Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Έτσι όμορφα ήταν και τα γραφικά του bfbc2 στα video, αλλά μόλις το αγόραζες καταλάβαινες σύντομα ότι για να παίξεις online έπρεπε να κλείσεις το bloom... επίσης αν έχουν τόσο μεγάλο πρόβλημα με το destruction στο netcode τους, δεν θέλω να ξέρω τι πρόβλημα θα έχουν στο destruction 2.0... Έχουν ρίξει πολύ βάρος στα γραφικά και απ' ότι φάνηκε και στο bfbc2, δεν τους νοιάζει καθόλου το gameplay, αλλιώς δεν εξηγείται πως μετά από τόσο χρόνο κυκλοφορίας, τα bugs και το lag συνεχίζεται, μη μιλήσω για τα κουλά που κάνει το παιχνίδι (πχ σου δείχνει ότι μαχαιρώνεις κάποιον, ότι έχεις μπει μέσα σε ένα σπίτι, ότι καθαρίζεις κάποιον και τελικά μετά από 1" είσαι εσύ στο πάτωμα και έξω από το σπίτι)...

Πρώτη φορά, όσα χρόνια θυμάμαι να παίζω παιχνίδια, μου έχει σπάσει τόσο πολύ τα νεύρα ένα παιχνίδι... είναι τραγικοί οι τύποι και μπορώ πλέον να περιμένω μόνο τα χειρότερα από αυτούς...

Πάντως αυτή τη φορά, είπα ότι πάνω από 15 ευρώ δεν θα δώσω για bf, δεν το αξίζει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο BFP4F πάντως, δεν έχω αντιμετωπίσει ανάλογα bugs. Καμιά φορά, είμαι 100% σίγουρος ότι έχω πετύχει κάποιον και δείχνει σα να μην τον ακούμπησα... Σπάνια όμως, μπορεί να είναι οτιδήποτε... Δεν ξέρω, θα δούμε πάντως. Γενικά το BF έχει παράδοση στο online, μην ξεχνάμε ότι αρχικά δεν είχαν ούτε campaign, ήταν καθαρά δικτυακό παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πρέπει να υπάρχει άνθρωπος που να έχει ακολουθήσει την πορεία του bf από το 1942, μέχρι σήμερα και να είναι ευχαριστημένος... Είναι τραγικό (από μια άποψη) ότι ακόμα και σήμερα οι servers του bf2 έχουν πολύ κόσμο...

Εντάξει είναι hype είναι νέο και ωραίο, αλλά από gameplay...? Μακάρι να βγω ψεύτης, γιατί θα ευχαριστηθώ και γω παιχνίδι, αλλά για το bfbc2 που έλεγα τα ίδια, δεν βγήκα...

Τουλάχιστον ας άλλαζαν όνομα, να μην αναπολούμε παλιές δόξες...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, οπότε περιμένετε να δείτε την συνέχεια του bf2... :hehe:

Ο καιρόc γαρ εγγύc...

Δεν λέω ότι δεν θα καείτε, αλλά μην λέμε ότι είναι η συνέχεια του bf2, είναι άλλο ένα κονσολάδικο κλύσμα...

@2104, το bc2 λέγεται bf:bc2... το ότι τους έκραξαν, τους οδήγησε στο γεγονός να πουν ότι δεν είναι το ίδιο παιχνίδι, όχι ότι δεν σκόπευαν να είναι η συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

@2104, το bc2 λέγεται bf:bc2... το ότι τους έκραξαν, τους οδήγησε στο γεγονός να πουν ότι δεν είναι το ίδιο παιχνίδι, όχι ότι δεν σκόπευαν να είναι η συνέχεια...

Το "BF" είναι franchise, τα παιχνίδια όμως Battlefield είναι συγκεκριμένα και πάντα έχουν ως τίτλο μόνο το Battlefield ακολοθούμενο από έναν αριθμό/ημερομηνία. Αν με πιάνεις...

To BC2 είναι συνέχεια του BC το οποίο με τη σειρά του βγήκε μόνο για κονσόλες. Ο λόγος που το BC2 έγινε port στο PC ήτανε αφενός η αύξηση των πωλήσεων και αφετέρου το κράξιμο της PC community (γιατί το BC δεν είχε βγει και για pc).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να κανει βηματα μπροστα η dice και να δωσει το κατι παραπανω στο bf3, περα απο φανταχτερα γραφικα...

ας μη το ισοπεδωσουμε,ακομα δεν βγηκε..η ελπιδα πεθαινει τελευταια..

επισης Camp Gibraltar...αααχ..ποσες ωρες εχω λιωσει σε αυτο το χαρτη...

edit το βρηκα...

466:19:11

hours played in this map :o

( ενδεικτικα, συνολικα στο bc2 μεχρι τωρα εχω 316h 35m 04s hours :suicide:)

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

επισης Camp Gibraltar...αααχ..ποσες ωρες εχω λιωσει σε αυτο το χαρτη...

edit το βρηκα...

466:19:11 hours played in this map :o

( ενδεικτικα, συνολικα στο bc2 μεχρι τωρα εχω 316h 35m 04s hours :suicide:)

430:55:52, με έχεις :fist:

λες να το κάνω install πάλι να σε περάσω; :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.