Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Αφου σου την χώσουν ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ καμια 10αρια φορες, ελα να τα ξαναπουμε. Εσυ με οπλο, ο αλλος με το καθαριστήρι για τα φιρίκια και να σε φιρικώνει :hehe:

Τις περισσοτερες φορες γελαω!

Δε θα αναφερθω σε ονοματα, αλλα την τελευταια φορα που βρεθηκα σε τετ α τετ knife to knife combat, παω να παρω μαχαιρι, πιανω 50% γιατι γυρισε τελευταια στιγμη, και τραβιεμαι δυο βηματα πισω μεχρι να αλλαξω οπλο!

Προσπαθουσε να μου παρει μαχαιρι, σε αποσταση που ηταν αδυνατο να με πιασει!

Λεω τωρα, να του τη ριξω ή να τον αφησω και να φυγω! λολ

***και μενα μ'αρεσει ρε παιδια αλλα μη το παρακανουμε...***

Link to comment
Share on other sites

O μόνος τρόπος για να δω πως παίζει κάποιος από εσας είναι να μπω στην ομάδα σας και όταν κοιτάξω τα ραδίκια ανάποδα να επιλέξω κάποιον από εσας και να μην κάνω deploy;

Ναι όπως το πες, ή να δείς video αν τυγχάνει να ανεβάζει στο youtube.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθουσε να μου παρει μαχαιρι, σε αποσταση που ηταν αδυνατο να με πιασει!

Kαλο.

Χθες επρεπε πραγματικα να τραβαγα βιντεο.....

Επιασαν 2-3 πανω απο 3 μετρα !:whistle2:

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειχες το νεο cheat... αλα Mr_Fantastic !!!:tomato:

Δεν εχω κανενα κομπλεξ με τη μαλαπερδα μου, son. :p

Αλλαγη θεματος.

Αφου μισησα θανασιμα το SVD, με το ΜΚ ΙΙ απορω πραγματικα ΓΙΑΤΙ

μου φανηκε πιο ευκολο το grinding για τα unlocks αφου ειναι σχεδον ιδια οπλα.

Τωρα εμεινε το QBU-88 και τελος...

Link to comment
Share on other sites

Η αίσθηση στις ανοιχτές πίστες vs κλειστές στα bolt action rifles [sniper] είναι η μέρα με την νύχτα...

Υπάρχει, σε μένα τουλάχιστον, η αντίληψη ότι ο στόχος είναι πιο κοντά ... υποτίθεται ότι η διαβάθμιση στην διόπτρα συνήθως είναι ανά 100μ στον κάθετο άξονα. Προσπαθώ αναλόγως την θέση του στόχου σε σχέση με την απόσταση από τα Flags να προσαρμόσω την βολή αλλά είναι πολύ δύσκολο....Θα ψάξω άδειους Και unranked για να βελτιωθώ

εγώ για σήμερα/αυριο/μεθαύριο θέλω 1000αρή metro /seine crossing στον bazo....ε φανταστικοί admins ;;;; :happy2::happy2:

Link to comment
Share on other sites

εντελώς λαλακία το όλο θέμα με τον προβολέα είτε χ7 είτε χ12...το βλέπεις σε πίστες όπως η metro (συσκότιση και καλά) και βγάζεις σπυριά....αν είναι δυνατόν...Ακόμα και σε ανοιχτές πίστες έχοντας τον ήλιο στην πλάτη σου από την απέναντι πλευρά θα σε δούνε σαν πυγολαμπίδα την νύχτα...Γιαυτό λέω ότι ο sniper είναι υπέρτατα αδικημένος ...

Επίσηςπ ως θα πετύχεις τον άλλο στην firestorm με χ4; Ο σωστός recon δεν είναι (κατά την γνώμη μου) αυτός που παιζε με bolt rifle σαν assault...είναι αυτός που μαθαίνει τα χ7, χ12 και κάνεις Kills >200m...θα σου έρθει χωρίς να καταλάβεις από που...

Link to comment
Share on other sites

εντελώς λαλακία το όλο θέμα με τον προβολέα είτε χ7 είτε χ12...το βλέπεις σε πίστες όπως η metro (συσκότιση και καλά) και βγάζεις σπυριά....αν είναι δυνατόν...Ακόμα και σε ανοιχτές πίστες έχοντας τον ήλιο στην πλάτη σου από την απέναντι πλευρά θα σε δούνε σαν πυγολαμπίδα την νύχτα...Γιαυτό λέω ότι ο sniper είναι υπέρτατα αδικημένος ...

Επίσηςπ ως θα πετύχεις τον άλλο στην firestorm με χ4; Ο σωστός recon δεν είναι (κατά την γνώμη μου) αυτός που παιζε με bolt rifle σαν assault...είναι αυτός που μαθαίνει τα χ7, χ12 και κάνεις Kills >200m...θα σου έρθει χωρίς να καταλάβεις από που...

Καλά μη το παρατραβάμε κιόλλας. Δε φαίνεται σαν πυγολαμπίδα. Όταν όμως κρατάς ένα όπλο που με 1shot σε ρίχνει κάτω απο τα 200 μέτρα κάτι πρέπει να φαίνεται ρε παιδάκι μου. Θα μου πείς in real life ο sniper δε φαίνεται απο πουθενά αλλά στην τελική θα παίρναν όλοι sniper και δε βλέπω να παίζαμε ένα παιχνίδι της προκοπής ποτέ.

Και σκέψου το σκηνικό. Βλέπεις έναν sniper και σε έχει δεί και είστε σε απέναντι καλύψεις. Άντε φτάστον να τον σκοτώσεις.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

O καλος recon χρησιμοποιει 3.4x/4x scopes.

Τα 8x/12x με το scope που φεγγει σαν προβολεας ειναι για πεταμα.

Χανεις ολο το cover..

Meanwhile, a few pages before...

http://www.thelab.gr/gaming/official-battlefield-3-thread-76442-240.html#post1063359474

...θα παίρναν όλοι sniper και δε βλέπω να παίζαμε ένα παιχνίδι της προκοπής ποτέ...

Δηλαδή το BF BC2 που δεν είχε το "φακό" δεν ήταν της προκοπής...;

Link to comment
Share on other sites

Meanwhile, a few pages before...

http://www.thelab.gr/gaming/official-battlefield-3-thread-76442-240.html#post1063359474

Δηλαδή το BF BC2 που δεν είχε το "φακό" δεν ήταν της προκοπής...;

είναι ακριβώς όπως δεν θα πρεπε να παίζεται ο sniper....να μου πεις σε Closed combat TDM δεν έχει θέση αλλά ...

Link to comment
Share on other sites

O καλος recon χρησιμοποιει 3.4x/4x scopes.

Τα 8x/12x με το scope που φεγγει σαν προβολεας ειναι για πεταμα.

Χανεις ολο το cover..

Καταρχην εσυ παρατα το recon-ιλικι. Δεν σου παει καθολου...:p

Το θεμα με τις διοπτρες τωρα ειναι μεγαλη ιστορια...

Αμα μπορεις να παιξεις σε στυλ @gousias1979 ή του Orfea (που ειδαμε στο βιντεο), δηλαδη αυτο που λεμε "aggressive", με μεγαλη διοπτρα, ειναι το ιδανικο.

Και που φεγγει σαν προβολι δεν προλαβαινεις να κανεις και πολλα οταν τον αντιληφθεις...στα συν οτι καλυπτεις μεγαλυτερες αποστασεις (και για kill αλλα και για spot) και μπορεις να εισαι πιο χρησιμος για την ομαδα σου...

Ειναι πιο δυσκολο να παιξεις "aggresssive" με μεγαλη διοπτρα. Θελει περισσοτερο skill; ειναι θεμα συνηθειας; δεν ξερω...

Καλα εκαναν τις μεγαλες διοπτρες να φεγγουν ετσι για να το σκεφτεσαι 2 φορες οταν πας να στησεις αντισκηνο...

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Τι φοράτε όταν παίζετε;

Εννοώ την παραλλαγή που βάζετε (αν το κάνετε) σε καθε πίστα/mode και οχι τίποτα άλλο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=cYnUFbAaoQ4]Know Your Enemy - Camouflage Guide (Battlefield 3) - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=VUnh_o_dLKc]BF3 : Camoflage Options - How to be invisible on the battlefield. - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Meanwhile, a few pages before...

http://www.thelab.gr/gaming/official-battlefield-3-thread-76442-240.html#post1063359474

Δηλαδή το BF BC2 που δεν είχε το "φακό" δεν ήταν της προκοπής...;

1.Ειναι MONTAGE και γω μπορω να χω παιξει 700 ωρες EOD BOT και να σου κανω 3 λεπτα βιντεο kills με αυτο.

Δεν μας εδειξε killstreak αλλα μεμονομενα kills.

2.το BC2 ΔΕΝ ειχε prone.

Eγω προσωπικα ΟΤΑΝ παιζω με 8Χ ουσιαστικα κυκλοφορω με το sidearm ανα χειρας και οταν εντοπισω καποιον μακρια σηκωνω το ντουφεκι.

Γενικα ειναι θεμα και playstyle.

Εγω που παιζω υπερβολικα aggressive, τα sniper μου ειναι αχρηστα.

Α επιτελους ΤΕΛΟΣ ολα τα unlocks απο ΟΛΑ τα οπλα.

Τωρα εμειναν τα assignements τα οποια πλην 2 που θελουν πραγματα που δεν δουλευω ποτε (mortar/claymore)

θα "βγουν" απο μονα τους.:bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

1.Ειναι MONTAGE και γω μπορω να χω παιξει 700 ωρες EOD BOT και να σου κανω 3 λεπτα βιντεο kills με αυτο.

Δεν μας εδειξε killstreak αλλα μεμονομενα kills.

Επειδη το ειχα πετυχει το παλληκαρι (OrfeasGR) κανα 2 φορες πιο παλια, δεν εχει να κανει με montage. Ετσι παιζει...

Και μην πας μακρια. Εχεις δει και τον @gousias1979...

Τωρα εμειναν τα assignements τα οποια πλην 2 που θελουν πραγματα που δεν δουλευω ποτε (mortar/claymore)

θα "βγουν" απο μονα τους.:bigsmile:

Mortar - BAZO Seine 64 1000tickets και βγηκε σε 1 round το assignement

claymore - θα σε χασουμε απο τον ΒΑΖΟ παλι...:sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.