Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

P.S.

Αυτοι πουλανε ΚΑΝΟΝΙΚΑ Premium και με paypal ε

Compare Digital download prices : Battlefield 3 Premium steam origin cd key (US Dollar)

απο αυτη τη λιστα, μονο το onlinekeystore και το mmoga πουλανε με paysafecard

το πρωτο χρεωνει και fee κανα ευρω παραπανω για paysafe :p

Link to comment
Share on other sites

πάντως πρέπει να πουμε ένα συγνώμη στους ινδούς..γιατί καταφέραμε να τους αλλάξουμε τα φώτα..Αλλάξαμε την οικονομία! Το πληρώνουν πιο ακριβά πλέον από όλους!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαι εδω τα ιδια ενω origin μπαινει μια χαρα.Δε ανακοινωσαν τιποτα για εργασιες λετε να κανουν κανα silent mass ban η update?

We are aware of network issues that are affecting #BF3 online play. We are working to resolve these issues as quickly as possible.
Link to comment
Share on other sites

Box art του ...."retail" BF3 Premium

8pSpI.jpg

(Ps. προτεινομενη τιμη πωλησης...40€)

_____________________________________________________

EDIT:

NEW CHALLENGE για τα αγορια με τα ακονισμενα μαχαιρια

1SXyn.png

Κουκλι ε?

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Πανω που αρχισε να μαρεσει το CQ σε 16-32 ατομα,μπηκα στον bazo και μουσπασαν τα νευρα....

Βοήθησα κι εγώ λίγο στους προηγούμενους γύρους.... :happy:

Βέβαια, όταν η Dice έχει βάλει assignement με rpg kills και c4 kills, είναι λογικό να συμβαίνει. Και ειδικά όταν αυτά τα δύο χρησιμοποιούνται ως επί το πλείστον σε άρματα, αλλά μόλις έβγαλε 4 καινούριες πίστες που είναι infantry only... :wassat:

Edit

Έξυπνη κίνηση της Rockstar για τους μικροτσούτσουνους: http://www.tomsguide.com/us/Rockstar-Max-Payne-3-Cheating,news-15528.html

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, όταν η Dice έχει βάλει assignement με rpg kills και c4 kills, είναι λογικό να συμβαίνει. Και ειδικά όταν αυτά τα δύο χρησιμοποιούνται ως επί το πλείστον σε άρματα, αλλά μόλις έβγαλε 4 καινούριες πίστες που είναι infantry only...

και γιατι παρακαλω πρεπει να κανει κανεις τα assignements στις close quarters?

ας τα βγαλει στις vanilla ή στις B2K maps...

Link to comment
Share on other sites

Έξυπνη κίνηση της Rockstar για τους μικροτσούτσουνους: How Rockstar Deals with Max Payne 3 Multiplayer Cheaters

Πολύ καλή "μαγκιά" από την εταιρία ….. ΜΠΡΑΒΟ!!! Ας παίξουν λίγο συναμεταξύ τους να δουν την γλύκα !

και γιατι παρακαλω πρεπει να κανει κανεις τα assignements στις close quarters?

ας τα βγαλει στις vanilla ή στις B2K maps...

Τα assignements όλα πλην Μ5Κ και JNG-90 ανοίγουν σε όλες τις πιστές! :yes4:

Link to comment
Share on other sites

Τα assignements όλα πλην Μ5Κ και JNG-90 ανοίγουν σε όλες τις πιστές! :yes4:

ακριβως! αυτα τα "σορυ ρε παιδια που βαραω rpgs μεσα στην κρεββατοκαμαρα, αλλα θελω να βγαλω το assignment (η "μου τελειωσανε οι σφαιρες" που ειπε καποιος σε εμενα -ονοματα δεν λεμε, υποληψεις δεν θιγουμε- :p) ειναι απλα δικαιολογιες.

lazy, απαγορεψε απο το CQ τις ρουκετες, τα C4, τα nubetubes, τα flashlights και τον SoFGR :stop:

Link to comment
Share on other sites

ακριβως! αυτα τα "σορυ ρε παιδια που βαραω rpgs μεσα στην κρεββατοκαμαρα, αλλα θελω να βγαλω το assignment (η "μου τελειωσανε οι σφαιρες" που ειπε καποιος σε εμενα -ονοματα δεν λεμε, υποληψεις δεν θιγουμε- :p) ειναι απλα δικαιολογιες.

lazy, απαγορεψε απο το CQ τις ρουκετες, τα C4, τα nubetubes, τα flashlights και τον SoFGR :stop:

Μα γιατί πολύ γουστάρω να περναει η ρουκέτα από διπλά μου ενώ βγαίνω από τη υπερπολυτελής τουαλέτα, να σκάει στο κεφάλι κάποιου ο όποιος μετά βρίζει και να βλέπεις στο chat τη λέξη VENTOUZA……:dance3:

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω τη γνωμη μου για το CQ.

Μετα απο 2 μερες και ηδη το εχω βαρεθει αρκετα (βασικα απο την πρωτη μερα εγινε αυτο, αλλα ειπα να του δωσω καμια ευκαιρια ακομα).

Βασικα ειναι για λιγο. Να παιξεις 1-2 ματσακια για ζεσταμα και τελος. Μετα κατανταει κουραστικο και βαρετο ετσι οπως ειναι στημενο το ολο σκηνικο.

Ειναι ωραιο για οταν αργα το βραδυ αδειαζει ενας server και μενουν λιγοι, να γυριζει σε CQ.

Conquest Domination: TDM mode με σημαιες για να ξεγελιεσαι.

Gun Master: MEGA FAIL. Αν δεν μπεις απο την αρχη του γυρου καλυτερα μην μπεις καθολου. Δεν εχεις και μεγαλη τυχη να κανεις κατι.

Ισως αν ηταν αναποδα το rotation των οπλων (να τελειωνε με τα pistols δηλαδη) να ειχε πιο ενδιαφερον.

Για μενα το μονο θετικο αυτη τη στιγμη του CQ ειναι τα νεα οπλα που πραγματικα μου αρεσαν πολυ σχεδον ολα.

Τραγικα θεωρω τα assignements που πρεπει να ολοκληρωσεις για να τα ξεκλειδωσεις.

Eκει που ειχαμε ησυχασει, εχουμε αρχισει και τρωμε στη μαπα οπου και αν μπουμε τα rpg, τα c4 κλπ.

Και φταιει η EA/DICE για αυτο οχι οι παικτες.

Γενικα η ιδεα των assignements μου τη σπαει αρκετα.

Υποτιθεται εχεις πληρωσει για να παρεις καποια νεα οπλα αλλα ισως να μην καταφερεις να τα ξεκλειδωσεις ποτε...

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω τη γνωμη μου για το CQ.

Μετα απο 2 μερες και ηδη το εχω βαρεθει αρκετα (βασικα απο την πρωτη μερα εγινε αυτο, αλλα ειπα να του δωσω καμια ευκαιρια ακομα).

Βασικα ειναι για λιγο. Να παιξεις 1-2 ματσακια για ζεσταμα και τελος. Μετα κατανταει κουραστικο και βαρετο ετσι οπως ειναι στημενο το ολο σκηνικο.

Ειναι ωραιο για οταν αργα το βραδυ αδειαζει ενας server και μενουν λιγοι, να γυριζει σε CQ.

Conquest Domination: TDM mode με σημαιες για να ξεγελιεσαι.

Gun Master: MEGA FAIL. Αν δεν μπεις απο την αρχη του γυρου καλυτερα μην μπεις καθολου. Δεν εχεις και μεγαλη τυχη να κανεις κατι.

Ισως αν ηταν αναποδα το rotation των οπλων (να τελειωνε με τα pistols δηλαδη) να ειχε πιο ενδιαφερον.

Για μενα το μονο θετικο αυτη τη στιγμη του CQ ειναι τα νεα οπλα που πραγματικα μου αρεσαν πολυ σχεδον ολα.

Τραγικα θεωρω τα assignements που πρεπει να ολοκληρωσεις για να τα ξεκλειδωσεις.

Eκει που ειχαμε ησυχασει, εχουμε αρχισει και τρωμε στη μαπα οπου και αν μπουμε τα rpg, τα c4 κλπ.

Και φταιει η EA/DICE για αυτο οχι οι παικτες.

Γενικα η ιδεα των assignements μου τη σπαει αρκετα.

Υποτιθεται εχεις πληρωσει για να παρεις καποια νεα οπλα αλλα ισως να μην καταφερεις να τα ξεκλειδωσεις ποτε...

Eγω παλι θεωρω το gun master ενδιαφερον ,δηλαδη εχεις ενα σκοπο στο παιχνιδι και τον ακολουθεις .Το conquest domination πραγματικα ειναι αποτυχια δεν βλεπω το λογο να υπαρχει ,ας το ονομασει σκετο deathmatch.Σαν maps ομως γενικα πιστευω οτι ελειπαν απο το bf3 γιατι υπαρχει κοσμος που θελει να παιζει σε κλειστες πιστες με γρηγορα και πολλα kills και οχι να σε πιανει νυστα σε μεγαλες πιστες οταν δεν γινεται καλο παιχνιδι και συντονισμενο .Παρολαυτα πρεπει συντομα να φτιαξει η dice τα προβληματα με lags,teleporting κτλ γιατι αν στις μεγαλες πιστες (που τελικα φτιαχτηκε) ενοχλουσε μια εδω σε μικρες και κλειστες πιστες ενοχλει 10 φορες παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί πολύ γουστάρω να περναει η ρουκέτα από διπλά μου ενώ βγαίνω από τη υπερπολυτελής τουαλέτα, να σκάει στο κεφάλι κάποιου ο όποιος μετά βρίζει και να βλέπεις στο chat τη λέξη VENTOUZA……:dance3:

εγω παντως κανω πλακα. μου αρεσει το ventouza και τα αλλα που γραφουμε καποιοι στο chat :p

για τα οπλα ομως, μιλαω σοβαρα...

οσον αφορα το CQ, IMO μπορει να παιζεται μεχρι 16 παικτες.

με 32 παικτες πρεπει να παιζονται τα city maps (bazaar, metro, seine, ισως karkand)

με 64 ολες οι υπολοιπες πιστες.

οταν παιζεις caspian με 16 παικτες, ziba με 48 και μετρο με 64, δεν φταιει μονο η DICE.

το gun master θα ητανε ενδιαφερον αν μπορουσε καθε server να βαζει τα δικα του οπλα στη σειρα. επισης θα ητανε ενδιαφερον αν καθε κλαση ειχε τα δικα της οπλα (με την προυποθεση οτι δεν θα μπορεις να αλλαξεις στην μεση του παιχνιδιου)

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

και γιατι παρακαλω πρεπει να κανει κανεις τα assignements στις close quarters?

ας τα βγαλει στις vanilla ή στις B2K maps...

1. Ο καθένας βγάζει τα assignements όπου θέλει. Δικαιώμά του. Υπάρχουν servers με κανόνες που επιτρέπουν ή απαγορεύουν συγκεκριμένα όπλα/gadgets. Όποιος διαφωνεί, ας παίξει εκεί.

2. Όλα τα όπλα υπάρχουν στο παιχνίδι για να τα χρησιμοποιεί κανείς. Όπως μου τη σπάνε εμένα με το ΑΕΚ που πετυχαίνουν μύγες με το auto, έτσι τη σπάω κι εγώ με το C4. That's my game.

3. Προσωπικά θα παίξω πολύ σπάνια εκτός BaZo. Θεωρώ κουταμάρα το "αλλού τρως και πίνεις, αλλού πας και τον δίνεις". Άρα το να πάω αλλού είναι εκτός θέματος.

4. Με το σκεπτικό σας, να απαγορέψουμε τους Snipers γιατί κάποιοι camperώνουν και την τρώνε από 1000μ, τις 320, τα C4, τις καραμπίνες, το ΑΕΚ, το Μ16, το Μ5Κ, κλπ. Άμα σας ενοχλούν αυτά, να πάτε να παίξετε CoD.

5. Σαν τον άχρηστο προχθές που παραπονιόταν στο chat κι έλεγε n00b τον [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] που τον μαχαίρωνε... :tomato:

lazy, απαγορεψε απο το CQ τις ρουκετες, τα C4, τα nubetubes, τα flashlights και τον SoFGR

Δεν ανήκει στον [MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION] ο server. Ανήκει σε πολλά άτομα. Κάνουμε ότι συμφωνεί η πλειοψηφία.

Link to comment
Share on other sites

Νταξ ωραίο το "QC" είναι και αυτό κάτι το διαφορετικό βέβαια,

Τώρα όσο για τα όπλα θα συμφωνίσω και εγώ με τα παιδειά αφού τα πληρώνεις έπρεπε να στα βγάζει με την μια αντί να κάθεσε να κάνεις Assigments.

Εκανα 15-17 ΄ώρες για να τα ξεκλειδώσω αλλά εκεί που ήταν το παλούκι είναι τα DOG TAGS

(Squad repair εδώ Squad heal εκεί.. Spawn becon κτλπ) αφού σε κάποια φάση κυνήγαγα το Squad και παρακάλαγα να μην τους φάνει και πέταγα Kits..

Τα οπλάκια πολύ καλά

Το Cheat το 417 και συμπαθώ πολύ AUG SCAR-L MTR.

Και δεν ξέρω για την ώρα τι λέει JNG αλλά φαίνεται υποσχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με τα assigments δεν ασχολούμαι...

Εκτός απο το COOP που και σ'αυτό ακόμα 5/6 έχω, από την πρώτη βδομάδα νομίζω, όλα τα υπόλοιπα ξεκλείδωσαν ενώ έκανα το παιχνίδι μου...

Σιγά σιγά θα τα ξεκλειδώσω όλα βέβαια, αλλά δεν υπάρχει κανένας λόγος να αλλάξω τον τρόπο που μου αρέσει να παίζω για να πάρω νέο dogtag π.χ...

Τα όπλα συμφωνώ με τον wolves θα έπρεπε να είναι ξεκλείδωτα από την αρχή και απλά κάνοντας kill να έχεις περισσότερες δυναντότητες παραμετροποίησης (scopes,foregrip κτλ κτλ...)

Για ποιο λόγο να χρησιμοποιήσω το τραγικό mortar για να ξεκλειδώσω αυτό το όπλο που δε θυμαμαι ποιο είναι;

ΔΕ ΘΕΛΩ ΛΕΜΕ!!

Link to comment
Share on other sites

Δικαιώμά του.

φυσικα και ειναι δικαιωμα του φιλε. δεν βγαζω νομους, την γνωμη μου λεω

αν μου πει καποιος "δικαιωμα μου ειναι ρε φιλε" θα το βουλωσω.

αν oμως μου πει "ξερεις, δεν γουσταρω, αλλα τι να κανω, μου εβαλε assignments η DICE", θα το θεωρησω δικαιολογια γιατι μπορει να τα κανει οπως πρεπει εκει που πρεπει.

οσον αφορα τον Bazo, σεβομαι οτι καποιοι απο εσας τον πληρωνετε απο την τσεπη σας...

μαλιστα, τωρα που ειναι λιγα τα slots, σκεφτομαι δυο και τρεις φορες να μπω να παιξω, για να μην μεινουνε καποιοι που ειτε πληρωνουν ειτε περνουσανε ωρες μεσα οταν ητανε αδειος, για να μπω εγω ο εξυπνος τζαμπα και οταν ειναι γεματος.

και ελπιζω σε αυτους που αποφασιζετε για το bazo να μην ειναι ο SoFGR γιατι το αιτημα για permanent ban παραμενει και παρακαλω να συζητηθει στην επομενη συνελευση σας. :p

Link to comment
Share on other sites

Τώρα όσο για τα όπλα θα συμφωνίσω και εγώ με τα παιδειά αφού τα πληρώνεις έπρεπε να στα βγάζει με την μια αντί να κάθεσε να κάνεις Assigments.
Τα όπλα συμφωνώ με τον wolves θα έπρεπε να είναι ξεκλείδωτα από την αρχή και απλά κάνοντας kill να έχεις περισσότερες δυναντότητες παραμετροποίησης (scopes,foregrip κτλ κτλ...)

Πρώτον, τα assignements βοηθάνε τον κόσμο να μάθει να παίζει. Βλέπει πως βοηθάει την ομάδα του με τα revives και τα heals, το ίδιο και με τα TUGS και τα repairs. ΟΛΟΙ μας έχουμε παραπονεθεί για n00bs που δεν κάνουν revive, δε δίνουν ammo, δεν δίνουν medikit, κλπ. κλπ. Τώρα που το παιχνίδι τους αναγκάζει να το κάνουν δε μας αρέσει...; Ναι, γιατί μας ενοχλούν τα υπόλοιπα, τα RPGs και τα C4...

Δεύτερον, ΠΡΙΝ αγοράσετε κάποιο DLC ξέρατε ότι για να πάρετε τα όπλα έχει assignements. Ας μην το παίρνατε αν δε συμφωνούσατε.

Link to comment
Share on other sites

Και γω το βαρεθηκα!

Ειναι κουραστικο...

Admin, κανε καμια αλλαγη στο bazo server, γτ χανομαστε, ηδη εχουμε σπασει, κοσμος που εμπαινε σε standard ωρες, δεν υπαρχει πια!

Θα αριβαρουμε για αλλους servers.

Kαντε ενα MIX με CQ και κατι απο B2K ή vanilla....

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, τα assignements βοηθάνε τον κόσμο να μάθει να παίζει. Βλέπει πως βοηθάει την ομάδα του με τα revives και τα heals, το ίδιο και με τα TUGS και τα repairs. ΟΛΟΙ μας έχουμε παραπονεθεί για n00bs που δεν κάνουν revive, δε δίνουν ammo, δεν δίνουν medikit, κλπ. κλπ. Τώρα που το παιχνίδι τους αναγκάζει να το κάνουν δε μας αρέσει...; Ναι, γιατί μας ενοχλούν τα υπόλοιπα, τα RPGs και τα C4...

Δεύτερον, ΠΡΙΝ αγοράσετε κάποιο DLC ξέρατε ότι για να πάρετε τα όπλα έχει assignements. Ας μην το παίρνατε αν δε συμφωνούσατε.

Για το 1)

1. Win 5 rounds of SQDM.... (Με βοηθά να μάθω τι; Nα παίζω σαν ομάδα; Γι αυτό το λόγο αγόρασα το BF αλλιώς υπάρχει και το CoD..)

2. Kill 1 enemy with Repair Torch (Μάθε πως να τρολλάρεις σαν το shosho19 ή πως λένε τον ήρωα του admin μας :p)

3. Play 2 hours on Karkand/Play 2 hours on Sharqi/Play 2 hours on Gulf of Oman (αυτό φαντάζομαι σε κάνει να μαθαίνεις τις πίστες... )

4. Finish top5 in Gun Master! (Το πιο ομαδικό mode Εver!!)....

Kατάλαβες που το πάω έτσι;

Δεν έχω πρόβλημα με τα assigments ως assigments, κάτι πρέπει να κάνουν άλλωστε, για να "γεμίσουν" το gameplay και να μας κάνουν να αισθανθούμε τη μεγέθυνση του "ηλεκτρονικού μας λιλιού" καθώς ανεβαίνει η πράσινη μπαρίτσα!!!

Το θέμα μου είναι πως εμένα δε με ενδιαφέρει να παίξω για να ολοκληρώσω τα assigments!Παίζω για το χαβαλέ,την ευχαρίστηση και την ελευθερία που μου προσφέρει το παιχνίδι!Και τα assigments με κάνουν να αισθάνομαι πως χάνω αυτή την ελευθερία...

Το ότι τα ολοκληρώνω όμως την ώρα που παίζω το παιχνίδι μου, που θεωρώ ότι είναι σωστός τρόπος σημαίνει πως κάτι έχουν κάνει καλά!Δεν το αναιρώ αυτό! :)

Όμως αν πιστεύεις πως όλοι αυτοί οι noobs που λες, μόλις ολοκληρώσουν το assigment τους και ξεκλειδώσουν το όπλο τους θα συνεχίσουν να παίζουν όπως πρέπει, τότε μάλλον είσαι γελασμένος...

Για να γίνει αυτό που λες πρέπει να το θέλει ο ίδιος ο παίχτης...

Υπάρχουν άτομα που δε γουστάρουν να παίζουν ομαδικά, γνωρίζουν ότι είναι λάθος αλλά συνεχίζουν να το κάνουν!Δε γνωρίζω γιατί, αλλά εφόσον το θέλουν και τους ικανοποιεί no problem with me!Οr EA/Dice... :p

Για το 2)

Το DLC το αγόρασα ΚΑΙ για τα όπλα ΚΑΙ για τις νέες πίστες!Άσχετα αν δεν με ικανοποίησαν...

Δεν έβαλα κανα πιστόλι σε κανέναν και του είπα δώσε μου όλα τα όπλα τώρα!Απλά λέω ότι διαφωνώ με τον τρόπο που προσφέρονται μέσα στο παιχνίδι...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.