Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Η ea δεν θέλει να κυκλοφορήσει ένα παιχνίδι για να κάνει ο κόσμος αναβάθμιση να το παίξει, γιατί ξέρει ότι θα χάσει μεγάλο μερίδιο, έχει φανεί από την αρχή ότι πάει για τα πολλά λεφτά... πιστεύω ότι και με specs 3/4 χρόνων και ίσως παραπάνω να το παίζει άνετα κάποιος, δηλαδή ακόμα και ο jpavly θα το τρέχει με το hardware που έχει τώρα...

Αρκεί όποιος έχει hw που το σηκώνει στα super duper full, να μην αναγκάζεται να παίξει με τις ρυθμίσεις στα medium για να είναι ανταγωνιστικός... κοινώς το gameplay να μην εξαρτάται από τα γραφικά, πχ στο medium δεν υπάρχουν θάμνοι που δυσκολεύουν την σκόπευση στο high...

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη, αλλά αν ο jpavly παιξει και αυτο το game με το τωρινο του hardware και δεν χρειαστει αναβαθμιση, δεν θα το αντεξω...θα του κανω δωρο μια vga! μεχρι και εγω αλλαξα συστημα:p

επισης, αν ο tragikos συνεχισει να παιζει με τους 10.4 για να μην τρωει CTD καθε 33 seconds, θα του παρω nvidia .. :hang3:

ελπιζω να μη με απογοητευσουν dice και ATI ,γιατι ειναι και δυσκολοι καιροι για ..δωρα

jaco, θα χτυπησει pc users και οχι κονσολες, οπότε θα το κανει πιο "ευκολο" και για hardware 2 ετιας? ή θα μας γειώσει παλι και θα ριξει το βαρος στις κονσολες..

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θα κάνουν, το μόνο που ξέρω είναι ότι και να κάνουν θα έχει στόχο στο πολύ χρήμα... οπότε αν είχαν 2 εκατ. pc χρήστες στο bfbc2, τότε θα θέλουν να έχουν πάνω από 2 εκ. πωλήσεις στο bfbc3, εεε το bf3 εννοώ... οπότε αν ο τζιπάβλις παίζει bfbc2 τότε θα παίζει και bfbc3 χωρίς πρόβλημα... Αυτή είναι η προσέγγισή μου... Μέχρι στιγμής έχουν κάνει τόσο μεγάλη προσπάθεια για να δημιουργηθεί αυτό το hype, που δεν μπορεί να το κάνουν για μερικούς εκατοντάδες χιλιάδες που έχουν κάτι καλύτερο από κάρτα 2ετίας...

Link to comment
Share on other sites

επισης, αν ο tragikos συνεχισει να παιζει με τους 10.4 για να μην τρωει CTD καθε 33 seconds, θα του παρω nvidia .. :hang3:

Κοίτα σκεφτόμουν να αλλάξω όταν βγει το BF3 αφού τότε θα βγάλουν τους αντίστοιχους 11.χ και θα τους κρατούσα μέχρι το επόμενο BF, αλλά η πρόταση σου είναι δελεαστική και το σκέφτομαι να μείνω κι άλλο στους 10.4 :p

Αλλά τι να κάνω, αφού με τους 10.4 το παιχνίδι φορτώνει σφαίρα και δεν τρώω CTD και όλα τα παιχνίδια που παίζω παίζουν μία χαρά ποιος ο λόγος να τους αλλάξω;

Το σίγουρο είναι ότι δεν σκοπεύω να κάνω αναβάθμιση για το BF3, αν δεν παίζει τέλεια σε 965 και 5870 θα είναι βλάκες...

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι δεν σκοπεύω να κάνω αναβάθμιση για το BF3, αν δεν παίζει τέλεια σε 965 και 5870 θα είναι βλάκες...

Καλά κρατεί ακόμα η σειρά 58xx .Και με λίγη βοήθεια απο την ατι πιστεύω θα παίζει μια χαρά.Εγώ έχω περίεργεια για το πως θα κινηθεί η τιμή του παιχνιδιού μόλις βγει. Το sraa θα λειτουργεί και σε ατι?

Link to comment
Share on other sites

ρε θα με κανετε να βαλω και εγω 10.4 :p

επειδη δεν θυμαμαι να εχει αναφερθει, ποτε περιμενουμε καμια beta?

1 μηνα νωριτερα?

Σεπτέμβρη αν θυμάμαι καλά, το είπανε στην e3

Link to comment
Share on other sites

The Future of Battlefield

Το άρθρο είναι βασικά μία wish-list για το "next-gen" BF, ωστόσο αναφέρει το εξής για το BF3:

While Battlefield 3's environmental damage looks fantastic, it's actually a bit of a step backward from Battlefield: Bad Company 2. Damage is done to facades built onto structures, rather than the actual structures themselves - you're not going to be bringing buildings down in Battlefield 3 like you did in Bad Company 2 outside of scripted moments in singleplayer and possible hard-coded objectives in multiplayer.

Αληθεύει;;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με ενδιαφέρει να έχω τη συλλογή μου στο Steam. Αν όμως το παιχνίδι δείξει ότι αξίζει όντως μετά την beta, τότε ακόμα και αν δεν βγει στο Steam θα το πάρω retail. Στο Origin δε με βλέπω να το αγοράζω πάντως...

Πιθανόν να μη βγει τελικά μέσω Steam:

Steam not to get Battlefield 3?

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να μη βγει τελικά μέσω Steam:

Steam not to get Battlefield 3?

Εγώ μένω σε αυτό που λέει στο τέλος:

Before it is all said and done, we think Steam will offer Battlefield 3 in the end, but not before some additional posturing takes place on both sides. There is a lot of money to be made and it is hard to think that EA would want to take a chance on losing sales because they are not offering Battlefield 3 on Steam.

Δεν παίζει να θέλουν να χάσουν τόσους πελάτες. Μάλιστα το BFBC2 με τόσες προσφορές που έχει τύχει να έχει στο Steam και πόσο συχνά βρίσκεται στο top 10 των top sellers δείχνει ότι αν το BF3 δεν βγει στο Steam θα είναι αυτοκτονία.

Link to comment
Share on other sites

Μερικά links για προπαραγγελία για PS3:

Digital preorder από το Origin

Από το Video Seven με 8 μοναδικά multiplayer skins.

Από το Plaisio με dog tags DLC.

Από το Saturn με physical warfare pack.

Από το Media markt με physical warfare pack.

χμμ, ώστε θα έχουμε και skins όπως με το bc2 spec ops...

από τα link που έδωσες δεν μπορώ να βρω τιμές για την pc έκδοση :nothing: (εκτός από ΠΛΑΙΣΙΟ)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη ματιά στο Battlelog του Battlefield 3

Σήμερα ξεκίνησε η beta του Call of Duty Elite, και εντελώς τυχαία (εντελώς όμως) η DICE αποφάσισε να αποκαλύψει την αντίστοιχη δωρεάν υπηρεσία του Battlefield, oνόματι Battlelog. Το Battlelog σας επιτρέπει να διαχειρίζεστε τις λίστες φίλων σας, να φτιάχνετε ομάδες και ολόκληρες διμοιρίες, να επικοινωνείτε μέσω voice chat, να παρακολουθείτε την πρόοδο των φίλων σας σε πραγματικό χρόνο, και άλλα. Ρίξτε του μια ματιά στις παρακάτω εικόνες (πατήστε πάνω τους για πλήρες μέγεθος), και πείτε μας πως σας φαίνεται. Βλέπετε να χρησιμοποιείτε συχνά το Battlelog στο Battlefield 3;

bl-home.png

edit1-bl-profile.png

bl-comcenter.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά τις ίδιες εικόνες για pins και όπλα θα έχει και στο BF3 ή απλά είναι concept στο photoshop για να δείξουν τι θέλουν να φτιάξουν;

Εγώ αυτό που βλέπω από τα screenshots πάντως είναι τα Steamworks προσαρμοσμένα στο BF3. Δυνατότητα Join Server έξω από το παιχνίδι, chat, ένδειξη online/in-game (μέχρι και τα χρώματα αντέγραψαν (μπλε/πράσινο αντίστοιχα), αντί για "ο τάδε achieved το τάδε" έχουν "ο τάδε received το τάδε".

Link to comment
Share on other sites

Καλά τις ίδιες εικόνες για pins και όπλα θα έχει και στο BF3 ή απλά είναι concept στο photoshop για να δείξουν τι θέλουν να φτιάξουν;

Εγώ αυτό που βλέπω από τα screenshots πάντως είναι τα Steamworks προσαρμοσμένα στο BF3. Δυνατότητα Join Server έξω από το παιχνίδι, chat, ένδειξη online/in-game (μέχρι και τα χρώματα αντέγραψαν (μπλε/πράσινο αντίστοιχα), αντί για "ο τάδε achieved το τάδε" έχουν "ο τάδε received το τάδε".

Λογικά είναι photoshop, γιατί δεν θέλουν να δείξουν τι και πως, οπλα κλπ.

Για τα υπόλοιπα έχεις δίκιο. Clopy-paste του steam είναι. Ωστόσο μπορεί να είναι και αυτό preview και η πραγματική υλοποίηση να είναι διαφορετική. Θα δούμε...:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Battlefield 3 – Alpha Screenshots Leaked

--------------------------------------------------

και κάτι για να γελάσουμε πριν την πέσω:

[ame]

[/ame]

Το όλο βίντεο έχει να κάνει με τα παρακάτω:

Modern Warfare 3 URL Redirects to Battlefield 3 Site

Activision Wants ModernWarfare3.com

Ultimately the most baffling part of the whole affair is this: games publishers typically register every possible domain name variation for each of their big game releases, so why on earth does Activision not own the Modern Warfare 3 - MW3 - A Parody domain already?
Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

Η πολεμική νουβέλα φαντασίας για την παραλία, "Πεδίο μάχης ΙΙΙ", θα κυκλοφορήσει σε hardcover...? Θέλω να πάρω ένα για την παραλία για να ακουμπάω καφέδες, αντηλιακά, μπύρες, μοχίτο γιατί η άμμος δεν είναι σταθερή...

Link to comment
Share on other sites

As you may already know, Battlefield 3′s Alpha testing is a go and a number of players have already been selected to test the ‘Operation Metro’ map in Rush mode. What you didn’t know however is that DICE has finally revealed the recommended PC requirements for this Alpha testing phase.

According to the Official Battlefield 3 Alpha FAQ, DICE recommends a quadcore with 4GB of RAM and a GPU with at least 256MB. These are not the final PC requirements, but will surely give you an idea of what you should be expecting. And no, this Alpha testing is not the Beta that was promised to buyers of Medal of Honor: Limited Edition.

Battlefield 3 Alpha Recommended PC Requirements:

OS: Windows 7 or Vista (SP1)

Installed: Origin

CPU: Quadcore @ 2.0 GHz or faster

RAM: 4GB or more

Hard Drive: 7.25 GB free disk space

Video: 256 MB or greater

DirectX 10 or 11 compatible card with latest drivers (AMD 11.5 or later, nVidia 275.33 or later)

Sound: DirectX 10 or 11 compatible card

Internet: broadband connection

πηγή: dsogaming

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.