Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Φίλη μου όλο χαρά με πήρε προχθές που βρήκε δουλειά μετά από 16μήνες. 240ευρώ για 5ώρο και χρειάζεται και 2 λεωφορεία για να πάει. Γαμώ τη κατάντια μου :(

Ίσως επειδή παίρνει πολλά. Η κουμπάρα μου έποιασε δουλειά σε οδοντιατρείο, βοηθός.

200€ το 8ωρο, 5 μέρες την εβδομάδα.

Μου ήρθε να της πω, μην πηγαίνεις, θα σου τα στέλνω εγώ και κάτσε να φροντίζεις το παιδί σου.

Link to comment
Share on other sites

η κοπελα μου εχει τελειωσει ρώσικα αλλα τίποτα...

ΕΚτος και αν δεν ψάχνει σωστα

(sorry για το off) αλλα τα πραγματα ειναι πολύ δύσκολα έκει έξω.. :(

man πρέπει να μιλάς άπταιστα την γλώσσα για να βρείς δουλειά, όχι όπως τώρα ψάχνουμε άτομα για το τμήμα μου και είναι στο επίπεδο "Ai speake veri vel ingland"

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που μας χρωστάγανε,μας πήραν και τον…Βενιζέλο

Για πολλοστή φορά,η Προανακριτική Επιτροπή της Βουλής, με ευθύνη κάποιων και όχι όλων, διολισθαίνει στον πολιτικό εκφυλισμό και την συγκάλυψη. Δεν θυμάμαι καν πόσο καιρό λειτουργεί για την λίστα Λαγκάρντ, και φαντάζομαι πως κανένας δεν θυμάται τι ακριβώς εξετάζει. Το πόσα εγκεφαλικά έχει πάθει ο κύριος Μαρκογιαννάκης από την άτακτη Ζωή.Το πόσα πολλά λογοπαίγνια έκανε ο Βενιζέλος στη κατάθεσή του; Μήπως πόσο κακός δημοσιογράφος είναι ο Βαξεβάνης;

Κατά την διάρκεια της κατάθεσης Βενιζέλου στην Επιτροπή, έγινε προσπάθεια να αναπαραχθεί μια αθλιότητα σε βάρος μου. Άδωνις Γεωργιάδης και Βενιζέλος, σε μια σκηνοθετημένη παράσταση, ξεκίνησαν από κάτι που είναι αληθές (ότι συχνάζω δηλαδή σε μια ταβέρνα στο Νέο Ηράκλειο) για να δημιουργήσουν μια σειρά από ψέματα. Ο Αδωνις ρωτούσε και ο Βενιζέλος αποδεχόταν, πως έχω φάει με τον Παπανδρέου σε αυτή την ταβέρνα, όπου ούτε λίγο ούτε πολύ σε αυτές τις συναντήσεις εξυφάνθη η «αποκάλυψη» του σκανδάλου του Βατοπεδίου. Παρότι δουλειά μου είναι και η επαφή με υπουργούς και πρωθυπουργούς, δεν έχω φάει ποτέ με τον Παπανδρέου. Αντιθέτως έχω φάει με τον Σαμαρά στο παρελθόν και στη διάρκεια της συνάντησής μας, δεν σχεδιάσαμε κανένα σκάνδαλο ή δολοφονία.

Λένε πως όταν πέφτει και σπάει το ποτήρι,φαίνεται αν είναι κρύσταλλο ή απλό γυαλί. Ο Βενιζέλος εδώ και καιρό πέφτει από το θώκο του ευφυούς,του ρήτορα,του διορατικού πολιτικού και σπάει σαν απλό φτηνό γυαλί. Ο άνθρωπος που έκανε νόμους και εξυπηρέτησε συμφέροντα,που κατέστρεψε το ίδιο το κόμμα του, που χρησιμοποίησε την όποια νομική τελικά γνώση έχει για να φτιάξει πολυδαίδαλους νόμους μέσα στους οποίους χάνεται η αλήθεια, πέφτει μπροστά στα μάτια όλων. Και θα κάνει τα πάντα για να πληρώσουν αυτοί που θεωρεί ότι φταίνε για την πτώση του.

Αν κάποιος διαβάσει αυτές τις μέρες τα non paper που στέλνει το ΠΑΣΟΚ στους δημοσιογράφους για όσα γίνονται στην Επιτροπή, μοιάζουν με τις ταινίες που έκαναν οι Αμερικάνοι για το Βιετνάμ. Μπορεί να έχασαν στον πόλεμο, αλλά νικάνε πάντα στις ταινίες. Ο Βενιζέλος μπορεί να χάνει κάθε ημέρα στο Βιετνάμ του, αλλά νικάει στις ταινίες που στήνει στην Προανακριτική.

Εκεί που μας χρωστούσαν δηλαδή εξηγήσεις μην μας πάρουν και τον Βενιζέλο από την πλευρά των αθώων και εξαπατημένων.

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή παίρνει πολλά. Η κουμπάρα μου έποιασε δουλειά σε οδοντιατρείο, βοηθός.

200€ το 8ωρο, 5 μέρες την εβδομάδα.

Μου ήρθε να της πω, μην πηγαίνεις, θα σου τα στέλνω εγώ και κάτσε να φροντίζεις το παιδί σου.

Πώς αλλιώς θα ανταγωνιστεί στην ελεύθερη αγορά, πώς αλλιώς θα πας κόντρα στην ΚΙΝΑ την ΙΝΔΙΑ τις ΦΙΛΛΙΠΙΝΕΣ ? Ενώ η Μέρκελ έχει προβλέψει : Insight: The dark side of Germany's jobs miracle | Reuters 2ευρώ την ώρα στοn εργαζόμενο mini-job, καμιά εισφορά από εργοδότη σε ασφαλιστικά/κράτος.

Δυστυχώς είναι πρόβλημα ΟΛΟΥ του κόσμου, πρόβλημα της "ελευθερης αγοράς" και του 0 (μηδέν) κρατισμού

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Χοντρό κράξιμο σε γερμανική ομιλία του Σημίτη, από γερμανίδα για τις μίζες, τη διαφθορά και την κατάντια της Ελλάδας [ame=http://www.youtube.com/watch?v=1479MVyzjJ4]ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΠΡΙΝ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΕΞΑΦΑΝΗΣΟΥΝ !!!!!!!!! - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Μην κακολογείτε τον LL_NEO. Απλά δείτε τον κόκκινο φασισμό που έρχεται καλπάζοντας:

Η συνέντευξη Τσίπρα στον Παπαχελά - epikairo.gr

Επί των οικονομικών, ο Τσίπρας είπε ότι θα προχωρήσει σε αύξηση του κατώτατου μισθού αλλά δεν εξήγησε επαρκώς πού θα βρει τα χρήματα. Ο Παπαχελάς επέμεινε και τότε ο Τσίπρας είπε ότι θα τα πάρει από τους φορολογούμενους πολίτες και σαν η χώρα φτάσει σε πρωτογενές πλεόνασμα, θα ισοφαρίσει το χρηματοδοτικό κενό!..

Είναι πέρα για πέρα αλήθεια. Μίλησε για πρόσθετη φορολόγηση των Ελλήνων. Προφανώς αυτούς που θα βαφτίσει ο ίδιος προνομιούχους. Ψάχτε τώρα να δείτε πόσα ειδησεογραφικά σάιτ το ανέφεραν έτσι ακριβώς.

ΥΓ: 1. Ο LL_NEO απλά δεν θέλει να χαθούν λεφτά με απανωτές υποτιμήσεις. Προτιμά κατευθείαν υπεξαίρεση από τον Σαμαρά(κούρεμα) και όσα είναι σε θυρίδες "φάγωμα" με περιουσιολόγιο από την επόμενη τρικομματική(αυτή με το ΣΥΡΙΖΑ ντε, ο Τσίπρας το'πε) αν δεν μπορέσει η τωρινή.

2. Αλήθεια, άκουσα χθες στο extra3 έναν που έλεγε ότι η εγγύηση των 100.000€ καταθέσεων είναι μόνο για πτωχεύσεις τραπεζών και όχι για αναδιαρθρώσεις. Υπάρχει νομικίστικο τρυκ; Αν ξέρει ο Τσάκωνας ας ενημερώσει, πλιζ.

Link to comment
Share on other sites

Μην κακολογείτε τον LL_NEO. Απλά δείτε τον κόκκινο φασισμό που έρχεται καλπάζοντας:

Η συνέντευξη Τσίπρα στον Παπαχελά - epikairo.gr

Είναι πέρα για πέρα αλήθεια. Μίλησε για πρόσθετη φορολόγηση των Ελλήνων. Προφανώς αυτούς που θα βαφτίσει ο ίδιος προνομιούχους. Ψάχτε τώρα να δείτε πόσα ειδησεογραφικά σάιτ το ανέφεραν έτσι ακριβώς.

ΥΓ: 1. Ο LL_NEO απλά δεν θέλει να χαθούν λεφτά με απανωτές υποτιμήσεις. Προτιμά κατευθείαν υπεξαίρεση από τον Σαμαρά(κούρεμα) και όσα είναι σε θυρίδες "φάγωμα" με περιουσιολόγιο από την επόμενη τρικομματική(αυτή με το ΣΥΡΙΖΑ ντε, ο Τσίπρας το'πε) αν δεν μπορέσει η τωρινή.

2. Αλήθεια, άκουσα χθες στο extra3 έναν που έλεγε ότι η εγγύηση των 100.000€ καταθέσεων είναι μόνο για πτωχεύσεις τραπεζών και όχι για αναδιαρθρώσεις. Υπάρχει νομικίστικο τρυκ; Αν ξέρει ο Τσάκωνας ας ενημερώσει, πλιζ.

Τον κόβω στεγνά ότι αν μπει poll, υποτίμηση ή κούρεμα στις καταθέσεις το κουρεματάκι θα κερδίσει hands down.....

Link to comment
Share on other sites

Μην κακολογείτε τον LL_NEO. Απλά δείτε τον κόκκινο φασισμό που έρχεται καλπάζοντας:

Η συνέντευξη Τσίπρα στον Παπαχελά - epikairo.gr

Είναι πέρα για πέρα αλήθεια. Μίλησε για πρόσθετη φορολόγηση των Ελλήνων. Προφανώς αυτούς που θα βαφτίσει ο ίδιος προνομιούχους. Ψάχτε τώρα να δείτε πόσα ειδησεογραφικά σάιτ το ανέφεραν έτσι ακριβώς.

Προκυρήχθηκαν εκλογές και άρχισε η τρομοκρατία;

Όσο και να μην το αντιλαμβάνεσαι αγαπητέ συμφορουμίτη, ο Σαμαράς μας κυβερνάει, και ότι βλέπεις είναι δικό του έργο. Τώρα ΑΝ γίνουν εκλογές σύντομα και ΑΝ βγει ο Τσίπρας Πρωθυπουργός να είσαι σίγουρος ότι δεν θα βαφτίσει προνομιούχους αυτούς που δεν έχουν. Σε αντίθεση βέβαια, με την τωρινή και την προηγούμενη κυβέρνηση, που μπορεί να μην έχουν κάνει βαφτίσια, αλλά είναι ξεκάθαρο ποιους θεωρούν υπαίτιους της κατάστασης, ποιους θεωρούν προνομιούχους, και ποιος πληρώνει.

Προχθές περάσανε νομοσχέδιο που βγάζει από την δύσκολη θέση τους τραπεζίτες που έδιναν τα διακοποδάνεια, και τα δάνεια των ΝΔ και ΠΑΣΟΚ..

Άλλο πρόσθετη φορολόγηση που κατάλαβες εσύ, άλλο ΑΛΛΗ φορολόγηση που λέει ο Τσίπρας.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ λεφτά θα βρεθούν από φορολόγηση, το αστείο όμως είναι ότι όποτε ο ΣΥΡΙΖΑ λέει κάτι περί διαφορετικής φορολόγησης και κυρίως φορολόγησης των προνομιούχων (αυτών με τις Μερσεντέ ντε), η ΝΔ και όλα τα παπαγαλάκια βάζουν μπροστά ένα "πρόσθετη" για να το κάνουν να ακούγεται άσχημο.. Και φυσικά τσιμπάτε, και ξεχνάτε τι φόρους πληρώνετε τώρα και ποιος τους έβαλε..

Δεν πειράζει.. Θέλεις να θεωρείς αυτό κόκκινο φασισμό, και να μην θεωρείς γαλαζοπράσινο τον φασισμό που βιώνεις τώρα, με τα χαράτσια στην ΔΕΗ, με την φορολογία από την ενηλικιώση και με το "σήμα" του αυτοκινήτου στον θεό, με το ότι πληρώνεις τις λακαμίες των τραπεζιτών, τα φαγωμένα της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ, και την ίδια στιγμή οι προνομιούζοι να γελάνε.. οκ...

Link to comment
Share on other sites

όχι ρε παιδί μου. της δραχμής όταν έρθει.

Εντωμεταξύ έχω και γω μια ερώτηση για όποιον ξέρει. Πως μπλέκει πρωτογενές πλεόνασμα και χρηματοδοτικό κενό; Απο ότι ξέρω το χρηματοδοτικό κενό αναφέρεται όταν έχουμε ελλειματικό προυπολογισμό (πρωτογενές αποτέλεσμα-τόκοι<0 ). Εγώ τα χω στο μυαλό μου λάθος αυτά τα δυο ή αυτός όποια ωραία λέξη ακούει την κοτσάρει;

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION] πρόσθετη ξεπρόσθετη απο αυτούς που έχετε αυτή τη στιγμή στο στόχαστρο θα πάρετε ότι και ο Ολάντ στη Γαλλία.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.