Jump to content



plaisio stock προσφορές


firekiller

Recommended Posts

Όλοι αυτοί κατ'εμέ είναι απατεώνες και θα έπρεπε η μικρή μας κοινότητα να τους αποβάλει.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως πέρυσι τέτοια εποχή με τους δίσκους από το Ε-shop μιλάγαμε για ban σε όποιον του βάλει αγγελία κτλ και τώρα κάνουμε τα στραβά μάτια.

Αν έχεις αποδείξεις ότι κάνουμε τα στραβά μάτια σε παρακαλώ να τις παραθέσεις. Αλλιώς θα υπάρξει ποινή.

Έχω βαρεθεί να μας κατηγορούν ότι τα παίρνουμε από όλες τις μεριές. Επιτέλους πιά, φτάνει η συνομοσιολογία.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply
Αν έχεις αποδείξεις ότι κάνουμε τα στραβά μάτια σε παρακαλώ να τις παραθέσεις. Αλλιώς θα υπάρξει ποινή.

Έχω βαρεθεί να μας κατηγορούν ότι τα παίρνουμε από όλες τις μεριές. Επιτέλους πιά, φτάνει η συνομοσιολογία.

Εχω την εντυπωση οτι ο crio δεν μιλαει για την διαχειριση, αλλα γενικα, για την υπαρξη του thread αλλα και την "υποστηριξη" απο καποια μελη οτι ο καθενας πουλαει οτι θελει οσο θελει, τουλαχιστον εγω ετσι το καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι και σε stock ελαττωματικό να πέσεις σε κρατάει σαν πελάτη με το πιστωτικό που σου κόβει, λεφτά δεν δίνει πισω ;)

αυτο ισχυει γενικα η μονο στο στοκ ??

Link to comment
Share on other sites

Για τα καινούργια ισχύει η ίδια τάση (πιστωτικού). Προσωπικά έχω πάρει και χρήματα πίσω (δεν ξέρω αν οφείλετε στο τετραψήφιο νούμερο της καρτέλας μου που έχω εκεί), επίσης έχει τύχη στο Πλαίσιο της Βουλιαγμένης να επιστρέψω ελαττωματικό και να μου ζητήσουν ταυτότητα :giveup:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα ξανά επαναλάβω πόσο κακό είναι να γενικεύουμε. Μην τους ρίχνετε όλους στην φωτιά. Σε λίγο θα κάτσουμε να δείχνουμε με το δάκτυλο όποιον μπαίνει στο στοκ λες και είναι εγκληματίας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα ξανά επαναλάβω πόσο κακό είναι να γενικεύουμε. Μην τους ρίχνετε όλους στην φωτιά. Σε λίγο θα κάτσουμε να δείχνουμε με το δάκτυλο όποιον μπαίνει στο στοκ λες και είναι εγκληματίας.

yanni το ξέρεις καλά πως σοβαρό part από εκεί παίρνεις μόνο με κοννέ. Τώρα κανα εξωτερικό δίσκο ή κανα κουτί οκ. Αλλά οι πραγματικές ευκαιρίες -τουλάχιστον ως επί το πλείστον- πάνε στους "γνωστούς" και στους υπαλλήλους. Αυτό είναι η απλή αλήθεια. Αν κάποιος πηγαίνει κάθε μέρα απο κει θα διαπιστώσει πως κάθε μέρα ψωνίζουν οι ίδιες φάτσες και μάλιστα γνωρίζουν όλους τους υπαλλήλους με το μικρό τους όνομα και γενικά υπάρχει μια οικειότητα που μαρτυράει πολλά...

Για τις αγορές των κομματιών ανά δεκα από τους διάφορους καλοθελητές (που μετά πάνε αγγελίες) δεν το σχολιάζω καν...

Απο κει και πέρα, τι λέμε τώρα; Καταρχήν η ιστορία με το stockhouse του εν λόγω μαγαζιού είναι γνωστή σε όλους. Κατα δεύτερον τους πραγματικούς σκοπούς που εξυπηρετεί το stockhouse επίσης τους ξέρουμε! Τι γκρινιάζετε τότε; Κάθε φορά τα ίδια γίνονται στο stockhouse και κάθε φορά ανοίγεται νέο thread... ενώ το ζήτημα είναι γνωστότατο!

Το πρόβλημα για μένα είναι το εξής: εκθειάζεται το plaisio γενικά εδώ, με αποτέλεσμα όλα τα "στραβά" του εν λόγω μαγαζιού να παραγράφονται λόγο.. εντιμου προτέρου βίου (ας καγχάσω).

Πέρα από τις ειρωνίες, κατά την γνώμη μου το Πλαίσιο θα έπρεπε να φάει τίποτε μαζικές μυνήσεις για εξαπάτηση καταναλωτή (το έχει κάνει επανειλλημένως) και θα έπρεπε τουλάχιστον κάποιοι εδώ να το κράξουνε πανυγηρικά, έστω και αν ήταν μόνο για να κρατάνε τα προσχήματα. Απο την άλλη πλευρά όταν κάνει κουτσουκέλες το eshop γράφονται διάφορα γραφικά πραγματάκια... Πραγματικά αυτός είναι ο ορισμός της αντικειμενικότητας!!!!!

EDIT: Για να μην παρεξηγηθώ, να ξεκαθαρίσω πως τo παραπάνω που λέω ισχύει και για άλλα καταστήματα που κάνουνε κατα καιρούς διάφορες "βρωμιές", και δεν αφορά ειδικά το συγκεκριμένο κατάστημα. Απλώς με αφορμή το γεγονός το αναφέρω.

Και τώρα θα έρθει κανάς moderator να μου πει πάλι πως γράφω άδικα πράγματα και ξεκινάω σταυροφορία για το Πλαίσιο, αλλά η αλήθεια είναι πως αν το Πλαίσιο ήταν πραγματικά σοβαρό μαγαζί, δεν θα υπήρχε λόγος ύπαρξης τέτοιων threads.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς συμβαίνει με το Πλαίσιο στοκ?? Θες να γίνεις λίγο πιό συγκεκριμένος γιατί δεν καταλαβαίνω τι εννοείς??

Εννοώ πως το stockhouse δουλεύει περισσότερο σαν "κράχτης".

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήγα να κάνω την πρώτη μου αγορά από κει προχτές αλλά έκανα πίσω μόλις μου είπε ο υπάλληλος εκεί ότι είναι "επισκευασμένο" το προιόν....εν πάσει περιπτώσει είναι ασφαλές να παίρνουμε από κει μία στο τόσο??

Link to comment
Share on other sites

Στο στοκ παίζουνε αρκετά καλά πραγματάκια όπως π.χ. αυτόν τον καιρό πολλές p35 mobo μέχρι 20€.

Η αγγελία αυτή μου μυρίζει πολύ εμένα αφού ζητήθηκε να μιλήσω με ονόματα και μάλιστα εμφανίστηκε την μέρα που έμαθα για τις Classi στο στοκ με 70-100€

Η μητρική είναι πολύ καινούργια για να μην έχει εγγύησή από EVGA ενώ το γεγονός ότι δεν έχει τίποτα εξτρά συνάδει με τις πωλήσεις του στοκ.Ακόμα να είναι sample ή κάτι τέτοιο το ψιλοαποκλείω διότι πολύ δύσκολα δίνει έστω ένα προϊόν η EVGA πόσο μάλλον δύο.

Αν ψάξω το thread θα βρω και άλλα διότι πάνω κάτω θυμάμαι τι είχε παίξει πρόσφατα στο στοκ

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=76598

εδιτ:Αγγελε μην πολυφοβάσαι.Έχω ψωνήσει και στήσει μηχανάκια με πράγματα απο εκεί και μέχρι στιγμής πάνε καλά.Να σου κάτσει προβληματικό κάτι παίζει αλλά το γυρνάς και στο αλλάζουνε αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Στο στοκ παίζουνε αρκετά καλά πραγματάκια όπως π.χ. αυτόν τον καιρό πολλές p35 mobo μέχρι 20€.

Η αγγελία αυτή μου μυρίζει πολύ εμένα αφού ζητήθηκε να μιλήσω με ονόματα και μάλιστα εμφανίστηκε την μέρα που έμαθα για τις Classi στο στοκ με 70-100€

Η μητρική είναι πολύ καινούργια για να μην έχει εγγύησή από EVGA ενώ το γεγονός ότι δεν έχει τίποτα εξτρά συνάδει με τις πωλήσεις του στοκ.Ακόμα να είναι sample ή κάτι τέτοιο το ψιλοαποκλείω διότι πολύ δύσκολα δίνει έστω ένα προϊόν η EVGA πόσο μάλλον δύο.

Αν ψάξω το thread θα βρω και άλλα διότι πάνω κάτω θυμάμαι τι είχε παίξει πρόσφατα στο στοκ

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=76598

εδιτ:Αγγελε μην πολυφοβάσαι.Έχω ψωνήσει και στήσει μηχανάκια με πράγματα απο εκεί και μέχρι στιγμής πάνε καλά.Να σου κάτσει προβληματικό κάτι παίζει αλλά το γυρνάς και στο αλλάζουνε αμέσως.

επειδη μου εκατσε κατι προβληματικο εμενα κ στην πρωτη μου αγορα κιολλας . οταν το παω θα αλλαχθει εκεινη την στιγμη? ρωταω γτ δεν ειμαι απο αθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Στο στοκ παίζουνε αρκετά καλά πραγματάκια όπως π.χ. αυτόν τον καιρό πολλές p35 mobo μέχρι 20€.

Η αγγελία αυτή μου μυρίζει πολύ εμένα αφού ζητήθηκε να μιλήσω με ονόματα και μάλιστα εμφανίστηκε την μέρα που έμαθα για τις Classi στο στοκ με 70-100€

Η μητρική είναι πολύ καινούργια για να μην έχει εγγύησή από EVGA ενώ το γεγονός ότι δεν έχει τίποτα εξτρά συνάδει με τις πωλήσεις του στοκ.Ακόμα να είναι sample ή κάτι τέτοιο το ψιλοαποκλείω διότι πολύ δύσκολα δίνει έστω ένα προϊόν η EVGA πόσο μάλλον δύο.

Αν ψάξω το thread θα βρω και άλλα διότι πάνω κάτω θυμάμαι τι είχε παίξει πρόσφατα στο στοκ

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=76598

εδιτ:Αγγελε μην πολυφοβάσαι.Έχω ψωνήσει και στήσει μηχανάκια με πράγματα απο εκεί και μέχρι στιγμής πάνε καλά.Να σου κάτσει προβληματικό κάτι παίζει αλλά το γυρνάς και στο αλλάζουνε αμέσως.

Crio, κι εγώ κατά καιρούς έχω αγοράσει πράγματα απο το stockhouse. Δεν ισοπεδώνω τα πάντα, ούτε λέω πως δεν γίνεται να πετύχεις κάποιες καλές περιπτώσεις, αλλά οι πραγματικά καλές ευκαιρίες στο 99% των περιπτώσεων έχουν ξεπουληθεί πριν καν ανεβούν στο site.

Όσον αφορά τις εγγυήσεις, τα προϊόντα από εκεί έχουν 6 μήνες εγγύηση. Το θέμα είναι ότι αν π.χ. έχεις πάρει μια κάρτα γραφικών σε καλή τιμή και σου βγει προβληματική είναι από δύσκολο εώς απίθανο να έχουν άλλη ίδια για να στην αλλάξουν...

Link to comment
Share on other sites

Απλά ξεχνάς το site.Πας εκεί και ψάχνεις.

Αυτό σου λέω, πως τα καλά κομμάτια συνήθως δεν φτάνουν καν ως το stockhouse. Μόνο στο site εμφανίζονται αλλά στο κατάστημα ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχει αναψει η συζητηση,εκεινη τη περιοδο ετυχε και εγω να περασω απο stock και να δω την evga.Καλη μητρικουλα αλλα ειμαι amdakias :p .Εκεινο το βραδυ κοιταζα στο γουγλη απο περιεργια την εν λογω μητρικη,στο στοκ την ειχε 70 αν δε κανω λαθος,στο κανονικο πλαισιο λιγο ακριβοτερη :p,βεβαια μεσα απο το site του πλαισιο δεν μπορουσες να την δεις μονο μεσω γουγλη.Πλεον ειναι στη προσωρινη αποθηκευση.

Link to comment
Share on other sites

Για τα καινούργια ισχύει η ίδια τάση (πιστωτικού). Προσωπικά έχω πάρει και χρήματα πίσω (δεν ξέρω αν οφείλετε στο τετραψήφιο νούμερο της καρτέλας μου που έχω εκεί), επίσης έχει τύχη στο Πλαίσιο της Βουλιαγμένης να επιστρέψω ελαττωματικό και να μου ζητήσουν ταυτότητα :giveup:

Δεν εχει να κανει με τον τετραψηφιο αριθμο της καρτελας σου.Ειτε θα παρεις πιστωτικο ειτε μετρητα με καταθεση σε καποιο λογαριασμο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει με τον τετραψηφιο αριθμο της καρτελας σου.Ειτε θα παρεις πιστωτικο ειτε μετρητα με καταθεση σε καποιο λογαριασμο.

Νοp, τα χρηματα απο την στιγμη που θα το εγκρινει ο διευθυντης του καταστηματος τα παιρνεις στο χερι.Δυσκολα μεν, αλλα στα δινουν μετρητα...οχι καταθεση.

Επισης να συμφωνησω με αυτο που λεει ο leros2004.Ειναι αναλογα τα κεφια του υπαλληλου...Μπορει για μητρικη 15ε να σου βγαλει την ψυχη, και για μια αλλη των 150ε να μην σε ρωτησει καν τι εχει.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με κάτι που ειπώθηκε πρίν, είναι σωστό να καταγγέλλουμε περιπτώσεις αισχροκέρδειας, και χωρίς να κολλάμε και πουθενά.

Αν κάποιος θέλει να βγάλει φράγκα πάνω σε πλάτες άλλων και να κοροιδέψει, σίγουρα θα πρέπει να θεωρεί ότι αξίζει το ρίσκο.

Διότι απο την άλλη, κι εγώ και ο καθένας δεν έχουμε λόγο να μην τον δώσουμε στεγνά στη Διαχείριση..

Προσωπικά το έχω κάνει και επειδή μίλησα πιο νωρίς στο θέμα για τα Dinovo MacEdition Logitech του eshop που πωλόυνταν στο crazysundays για 18Ε απο 59Ε, και την επόμενη βδομάδα σκάσανε αγγελίες με ... φιλικές τιμές.

Και πεσανε..έπειτα απο ΣΤΕΓΝΟ ΔΟΣΙΜΟ. ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΧΑΛΑΣΕ :no:

Τα άτομα που ξέρουν τι συμβαίνει δεν τους πιάνεις κορόιδα, αλλά καλό είναι αυτοί που ξέρουν να ενημερώνουν και τους άλλους! Αμάν με τη λαμογιά σε αυτή τη χώρα, φτάσαμε που φτάσαμε, κι ακόμα να βάλουμε λίγο μυαλό.

Και μια και το θυμήθηκα, για όσους κοιτάνε αγγελίες, να ξέρετε το πιο απλό. Ισχύει για όλους μας. ΌΤαν ένα προιόν δεν έχει παρελκόμενα - ακόμα και η λέξη σε Πλαίσιο στοκ παραπέμπει - σίγουρα κάτι .. θυμίζει. Τι ίδιο και όταν εντελώς τυχαία κάποιοι χανουν τάχα μου την εγγύηση σε προιόν που πωλείται και σε στοκ, για να μην φανεί ότι είναι μούφα η ιστορία, και ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΑ όταν ΚΑΙ ΚΑΛΑ πουλάνε κάτι που τους το κάνανε δώρο και δεν τους έκανε κιόλας! Συγγνώμη αλλά 1 στους 5 πρέπει να πιστεύουμε αν τα λένε αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.