Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

όλα τα trailer έτσι είναι, γυαλισμένα, μικρή ανάλυση, καλύτερο rendering, ένα σωρό post-processing και φίλτρα, βοηθάει και η ψυχολογία της αναμονής, αλλά όταν βγαίνουν και τα βλέπεις μπροστά σου στην οθόνη σου, δεν έχουν καμία σχέση...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Βρε για το lag και την τηλεμεταφορά θα βγουν να κάνουν καμια δήλωση η μόνο για 32 και 64 παιχτες...φφφ...

εκτος και αν αρχίζουν να το στρώνουν με πατς μετά την κυκλοφορία ωστε το 2012 να έχουμε σωστό ολοκληρωμένο παιχνίδι που να τρέχει τζάμι σε 4πύρηνο πχ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ακόμα δεν έχουν φτιάξει το lag σε servers των 20+ παικτών, που πολλές φορές απλά το παιχνίδι δεν παίζεται και σταματάμε στο παιχνίδι όλοι και γελάμε ή βρίζουμε... πριν μερικά βράδια είχε τόσο lag που πραγματικά ένας ολόκληρος server είχε σταματήσει να παίζει και κάναμε κάτι κουλά και γελάγαμε... έλεος...

Μασήσαμε όλοι την καραμέλα των dedicated servers, οι οποίοι μόνο dedicated δεν είναι και αυτό χλωμό το βλέπω να αλλάζει, γιατί παίρνουν ποσοστά και από εκεί...

Εδώ πέρα ακόμα και τα ρημάδια τα stats για να τα κάνεις update χρειάζεσαι αναμονή 2 ώρες και τα stats του vietnam μόνο 1-2 τα υποστηρίζουν... ότι να' ναι... το after sales και η υποστήριξη της EA/Dice είναι απαράδεκτα...

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει όταν εκτελείς διάφορες κινήσεις που φαίνονται τα χέρια/πόδια του παίχτη (αυτό το στοιχείο το είχε πολύ έντονο και το Far Cry 2), νιώθεις ρε παιδί μου ότι δεν είσαι απλώς "a moving gun".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα βέβαια που περνάει το game είναι οφθαλμοφανές... ότι μέχρι το 2014 θα έχουν μπει οι Αμερικάνοι (...οι φίλοι μας) στο Ιράν.

....ALONG THE IRAQI/IRANIAN BORDER.... TO RESTORE STABILITY TO THE REGION (ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ...)....όπως γράφει και το μήνυμα στην αρχή του βίντεο.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο δύσκολο να κρίνεις μέσα από βίντεο. Η θολούρα μερικές φορές βοηθάει.

Τα γραφικά μου φάνηκαν απολύτως φυσιολογικά για τα δεδομένα της τρέχουσας γενιάς. Απλά βλέπω άνω του μετρίου δουλειά στους χαρακτήρες και στην κίνηση. Η ποιότητα του φωτισμού θα φανεί στο game.

Πιστεύω ότι άμα ζητάει κάτι περισσότερο από μια 5850 για να τρέξει στο φουλ-μαζί με τετραπύρηνο για το GI-θα είναι fail.

ΥΓ: Κάτι λέει στην αρχή για pre-alpha software. Who knows? Μπορεί να έχουν κάνει αρκετές βελτιώσεις.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τα γραφικά μου φάνηκαν απολύτως φυσιολογικά για τα δεδομένα της τρέχουσας γενιάς. Απλά βλέπω άνω του μετρίου δουλειά στους χαρακτήρες και στην κίνηση. Η ποιότητα του φωτισμού θα φανεί στο game.

E; :confused:

Δείξε μου σε παρακαλώ κάποιο παιχνίδι που να έχει καλύτερα in-game γραφικά και κίνηση χαρακτήρων...

Τις σκιάσεις τις είδες; Πρόσεξες ότι σε εσωτερικό χώρο είναι μαλακές ενώ στον ήλιο σκληρές; Τις κινήσεις των χαρακτήρων τις είδες καλύτερα; Στο από πάνω βίντεο, πρόσεξες ότι του δίνει πχ τη ρουκέτα ο διπλανός του για να ρίξει και με ποιό τρόπο το κάνει αυτό...; :...:

Link to comment
Share on other sites

Αν αντί να δει κανείς το βίντεο, πατήσει Pause και το δει frame/frame σαν εικόνες, τότε τα γραφικά δεν λένε και πολλά... οι λεπτομέρειες στα όπλα, το περιβάλλον κλπ δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και γενικά είναι όλα ένα θολό πράγμα... το animation και το "στήσιμο" είναι που σε μπερδεύουν και ενθουσιάζουν... Τώρα αν φταίει το βίντεο που είναι λες και έχει ποιότητα CAM ή το έχουν κάνει έτσι επίτηδες δεν ξέρω, αλλά μαθημένος πια από dice, κρατάω πολύ μικρό καλάθι...

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν φανατικός οπαδός των COD... Ποτέ δεν ασχολήθηκα με BF.

Μια μέρα μου την κάρφωσε, είδα προσφορά το Bad Company 2 στα 29 ευρώ. Το πήρα και... Αυτό ήταν! Με απέτρεψε απ΄το ν΄αγοράσω το Black Ops.

Το BF 3 θα το αγοράσω απευθείας...

Από γραφικά πάντως, το παίζω με όλα στο Full... Ελπίζω να είναι έτσι και στο 3. Μη μου κάνει τίποτα νερά...

Έγινε επεξεργασία από NikMark
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, μένουν αναπάντητα μείζονα ερωτήματα στα οποία ενώ η dice είχε απαντήσει αρχικά θετικά, τώρα κάνει την πάπια, όπως το battle-recorder και τον commander... προσωπικά θεωρώ, ότι δεν θα τα ενσωματώσουν και θα αποδείξουν και έμπρακτα ότι χεστήκανε για τον κόσμο που τους πληρώνει και το bf community που είναι ενεργό εδώ και 10 χρόνια σχεδόν... το τελευταίο το αναφέρω, γιατί η μέχρι τώρα δικαιολογία τους ήταν ότι άλλο το bfbc και άλλο το bf, αλλά πάλι κονσολάδικα θα μας ταΐσουν...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.