Jump to content



plaisio stock προσφορές


firekiller

Recommended Posts

Ελάτε ρε παιδιά τώρα, το πρόβλημα δεν είναι μόνο στους χρήστες, είναι και στο stock-house. Αν θέλανε ας βάζανε ένα πλαφόν (π.χ. όριο 1 τεμάχιο ανά χρήστη για όλα, και 2 τεμάχια για τις vga για τυχόν dual gpu setup). Στα υπόλοιπα δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα πάντα έχει αρκετά κομμάτια (π.χ. εξωτερικοί σκληροί).

Τουλάχιστον θα μειωνόταν το φαινόμενο και θα παίρνανε πράγματα περισσότεροι χρήστες.

Δεν είναι δυνατόν να πηγαίνεις στο stock-house να πάρεις ΜΙΑ κάρτα γραφικών που έχεις ανάγκη ή μια μητρική και να βλέπεις τον άλλον να φεύγει π.χ. και με τα 15 διαθέσιμα κομμάτια 8800gtx "βουνό" με σκοπούς.. προφανείς.

Και στο κάτω κάτω η ηθική πλευρά του θέματος είναι ζήτημα υποκειμενικό. Θεωρώ το λιγότερο αφελές να περιμένουμε από τους διάφορους ελληνάρες "εξυπνόπουλους" που νομίζουν ότι έχουν πιάσει τον παππά απ' τα α*****α να δείξουν τέτοιες ευαισθησίες και να κόψουν το σπορ. Όταν βρίσκεις το μήνα που θρέφει τους έντεκα δύσκολα το παραβλέπεις ειδικά αν είσαι ένας λιγούρης ξεφτίλας που πάει να βγάλει από την μύγα ξύγκι σαν τον εβραίο Σαϋλοκ στον "Έμπορο της Βενετίας".

Άντε και εις ανώτερα... λεβέντες!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply
γιατι εγώ συνήθως πουλάω για να πάω σε καλύτερο :red:

Εξαρτάται και την ψυχολογία και τις ανάγκες του καθενός την Χ χρονική στιγμή ή απλά τις συνθήκες που διαμορφώνονται. Έχω δώσει στο παρελθόν καλύτερη μητρική για να κρατήσω την κάτι τις φτωχότερη που είχα βρει στο στοκ, αλλά και την DFI με το 790FX σκεφτόμουν να την δώσω για μια απλή ASRock με το 785G, τότε με την ιστορία με τους 620. Από hi end με 3 PCIe υποδοχές, σε mATX; Και όμως δεν μου χρειαζόταν κάτι παραπάνω. Υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις. Μερικές φορές βλέπεις ότι οι ανάγκες σου την Χ χρονική στιγμή υποδεικνύουν μια ελαφρά υποβάθμιση ως την ποιο λογική και συμφέρουσα κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως δεν μου χρειαζόταν κάτι παραπάνω. Υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις. Μερικές φορές βλέπεις ότι οι ανάγκες σου την Χ χρονική στιγμή υποδεικνύουν μια ελαφρά υποβάθμιση ως την ποιο λογική και συμφέρουσα κίνηση.

Ναι ρε johnny αλλά αυτό που λες τείνει να γίνει ο κανόνας και όχι η εξαίρεση!... Με εννοείς φαντάζομαι! ;)

Εδώ πέρα κάποιοι μονίμως πουλάνε.. "ευκαιρίες" χωρίς εγγύηση και χωρίς παρελκόμενα!!! Και από ότι θυμάμαι τα προϊόντα του stock-house είναι έτσι συνήθως.. Μα τι σατανική σύμπτωση!!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Με την ιδια λογικη να αρχισουμε να κυνηγαμε και αυτους που αγοραζουν με το κιλο τα εισητηρια στα ντερμπυ και τα πουλανε μαυρη αγορα.Ετσι ηταν ειναι και θα ειναι αυτος που εχει την διαθεση να το κυνηγησει θα βγαλει τα φραγκα τωρα αυτα που λετε περι ηθους κτλ ειναι ψιλα γραμματα και απορω πως τα γραφετε και ειστε και μεγαλα παιδια αυτα πεθανανε μαγκες εδω και πολλααααα χρονια.Και στην τελικη απλα μην αγορασεις παντα θα υπαρχει το κοροιδο/θυμα/δεν με ενδιαφερει/δεν ειναι ψαγμενος που θα πεσει στο λακκο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε johnny αλλά αυτό που λες τείνει να γίνει ο κανόνας και όχι η εξαίρεση!... Με εννοείς φαντάζομαι! ;)

Εδώ πέρα κάποιοι μονίμως πουλάνε.. "ευκαιρίες" χωρίς εγγύηση και χωρίς παρελκόμενα!!! Και από ότι θυμάμαι τα προϊόντα του stock-house είναι έτσι συνήθως.. Μα τι σατανική σύμπτωση!!!! :p

Εντάξει μην γενικεύεις. Συμφωνώ με τα ποιο πάνω που γράφεις, ότι το πρόβλημα θα ήταν ανύπαρκτο αν το στοκ δούλευε αλλιώς και ότι, ότι και αν κάνει το lab, αυτοί που το έχουν κάνει επάγγελμα δεν θα ευαισθητοποιηθούν. Το να αρχίσουμε όμως να δείχνουμε με το δάκτυλο κάθε "σατανική σύμπτωση" δεν είναι σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μην γενικεύεις. Συμφωνώ με τα ποιο πάνω που γράφεις, ότι το πρόβλημα θα ήταν ανύπαρκτο αν το στοκ δούλευε αλλιώς και ότι, ότι και αν κάνει το lab, αυτοί που το έχουν κάνει επάγγελμα δεν θα ευαισθητοποιηθούν. Το να αρχίσουμε όμως να δείχνουμε με το δάκτυλο κάθε "σατανική σύμπτωση" δεν είναι σωστό.

Δεν γενικεύω bro.

Απλά λέω πως τα φαινόμενα σαν αυτό που αναφέρεις σαν να έχουν αυξηθεί ύποπτα πολύ. Δεν τους βάζω όλους στο ίδιο καζάνι, αντιθέτως μιλάω για συγκεκριμένα άτομα που εχω δει με τα μάτια μου στο stock-house τι κάνουν και ίσως και μερικούς που ποστάρουν μόνο αγγελίες. Πιθανώς μερικοί να με διαβάζουν κιόλας αυτή την στιγμή.

Με την ιδια λογικη να αρχισουμε να κυνηγαμε και αυτους που αγοραζουν με το κιλο τα εισητηρια στα ντερμπυ και τα πουλανε μαυρη αγορα.Ετσι ηταν ειναι και θα ειναι αυτος που εχει την διαθεση να το κυνηγησει θα βγαλει τα φραγκα τωρα αυτα που λετε περι ηθους κτλ ειναι ψιλα γραμματα και απορω πως τα γραφετε και ειστε και μεγαλα παιδια αυτα πεθανανε μαγκες εδω και πολλααααα χρονια.

Φυσικά και θα έπρεπε!!! Αλλά όταν ο Έλληνας έχει μάθει στη ζωή του να κάνει παράνομες συναλλαγές, του φαίνεται και παράξενο.

Το παράδειγμα σου είναι μάλλον ατυχές (μιλάμε για χιλιάδες διαθέσιμα εισιτήρια σε αντίθεση με τις συνηθως κάτω απο 20 κάρτες π.χ.). Το ξέρεις φίλε ότι αυτό που κάνουν οι παραπάνω που αναφέρεις διώκεται ποινικά; Ότι είναι ποινικό αδίκημα;

Τι μας λες δηλαδή ότι καλά κάνουν; Ή ότι αφού παρανομούν αυτοί, τότε ας παρανομούν όλοι στο ελλαδιστάν; Αυτό μας λές; Μπράβο μεγάλε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα έπρεπε!!! Αλλά όταν ο Έλληνας έχει μάθει στη ζωή του να κάνει παράνομες συναλλαγές, του φαίνεται και παράξενο.

Εκτός του ότι το παράδειγμα σου είναι μάλλον ατυχές (μιλάμε για χιλιάδες διαθέσιμα εισιτήρια σε αντίθεση με τις συνηθως κάτω απο 20 κάρτες π.χ.

Το ξέρεις φίλε ότι αυτό που κάνουν οι παραπάνω που αναφέρεις διώκεται ποινικά; Ότι είναι ποινικό αδίκημα;

Τι μας λες δηλαδή ότι καλά κάνουν; Ή ότι αφού παρανομούν αυτοί, τότε ας παρανομούν όλοι στο ελλαδιστάν; Αυτό μας λές; Μπράβο μεγάλε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μεγαλε παντου γινετε αυτο.Παρεμποριο θα υπαρχει παντα και παντου.Και εγω εχω αγορασει εισητηριο για φαιναλ φουρ σε διπλη -τριπλη τιμη αλλα τα σκασα για να κανω την κα...λα μου δεν θα κατσω να κλαιγομαι ομως.Αυτος που ηταν πιο χωμενος εβγαλε τα αντερα του ετσι ειναι η ζωη και στο εξωτερικο ακομα χειροτερα απο εδω.Ετσι και με τις καρτες αυτος που εχει χρονο/διαθεση/χαρακτηρας κορακι θα παει θα κανει τα κοννε του θα καβατζωνει τις καρτες και θα βγαζει λεφτα.Εγω δεν θα το κανα ποτε γιατι δεν ειμαι τετοιος χαρακτηρας αλλα δεν θα κατσω να χαλαστω επειδη ο αλλος το κανει.Γουσταρεις αγοραζεις δεν γουσταρεις δεν αγοραζεις θα βρεθει αλλος.Ξαναλεω ειστε μεγαλα παιδια και θα επρεπε να εχετε εξοικειωθει με αυτα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλε παντου γινετε αυτο.Παρεμποριο θα υπαρχει παντα και παντου.Και εγω εχω αγορασει εισητηριο για φαιναλ φουρ σε διπλη -τριπλη τιμη αλλα τα σκασα για να κανω την κα...λα μου δεν θα κατσω να κλαιγομαι ομως.Αυτος που ηταν πιο χωμενος εβγαλε τα αντερα του ετσι ειναι η ζωη και στο εξωτερικο ακομα χειροτερα απο εδω.Ετσι και με τις καρτες αυτος που εχει χρονο/διαθεση/χαρακτηρας κορακι θα παει θα κανει τα κοννε του θα καβατζωνει τις καρτες και θα βγαζει λεφτα.Εγω δεν θα το κανα ποτε γιατι δεν ειμαι τετοιος χαρακτηρας αλλα δεν θα κατσω να χαλαστω επειδη ο αλλος το κανει.

Ωραίο σκεπτικό!!!!!

Ε αφού λοιπόν και η παιδεραστία υπάρχει ας αφήσουμε το κάθε ένα να διακορεύει τα παιδιά μας. Μεγάλα παιδιά είμαστε, right?

Αφού οι φόνοι υπάρχουν, ας αφήσουμε τους φονιάδες να σφάζουν. Και ούτω καθεξής...

Γουσταρεις αγοραζεις δεν γουσταρεις δεν αγοραζεις θα βρεθει αλλος.Ξαναλεω ειστε μεγαλα παιδια και θα επρεπε να εχετε εξοικειωθει με αυτα τα πραγματα.

Σοβαρά ε; Τις νομικές και κοινωνικές συνέπειες τις σκέφτηκες ή "στα μπαλάκια σου"; Αλλά θα μου πεις ΓΙΑΤΙ να αναλογιστείς τέτοια πράγματα; Εσύ κονόμησες το εισητήριο, ο άλλος κονόμησε τα φράγκα, ο φόρος που εισπράχτηκε ήταν βάσει της αρχικής τιμής (αντίο σας) και μετά το κράτος θα φορολογήσει τα διαφυγόντα κέρδη σε εμένα και τον κάθε "μαλ.....α" που είναι τίμιος!!! Φτάσαμε στο σημείο να ακούμε πως το παραεμπόριο δεν είναι "τίποτα σπουδαίο μωρέ..."

Θα ακούσουμε πολλά τέτοια ατράνταχτα επιχειρήματα ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλεω ειστε μεγαλα παιδια και θα επρεπε να εχετε εξοικειωθει με αυτα τα πραγματα.

Ναι μπαμπά. Άλλη φορά θα σε ρωτάμε για το ποια θέματα αρμόζουν συζήτησης σε μεγάλα παιδιά σαν και εμάς. :baby:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο σκεπτικό!!!!!

Ε αφού λοιπόν και η παιδεραστία υπάρχει ας αφήσουμε το κάθε ένα να διακορεύει τα παιδιά μας. Μεγάλα παιδιά είμαστε, right?

Αφού οι φόνοι υπάρχουν, ας αφήσουμε τους φονιάδες να σφάζουν. Και ούτω καθεξής...

Σοβαρά ε; Τις νομικές και κοινωνικές συνέπειες τις σκέφτηκες ή "στα μπαλάκια σου"; Αλλά θα μου πεις ΓΙΑΤΙ να αναλογιστείς τέτοια πράγματα; Εσύ κονόμησες το εισητήριο, ο άλλος κονόμησε τα φράγκα, φόρος δεν πήγε πουθενά και μετά το κράτος θα φορολογήσει τα διαφυγόντα κέρδη σε εμένα και τον κάθε "μαλ.....α" που είναι τίμιος!!!

Θα ακούσουμε πολλά τέτοια ατράνταχτα επιχειρήματα ακόμα;

Και εγω ευθεως σου λεω συμβιβασου με την πραγματικοτητα.Ασοβαρο ειναι το παραδειγμα σου με την παιδεραστια και και τους φονους το οποιο με προσβαλει ευθεως.Κορακια υπηρχαν υπαρχουν και θα υπαρχουν κατσε να ασχολεισαι με αυτο αντι να κανεις κατι δημιουργικο για την παρτη σου αυτο λεω.Καλα αυτα που λες με το εισητηριο ειναι γραφικα τιγκα δεν τα σχολιαζω καν.Ναι εχασε η fiba europe τα λεφτα τι λες συμφορα......

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως απατεωνια δεν το βλεπω...

Δεν πειραζει αυτον που του τα αγοραζει, πειραζει εμας!

Μονο για να πας εκει πανω, να τα αγορασεις, να τα δοκιμασεις, και τι στο τελος να μας τα δωσει και τσαμπα.....

Ο καθενας αγοραζει εν γνωση του....

Δεν γουσταρεις ρε αδερφε μην το παρεις....Εδω η παραοικονομια ειναι στο ζενιθ, το 90% δηλωνει αφορολογητο, η καρμιρια σε ολο το μεγαλειο....και ασχολουμαστε με την σαβουρα του πλαισιου (stock house)!

what he said αν δεν βγαζεις ακρη με αυτα που λεω εγω

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ευθεως σου λεω συμβιβασου με την πραγματικοτητα.Ασοβαρο ειναι το παραδειγμα σου με την παιδεραστια και και τους φονους το οποιο με προσβαλει ευθεως.

Καταρχήν το τι προσβάλει εσένα ευθέως δεν είναι απαραίτητα το ίδιο με το τι προσβάλει κάποιον άλλον. Όταν μάθεις να κρίνεις αντικειμενικά και όχι με προσωπικά κριτήρια τότε ίσως να μπορούσες να καταλάβεις ΓΙΑΤΙ το να ενισχύεις το παραεμπόριο ζημιώνει όλους μας.

Κορακια υπηρχαν υπαρχουν και θα υπαρχουν κατσε να ασχολεισαι με αυτο αντι να κανεις κατι δημιουργικο για την παρτη σου αυτο λεω.Καλα αυτα που λες με το εισητηριο ειναι γραφικα τιγκα δεν τα σχολιαζω καν.Ναι εχασε η fiba europe τα λεφτα τι λες συμφορα......

Κοράκια υπάρχουν όσο εσύ και ο καθέ ένας τα ενισχύει καμάρι μου. Δεν θέλει και πολύ μυαλό. Δεν δημιουργήθηκαν.. from thin air! Έλεος με την μη ανάληψη των ευθυνών μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όσο για την φράση σου: "κατσε να ασχολεισαι με αυτο αντι να κανεις κατι δημιουργικο για την παρτη σου αυτο λεω.", τι να πω; Δείχνει πάλι το σκεπτικό σου που είναι προφανώς το εξής: "Κοίτα την πάρτη σου και άσε τους άλλους να κόψουν το λαιμό τους".

Μόνο που ΑΥΤΟΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ο τρόπος σκέψης έχει φέρει την χώρα στην σημερινή της κατάσταση. Άντε μην πω τίποτε άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Καλά το post σου είναι ένα κλασικό παράδειγμα ignorance σε συνδυασμό με αμάθεια. Καταρχήν το τι προσβάλει εσένα ευθέυως δεν είναι απαραίτητα το ίδιο με το τι προσβάλει κάποιον άλλον. Όταν μάθεις να κρίνεις αντικειμενικά και όχι με προσωπικά κριτήρια τότε ίσως να μπορούσες να καταλάβεις ΓΙΑΤΙ το να ενισχύεις το παραεμπόριο ζημιώνει όλους μας. Αλλά επειδή προφανώς ανήκεις στην γνωστή συνομοταξία προφανώς και γι'αυτό σκέφτεσαι την πάρτη σου μόνο.

Κοράκια υπάρχουν όσο εσύ και ο καθέ ένας τα ενισχύει καμάρι μου. Δεν θέλει και πολύ μυαλό. Δεν δημιουργήθηκαν.. from thin air! Έλεος με την μη ανάληψη των ευθυνών μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όσο για την φράση σου: "κατσε να ασχολεισαι με αυτο αντι να κανεις κατι δημιουργικο για την παρτη σου αυτο λεω.", τι να πω; Δείχνει πάλι το σκεπτικό σου που είναι προφανώς το εξής: "Κοίτα την πάρτη σου και άσε τους άλλους να κόψουν το λαιμό τους".

Μόνο που ΑΥΤΟΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ο τρόπος σκέψης έχει φέρει την χώρα στην σημερινή της κατάσταση. Άντε μην πω τίποτε άλλο...

Τα ειπες ολα?Επειδη ειρωνευσε και η ειρωνια μου ανεβαζει το αιμα στο κεφαλι θα προτιμησω να μην σου απαντησω γιατι ειναι φορουμ εδω και σεβομαι πεντε πραγματα.Λοιπον καφρακο με κυριλε περιβλημα τα συμπερασματα σου για την παρτη σου εγω δεν ενισχυω τιποτα εσυ καθεσε και ασχολεισαι με αυτους που ασχολεισαι λες και θα αλλαξεις εσυ το μυαλου του κορακιου η θα σωσεις τον κοσμο.Ποσο χρονων εισαι 10?Το να μην ενισχυεις το παρεμποριο καλα κανεις και το κανεις αλλα σαν πολυ δεν ασχολεισαι μηπως σε ποναει λιγο που βγαζει λεφτα ο αλλος γιαυτο το αναλυεις τοσο?

Link to comment
Share on other sites

Τα ειπες ολα?Επειδη ειρωνευσε και η ειρωνια μου ανεβαζει το αιμα στο κεφαλι θα προτιμησω να μην σου απαντησω γιατι ειναι φορουμ εδω και σεβομαι πεντε πραγματα.

Αμ δεν το βλέπω; Φαίνεται άλλωστε...

Λοιπον καφρακο με κυριλε περιβλημα τα συμπερασματα σου για την παρτη σου εγω δεν ενισχυω τιποτα εσυ καθεσε και ασχολεισαι με αυτους που ασχολεισαι λες και θα αλλαξεις εσυ το μυαλου του κορακιου η θα σωσεις τον κοσμο.Ποσο χρονων εισαι 10?Το να μην ενισχυεις το παρεμποριο καλα κανεις και το κανεις αλλα σαν πολυ δεν ασχολεισαι μηπως σε ποναει λιγο που βγαζει λεφτα ο αλλος γιαυτο το αναλυεις τοσο?

Το ποιος είναι ο κάφρος φαίνεται από τα γραφόμενα μας. Το αν ενισχύεις τίποτα ή όχι το είδαμε πιο πριν. Μας το ανέλυσες επαρκώς!

Το γιατί ασχολούμαι είναι δικό μου θέμα.

Όσο για τα λεφτά που βγάζουν... πραγματικά το βρήκες. Αυτό ήτανε!!!!! Με κατάλαβες!!! Γι'αυτό με πονάει όπως είπες.

Εσύ από την άλλη πλευρά γιατί υποστηρίζεις μια τέτοια κατάσταση; Μήπως επωφελείσαι αυτής της κατάστασεως;;;;; Λέω μήπως....

Link to comment
Share on other sites

Αμ δεν το βλέπω; Φαίνεται άλλωστε...

Το ποιος είναι ο κάφρος φαίνεται από τα γραφόμενα μας. Το αν ενισχύεις τίποτα ή όχι το είδαμε πιο πριν. Μας το ανέλυσες επαρκώς!

Το γιατί ασχολούμαι είναι δικό μου θέμα.

Όσο για τα λεφτά που βγάζουν... πραγματικά το βρήκες. Αυτό ήτανε!!!!! Με κατάλαβες!!! Γι'αυτό με πονάει όπως είπες.

Εσύ από την άλλη πλευρά γιατί υποστηρίζεις μια τέτοια κατάσταση; Μήπως επωφελείσαι αυτής της κατάστασεως;;;;; Λέω μήπως....

Τι υποστηριζω ρε θα με τρελανεις?Δεν μπορω να κανω κατι γιαυτο απλα και δεν ασχολουμε.Μακαρι ολοι να λειτουργουσαν σωστα και να ειχαμε μια καλυτερη κοινωνια αλλα αυτο δεν παιζει οπως δεν επαιζε ποτε πατα θα υπαρχει το λαμογιο.Ναι δεν θα παω εγω να δω το φαιναλ φουρ για να μην βγαλει το κορακι λεφτα και να εχει απωλειες η φιμπα.Σε μια αλλη ζωη ισως.Πληροφοριακα παντως μιλας με ατομο που χαριζει πραγματα η τα πουλαει φτηνα σε φιλους και δεν εχει βγαλει ποτε δεκαρα απο κανεναν σε τετοια φαση.Σε σημειο που με λενε μαλακα επειδη γουσταρω να κανω την καλη γιαυτο που νοιωθω.

Link to comment
Share on other sites

.....Όταν μάθεις να κρίνεις αντικειμενικά και όχι με προσωπικά κριτήρια τότε ίσως να μπορούσες να καταλάβεις ΓΙΑΤΙ το να ενισχύεις το παραεμπόριο ζημιώνει όλους μας....

Μια επισήμανση θέλω να κάνω μόνο εδώ......

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΔΕΝ μπορεί να κρίνει ΚΑΝΕΙΣ.....

MONO "υποκειμενικά" μπορούμε να κρίνουμε λέγωντας τη γνώμη μας και ΠΑΝΤΑ σε "προσωπικό επίπεδο".... ;)

Συνεχίστε.... :)

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλάτε με τις προσωπικες επιθέσεις.

Το οτι υπάρχει παρεμπόριο δεν ειναι αποκλειστικα θεμα του thelab.gr. υπάρχει και αλλου και θα υπάρχει. Το θέμα ειναι αν υπάρχει δυνατότητα και θέλεηση να περιοριστεί. Σε εμας τους χρήστες πέφτει το βαρος πρωταρχικα. Αμα βλέπεις κατι που υπηρζε στο stockhouse πριν 1 ημερα κα μετα το βλέπεις σε αγγελία με τα γνωστα "χωρις εγγύηση, απόδειξη και παρελκόμενα" κανε μια καταγγελία στην Δ.Ο. Και ενα ποστάκι του στύλ "κρα, κρα κανει το κοράκι απο το stock" είναι υπερ-αρκετα (χωρις ονοματα links κτλ. Θα καταλαβουν ολοι τι παίζει). Νομιζω οτι δεν θα χρειαστει το δευτερο καν μιας και τα παιδια αν δουνε οτι κατι βρωμαει θα την αφαιρέσουν αμεσως (και δεν ξερω αν θα εχει κυρώσεις ο χρήστης)

Και στο myphone γινανε τα ιδια και ξηλωθηκαν μερικοι που αγοράζαν και πωλουσαν τηλ αν 1 εβδομαδα ταχα μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξεκινησαμε να μιλαμε για μια κατασταση και τωρα το καναμε προσωπικο.

Η λαμογια και η αισχροκερδεια ειναι ενα κοινονικο φενομενο...Μην ψαχνετε τωρα την αδικια στο στοκ του πλαισιου ή στα "κορακια" που τα σηκωνουν ολα απο κει και τα μοσχοπουλανε.Ποιος ειναι λιγοτερο χειροτερος απο ποιον.Το ειπε πριν και καποιος οτι οσο αδικο ειναι να πληρωνεις 300% πανω σε κατι επειδη εχεις αγνοια και καποιος την εκμεταλλευεται ειναι το ιδιο με το να μην εχεις ιδεα για τα crazy sundays και τις προσφορες.

Το δασος δεν ειναι τα "κορακια" των φορουμ...θαμνος ειναι αν οχι σπορος!Το δασος ειναι η προσφορες των καταστηματων,τα καρτελ που κανονιζουν ποτε και ποσο θα πεσουν οι τιμες και η γενικοτερη πολιτικη τους!

Το μονο που μπορουμε να κανουμε και στις δυο περιπτωσεις ειναι να γνωριζουμε και να ψαχνουμε τι παιζεται.Ευτυχως που εγινε και θρεντ και το εμαθαν και 10 ατομα παραπανω...τωρα θα ειμαστε ακομα πιο υποψιασμενοι.Ισως να πρεπει να γινει και κατι πιο οργανομενο για το φορουμ και τυχον "κορακια" που κυκλοφορουν.Ειπωθηκε ενα ονομα, για να μην αιωρουνται υπονοιες καλο ειναι να το ερευνησει η ΔΟ.Αλλιως θα πεταγονται δεξια αριστερα "λασπολογιες" και ακρη δεν θα βγει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω από την αρχή αυτό το thread και θα ήθελα να καταθέσω κι εγώ την άποψή μου. Διαβάζω για γνωστούς με μέσα, για καράφλες και ασπρομάλληδες, για αισχροκέρδεια και δακτυλοδεικτούμενους πωλητές στα sites όπως και το δικό μας εδώ. Πιστεύω πως σε ένα βαθμό ο καθένας έχει δίκιο από την δική του πλευρά. Όσο υποκειμενική είναι αυτή ή όσο αντικειμενική μπορεί να είναι μια προσωπική κατάθεση.

Πιστεύω πως χάνουμε το νόημα. Όλοι εσείς (κι εγώ μέσα) που κρίνουμε τόσο εύκολα τους άλλους, ας αναλογιστούμε τι κάνουμε σε παρόμοιες καταστάσεις. Όταν χρησιμοποιούμε το βύσμα για να περάσουμε καλύτερα στον στρατό, όταν "τα δίνουμε" στον έφορο για να γλιτώσουμε το τσουχτερό πρόστιμο, όταν μαθαίνουμε από τους δικούς μας και περνάμε στα παιδιά μας την λογική του "μέσου-γνωστού" για να περάσουμε εμείς καλά χωρίς να νοιαζόμαστε για το γενικό καλό, όταν ψηφίζουμε για να εκλέξουμε τον γνωστό που θα μας βολέψει κλπ...και για να προλάβω κάθε σχόλιο, να πω πως δεν θεωρώ εαυτόν ούτε όσιο και προσωπικά έχω κατά καιρούς χρησιμοποιήσει πλάγιους δρομους για να εξυπηρετήσω προσωπικά συμφέροντα. Πριν λοιπόν στήσουμε κάποιον στον τοίχο, ας αναλογιστούμε πως"ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω".

Συμπερασματικά λοιπόν θα πω το εξής: αν δεν αλλάξουμε από την οικογένεια και την παιδεία τις αρχές μας, δεν πρόκειται να προχωρήσουμε μπροστά και οι αξίες μας θα αντικατοπτρίζονται σε παρόμοια threads. Εκεί όπου κυρίως δεν θα μας ενοχλεί το λάθος, αλλά το γιατί άλλοι κερδίζουν και όχι εμείς. Και ας θυμηθούμε το μένος μας την επόμενη φορά που θα λειτουργήσουμε εμείς ως ευεργετηθέντες. Εμείς πρέπει ν' αλλάξουμε, όχι το κάθε "Πλαίσιο" και μαζί μας ν' αλλάξει και η κοινωνία μας μπας και σταματήσουμε να είμαστε υπηρέτες άλλων.

Συγνώμη αν σας ζάλισα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.