Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Απο το λιγο που ειδα χθες απο το live stream, θα υπαρχουν 4 class: Assault/Medic (θα ειναι combined και θα διαλεγεις heal/revive η grenade launcher) Support (LMG και δινεις ammo) Engineer και Sniper. Squads των 4ων και squad leader.

καλό αυτό με το assault/medic! έτσι ήτανε και στα προηγούμενα BF! :T:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

για HC δεν είπανε κάτι και προσπαθούσα να καταλάβω από τα kills αν έχουν μειώσει το συνολικό HP ή να αύξησαν το damage, άλλα πολύ δύσκολο με τόσα πυρά

Επίσης, 2 ακόμη παρατηρήσεις:

(1) LINEAR, close-quarter maps με πολλά chokepoints επιτέλους! Εξώφθαλμο θα μου πείτε, άλλα είπα να το σημειώσω! Αναφέρομαι στο Metro του demo, άλλα μπορούμε να υποθέσουμε ότι πλέον δεν θα έχουμε το παντελώς ανοιχτό deisgn με υποτυπώδη chokepoints όπως σε όλα τα maps του BC2.

(2) Δεν υπάρχει fatigue...

Link to comment
Share on other sites

Το απόλυτο PC Multiplayer παιχνίδι. Θα γράψει ιστορία.

Χαρη στον υψηλοτατο ρυθμο CTD per hour ? ή χαρη στο KDR ολων των 12χρονων του πλανητη που θα ειναι μονιμα αρνητικο για καμποσες βδομαδες ? :p

Εγω οσα βιντεο και αν εχω δει, οσες συνεντευξεις και αν εχω διαβασει, συνεχυζω να κραταω μικρο καλαθι οπως ο jaco, αμα δεν παιξω την beta πρωτα δεν υπαρχει περιπτωση να με αγγιξει το ολο hype που εχουν δημιουργησει, πιο πολλες προσδοκιες εχω για το ROHOS παρα για δαυτο,πλεον μονο που βλεπω να γραφει EA/DICE επανω μου προκαλουνται αναμεικτα συναισθηματα, η αφαιρεση του commander, η ανυπαρξια mod tools και τα private server files τοσο ασημαντες λεπτομερειες ειναι για ολους εσας πια ?

Μακαρι να μην εχει νοημα ο commander στο νεο bf, μακαρι οι κλασεις να βγουνε balanced οπως στο 2142, μακαρι να ειναι οντως η μηχανη τοσο συνθετη κ παντοδυναμη ( αλλα και scaleable για οσους κακομοιριδες δεν εχουμε sandybridge :p ) οσο λενε ωστε η κυκλοφορια των mod tools να ειναι οντως μπελας για την εταιρεια και οχι φθηνη δικαιολογια για να μας αρμεξουν με τα DLC, μακαρι και ο master server να την παλευει πλεον ανεξαρτητος φορτου και να βρουμε κανεναν dedicated server provider με μηχανακια εντος ελληνικου εδαφους για επικες στιγμες καψιματος, ΟΧΙ αλλο rubber banding, OXI αλλα connection lost, ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=PG4TmkErlu4&playnext=1&list=PL8658A0BCB803D272]YouTube - ‪Gewrgiou: "Ferte mou Depon!"‬‏[/ame]

:p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

...και τα private server files τοσο ασημαντες λεπτομερειες ειναι για ολους εσας πια ?

... να βρουμε κανεναν dedicated server provider με μηχανακια εντος ελληνικου εδαφους για επικες στιγμες καψιματος, ΟΧΙ αλλο rubber banding, OXI αλλα connection lost, ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ

Tα server files ήτανε πάντοντε private από εποχής BF2142 για ευνοήτους λόγους.

Για server σε ελληνικό έδαφος, το πρόβλημα δεν είναι η ΕΑ, είναι οι ISP μας που χρεώνουν το bandwidth για χρυσάφι (όπως και γενικά όλα στην Ελλάδα χρεώνονται για χρυσάφι, άλλα μην ξεφεύγουμε). Η CNS έδινε servers επί εποχής 2142, άλλα σταμάτησε για το λόγο που είπα.

Όσο για το hype συμφωνούμε, ανεξαρτήτως παιχνιδιού στην σήμερον ημέρα, αν δεν πιάσεις beta/demo δεν συμπεραίνεις τίποτα. Αυτό όμως που λέω εγώ είναι ότι το λόγω της βαρύτητας του τίτλου και της χρονικής συγκυρίας με το MW3-COD:Elite, δεν πιστεύω ότι θα τα θαλασσώσουν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Α, πάει και το dedicated...? :hehe:

Εντάξει που αφαιρούν το ένα, εντάξει που αφαιρούν το άλλο στο τέλος θα το κάνουν arcade και ο κόσμος ακόμα θα γουστάρει... Δηλαδή αφαιρούν public servers, commander, battle-recorder, βάζουν κλασσικές πίστες σαν $dlc$, φάγαμε στην μάπα το netcode του bfbc2 (που θα είναι το ίδιο με μικρές παραλλαγές) το οποίο σε πίστα με πάνω από 20 άτομα κρεμάει και τώρα θα έχουμε 64άρες πίστες... Να υποθέσω ότι για να δεις τα stats σου θα πρέπει να μπαίνεις πάλι σε καμιά λίστα 5000 ανθρώπων, αν βρεις θέση... Να υποθέσω επίσης ότι σε 300 ώρες πάλι τα έχεις ξεκλειδώσει όλα και έχεις τελικιάσει, ώστε να θες το επόμενο παιχνίδι...?

Το πρόβλημα ξεκινάει από τις εταιρίες που ρίχνουν την ποιότητα των παιχνιδιών και στοχεύουν στην ποσότητα και οι καταναλωτές που ευχαρίστως βολεύονται κάθε χρόνο με χειρότερα... έτσι όμως μας την χαλάνε των λίγων που έχουμε απαιτήσεις...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά που λες, αλλά από πότε 300 ώρες για 50€ είναι άσχημα;

Από τότε που με τα ίδια λεφτά και μετά από 500 ώρες δεν είχες γίνει στρατηγός άνεμος...

Βλέπω τώρα τα stats στο bf2, 389:31:48 ώρες και First Sergeant...

Έγινε επεξεργασία από Jaco
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Α, πάει και το dedicated...? :hehe:

Εντάξει που αφαιρούν το ένα, εντάξει που αφαιρούν το άλλο στο τέλος θα το κάνουν arcade και ο κόσμος ακόμα θα γουστάρει... Δηλαδή αφαιρούν public servers, commander, battle-recorder, βάζουν κλασσικές πίστες σαν $dlc$, φάγαμε στην μάπα το netcode του bfbc2 (που θα είναι το ίδιο με μικρές παραλλαγές) το οποίο σε πίστα με πάνω από 20 άτομα κρεμάει και τώρα θα έχουμε 64άρες πίστες... Να υποθέσω ότι για να δεις τα stats σου θα πρέπει να μπαίνεις πάλι σε καμιά λίστα 5000 ανθρώπων, αν βρεις θέση... Να υποθέσω επίσης ότι σε 300 ώρες πάλι τα έχεις ξεκλειδώσει όλα και έχεις τελικιάσει, ώστε να θες το επόμενο παιχνίδι...?

Ρε jaco, από μόνο σου τα σκέφτεσαι αυτά ή τα διάβασες κάπου;

Σε 4 γραμμές είπες 4 πράματα που εγώ έχω διαβάσει ότι είτε δεν ισχύει αυτό που λες, είτε θα ισχύει ακριβώς το αντίθετο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα λέω εγώ ρε συ, ούτε ποσοστά παίρνω από την ΕΑ, άλλα μεταφέρω τι έχει ειπωθεί/γραφτεί εδώ και καιρό. Μπορώ να βάλω και sources αν θες, άλλα μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνεια ;)

1) Dedicated servers: ΠΑΝΤΑ και ΟΛΑ τα BF είχανε. Μην μπερδεύουμε τα private files που ανέφερε ο Grunt με τους dedis. Προφανώς υπάρχουν άτομα/clans που μπορούν να στήσουν δικά τους μηχανάκια και να παίζουμε όλοι με 20-30ms, άλλα πρέπει να είσαι διαπιστευμένος αντιπρόσωπος της ΕΑ για να το κάνεις. Έτσι ελευθέρα δεν γίνεται, γιατί αν ο καθένας σήκωνε δικό του ranked server (αυτό εννοεί ο Grunt), θα έβλεπες Brigadiers Generals όχι σε 300 ώρες, άλλα σε 3.

2) Battlerecorder: Υπάρχει η ΦΗΜΗ ότι θα ξαναμπει, άλλα δεν υπάρχει και επίσημη άρνηση. Η φήμη απορρέει από τα δηλώσεις ότι το BF3 θα εστιάζει στο competitive κομμάτι, όπως και τα προηγούμενα BF, "since Bad Company is a more arcade experience".

3) Το ότι υπάρχει το ίδιο netcode, δεν σημαίνει ότι δεν έχει βελτιστοποιηθεί τόσο όσο να μην υπάρχουν προβλήματα ακόμη και με 64 παίχτες.

4) Για τους βαθμούς υπάρχει επίσης η ΦΗΜΗ ότι θα κερδίζονται πιο άργα -όχι όπως και στο BF2 βέβαια-, ώστε να έχουν νόημα - "reputation". Και πάλι, δεν υπάρχει επίσημη άρνηση.

Ο καιρός εγγύς αν οι φήμες αποδειχθούν φρούδες ελπίδες ή γεγονότα.

Μην ξεχνάμε και την closed beta, όπου θα έχουμε ακόμη περισσότερες πληροφορίες από παίχτες και όχι από PR τύπους ή βίντεο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.