Jump to content



Πειτε ο,τι θελετε......


jax7480

Recommended Posts

Δεν θα το πιστέψετε! Όποιος βρει τι θαύμα έγινε σήμερα τον παραδέχομαι!!!

Τέσπα, για να μην σας κουράζω... ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ! Ψάξτε να βρείτε ποιός φούρνος γκρεμίστηκε... :p

Το νέο μου απόκτημα είναι μια HIS 9600XT 256MB. Βασικά για 9800Pro πήγαινα μπας και βρω καμία αραχνιασμένη αλλά τελικά βρήκα αυτή και μια Power Color 9600Pro 256MB αλλά επειδή δεν είχα ακούσει τόσα καλά για την Power Color προτίμησα να δώσω 20 παραπάνω για την HIS που ήξερα περίπου τι λέει... :p

Υ.Γ.: Μ'αρέσει που θα καθόμουν να διαβάσω σήμερα... :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 34,9k
  • Created
  • Last Reply

Σημερα ημουν στον δρομο στο αμαξι μεχρι που βλεπω ενα αυτοκολλητο στο πισω μερος ενος αυτοκινητου μπροστα μου με το λογοτυπο "Lanparty".ΛΟΛ πεθανα στα γελια..μα ακομη και στο αυτοκινητο ρε γμτ???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Δεν θα το πιστέψετε! Όποιος βρει τι θαύμα έγινε σήμερα τον παραδέχομαι!!!

Τέσπα, για να μην σας κουράζω... ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ! Ψάξτε να βρείτε ποιός φούρνος γκρεμίστηκε... :p

Το νέο μου απόκτημα είναι μια HIS 9600XT 256MB. Βασικά για 9800Pro πήγαινα μπας και βρω καμία αραχνιασμένη αλλά τελικά βρήκα αυτή και μια Power Color 9600Pro 256MB αλλά επειδή δεν είχα ακούσει τόσα καλά για την Power Color προτίμησα να δώσω 20 παραπάνω για την HIS που ήξερα περίπου τι λέει... :p

Υ.Γ.: Μ'αρέσει που θα καθόμουν να διαβάσω σήμερα... :p

που πηγες και την πηρες και ποσο???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deadlock7

Σημερα ημουν στον δρομο στο αμαξι μεχρι που βλεπω ενα αυτοκολλητο στο πισω μερος ενος αυτοκινητου μπροστα μου με το λογοτυπο "Lanparty".ΛΟΛ πεθανα στα γελια..μα ακομη και στο αυτοκινητο ρε γμτ???

μήπως το αυτοκίνητο ήταν στο δεξί μέρος του δρόμου και περίμενε την ΕΛΠΑ; :devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

που πηγες και την πηρες και ποσο???

Δεν βλέπω να λέω πόσο την πήρα... :p Τέσπα. 170 την πήρα από το Computer City (τοπικό μαγαζάκι). Βρήκα ακόμα την Club3D (όχι power color τελικά) στα Multirama με 150.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Δεν βλέπω να λέω πόσο την πήρα... :p Τέσπα. 170 την πήρα από το Computer City (τοπικό μαγαζάκι). Βρήκα ακόμα την Club3D (όχι power color τελικά) στα Multirama με 150.

και δεν έπαιρνες μια 6600GT?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 17:30]

μήπως το αυτοκίνητο ήταν στο δεξί μέρος του δρόμου και περίμενε την ΕΛΠΑ; :devil:

Αχαχαχαχαχαχαχαχ κορυφαιο!

Link to comment
Share on other sites

H (με 2 ημερών καθυστέρηση)απάντηση του Play(.com) σχετικά με την καθυστέρηση τηε παραγγελίας μου:

"Dear Epifanios

Thank you for your email,

I have spoken with our large orders department and they are still waiting for a Telex from your bank, to confirm your details and I am informed that this can take up to 3/4 days.

Please be assured that all being well, your account with us will be approved as soon as we have this confirmation.

Kind Regards

Play.com"

και η απάντηση του Dear Epifanios:

"Hi,

I've cancelled my order so no need to proceed with anything.

It's the first time that an online order is taking so long to be completed. I've been dealing with U.K online shops for over 5 years and never before a bank confirmation took 3/4 days.

I've ordered the same items from Amazon UK and they'll be delivered tomorrow.

Regards,

Epifanios."

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deadlock7

Σημερα ημουν στον δρομο στο αμαξι μεχρι που βλεπω ενα αυτοκολλητο στο πισω μερος ενος αυτοκινητου μπροστα μου με το λογοτυπο "Lanparty".ΛΟΛ πεθανα στα γελια..μα ακομη και στο αυτοκινητο ρε γμτ???

Lan party culture man...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 18:38]

H (με 2 ημερών καθυστέρηση)απάντηση του Play(.com) σχετικά με την καθυστέρηση τηε παραγγελίας μου:

"Dear Epifanios

...

Regards,

Epifanios."

Τι ήθελες να παραγγείλεις Φάνη; Όσες φορές έχω πάρει από Play.com δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα. Και πληρωμή με πιστωτική κάρτα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

I've ordered the same items from Amazon UK and they'll be delivered tomorrow.

Το είχα γράψει παλιότερα το ''είρωνα admin'' αλλά μου έλεγαν ότι spamαρω :p

Το play.com πάντως ποτέ δεν μου γέμιζε το μάτι. Ακριβό (αν θες να παραγγείλεις πάνω από 1-2 πράγματα) και όπως απεδείχθη από την 1η παραγγελία που έκανα πριν το Πάσχα, ολίγον γκαγκα: Έβαλα 4 κομμάτια στην ίδια παραγγελία (όλα σε στοκ) και μου τα στέλνουν ένα-ένα....(έχω αρχίσει να ανησυχώ κιόλας γιατί τα τελευταία αργούν πολύ πλέον...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Τι ήθελες να παραγγείλεις Φάνη; Όσες φορές έχω πάρει από Play.com δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα. Και πληρωμή με πιστωτική κάρτα πάντα.

Αρχική απάντηση από spc

Το play.com πάντως ποτέ δεν μου γέμιζε το μάτι. Ακριβό (αν θες να παραγγείλεις πάνω από 1-2 πράγματα) και όπως απεδείχθη από την 1η παραγγελία που έκανα πριν το Πάσχα, ολίγον γκαγκα: Έβαλε 4 κομμάτια στην ίδια παραγγελία (όλα σε στοκ) και μου τα στέλνουν ένα-ένα....(έχω αρχίσει να ανησυχώ κιόλας γιατί τα τελευταία αργούν πολύ πλέον...)

Ο Εφιάλτης μου ξεκίνησε την Μ. Πέμπτη (lol).

Παραγγέλνω από το play 6x WoW και 2 guides. Τσεκάρω το status της παραγγελίας και είναι in process. Μετά από λίγο, το status γυρνάει σε credit card rejected.

Παίρνω τηλέφωνο την τράπεζα και μου λένε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το υπόλοιπό της κάρτας και ότι μάλιστα έγινε και μία χρέωση 0.0.1€ από το play(όπως μου εξήγησαν, ορισμένα καταστήματα τσεκάρουν με αυτή την μικρή χρέωση τα στοιχεία και την κάρτα και στη συνέχεια το αφαιρούν από το ποσό της παραγγελίας).

Αφού η τράπεζα μου είπε ότι όλα είναι οκ, έστειλα mail στο play.

Την δευτέρα που επέστρεψα, είδα απάντηση από το play ότι δεν μπορώ να πάρω 6 τεμάχια για προσωπική χρήση και θα έπρεπε αν ήθελα να το σπάσω σε 2 παραγγελίες. Ακυρώνω και εγώ το ένα τεμάχιο και τους στέλνω mail ότι πρέπει να είμαι εντάξει τώρα.

Μου έρχεται mail ότι η παραγγελία μου επειδή είναι μεγάλη(σε ποσό) απαιτείται τηλεφωνική επιβεβαίωση.

Τρίτη πρωί, πριν τους πάρω τηλ, βρίσκουμε στον παπασωτηρίου τα guides, οπότε τα ακυρώνω και αυτά και μένουν οι 5 κόπιες του wow. Τους παίρνω τηλέφωνο για την επιβεβαίωση και μου λένε ότι δεν είναι αναγκαία μιας και ακυρώνοντας τα 2 guides η παραγγελία θεωρείται normal και όχι large(spc, μην σχολιάσεις, στην παραγγελία αναφέρομαι). Καλού κακού μου λένε, ας την κάνουμε την επιβεβαίωση(τα 3 ψηφία ήθελαν, από το πίσω μέρος της κάρτας-άλλα sites το ζητάνε στην φόρμα, anyway).

Κλείσαμε το τηλέφωνο και περίμενα να αλλάξει το ρημάδι το status....

Παπάκια, δεν άλλαζε... στέλνω mail ζητώντας να μάθω τι συμβαίνει και δεν παίρνω απάντηση.

Τα πήρα στην κράνα, βρήκα και τις κόπιες στο amazon και ακύρωσα την παραγγελία.

Και σήμερα το απόγευμα, ήρθε αυτό το mail.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.