Jump to content



corsair flash voyager 8gb τοσο μαπα?


made in china

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.Προσφατα πηρα απο το RMA ενος flash voyager mini το κανονικο flash voyager το μεγαλο.Οι ταχυτητες εγγραφης στο μικροτερο ηταν 7,5MB/s.Στο κανονικο 6,5 ενω επρεπε να ναι πανω απο 10 οπως λεει και στο eshop(απο κει μου το δωσαν) και οπως εχω δει σ ενα σωρο reviews.Ειναι τοσο απελπιστικα αργο ή εγω δεν κανω κατι σωστα?Μεχρι να γεμισει κανει 3 ωρες!!!!Τι φταιει?pls help!

Link to comment
Share on other sites

To Voyager από όσο ξέρω πάει στα επίπεδα του δικού μου OCZ Rally 2. Έπρεπε να είναι πάνω από 10mb/s σίγουρα (εμένα έπιανε ως και 14-15 μετρημένα).

Μήπως η θύρα USB είναι σε USB 1.0 mode? Mήπως το flash drive τα 'χει "παίξει";

Link to comment
Share on other sites

Μα το χα το συγκεκριμενο και σε 4gb και ηταν πιο γρηγορο με 8 εγραφε!Αυτο ειναι χαλια!Μεχρι και τα πιο απλα kingston γρηγοροτερα γραφουν!Ελεος τι να πω...δεν ξαναπαιρνω μνημη corsair για κανενα λογο...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχε υπόψη σου ότι όσο μεγαλύτερη χωρητικότητα έχει ένα flash drive ίδιας τεχνολογίας με ένα μικρότερο, τόσο πέφτει η ταχύτητα εγγραφής/ανάγνωσης.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω ξερω ακριβως το αντιθετο...Και γενικα αυτο ισχυει.Το voyager mini 16gb ειναι πιο γρηγορο απο το 8 καθως και το 8 γρηγοροτερο απο το 4....τεσπα το τρωω στη μαπα τωρα τι να κανω...

Link to comment
Share on other sites

Το voyager 4gb που έχω είναι πιό γρήγορο από το rally 2 16gb. Για λίγο βέβαια.

Read έχω 34mb/s και write 12-13mb/s. Πάντως ένας φίλος που είχε πάρει ένα Voyager 8GB από eshop του βγήκε ελλατωματικό και το άλλαξε...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο ειναι και μενα.Ε νταξει εφοσον βγαλανε τα πρωτα γρηγορα και εγιναν γνωστα μετα εβαλα οτι σαβουρα υπαρχει σε chip και σερνονται.Εχουν το ονομα πια....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.