Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Είναι η πίστα που θα έψηνε τους CODάκηδες να το πάρουν. Ακόμα προσπαθούν να κλέψουν κόσμο δυστυχώς. Και λέω δυστυχώς γιατί αν γεμίσουμε CODάκηδες, τότε πολύς κόσμος θα παραπονιέται αν το παιχνίδι τελικά θυμίζει BF...

Και λίγα λες.Αυτό συμβαίνει από τώρα.Όποτε μπαίνω στο bfbc2 και βλέπω το "cod" gameplay παίζω μόνο με grenade launcher και ποτέ δεν πάω με την squad πετάω καντήλες από τα νεύρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι δεν θα ειναι σαν το παλιό καλό BF2 και να μην κοροϊδευόμαστε, τα παιχνίδια αλλάζουν (και συνήθως όχι προς το καλύτερο) και οι developers προσπαθούν απλά να κάνουν τρελές πωλήσεις τίποτε άλλο.

(Ειμαι rank 4 veteran και μαρεσει πάρα πολύ η σειρά BF απλά έτσι βλέπω την κατάσταση)

Link to comment
Share on other sites

Από ένα thread για Commorose + 3d Spotting, post #97:

Squad leaders are just another player in BF3. The only bonus to killing him is

Squad leader kill +200

There is no beneficial strategic element in removing him. He can just respawn on any squad mate.

Επίσης:

I mean seriously whats good about this picture & look at the size of the enemy squad leader spot. How can this improve gameplay Dice

vlcsnap-2011-07-21-15h22m24s204.png

Μαχαιριές στην καρδιά... η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, άλλα με τέτοια που βλέπω, σε λιγό θα ζει με τεχνική υποστήριξη...

Link to comment
Share on other sites

ο λαος κανει μπανια,πινει φραπα και χαζευει τουρλωτούς...

ασε την "αλφα"-"μπετα" για αργοτερα,μη μας χαλας το summer time...

μετα τις 15 να βγει,εχουμε και δουλειες...να χειμωνιασει για τα καλα :smoke:

Link to comment
Share on other sites

ο λαος κανει μπανια,πινει φραπα και χαζευει τουρλωτούς...

ασε την "αλφα"-"μπετα" για αργοτερα,μη μας χαλας το summer time...

μετα τις 15 να βγει,εχουμε και δουλειες...να χειμωνιασει για τα καλα :smoke:

Kατα προτιμηση βραζιλιανους που εχουν πολλαπλασιαστει φετος :baby:

Link to comment
Share on other sites

Εκ πρωτης αποψης μοιαζει καλο..Το τελευταιο αξιολογο battlefield ηταν το 2 με expansion's που καψαμε μπολικα εγκεφαλικα κυτταρα..

Δυστηχως το cod τα τελευταια χρονια δεν εχει αντιπαλο..

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά να σας πώ τη δική μου ιστορία για το battlefield vs cod.

το 1ο παιχνίδι που αγόρασα στη ζωή μου ήταν το cod (το 1 δηλαδή).

συνέχισα να αγοράζω τη σειρά μέχρι και το black ops οπότε μπορώ να πώ οτι ήμουν από τους φανατικούς του παιχνιδιού.

κάποτε σε netcafe είχα παίξει το battlefield 2 αλλά μάλλον λόγω του κολλήματος με το cod 2 τότε, δεν του έδωσα τη δέουσα προσοχή και το προσπέρασα.

πρόσφατα πήρα από έναν συμφορουμίτη το bc2 και λίγες μέρες μετά το black ops έφαγε uninstall, αν λέει κάτι αυτό.

η σύγκριση των 2 παιχνιδιών είναι απλά άκυρη γιατί πολύ απλά δεν είναι του ίδιου τύπου.

το bf προσπαθεί να εξομοιώσει συνθήκες μάχης, ενώ το cod είναι απλά ένα fps στο οποίο μαζεύεις kills.

τώρα από τα λίγα που έχω δεί για το bf3 έχω να πώ οτι θα αξίζει τα λεφτά του αν έχουν προσπαθήσει να βελτιώσουν αυτή την αίσθηση αληθινής μάχης, τα γραφικά κλπ.

για το mw3 δεν το έχω ψάξει καθόλου και ούτε νομίζω να το κάνω στο μέλλον εφόσον είναι άλλο ένα black ops.

αυτά :yu: sorry αν κούρασε το σκέφτομαι και γράφω :tomato:.

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΑ δεν μπορει να φτιαξει παιχνιδι το οποιο θα ειναι ανταξιο του προηγουμενου...Battlefield 2142?bad company?απλα μετρια...

Το battlefield σου δινει περισσοτερη ελευθερια,επαιρνες το ελικοπτερακι,το μαχητικο ηταν πιο free game για μενα..

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΑ δεν μπορει να φτιαξει παιχνιδι το οποιο θα ειναι ανταξιο του προηγουμενου...Battlefield 2142?bad company?απλα μετρια...

Το battlefield σου δινει περισσοτερη ελευθερια,επαιρνες το ελικοπτερακι,το μαχητικο ηταν πιο free game για μενα..

σωστό αυτό, αλλά για το bf2.

το bc2 δείχνει να προσπαθεί να σε βάλει στη λογική να

συνεργαστείς με ένα μικρό αριθμό ατόμων της ομάδας σου

με συγκεκριμένο στόχο.

Link to comment
Share on other sites

σωστό αυτό, αλλά για το bf2.

το bc2 δείχνει να προσπαθεί να σε βάλει στη λογική να

συνεργαστείς με ένα μικρό αριθμό ατόμων της ομάδας σου

με συγκεκριμένο στόχο.

Γιατί το bf2 τι έκανε...? Και μαζί με την συνεργασία των ατόμων σε squads, υπήρχε και ένας commander, ο οποίος καθόριζε την στρατηγική και πολλές φορές και την έκβαση του παιχνιδιού... μην συγκρίνετε το bf2 με το bc2 ή το bf3, δεν έχουν καμία σχέση... το bf2 ήταν το τελευταίο παιχνίδι της σειράς bf, αυτά πήραν το όνομα για το μπούγιο και να βγάλουν κανά φράγκο...

Link to comment
Share on other sites

Στο bf2, αν είχες σωστό commander και 2 καλές ομάδες, τον έπαιρνες τον χάρτη για πλάκα!

Στο bfbc2 δεν σου δίνουν οι της ομάδας σου ούτε ammo ούτε medic kit!

εξαρταται με τι τυπους παιζεις και σε τι πιστες!

Link to comment
Share on other sites

Δυνατότητα στο παιχνίδι υπάρχει, τώρα αν δε σου δίνει κανείς, μάλλον παίζεις με κακούς συμπαίκτες :hm:

Ένας από τους λόγους είναι ότι, έχει μαζέψει πολύ πιτσιρικαρία που δεν έπαιζε bf2, γιατί είχε λίγο βάθος...

Επίσης επειδή η γλώσσα είναι μόνο native, όταν δεν παίζεις με τους αμερικλάνους δεν καταλαβαίνουν από τον ασύρματο ότι ο άλλος παρακαλάει εδώ και 100 μέτρα για medikit...

Πάντως για όσους δεν νοιάζονται για -100 πόντους του teamkill και το κλάμα που θα επακολουθήσει, τότε ένα headshot στον γιατρό την κάνει την δουλειά, γιατί του παίρνεις το kit, ρίχνεις medikit και ξαναπαίρνεις το δικό σου...

εξαρταται με τι τυπους παιζεις και σε τι πιστες!

Μα αυτό είναι το θέμα, δεν μπορείς να επιλέξεις την ομάδα σου και τους συμπαίκτες σου, αλλά παίζεις με τον μέσο όρο και η ικανότητα του μέσου όρου στο bc2 έχει πέσει πολύ...

Έγινε επεξεργασία από Jaco
Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους λόγους είναι ότι, έχει μαζέψει πολύ πιτσιρικαρία που δεν έπαιζε bf2, γιατί είχε λίγο βάθος...

Επίσης επειδή η γλώσσα είναι μόνο native, όταν δεν παίζεις με τους αμερικλάνους δεν καταλαβαίνουν από τον ασύρματο ότι ο άλλος παρακαλάει εδώ και 100 μέτρα για medikit...

Αρκεί να μην έχει κλείσει ο admin το Friendly Fire... :hm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.