Jump to content



plaisio stock προσφορές


firekiller

Recommended Posts

Ναι μονο που οι υπαλληλοι του στοκχαουζ μαθαινουν οτι η τιμη απο 150ε επεσε στα 10ε οταν χτυπανε το προϊον στην ταμειακη που τους το φερνει ο "πελατης"...Δεν προλαβαινουν να αλλαξουν τις ταμπελιτσες, ιφ γιου νοου γουατ άι μην...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply
Ναι μονο που οι υπαλληλοι του στοκχαουζ μαθαινουν οτι η τιμη απο 150ε επεσε στα 10ε οταν χτυπανε το προϊον στην ταμειακη που τους το φερνει ο "πελατης"...Δεν προλαβαινουν να αλλαξουν τις ταμπελιτσες, ιφ γιου νοου γατ άι μην...

Επαναλαμβάνω ότι καλώς ή κακώς αυτά είναι στο πρόγραμμα. Το Πλαίσιο εκεί είναι, μπορείς όμορφα και ωραία να πας να κάνεις και εσύ μια αίτηση να πιάσεις δουλειά σε κάποιο πόστο, μετά από μερικούς μήνες/χρόνια να καταφέρεις να γίνεις υπεύθυνος στο στοκ και να μπορείς και εσύ να ...."ιφ γιου νοου γατ άι μην...". Ή μπορείς να γίνεις υπεύθυνος του στοκ και να φροντίζεις να μοιράζονται τα προιόντα με δίκαιο και ηθικό τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε yanni, αλλο 15% εκπτωση στους υπαλληλους και αλλο ριχνω για μιση ωρα την τιμη για να παρει ο κολλητος μου ή ο ταδε 20 8800 στην τιμη της μιας.Δεν ειναι ιδιο για να τα σιγκρινεις.

10 ποστ πριν ειπες για τις πωλησεις κατω απο τον παγκο...Τωρα τις ανεφερα και εγω.

Τωρα λες κακως ή καλως ετσι ειναι....πριν 2 ποστ ειχα πει εγω ανηθικο ξανηθικο το πηραμε αποφαση.

Αποφασισε αν διαφωνεις με αυτα που λεω ή οχι...αλλιως μην κανεις quote τα λογια μου.Εντελως φιλικα στο λεω, γιατι φοβαμαι οτι πνιγομαστε σε μια κουταλια νερο ενω συμφωνουμε κατα βαση.

Link to comment
Share on other sites

εγώ ρίχνω και μια ματιά σε προιόντα του στοκ πάντως που και που για να ξέρω τι διακινείται, ώστε να καταλαβαίνω κάποια προιόντα που έρχονται απο στοκ και πάνε σε αγγελίες.

όλοι θέλουμε να πάρουμε καβάντζα μια κάρτα φτηνά, αλλά για να την χρησιμοποιήσουμε. όχι να τις πάρουμε όλες και να πουλάμε μετα.

αυτός που είναι εκτός πραγματικότητας ίσως να συνέλθει - το έκανα σε κάποιον αυτό - αν του πείς ότι πουλά ακριβά το προιόν του και καταλάβει πως έτσι δεν θα το πάρει κανείς. φιλικά πάντα βέβαια.

υπάρχουν προιόντα που κατά κόρον τα δίνει το στοκ. όταν τα βλέπω να εξαφανίζονται και μετά να σκάνε στις αγγελίες, κάνει μπαμ. σε όποιον το ξέρει φυσικά. γιατί στους άλλους...

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω ψωνίζει ποτέ από το stock house, δε καταλαβαίνω που το πρόβλημα με το να αγοράζεις κάτι από εκεί και να το πουλάς στα καπάκια. Απόλυτα νόμιμο και δεν τίθεται καν θέμα "ηθικής". Αφού μπορεί να το κάνει ας το κάνει, δε πουλάει κλεμμένα. Και άμα τα δίνει και σε λογικές τιμές, ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

όντως. υπάρχει κι αυτό σαν άποψη.

πχ. αγοράζω την 8600GT μου στα 9Ε. έτσι κι αλλιώς και 15-20 να έκανε, καλή τιμή είναι. και μετά την πουλάω στα πχ 20. ναι οκ καλή φάση. γιατί αυτός που απλά την θέλει το θεωρεί καλή τιμή για τέτοια κάρτα και πάλι για αυτόν είναι οκ.

απλά για μένα είναι χαραμοφαηλίκι - συγγνώμη κιόλας.

απλά άποψη λέω.

καλό είναι να ξέρουμε τι αγοράζουμε όμως.

όχι ο άλλος στην αγγελία να λέει πως ¨το πήρα και δεν μου κάνει αλλά δεν έχω απόδειξη¨, τουλάχιστον ας λέει το πηρα απο στοκ και το ξαναδίνω.

τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

επίσης να σημειώσω πως είναι πάρα πολλά τα άτομα πλέον που

αγόρασαν κάτι "και το άνοιξα για να δω ότι λειτουργεί" και μετά το πουλάνε!!:hehe:

"ζήτημα είναι να το χρησιμοποίησα 2 φορές" και άλλα τέτοια.

δεν ξέρω εγώ όταν αγοράζω κάτι, το χρησιμοποιώ. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

αλλιώς τι το αγοράζεις

Καλά συμβαίνουν τέτοιες περιστάσεις ρε παιδιά. Εγώ πχ, πετάχτηκα μια μέρα στο Πλαίσιο. Πήρε το μάτι μου ένα router και θυμήθηκα ότι ο αδερφός μου χρειαζόταν ένα. Το τσίμπησα. Πήγα σπίτι μου, το άνοιξα για να δώ τις ρυθμίσεις/κανα firmware κτλ, πήγα στον αδερφό μου...και είχε αγοράσει ήδη 1. Τώρα το ρουτερ αυτό κάθεται στο κουτί του και δε το έχω χρησιμοποιήσει ούτε μία φορά.

Τέτοιες περιπτώσεις δεν είναι τόσο σπάνιες.

Link to comment
Share on other sites

MSI 5970 : πωλήθηκε στο thelab 350 euro

το άτομο που την αγόρασε την έβαλε αγγελία σε άλλο φόρουμ 450 ευρώ :hehe:

τι να λέμε τώρα :banging:

τωρα εγω αν ρωτησω ποιος ειναι θα ειμαι ανηθικος? ή μηπως θα εισαι εσυ ανηθικος αν μου το πεις?

Link to comment
Share on other sites

επίσης να σημειώσω πως είναι πάρα πολλά τα άτομα πλέον που

αγόρασαν κάτι "και το άνοιξα για να δω ότι λειτουργεί" και μετά το πουλάνε!!:hehe:

"ζήτημα είναι να το χρησιμοποίησα 2 φορές" και άλλα τέτοια.

δεν ξέρω εγώ όταν αγοράζω κάτι, το χρησιμοποιώ. :hehe:

Μερικές φορές όμως δεν αγοράζεις κάτι:

1. Σου το δώσανε δώρο

2. Το κέρδισες σε διαγωνισμό

3. Το πήρες από επιδότηση

4. Ήταν πακέτο με κάτι που αγορασες

ή το είχες αγοράσει για να το χρησιμοποιήσεις αλλά τελικά δεν το έκανες και έμεινε στο ράφι 6 μήνες. Είναι κακό ή αθέμιτο αυτό? Τι άλλο θα ακούσουμε δλδ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι βασικο και απλο

Οταν λεμε stock πλαισιου , ειναι συγκεκριμενο καταστημα ? Που ειναι αυτο ? Ή ολα τα καταστηματα πλαισιου εχουν stock προϊοντα?

Ειναι απεναντι απο το καταστημα Πλαισιου της Μεταμορφωσης

Link to comment
Share on other sites

μου στελνετε ενα λινκ που μπορω να δω τα πραγματα στο στοκ?

link

Πάντως αυτό που λεέι ο iraklis με ενοχλεί και εμένα. Δεν αμφισβητώ τη νομιμότητα που έχει βέβαια. Το εχω δεί να γίνεται σύστημα και σε άλλα forums, και από άτομα με το ίδιο nickname πολλές φορές. Το βρίσκω λίγο ξεφτιλίκι ρε παιδί μου. Μέχρι εκεί. Ο καθένας κινείται όπως νομίζει, και πράττει ανάλογα στην προκειμένη περίπτωση (πωλητής και αγοραστής).

Υπάρχει τουλάχιστον και ενα θετικό στην ολη φάση κατα τη γνώμη μου.

Μπορεί να επωφεληθούν κάποιας καλής τιμής, παιδιά από επαρχία/νησιά που δεν έχουν πρόσβαση στο stock house.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε yanni, αλλο 15% εκπτωση στους υπαλληλους και αλλο ριχνω για μιση ωρα την τιμη για να παρει ο κολλητος μου ή ο ταδε 20 8800 στην τιμη της μιας.Δεν ειναι ιδιο για να τα σιγκρινεις.

10 ποστ πριν ειπες για τις πωλησεις κατω απο τον παγκο...Τωρα τις ανεφερα και εγω.

Τωρα λες κακως ή καλως ετσι ειναι....πριν 2 ποστ ειχα πει εγω ανηθικο ξανηθικο το πηραμε αποφαση.

Αποφασισε αν διαφωνεις με αυτα που λεω ή οχι...αλλιως μην κανεις quote τα λογια μου.Εντελως φιλικα στο λεω, γιατι φοβαμαι οτι πνιγομαστε σε μια κουταλια νερο ενω συμφωνουμε κατα βαση.

Ναι είναι ότι το σκεφτόμουν και από την μεριά του υπαλλήλου. Προφανώς δεν λέω για τις 20 8800 που θα πάνε σε ένα άτομο. Εκεί συμφωνούμε. Περιπτώσεις όμως που 20 8800 θα μοιραστούν σε 15-20 υπαλλήλους δεν μου φαίνονται παράλογες. Σίγουρα σαν πελάτες θα θέλαμε να έχουμε και εμείς την ευκαιρία σε αυτές τις 8800, αλλά η πραγματικότητα είναι διαφορετική. Αυτό λέω. Για τους υπαλλήλους αυτά είναι τα τυχερά του επαγγέλματος*. Εμείς ίσως να το βλέπουμε αλλιώς, αλλά πιθανόν δεν θα αντιδρούσαμε (πολύ) διαφορετικά στην θέση τους.

Sorry αν σε πήρα λίγο μονότερμα.

*δεν λέω προφανώς για την περίπτωση των 20 καρτών σε ένα άτομο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.