Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ θα προτιμούσα να υπάρχει commo rose. Αλλά συστατικά όπως battlerecorder (ή τουλάχιστον 1st person demo), spectator slots, LAN support(:nothing:) και το σημαντικότερο, καλοσχεδιασμένα map, είναι άκρως πιο σημαντικά κατά την προσωπική μου άποψη.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι κόλλησα στα του μαχαιριού που αναφέρει. Να το βελτιώσουν όπως πρέπει.Σωστό να πεθαίνεις αν σου ερχεται πισώπλατα αλλά σε κατα μέτωπο επίθεση μια σφαίρα στο μικρό δάκτυλο του χεριού αρκεί για να πετάξει το μαχαίρι μακρυά απ'τον πόνο ....στο bc2 ερχόταν ο άλλος καταπάνω σου, του άδειαζες γεμιστήρα και σου έπαιρνε το σκαλπ...ημαρτον...(άλλοι τα έχουν με τους Sniperάδες εγώ τα έχω με τον lazy και τους λοιπούς μαχαιροβγάλτες :) )

Link to comment
Share on other sites

...άλλοι τα έχουν με τους Sniperάδες...

Γιατί τα έχουν μαζί μας; :getlost: Νομίζω πως είναι αρκετά balanced όλοι οι χαρακτήρες και δε δίνει πλεονέκτημα σε κάποια κατηγορία. Σε κάποιους χάρτες ίσως να υπερτερεί μία κατηγορία, ή άλλη, αλλά στο σύνολο όχι.

Επίσης, κάποιοι παραπονιούνται για τους campers. Αρχικά, ένας sniper είναι εξ'ορισμού camper, δε μπορεί να ανταγωνιστεί στα ίσα κάποιον που ρίχνει 200 σφαίρες το λεπτό. Από την άλλη όμως, εμένα με βολεύουν οι campers, τους βρίσκω και τους στέλνω στη μαμά τους :p. Γιατί, μιά, δυό, θα καταλάβεις που κρύβεται...

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα balanced ειναι οι snipers..κ εγω συμφωνο με sstav για το μαχαιρι απο μπροστα π ειναι σν να γινεται superman ο αλλος μολις πατησει knife..Επισης τα πολλα μαχαιρια δν μ λενε κατι γιατι το να δω καποιον πχ στα 10 μετρα κ να παω για knife ενω αυτος σκοτωνει-κανει-ρανει μ φαινεται λιγο εγωιστικο για μενα κ κακο για την ομαδα μου..Συνηθως το μαχαιρι σε κανα καλο ντου που δν προλαβαινω να κανω reload..

Link to comment
Share on other sites

τα πολλα μαχαιρια δν μ λενε κατι γιατι το να δω καποιον πχ στα 10 μετρα κ να παω για knife ενω αυτος σκοτωνει-κανει-ρανει μ φαινεται λιγο εγωιστικο για μενα κ κακο για την ομαδα μου...

It's payback μεγάλε, και πίστευσέ με, το εκτιμάει περισσότερο η ομάδα/squad σου, ειδικά αν ως τότε ο τύπος σας έχει σπάσει τα νέυρα.

Τα knife-kills συνήθως αποφεύγονται στους αγώνες λόγω του ριψοκίνδυνου ενός τέτοιου kill, άλλα και πάλι, έχω παίξει σε αγώνες που επειδή οι τυπάδες την είχαν δει "ιστορία" πριν τον αγώνα ή/και είχαν ειρωνευθεί/νικήσει άλλες ελληνικές clan, κυκλοφορούσαμε με τα excaliber και τους κάναμε καινουργιούς :dirol: . Συνήθως ισχύει το fairplay (no baserape, no knife/humiliating kills), άλλα υπάρχουν και κάποιοι που είναι για κλωτσιές...

Link to comment
Share on other sites

It's payback μεγάλε, και πίστευσέ με, το εκτιμάει περισσότερο η ομάδα/squad σου, ειδικά αν ως τότε ο τύπος σας έχει σπάσει τα νέυρα.

Αυτή είναι μια νεωτεριστική προσέγγιση για την ομαδικότητα μάλλον, αλλά το ερμηνεύω στο ότι έχει να κάνει και με αυτούς που απαρτίζουν ένα squad...

Link to comment
Share on other sites

Να δω τώρα τι θα έχουν να πουν αυτοί που ξεκίνησαν για boycott κτλ.

Αν δεν γινόταν ο ντόρος νομίζεις ότι θα γινόταν αυτό...? Αν όλοι έλεγαν τι ωραία τι καλά, νομίζεις ότι θα υποχωρούσαν πουθενά...?

Επίσης όταν βλέπετε μια εταιρία τέτοιου μεγέθους να υποχωρεί, να ξέρετε ότι δεν το κάνει από αγάπη και σεβασμό στους καταναλωτές (ενώ αντίθετα οι καταναλωτές έχουν μια τάση αγάπης απέναντι σε τέτοιες εταιρίες όπως η ΕΑ), αλλά λόγο μιας διαφάνειας που τους έδειξε ένας από δεκάδες οικονομικούς τους αναλυτές που απεικονίζει τα σενάρια και τα κέρδη που τα συνοδεύουν, όχι σε βάθος ημερών, αλλά χρόνων...

Με το μποϋκοτάζ, δεν επηρεάζεις τις συνειδήσεις τους, αλλά απειλείς τις τσέπες τους και τις υποσχέσεις που έχουν δώσει στους συνεργάτες/μετόχους τους...

Link to comment
Share on other sites

αρχίζω petition για commorose!

seriously, μασάει η κατσίκα ταραμά (ας το γράψει κάποιος σε ελεύθερη μετάφραση στα comments του Blog) ;

Πολύ φοβάμαι ότι κάποιο λάκο κρύβει η φάβα παίδες...

Αυτή είναι μια νεωτεριστική προσέγγιση για την ομαδικότητα μάλλον, αλλά το ερμηνεύω στο ότι έχει να κάνει και με αυτούς που απαρτίζουν ένα squad...

Ειδικά αν παίζεις σε TS με φίλους, το ερμηνεύεις κατευθείαν ;)

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!! :T::T: Εγώ πάντως το προ-παράγγειλα πριν 3 μέρες από Multi-Rama!! 35 Euro!! Limited Edition!

Όσο για το menu σε στυλ crysis, ναι θα μου άρεσε πολύ να έβλεπα ένα... Πατάς ένα κουμπί και απλά σέρνεις το ποντίκι, και έτοιμο!

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=dmJtyhIuRpg]YouTube - ‪Quantic Media Presents: The "Beauty of Battlefield 3" by Rube‬‏[/ame]

(δεν δείχνει κάτι καινούριο, απλά είναι ένα ωραίο compilation)

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα το tesselation στο crysis 2, τωρα το SRAA το BF3

http://publications.dice.se/attachments/GDC11_DX11inBF3_Public.pdf

Μας βλεπω να πρασινιζουμε ομαδικως τον χειμωνα :D

ειδικά εκεί που έχει τους κώδικες, τα κατάλαβα ΟΛΑ λέμε! :D

από τις εικόνες λοιπόν ότι κατάλαβα, MSAA, FXAA, SRAA και τα-πάντα-όλα, πάμε δυνατά!

Θα ήθελα να πετάξω μία ακόμη 5850 στο setup, άλλα τώρα μέσα στο μεταπτυχιακό που να λύνω το υδρόψυκτο.

Άσε που στην τελική μπορεί να το παίζει μια χαρά... είπαμε, στην BETA (aka Demo) θα κριθούν όλα!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.