Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Γεια σε ολους .Πρωτα απο ολα να πω οτι το παιχνιδι ειναι φανταστικο και βγαζει τα λεφτα π εδωσα για αναβαθμιση.Τωρα να πω το μεγαλο προβλημα που αντιμετωπιζω απο το bfbc2.Nα πω πρωτα οτι οταν ειχα αγορασει το bfbc2 για τους πρωτους 5-6 μηνες που το ειχα λιωσει δεν ειχα αντιμετωπισει ουτε freeze error ουτε crash ουτε τπτ , ολα αρχισαν πριν κατι μηνες και τωρα εχω το ιδιο προβλημα και με το battlefield 3 !!!!! Οταν παιζω Multiplayer , μετα απο κανα 10-15 λεπτα κολαει ολος ο υπολογιστης με εναν μονοτονικο ηχο και το μονο που μπορω να κανω ειναι hard reset.Εχω διαβασει απειρα threads στο δικτυο με παιδια που εχουν παρομοιο προβλημα.Οι πιο πολλοι λενε οτι το ελυσαν το προβλημα απενεργοποιωντας την Onboard καρτα ηχου της Realtek και μετα αγοραζαν μια μεμονομενη PCI ΚΑΡΤΑ ΗΧΟΥ.Ελα ομως που εγω εχω την MSI BIG BANG TRINERGY η οποια δεν εχει ενσωματωμενη καρτα ηχου αλλα εχει την αυτονομη quantum wave audio card που λειτουργει με realtek drivers.Δευτερον προσεξα οτι μου συμβενει σε Punkbuster servers on μονο αλλα , ελεος . αγορασα αυθεντικο παιχνιδι για να παιζω με το punkbuster off?????? Δεν ξερω τι να κανω...Πριν παρω το παιχνιδι το φανταστικα οτι ισως μου συμβει αυτο αλλα ειπα"δεν βαριεσαι ,αποκλειεται να κανουν τετοιο σφαλμα ΕΑ/DICE και να μην το εχουν διωρθωσει το προβλημα.Τελος , οποιος μπορει να μου βρει την λυση στο τι φτεει , παρακαλω ας το κανει.Εχω αγανακτισει! Δεν κλεω τα λεφτα μου , κλεω μονο οτι ΞΑΝΑ-εγινα ΚΟΡΟΙΔΟ και ******* που εμπιστευτηκα ξανα αυτην την εταιρια .Οσο καλο και αν ειναι το παιχνιδι , που οντως ειναι, ειναι τραγικο αυτο που γινεται και ηταν υποχρεωμενοι να το διορθωσουν , ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ενω χτες το πρωι δοκιμαζοντας 3-4 φορες με το chat του origin εφαγα ολες τις φορες ακυρο, για το physical warfare, το βραδυ δοκιμασα για μια τελευταια φορα και οντως πηρα και εγω τελικα κωδικο...!!!

Ειναι με ποιον αντιπροσωπο θα σου κατσει να μιλησεις απο οτι καταλαβα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους .Πρωτα απο ολα να πω οτι το παιχνιδι ειναι φανταστικο και βγαζει τα λεφτα π εδωσα για αναβαθμιση.Τωρα να πω το μεγαλο προβλημα που αντιμετωπιζω απο το bfbc2.Nα πω πρωτα οτι οταν ειχα αγορασει το bfbc2 για τους πρωτους 5-6 μηνες που το ειχα λιωσει δεν ειχα αντιμετωπισει ουτε freeze error ουτε crash ουτε τπτ , ολα αρχισαν πριν κατι μηνες και τωρα εχω το ιδιο προβλημα και με το battlefield 3 !!!!! Οταν παιζω Multiplayer , μετα απο κανα 10-15 λεπτα κολαει ολος ο υπολογιστης με εναν μονοτονικο ηχο και το μονο που μπορω να κανω ειναι hard reset.Εχω διαβασει απειρα threads στο δικτυο με παιδια που εχουν παρομοιο προβλημα.Οι πιο πολλοι λενε οτι το ελυσαν το προβλημα απενεργοποιωντας την Onboard καρτα ηχου της Realtek και μετα αγοραζαν μια μεμονομενη PCI ΚΑΡΤΑ ΗΧΟΥ.Ελα ομως που εγω εχω την MSI BIG BANG TRINERGY η οποια δεν εχει ενσωματωμενη καρτα ηχου αλλα εχει την αυτονομη quantum wave audio card που λειτουργει με realtek drivers.Δευτερον προσεξα οτι μου συμβενει σε Punkbuster servers on μονο αλλα , ελεος . αγορασα αυθεντικο παιχνιδι για να παιζω με το punkbuster off?????? Δεν ξερω τι να κανω...Πριν παρω το παιχνιδι το φανταστικα οτι ισως μου συμβει αυτο αλλα ειπα"δεν βαριεσαι ,αποκλειεται να κανουν τετοιο σφαλμα ΕΑ/DICE και να μην το εχουν διωρθωσει το προβλημα.Τελος , οποιος μπορει να μου βρει την λυση στο τι φτεει , παρακαλω ας το κανει.Εχω αγανακτισει! Δεν κλεω τα λεφτα μου , κλεω μονο οτι ΞΑΝΑ-εγινα ΚΟΡΟΙΔΟ και ******* που εμπιστευτηκα ξανα αυτην την εταιρια .Οσο καλο και αν ειναι το παιχνιδι , που οντως ειναι, ειναι τραγικο αυτο που γινεται και ηταν υποχρεωμενοι να το διορθωσουν , ευχαριστω.

Το παιχνιδι το πηρες αυθεντικο αλλα μαλλον τα windows δεν τα εχεις αυθεντικα.

Αν θες λοιπον να παιξεις το BF3 σε server με punkbuster on βγες στο command prompt (start run cmd) και δωσε την εντολη sfc /scannow

Οταν τελειωσει κανε restart τα windows τρεξε παλι το παιχνιδι και πες μου αν εχεις προβλημα.

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το κλειδι και δεν μπορω να παιξω το παιχνιδι επειδη μολις παω να κανω log in στην origin βγαζει μηνυμα <<The origin network could not be reached.Please check your internet connection and try again. >>

Εχω κανει τα παντα αλλα τιποτα.Απο το site της EA δεν υπαρχει καμια βοηθεια και δεν απανταει κανεις (απο τα χειροτερα που εχω συναντησει)

Εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα.

Απενεργοποιησα ολες τις ασφαλειες (Antivirus Avast ,windows firewall,windows defender)

Απενεργοποιησα UAC

Εβαλα το τελευταιο origin update

Εχω κανει ολα τα windows update εκτος απο SP (εχω win 7 ultimate)

Απο το laptop λειτουργει κανονικα αρα δεν φταιει η συνδεση ή το router (ports κτλ)

Τι αλλο να κανω??Δεν θελω να κανω reinstall windows χωρις να εχω προβλημα.Μηπως ειναι καποιο update?

Link to comment
Share on other sites

μολις περασα τους 11.10 με cap 4 σε ατι 5970

σας βαζω και ενα screen απο τους πυρηνες που χρησιμοποιει το παιχνιδι στα 71% με τον ι7 860 στα 3800 4 core HT OFF 8 γιγα μνημη

επισης το παιχνιδι ειναι πολυ αδηφαγο σε μνημη κοντεψε τα 4 γιγα σε ultra setting οπως βλεπετε

12552886.png

Uploaded with ImageShack.us

Έγινε επεξεργασία από ultraex2005
Link to comment
Share on other sites

ultra γιατι εχεις βγαλει το HT ?

1ον δεν δινει σχεδον τιποτα στα παιχνιδια κατα γενικη ομολογια και απο αλλα παιδια

2ον 8-10 βαθμους λιγοτερο στα full-load

3ον για bench vantage-cinebench 11.5 και λοιπα ειναι αλλη ιστορια εχεις κερδος

4ον αν αλλαξει κατι η αν ξερεις κατι αλλο θελω να νου το πεις

Link to comment
Share on other sites

Ενω χτες το πρωι δοκιμαζοντας 3-4 φορες με το chat του origin εφαγα ολες τις φορες ακυρο, για το physical warfare, το βραδυ δοκιμασα για μια τελευταια φορα και οντως πηρα και εγω τελικα κωδικο...!!!

Ειναι με ποιον αντιπροσωπο θα σου κατσει να μιλησεις απο οτι καταλαβα...

Όπως είχα γράψει προχθές, δοκιμάζοντας την τύχη μου στο chat της ΕΑ μόλις έλεγα ότι το πήρα απ'το Πλαίσιο έτρωγα άκυρο. Σήμερα του είπα ότι το πήρα απ'το Origin και ούτε το mail μου δεν ζήτησε!

Απολαύστε:

you: Hi, i'm Manos

Manish : Hello this is manish, how may I help you?

you: Could you please unlock my Physical Warfare Pack for my Battlefield 3 Limited Edition Game ?

you: I preorder the game 2 months ago

Manish : Yes, please specify, where's you have purchased from this game?

you: and when it finaly arrived no code was in it...

you: from origin...

you: you want my email to confirm it?

Manish : I am going to release the code, please wait

you: ok, thanks...

Manish : the new code is ****-****-****-****

you: Thank you very much, i'll try it out

you: Have a great day Manish

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.