Jump to content



Aliens: Colonial Marines


Nephiλiμ

Recommended Posts

Κριμα και σκεφτομουν να το παρω σαν οπαδος των ταινιων

Το ίδιο κι εγώ...αλλά τα σχόλια είναι αποθαρρυντικά και δεν λέει να πετάξω τώρα ένα 50 Ευρώ στο Steam ή Οrigin και να κοπανάω το κεφάλι μου στον τοίχο.

Και κρίνοντας και από αυτό το πρόσφατο video...ε όχι και 50 ευρώ..ΑΝ και λένε ότι το Co-Op είναι όλα τα λεφτά (to 2o video είναι από XBOΧ360 version)

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=N8PhXKDvX-U[/ame]

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Εγώ δεν το πήρα ούτε για γραφικά ούτε για online ούτε τπτ.. Η ατμόσφαιρα που μου πρόσφερε το πρώτο της σειράς το 2000 (? νομίζω) δεν ξεχνιέται, και θα τα παίρνω όλα όσο μπορώ..

Can't wait!! :D Λογικά μέχρι τέλος βδομάδας θα είναι στα χέρια μου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το πήρα ούτε για γραφικά ούτε για online ούτε τπτ.. Η ατμόσφαιρα που μου πρόσφερε το πρώτο της σειράς το 2000 (? νομίζω) δεν ξεχνιέται, και θα τα παίρνω όλα όσο μπορώ..

Can't wait!! :D Λογικά μέχρι τέλος βδομάδας θα είναι στα χέρια μου!

Mα το gameplay , συγνώμη κιόλας είναι για κλωτσίδια...καμία σχέση με το AvP του 2010 , ούτε καν του 2000.

Και βλέποντας το live streaming...10 ευρώ max.

Απογοήτευση, πάω να δω το Alien.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παιχνιδι ειναι για ΜΠΑΤΣΕΣ!!! Χειροτερο απο το προηγουμενο...

Tι μπάτσες...και λίγα λες...το ΑΙ είναι για φτύσιμο...βλέπω το Live streaming και απορώ με την Gearbox και την ρημάδα την SEGA ( η οποία πήρε και το μαμάτο κομμάτι της THQ).

Link to comment
Share on other sites

Στο amazon.com υπάρχει διαθέσιμο για download (μέσω steam) με 35 ευρώ περίπου. :hang2:

[ame]http://www.amazon.com/Aliens-Colonial-Marines-Credit-Download/dp/B009K6YJTS/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1360699080&sr=8-2&keywords=aliens+colonial+marines+pc[/ame]

Λίγο που το έπαιξα (5-10 λεπτά), δεν είναι και τόσο τραγικά όσο λένε. Ατμόσφαιρα έχει πάντως. Για AΙ δεν μπορώ να πω, συνάντησα λίγα aliens. :triniti:

Νταξ μου φαίνεται προς το παρόν το παιχνιδάκι. :alien:

Link to comment
Share on other sites

Όσο και fanboy να είμαστε, εγώ είμαι τρελό πάντως, για τα Alien...το παιχνίδι είναι αισχρό.

Μα να κάνεις sprint και να μην μπορείς να στρίψεις δεξιά ή αριστερά? Κάνουν πλάκα τώρα? Κάθονται oι NPCS και βαράνε στον κουφό την πόρτα με AI sub zero?

Άρπα κόλλα περιοπής, εύγε SEGA/Gearbox

Link to comment
Share on other sites

Παντως η Nerve software που λενε οτι ανελαβε το MP κομματι εχει κανει στο παρελθον ενα απο τα καλυτερα class based shooter που εχω παιξει ποτε (RTCW) , αρα δεν αποκλειω να του ριξω μια ματια οταν πεσει στο 20ρικο ( αν εχει μεινει κανενας server ανοιχτος μεχρι τοτε :p )

Το πιο σπαστικο ειναι οτι το τελικο προιον δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση με τα trailer που μας δειχνανε περσι και προπερσι, ολη αυτη η κατασταση με εχει βαλει σε σκεψεις να κανω re-install το AvP που ειχα παρει πριν καιρο απο τα steam sales.

Ειμαι σιγουρος πως ακομα και αν χρειαστει να το τρεξω σε dx9 ( τελευταια φορα που δοκιμασα τον dx11 renderer κολλαγε το refresh rate στα 60hz :S :S ) το οπτικο αποτελεσμα θα ειναι 4 φορες καλυτερο απο αυτο το high-res εκτρωμα

2013-02-12_00002.jpg

Ευτυχως δεν ειχα ποτε μου τυφλη πιστη στο franchise ουτε φυσικα στην noob-box, δεν πανε να φτιαξουνε κανα DLC για το borde(lo)lands λεω γω που μου θελουν και alien :shutup:

Link to comment
Share on other sites

Παντως η Nerve software που λενε οτι ανελαβε το MP κομματι εχει κανει στο παρελθον ενα απο τα καλυτερα class based shooter που εχω παιξει ποτε (RTCW) , αρα δεν αποκλειω να του ριξω μια ματια οταν πεσει στο 20ρικο ( αν εχει μεινει κανενας server ανοιχτος μεχρι τοτε :p )

Το πιο σπαστικο ειναι οτι το τελικο προιον δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση με τα trailer που μας δειχνανε περσι και προπερσι, ολη αυτη η κατασταση με εχει βαλει σε σκεψεις να κανω re-install το AvP που ειχα παρει πριν καιρο απο τα steam sales.

Ειμαι σιγουρος πως ακομα και αν χρειαστει να το τρεξω σε dx9 ( τελευταια φορα που δοκιμασα τον dx11 renderer κολλαγε το refresh rate στα 60hz :S :S ) το οπτικο αποτελεσμα θα ειναι 4 φορες καλυτερο απο αυτο το high-res εκτρωμα

2013-02-12_00002.jpg

Ευτυχως δεν ειχα ποτε μου τυφλη πιστη στο franchise ουτε φυσικα στην noob-box, δεν πανε να φτιαξουνε κανα DLC για το borde(lo)lands λεω γω που μου θελουν και alien :shutup:

Δεν είναι ΜΜΟ για να βγάζουν patch και να προσπαθούν να μαζέψουν την αηδία που έφτιαξαν.

Mα βάζουν τα Alien να περπατούν σαν κατουρημένο γέρο μέσα στις πίστες και οι NPCS να πάσχουν από αλτσχάιμερ και οι grenades να έχουν μισό μέτρο radius???...πρόχειρο μέχρι αηδίας και θα έπιανε πάτο εάν δεν είχε το όνομα μοστραρισμένο.

High Res για PC ΔΕΝ ΕΧΕΙ!!!! και το ΜP κομμάτι δεν αξίζει και τόσα πολλά, χίλιες φορές το ΝS2 και ξέρεις ότι έτσι είναι.

Reinstall το AvP του 2010 και το αγοράζεις στο Summer Sales Steam με 10 Ευρώ /pwned

Link to comment
Share on other sites

Δειτε τι έγινε....

Aliens: Colonial Marines: What the hell happened to Aliens: Colonial Marines? - Feature - VideoGamer.com

Ολα τα παιχνίδια που ειναι σε ανάπτυξη βελτιώνονται. Αυτός είναι ο κανόνας. Ομως υπάρχουν και εξαιρέσεις...

Δειτε το βίντεο, ουτε ο χασάπης τέτοιο κατακρεουργημα!

Link to comment
Share on other sites

How Aliens: Colonial Marines Fell Apart

Τα έκαναν που τα έκανα μαντάραν με το Duke Nukem , ε, είπαν να ξεφτιλίσουν και άλλο παιχνίδι...

Παίζει να είναι και ένα από τα μεγαλύτερα scum tactic της gaming industry.

Link to comment
Share on other sites

παντως για να πουμε και την αληθεια, φαινεται πως γενικα η gearbox δε το εχει.

Και το borderlands μας φαινεται φοβερο αλλα δεν ειναι το κατι ουαου.looting ειναι σε εναν αχανη κοσμο, απλως συνδυασε πολλα στοιχεια και μας αρεσε σχεδον σε ολους τοσο πολυ.Με το coop του κτλπ.

Γενικα το παει εναλλαξ borderlands(καλο)-duke nukem(απατο)-borderlands 2(καλο)-aliens(απατο)

Α εχει και το brother in arms στο 1ο xbox το οποιο και εκεινο αξιζε.

Θελει σοβαρο developer απο πισω το aliens και να μην ψαχνουν ολοι την ευκολη λυση να τα γυρναμε σε ενα απλο fps.

αυτα.

Link to comment
Share on other sites

όντως μεγάλη απογοήτευση το game... ήθελα να το πάρω στην αρχη αλλα από αυτα που βλέπω, μιλαμε για αισχρό game... ίσως αν πέσει 75% κάτω... ΙΣΩΣ.

και ειδικα αν δειτε το βιντεακι που ανεβασε ο sebastian τα λεει όλα... το demo 10 φορες καλυτερο....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.