τις αμυντικές δαπάνες; Με ασκήσεις ζεύξης του Έβρου και κατάληψης νησιού;

Υπάρχει ένα πρόβλημα εδώ που το πληρώνουμε ακριβά οι φορολογούμενοι. Με τις "αμυντικές" μίζες τι θα γίνει; Χρυσά τα πληρώνουμε τα πολεμικά αεροσκάφη, πλοία, άρματα μάχης......

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τωρα αυτο που θα ακουμε συνεχεια θα'ναι "ΝΑ γιατι πηρε 7% το φασισταριο"?

Τι φιλοσοφια ειν'αυτη ?

Περιμενουμε σωτηρια απο φασιστες οι οποιοι πλεον ειναι μερος του πολιτικου συστηματος ? :boxed:

Όταν οι ιδέες ρευστοποιούνται φίλε Πολωνέ, επενδύεις στις σταθερές αξίες τύπου ΧΑ ή ΚΚΕ. Το ΚΚΕ όταν έκλεισε το ... εργοστάσιο, το ξεπουλήσανε όσο όσο, και μας έχει μείνει μόνο η ΧΑ ως σταθερή αξία του Β' ΠΠ. Τι άξονας τι αντάντ, όταν σε μαμάνε και σου έχουν βάλει τον ... άξονα, προτιμάς να γίνεις εσύ ο άξονας για να γλιτώσεις.

Επακριβώς η ίδια ιστορία έγινε το 1920 στη Γερμανία. Τη μάμησε η αντάντ τότε μετά τον Α ΠΠ, και οδηγηθήκαμε αργά αργά στην μεγάλη κρίση. Και τότε στην αναμπουμπούλα, το ίνδαλμα του Μιχαλ-ελιά πήρε το τιμόνι. Δεν μπορείς να με πείσεις όμως ότι ο τιμονιέρης αυτός ήταν τόσο λάθος. Ό,τι και να λένε τα ΜΜΜ (μέσα μαζικής μαλάκυνσης), η συνείδηση του μέσου Έλληνα είναι εναντίον στο τραπεζικό σύστημα (βάφτισέ το εβραίους αν θες) το οποίο χρησιμοποιεί τον άνθρωπο σαν εργαλείο για να απομυζεί μεγαλύτερο κέρδος. Το σύστημα αυτό το οποίο είχε πηδήξει την προπολεμική Γερμανία.

Και όταν τα πράγματα είναι ωραία και χαλαρά, ωραία και χαλαρά ψηφίζουμε τους κλέφτες και αισθανόμαστε ότι κλέβουμε κι εμείς λίγο. Όταν σφίγγει το ζωνάρι όμως, τελειώνουν τα ψέμματα.

Έχουν τελειώσει τα ψέμματα και τα μνημόνια. ΝΔ - ΠΑΣΟΚ κλπ. πρέπει να μπουν στο χρονοντούλαπο της ιστορίας και θα πρέπει η αριστερά να φανεί άξια και να προλάβει τα τανκς. Με την κεντροδεξιά/κεντροαριστερά να είναι ανίκανη να διαχωρίσει το μνημόνιο και το συμφέρον του κράτος από το συμφέρον του πολίτη, το σύχγρονο μήνυμα είναι ένα:

Αριστερά ή τανκς.

Link to comment
Share on other sites

πές μου έλληνα πως σου φένεται η παιδεία

μήπως αντι για ολυμπιακούς να φτιάχναμε σχολεία

μήπως να διορθώναμε λιγο το ασφαλιστικό

αφού δεν παίζει να βγείς σύνταξη ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΙ ΑΥΤΟ?

Ε τότε μπράβο διαβασμένος ******* μου μοιάζεις

σε κοροιδεύουν τους πληρώνεις και όμως πάλι αράζεις

και κράζεις, τους μετανάστες γιατί παίρνουν τις δουλειές

όπως λες μα για' σενα πρώτος έρχετε ο καφές

και συνεχίζεις να φταις γιατί παρακαλάς την ιστορία

να σε γλιτώσει από την τρομοκρατία.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα την πω την αμαρτία μου... παρόλο που δεν είμαι ρατσιστής και θεωρώ ότι οι χρυσαυγίτες είναι ένα τσούρμο ανίδεων και ανιστόρητων τύπων που η μοναδική ευκαιρία της ζωής τους να νιώθουν ότι ανήκουν κάπου, είναι η χα, παρόλ' αυτά δεν κρύβω ότι γουστάρω που θα σκάσουν σαν τα ορκ μέσα στην βουλή και θα σηκώνουν τα ζωντόβολα από τα παλιά τους γραφεία για να κάτσουν αυτοί... ναι... πολύ το γουστάρω... θέλω να δω τις φάτσες όλων αυτών των εξωγήινων που τόσα χρόνια μας κυβερνούν να τους φέρονται σα να είναι σκουπίδια...

Ας γίνει αυτό και μετά ας ξεκουμπιστούν έξω, όπως μπήκαν μέσα...

Link to comment
Share on other sites

lol σωστό και δεδομένου ότι πολλοί από αυτούς είναι γομάρια, έχει ενδιαφέρον το ότι τα ματ έχει προβλεφθεί να προστατεύουν τους μέσα από τους έξω και όχι τους μέσα από τους... μέσα.

Link to comment
Share on other sites

πές μου έλληνα πως σου φένεται η παιδεία

μήπως αντι για ολυμπιακούς να φτιάχναμε σχολεία

μήπως να διορθώναμε λιγο το ασφαλιστικό

αφού δεν παίζει να βγείς σύνταξη ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΙ ΑΥΤΟ?

Ε τότε μπράβο διαβασμένος ******* μου μοιάζεις

σε κοροιδεύουν τους πληρώνεις και όμως πάλι αράζεις

και κράζεις, τους μετανάστες γιατί παίρνουν τις δουλειές

όπως λες μα για' σενα πρώτος έρχετε ο καφές

και συνεχίζεις να φταις γιατί παρακαλάς την ιστορία

να σε γλιτώσει από την τρομοκρατία.

Έχω βαρεθεί να διαβάζω δεξιά και αριστερά αυτή τη παπάρα για τους τεμπέληδες Έλληνες.

Εντάξει πρώτη φορά την αναπαράγει εργατικός πολωνός!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί να διαβάζω δεξιά και αριστερά αυτή τη παπάρα για τους τεμπέληδες Έλληνες.

Εντάξει πρώτη φορά την αναπαράγει εργατικός πολωνός!!

Συγχαρητηρια, το διαβατηριο μου εκανε δυνατοτερο το επιχειρημα σου !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.