Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Εδώ δεν έχει βγεί καν το παιχνίδι και μιλάνε για advantage με τα weapons. Λες και έπαιξαν με τα weapons αυτά και είδαν πως είναι overpowered...

Εξάλλου η dice είπε:

Q: Will Physical Warfare Pack imbalance the game?

A: The three exclusive items in the Physical Warfare Pack were specifically chosen not to be overpowered or imbalance or break the game in any way.

Απλά το όλο θέμα το ξεκίνησαν μήπως του κόψουν μερικές πωλήσεις από άτομα που πιστεύουν ότι τους λένε και ότι διαβάζουν...

Αλλά από την άλλη μεριά όλο το θέμα με τα pre-orders και τα expansions έχει γίνει κουραστικό, θέλουν να καταντήσουν το pc gaming όπως τις κονσόλες.

Ας έβγαζαν μία έκδοση για pre-order που να τα είχε όλα να καθαρίσουν, αλλά EA είναι αυτή.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκουν κορόιδα και τα κάνουν, καλά κάνουν...

Και στο bfbc2 δεν με έπιασαν κορόιδο...? Πήγα τα ακούμπησα στο pre-order και μετά από 2 βδομάδες κυκλοφορίας, βγαίνει η EA/Dice και ρίχνει και καλά προσφορά το παιχνίδια στα 12 ευρώ...!!!! Δεν μου λένε με αυτό τον τρόπο "αντε και , κοροϊδάρα που τα σκας?"...

Τα έχουν κάνει σαν τα μούτρα τους, αλλά πάλι όσοι γκρινιάζουμε θα το πάρουμε...

Πάντως το έχω αποφασίσει το μποϊκοτάζ και ειδικά στην αρχή δεν πρόκειται να δουν φράγκο, γιατί είναι τόσο άπληστοι, που μετά από 2-3 εβδομάδες θα το ρίξουν στα 15€...

Link to comment
Share on other sites

Χάθηκε το νόημα του preorder. Δεν το προπαρήγγειλα για να το έχω στα χέρια μου τη μέρα κυκλοφορίας του (θα το έπαιρνα από το Π πρωί-πρωί), ούτε για τα λίγα € που κερδίζω.

Το προπαράγγειλα γιατί θέλω να τους στηρίξω και με τον τρόπο αυτό να τους δείξω ότι εκτιμώ τη δουλειά τους!

Link to comment
Share on other sites

Προπαραγγελία δεν παίζει να κάνω για τους λόγους που σημείωσε ο Jaco και ο csaris. Προσωπικά το πήρα φτηνά και το BC2 και το Vietnam (όχι preorder), αλλά αυτή η τακτική που ουσιαστικά έπιασε κορόιδα πολυ κόσμο δε μου αρέσει οπότε και δε θα τη στηρίξω.

Το παιχνιδάκι θα το πάρω όταν βγει αλλά preorder δε τους κάνω. Τα DLC καλά είναι γιατί προσθέτουν και δίνουν νέα πνοή σε ένα παιχνίδι, αλλά πρέπει να είναι και λογική η τιμή τους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες το preorder το έχω σίγουρο 100% και κακώς διαβάζω ότι δεν το έχετε κι εσείς, γιατί αφενός η τιμή είναι λογικότατη (~35ε, όποιος θυμάται ~10-15.000δρχ έκαναν παλιά τα παιχνίδια -μιλάω επί εποχής 486) και κύριως, γιατί τα maps του Back to Κarkhand από μόνα τους θα κρατήσουν servers ολόκληρους -όπως έκαναν και παλαιότερα-. Δεν βλέπω λοιπόν το λόγο να πληρώσω κάτι αργότερα, έστω και 7 ευρώ (τόσο πάνε τα dlc της EA ανέκαθεν, δεν πιστεύω να περιμένει κανείς 1-2e), όταν είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ εκ των προτέρων, ότι αξίζει;

Να έλεγαν δλδ 50-60 ευρώ (βλ. Moneyvision) ναι, εκεί τους σνομπάρεις και αν έχεις μαγκιά, δεν τους στηρίζεις καθόλου έστω και όταν πέσει στο 10ευρώ, άλλα όταν έρχεται ο άλλος και σου προσφέρει τη "Ναυαρχίδα" του οικονομικού του έτους σε τιμή λογική, δεν βλέπω που χωράνε συναισθηματισμοί και μποικοτάζ.

Τέσπα, ο καθένας έχει την άποψή του, άλλα νομίζω ότι μιλάω καθαρά λογικά & "λογιστικά"...

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

Doulbe post με info από κάποιον που συμμετείχε στην Ε3 αυτή τη φορά:

Battlefield 3 @ E3 2011 - Planet Battlefield

πληροφορίες που κρατάω:

  • At the EA booth, we played multiplayer rush gamemode on a map called Operation Metro based in the heart of Paris where we played as the U.S. Marines taking on the Russian forces. . Operation Metro is an infantry focused, urban environment, close combat map. Russian forces have taken over the city and are headquartered at the stock exchange. U.S Marine forces start from the west taking out the heavy anti-air stations setup throughout the park.
  • Battlefield 3 will have more unlocks and upgrades than any other Battlefield game
  • Primary weapons in Battlefield 3 have three customization slots which include add-ons such as silencers and flashlights.
  • The support class now has a bi-pod that can be placed on any surface to provide more accuracy and to enable the player to use a new support only ability called Suppression. When your bipod is deployed, all the bullets you fire at an enemy affect them regardless if you hit them or not. Bullets that get close enough to an enemy will start to reduce their combat efficiency. Your squad can then flank the enemy and you will receive a Suppression bonus. I didn't experience the new suppression system, but from I was told it creates a blur around the edges of your screen.
  • Vehicles in Battlefield 3 have two new features. First is they now have regenerating armor. If it goes down below a certain threshold your vehicle will be disabled (you will see sparks) and not being able to move, although the turret can still move
  • Vehicles as well as soldiers are now fully customizable. In the demo, the LAV-25 has the main gun, an added a coax cannon to take out infantry and added thermal vision.
  • As you play you will unlock more ways to upgrade and customize your dog tag
  • New to this system is that dog tags can only be stolen by a knife to the back. The animation system for knifing is more dramatic and spectacular that before.
  • EA had also told us that knifing from the front is possible, but not an instant kill.
  • I was also told you can pull out the knife (possibly the #5 slot) and not have to use quick knife.
  • Controls are as you would expect with 1 being your primary weapon, 2 - secondary weapon (pistol), 3 - med pack, 4 - shock paddles. The much asked for prone is back which can be toggled by hitting Z. Crouch is X and sprint / hold breath is the shift key. Quick knife is F, and flashlight was set to L. Q will spot enemies just like Bad Company 2.
  • The ability to toggle between firing modes automatic, semi-automatic, and single shot is available in most weapons.
  • I was told there would be no LAN support
  • The squad leader is marked with a star and if I remember correctly you can only spawn on them
  • 100 points for killing someone, 10 points extra for a headshot, suppress bonus is 10, kill assist is 50 points, m-com arm is 100 points 100 points for reviving

Ανάμεικτα συναισθήματα...

Link to comment
Share on other sites

The squad leader is marked with a star and if I remember correctly you can only spawn on them - :T:

Επίσης ελπίζω το platoon που είχε αναφερθεί να αφήνει το συνδυασμό πχ. 2 squads, γιατί squad 4 ατόμων είναι λίγο ξενέρα. Όχι ότι θα δημιουργείται μία squad των 8 ατόμων (αν ήταν αυτό θα γινόταν εξ αρχής), άλλα να μπορείς πχ στο minimap/hud να βλέπεις την άλλη squad με άλλο χρώμα, οι εντολές των SL να μπορούν να συνδυάζονται (να βλέπεις δλδ τι πάει να κάνει η άλλη squad) κτλ

Επίσης ελπίζω να μην ισχύει 3D spotting = NO CommoRose... :fist:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε να δούμε τι θα γίνει και με την EA, και την νέα υπηρεσία της το Origin...

Το Crysis 2 ήδη το απέσυρε από το Steam και εαν και το Battlefield 3 δεν βγει για Steam θα υπάρχουν ακόμη πιο λίγοι PC Gamers.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ελπίζω να μην ισχύει 3D spotting = NO CommoRose... :fist:

Αυτό ξέχασα να το συμπεριλάβω. Πάλι από το ίδιο κείμενο:΅

There was no commo rose, and this is one of those things EA and DICE aren't talking about yet probably because they haven't decided on it fully.

προσωπικά θεωρώ ότι το commo rose θα δυσκολέψει νέους παίκτες...

edit:

Εγώ παίδες το preorder το έχω σίγουρο 100% και κακώς διαβάζω ότι δεν το έχετε κι εσείς, γιατί αφενός η τιμή είναι λογικότατη (~35ε)

Που είπαμε είναι 35€; Προσωπικά με ενδιαφέρει να έχω τη συλλογή μου στο Steam. Αν όμως το παιχνίδι δείξει ότι αξίζει όντως μετά την beta, τότε ακόμα και αν δεν βγει στο Steam θα το πάρω retail. Στο Origin δε με βλέπω να το αγοράζω πάντως...

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Που είπαμε είναι 35; Προσωπικά με ενδιαφέρει να έχω τη συλλογή μου στο Steam. Αν όμως το παιχνίδι δείξει ότι αξίζει όντως μετά την beta, τότε ακόμα και αν δεν βγει στο Steam θα το πάρω retail. Στο Origin δε με βλέπω να το αγοράζω πάντως...

amazon.co.uk

με ξενέρωσες με το commorose πάντως (δεν το διάβασα το άρθρο, ακόμη "στρώνω" τα μάτια), τι θα δυσκολέψει τους παίχτες και πράσινα άλογα... :wall:

Καλά θα κάνουν πάντως να αποφασίσουν να το βάλουν, μην τους ρίξω κανα SAW στα γραφεία τους... άιντε, που είναι το δύσκολο δλδ, να μην μπορεί κάποιος να πατήσει Q και να κινηθεί με το ποντίκι (δλδ ως τώρα πως μπορούσαμε, παιδιά-θαύματα είμαστε όλοι και δεν το ξέρουμε;; ) ή ο κονσολοπαίχτης δεν μπορεί να πατήσει ένα από τα 25 κουμπιά του gamepad και να κινηθεί κατόπιν με ένα από 2-3 joysticks ?

Θέλω ρε παιδί μου να φωνάζω "I need a medic", "I need ammo", "Wait for me!" όταν ΕΓΩ θέλω και χωρίς να χρειάζεται να ανοίγω Google Maps για να βρω που βρίσκεται ένας medic, support κτλ!! :mad:

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

Θέλω ρε παιδί μου να φωνάζω "I need a medic", "I need ammo", "Wait for me!" όταν ΕΓΩ θέλω και χωρίς να χρειάζεται να ανοίγω Google Maps για να βρω που βρίσκεται ένας medic, support κτλ!!

Φωνή βοώντος εν τη ερήμω... Και που φωνάζεις, έρχεται κανείς...; :hm:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα τι είναι αυτό το commo rose που συζητάτε ρε παιδια...:wall:

Μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει?

Qrose.jpg

Νουμπ :p

Εγω πιστευω πως ειναι τεχνικος ο λογος ( αβυσσος η ψυχη της frostbite :p) ή πολυ απλα βαριουνται, το gamepad δεν ειναι δικαιολογια, και στο perfect dark στο N64 μια χαρα αλλαζες τα οπλα με το quick menu, ουτε ειναι κατι δυσκολο για τους νεους παικτες δεν πα να ειναι και 6 χρονων, σαν να αλλαζεις suit modes στο πρωτο crysis ειναι.

Προσωπικα μια χαρα ακουω τα request των αλλων, ειτε ειναι στην ιδια ομαδα με εμενα ειτε οχι, μεγαλη υποθεση το 2ο :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Qrose.jpg

Νουμπ :p

Εγω πιστευω πως ειναι τεχνικος ο λογος ( αβυσσος η ψυχη της frostbite :p) ή πολυ απλα βαριουνται, το gamepad δεν ειναι δικαιολογια, και στο perfect dark στο N64 μια χαρα αλλαζες τα οπλα με το quick menu, ουτε ειναι κατι δυσκολο για τους νεους παικτες δεν πα να ειναι και 6 χρονων, σαν να αλλαζεις suit modes στο πρωτο crysis ειναι.

Προσωπικα μια χαρα ακουω τα request των αλλων, ειτε ειναι στην ιδια ομαδα με εμενα ειτε οχι, μεγαλη υποθεση το 2ο :innocent:

+1!

Κατάλαβα τι είναι λοιπόν, το έχω ξαναδει(νουμπ μεν, αλλά...:p)! Θα έπρεπε να υπάρχει, είναι πολύ βολικό & ευχρηστο!

Give us Commo Rose!:fist:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.