Jump to content



Μεταναστευτικό Ζήτημα στην Ελλάδα


sotiris

Recommended Posts

Για την Κόρινθο και τα στρατόπεδα τι λέτε;

Σκηνικά απείρου κάλλους στην tv...

‫حب ریور روڈ‬‎/N-25 to Leof. Eleftheriou Venizelou/΅ΙΖ. »΅ΕΈ΅Α―ΏΕ ΅½ΉΆ*»ΏΕ - Google Maps

Αντι να τους φορτωσουν στο βαπορι απ την Κορινθια κ να τους στειλουν στην Περσια, θα τους ποτιζουμε κ θα τους ταιζουμε (Ελληνες και Ευρωπαιοι) για αγνωστο ποσο....

Το ταξιδι θα μπορουσε να γινει κ επικερδες τωρα που το σκεφτομαι, αν στο γυρισμο φορτωναν "τονους 11 γεματο με χασισι μυροδατο" :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αυτό που κρατάω είναι το σχόλιο ενός από κάτω:

[...]Οι λιγοστοί άκακοι Πακιστανούληδες των φαναριών που όλοι λυπόμασταν έχουν γίνει εκατομμύρια, διαδηλώνουν παρανόμως, και μας απειλούν και με τζιχάντ!!!! Δεν σας αρέσουν οι ντόπιοι εθνικιστές, τους αποκαλείτε νεοναζί. Υποστηρίξτε τους ισλαμοφασίστες μουντζαχεντίν λοιπόν. Τόσο σας κόβει.

Αυτό είναι και αυτό που υποστηρίζω. Ότι άλλο να έχεις έναν πληθυσμό με ποσόστωση, άλλο να έχουν έρθει όσοι μπορούν να πληρώσουν το δουλέμπορα. Όταν έχεις τέτοια άκρατη και άκριτη μετανάστευση, λογικό είναι τα προβλήματα να γίνουν ανυπέρβλητα. Και το πρόβλημα ξεκινάει από την παντελή έλλειψη λογικής από τους αριστερίζοντες αρίστερούς.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, πριν οι ''κακομοίρηδες'' γίνουν τέτοιοι:

Αποκεφάλισαν δύο παιδιά στο Αφγανιστάν - NEWS247

Και μια ερώτηση για δυνατούς λύτες: Αν αυτοί που έρχονται εδώ είναι κατατρεγμένοι απο τέτοιου είδους συμπεριφορές, τότε γιατί επιμένουν να ακολουθούν τον τρόπο ζωής που προάγει ακριβώς αυτές τις κτηνωδίες ??

Link to comment
Share on other sites

ναι, καμάρι της μάνας, και ντροπή του πατέρα (και όλου του έθνους)

Ναι αλλά χαριεντίζονται όλοι με τις ειδήσεις που τον αφορούν, ενώ με ότι αφορά Χρυσά αυγά υπάρχει αυτομάτως απέχθεια μεγίστου βαθμού. Γιατί; Γιατί έχει αθηναϊκές πινακίδες.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά, αντιπαθώ εξίσου και τον γκαπ και τα χρυσά αυγά.

Το κακό, βέβαια, είναι ότι τα χρυσά αυγά παρουσιάζουν τα πιο σοβαρά επιχειρήματα -όπως και το εθνοσοσιαλιστικό εργατικό κόμμα, κάπου στις αρχές του προηγούμενου αιώνα-.

Όπως είπε κι ο Γιάγκος σε άλλο θέμα, αν δεν κάνει η Αριστερά την αυτοκριτική της, για το γιατί έχει ανέβει τόσο η ΧΑ, ούτε εξουσία θα δουν, ούτε θα ανακοπεί η άνοδος της ΧΑ.

Link to comment
Share on other sites

ναι, καμάρι της μάνας, και ντροπή του πατέρα (και όλου του έθνους)

Καλά και ο πατέρας ήταν.... άλλο αν κάποιους ακόμα τους οδηγεί ή ονειρεύονται ότι τους οδηγεί από εκεί που βρίσκεται.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

Πολύ απλοικό το κείμενο. Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι άσπρο - μαύρο. Κάτι που θα το γνώριζε και ο συγγραφέας αν είχε μπεί στον κόπο να διαβάσει Μίσσιο, Λαζαρίδη, Όργουελ, Καπλάνι, Μάρξ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά έχει ενδιαφέρον αν ισχύει. Και ποιος μπορεί να κατηγορήσει τους Αυστραλούς ότι είναι υπερβολικοί, ρατσιστές ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο;

Έλληνες τουρίστες κατέληξαν σε κέντρα κράτησης μεταναστών - NEWS247

Δεν θα το έλεγα Food for thought εκτός και αν μιλάμε για περίοδο νηστείας ή αυστηρής δίαιτας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά έχει ενδιαφέρον αν ισχύει. Και ποιος μπορεί να κατηγορήσει τους Αυστραλούς ότι είναι υπερβολικοί, ρατσιστές ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο;

Έλληνες τουρίστες κατέληξαν σε κέντρα κράτησης μεταναστών - NEWS247

Δεν θα το έλεγα Food for thought εκτός και αν μιλάμε για περίοδο νηστείας ή αυστηρής δίαιτας.

Ήτανε τουρίστες οι Έλληνες; Γενικά για εμένα η μεταναστευτική πολιτική της Αυστραλίας είναι σωστή. Υπολογίζει πόσους μετανάστες μπορεί η οικονομία της να δεχθεί και από εκεί και μετά δε δέχεται κανέναν για να μην πάνε όλοι μαζί στον πάτο. Δεν είναι σαν εμάς που βάζουμε τη σάρα και τη μάρα και αφήνουμε χωρίς μεροκάματο τους Έλληνες. Ή τους βάζουμε να δουλεύουν με μεροκάματα που παίρνουν οι λαθρομετανάστες. Γιατί αυτοί που τους θέλουν στην Ελλάδα, θέλουν στην ουσία να ρίξουν το εργατικό κόστος σε επίπεδα Βουλγαρίας και αργότερα Κίνας.

Link to comment
Share on other sites

Ναί.. βέβαια όπως έχουμε ξαναπει, στην Αυστραλία δε μεταναστεύεις και κολυμπόντας/περπατόντας αμα λάχει όπως εδώ... γυρω γύρω μονο θάλασσα έχει. Η αεροπλάνο θες ή πλοίο και πολυήμερο ταξίδι. Όπως και να χει.. ειναι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

Μπούρδες ολκής και ασυναρτησίες.

Συγκρίνει τα ασύγκριτα.

Τι σχέση έχω εγώ με τον μπάρμπα μου τον έναν που ήταν μεταξικός και πήγε στην Αλβανία με τον άλλο μπάρμπα που ήταν αριστερός και πήγε στο βουνό? Ή μήπως θελει να μας πει ότι ψηφίζουν σήμερα οι δοσίλογοι του 40?

Η μπουρδολογία δεν έχει τέλος.

Αντί να κοιτάξει τα αίτια, κοιτάει το αποτέλεσμα, και κρίνει αντίστροφα κάνοντας την πολύ εύκολη αναγωγή ότι ε αφού το 40 είμασταν μοιρασμένοι, και τώρα μοιρασμένοι είμαστε 50-50.

Κοινώς?

Κρίνει εκ του ασφαλούς.

Όπως έχω ξαναπεί, πήγαινε κύριε Πιτσιρίκο και αγόρασε σπίτι στον Αγ. Παντελεήμονα και εσύ κόψε το λαιμό σου, αλλά τα παιδιά σου θέλω να δω να τα πηγαίνεις στο δημόσιο σχολείο της περιοχής. Τότε ναι, είσαι το 0.1% της πραγματικής αριστερής ιδεολογίας. Το υπόλοιπο 10% είναι όσο φασίστες είναι και οι χρυσαυγίτες (έχω χορτάσει από συνδικαλιστική δημοκρατία).

Τόσο απλά.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια μέρα θα βρω φως στον ορίζοντα και θα πω ότι κατάλαβα γιατί ο κόσμος διαβάζει όλους τους σαχλαμάρες στο ίντερνετ, μέχρι τότε μένω με την απορία!

Μην του δίνετε αξία, δεν γράφει ποτέ σοβαρά, ελπίζω και ο ίδιος να μην παίρνει στα σοβαρά τα post του.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΒΗΜΑ - Ιστορίες από τη «μαύρη» Αθήνα - πολιτισμός

Από τις υποσχέσεις για δουλειές που δεν υπάρχουν ως τα μάγια που γίνονται στα κορίτσια για να βγουν στην πορνεία. Μάγια; Μα φυσικά.

«Ο ιδανικότερος τρόπος για να γίνουν οι Αφρικανές πόρνες είναι τα μάγια» έμαθε από την έρευνά του ο Σεβαστίκογλου. «Ενα ματσάκι με τρίχες μέσα σε ένα σακουλάκι αρκεί ως απειλή για το κακό που μπορεί να πάθουν οι γυναίκες και οι οικογένειές τους αν δεν ακολουθήσουν τον δρόμο της πορνείας. Και αυτό δεν είναι δουλειά Ελλήνων, αλλά Αφρικανών».

[...]η μεγαλύτερη ντροπή όλων των μεταναστών που έφυγαν για τη Δύση προκειμένου να δουλέψουν είναι ότι δεν μπορούν να στείλουν σπίτι τους χρήματα για να ξεπληρώσουν το χρέος τους. Σε πολλές περιπτώσεις έχουν πουληθεί ολόκληρα κτήματα προκειμένου να αγοραστούν τα πλαστά χαρτιά που χρειάζεται το παιδί για να έρθει στην Ελλάδα.[...]Κάπως έτσι αγοράζεται το ψέμα, που κοστίζει περίπου 3.000 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια μέρα θα βρω φως στον ορίζοντα και θα πω ότι κατάλαβα γιατί ο κόσμος διαβάζει όλους τους σαχλαμάρες στο ίντερνετ, μέχρι τότε μένω με την απορία!

Μην του δίνετε αξία, δεν γράφει ποτέ σοβαρά, ελπίζω και ο ίδιος να μην παίρνει στα σοβαρά τα post του.

αυτοκριτική ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.