Jump to content



Μεταναστευτικό Ζήτημα στην Ελλάδα


sotiris

Recommended Posts

αρχιζω να πιστευω οτι τα μονα δραστικα μετρα στο τελος θα ειναι αυτα που προτεινε η χρυση αυγη...

αν δεν κλεισουν τα συνορα, τιποτα δεν θα βελτιωθει...

επισης στα κεντρα κρατησης, θα πρεπει να προσφερουν εργο. καποια ειδους εργασια.

δεν γινεται να καθονται και να τους ταιζουμε, μεχρι να ερθει η ωρα της απελασης....

Αρχιζεις να πιστευεις....σε χωρες που εχουν τετοιο προβλημα αυτη ειναι η λυση φιλε μου.

Οσο η ευρωπη μας θελει ετσι αγαπημενους με την τουρκια εμεις δε μπορουμε να τη δουμε ελβετια...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Παίδες χαλαρώστε και το πρόβλημα λύθηκε. Το είπε το MEGA channele. Οι αλοδαποί απομακρύνθηκαν από την Αθήνα και οι πάγκοι εξαφανίστηκαν.

ήταν όλοι εκεί αλλά εμείς πιστεύουμε το MEGA channele και ψηφίζουμε Χρυσοχοίδη.

Link to comment
Share on other sites

Μας έχουν ζαλίσει τα τέτοια μια βδομάδα τώρα με τα κέντρα κράτησης αλλοδαπών . Εναν μήνα πριν τις εκλογές και η κυβέρνηση του κώλου κρύβεται πίσω απο το δάχτυλό της που στην τελική και όλα τέλεια να πάνε ( εδω γελάμε ) με τα κέντρα κράτησης των λάθρο μια τρύπα στο νερό γινεται πάλι καθώς ουτε το 5%-10% αυτων δεν θα μπορέσουν να στοιβάξουν εκει . Καλύτερα να βγούν και να πουνε κύριοι τόσοι ειναι . Πλεον δεν χωράνε να τους στοιβάξουμε κάπου , παραδώσαμε την χώρα με την πολιτική μας και την παθητική ανεκτικότητα μας στους ξένους . Καναμε την Ελλάδα Κουρδισταν και Αφγανιστάν . Έτσι έχει η κατάσταση Οι Δημοσιογράφοι γτπ ctrl c + ctrl v . Και επίσης εχουμε βαρεθει να βλέπουμε και την φατσα του πανίβλακα δεν διάβασα να μας λέει πως υπαρχει πρόβλημα υγειονομικό πλεόν !!!!!!!

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Και ναι πλέον και η οικογένειά μου έχει να λέει για περιστατικό κλοπής από μετανάστη. Βουτήξανε ένα μικρό σταυρουδάκι που είχε στο λαιμό η μητέρα μου καθώς περίμενε στην στάση γυρνώντας από το σουπερ μαρκετ. Και δεν μένουμε κέντρο. Στα 500 μέτρα από εκεί που είναι η εν λόγω στάση ξεκινάει βουνό.

Οφείλω να ομολογήσω ότι βλέπω ποιο αρνητικά αυτούς τους ανθρώπους μετά από αυτό το περιστατικό. Όσο ανάγκη και αν είχε ο άνθρωπος αυτός να κλέψει. Είτε επειδή δεν είχε να φάει, είτε επειδή τον εκμεταλλεύονται, είτε επειδή ξέρει ότι κατά 99% κανείς δεν θα τον πιάσει/αναζητήσει σε αυτή τη χώρα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτά περί "σκούπας" είναι και ψευτιές στην ουσία.

Εγώ που παίρνω το 732 κάθε μέρα για σχολή ξεκινόντας από το σπίτι, περνάω όλο το κέντρο και τις κακές περιοχές, αλλά μια χαρά δεν βλέπω ούτε μισό έλληνα, μα γεμάτο μετανάστες.

Η μόνη σκούπα που έγινε αφορά το παρκάκι έξω απ' την Νομική και τον απέναντι πεζόδρομο που κατεβαίνει προς Πανεπιστημίου που μέχρι πριν μια εβδομάδα ήταν γεμάτο μικροπωλητές.

Και αυτό μετά από παράπονα των καθηγητών της σχολής. Κατά τ' άλλα από Ομόνοια και κάτω ούτε σκουπάκι, τί σκούπα...

Link to comment
Share on other sites

Hydra πολυ μου αρεσεις τελευταια ... ομορφυνες πολυ ...

In all seriousness, οι καλοι αλλοδαποι φίλοι μας ρήμαξαν την αποθήκη του πατέρα μου και πήρανε χρυσαφικά και ότι είχε αξία βασικά.

Και πριν 1 μήνα είχανε ανοίξει τις αποθήκες σε μια πολυκατοικία που μένει φίλος μου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτά περί "σκούπας" είναι και ψευτιές στην ουσία.

Εγώ που παίρνω το 732 κάθε μέρα για σχολή ξεκινόντας από το σπίτι, περνάω όλο το κέντρο και τις κακές περιοχές, αλλά μια χαρά δεν βλέπω ούτε μισό έλληνα, μα γεμάτο μετανάστες.

Η μόνη σκούπα που έγινε αφορά το παρκάκι έξω απ' την Νομική και τον απέναντι πεζόδρομο που κατεβαίνει προς Πανεπιστημίου που μέχρι πριν μια εβδομάδα ήταν γεμάτο μικροπωλητές.

Και αυτό μετά από παράπονα των καθηγητών της σχολής. Κατά τ' άλλα από Ομόνοια και κάτω ούτε σκουπάκι, τί σκούπα...

ειχα μια δουλεια στο κεντρο σημερα στην ομονοια,και εκει που καθομουνα στο δρομο για κανα μισαωρο ηταν καμια 20ρα αστυνομικοι και μαζεψανε πανω απο 100 ξενους οσο ημουν εκει.

παντως ηταν ολα ηρεμα και πολιτισμενα,ουτε ξυλο ουτε βρισιες ουτε κοψιματα δαχτυλων.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε είναι αδίστακτοι τελείως .... Ένα μήνα πριν τους σουτάρει ο λαός αποφασίζουν και διατάζουν για κάτι που η κοινωνία σύσσωμη είναι αντίθετη αλλα αυτοί εκεί το βιολί βιολάκι . Απο την άλλη σου λέει γιατι να το εφαρμόζαμε στην αρχή της τετραετίας ??? θα ειχαμε να αντιμετωπίσουμε ξεσηκωμο . Το κάνουμε τώρα . Τσιμπάμε και το παραδάκι απο την ΕΕ κάνουμε την προχειράτζα μας και γενικώς όλα σκατ@ όπως μόνο εμείς ξέρουμε και φεύγουμε κύριοι με ελαφρά πηδηματάκια .

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δω με τι λουλούδια/τραπεζώματα θα τους ξεχρεώσει η χρυσή αυγή τέτοια αβάντα.

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα ξανα λιγο το θρεντε και ειδα να λενε καποιοι για τα ακραια περιστατικα

και τους βιασμους ότι στεκομαστε στις ειδησεις που φιγουραρουν παρανομοι.

Το ιδιο ειναι να ειναι τρελος μανιακος σαδιστης μαζοχιστης και να κανει μια πραξη τετοια ελληνας ή νομιμος γενικα,

οπου μετα θα τον πιασουν προς παραδειγματισμο να φαει μια φυλακα και φαρμακα,

και το ιδιο ειναι να ειναι παρανομος βαρβαρος οπου δε θα τον βρουν και θα συνεχισει

να το κανει ή να το κυνηγαει και να εχει και αρρωστια πανω του και να σπερνει και το φοβο;

Σοβαρευτειτε καποιοι που μαλλον μενετε και εκτος ελλαδας με το θεμα παρανομος μεταναστης...επειδη γνωριζω για κρουσμα βιασμου ειναι ΠΟΛΥ σημαντικο το ποιος το διαπρατει, ελεος δεν ειναι κλοπη καραμελας, ειναι μολυνση μιας ψυχης.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα έχει η κοινωνία. Ξέρω σίγουρα ότι τα δυο άκρα του κύκλου θέλουν πάντα να ενωθούν για ν' αποδείξουν ότι ο κύκλος είναι ένα.

Δεν είμαι ρατσιστής, όμως σκέφθομαι το εξής:

γιατί οι αντι-ρατσιστές να μιλούν για τους ρατσιστές που κάνουν φυλετικές διακρίσεις και σε κάτι περιπτώσεις σαν και αυτές με το δυστύχημα να μας πρήζουν εντελώς; Γιατί; Γιατί η ουσία δεν είναι πλέον το δυστύχημα, το πού, πότε, πώς και το κρίμα, όπως φαίνεται, αλλά ότι 2 Πακιστανοί έβαλαν τα στήθια τους μπρος να τους σώσουν!! Και το τονίζουν.... 2 Πακιστανοί!!

Δυο άνθρωποι!!! Η γελοιότητα της μονομερούς αντίληψης, όπως συμφέρει τον καθένα καταντάει γελοία. Δυο άνθρωποι ήταν και δεν με ενδιαφέρει η καταγωγή τους, το κοινωνικό μήνυμα είναι το ίδιο είτε ήταν μαύροι είτε άσπροι. Μέρα παρα μέρα βλέπω μετανάστες να βοηθάν τους παππούδες, αν αρχίσω να δίνω έμφαση στο ότι είναι μετανάστες και όχι στο ότι βοηθάνε τους παππούδες, θα καταντήσω ρατσιστής με όποιον βοηθάει και δεν είναι Πακιστανός. :wall:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.