Jump to content



Τι τύπος overclocker είσαστε;


Chosen

Τι τύπος overclocker είσαστε;  

109 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ψήφισα “παραδοσιακός” γιατί κατά 90% αυτό κάνω. Eν μέρει μετά από πολλές ώρες ασχολίας ίσως βρεθώ στα χωράφια του “παραμορφωμένου”, κυρίως στο κομμάτι όπου πέφτω να κοιμηθώ και σκέπτομαι συνδυασμούς settings… κάπου εκεί όμως σηκώνομαι απ το κρεβάτι γιατί δε με παίρνει ο ύπνος και για τις λίγες επόμενες ώρες μεταμορφώνομαι σε “Οδοστρωτήρα”… σε αυτή τη φάση τα volt limits της μητρικής και η ψύξη είναι τα μονά που προστατεύουν το hardware. Την επόμενη μέρα με πιάνουν τύψεις και περνάω λίγο από τα χωράφια του Χέστη… Όλα αυτά μέχρι να χωνέψω ότι δε πάει παραπάνω και κάπου εκεί τα παρατάω και ασχολούμαι ξανά με το άθλημα την επομένη φορά που θα κάνω αναβάθμιση. (ανά 2-3 χρόνια δηλαδή). Πάντα όμως διατηρώ ένα 60-70% του μέγιστου OC που πέτυχα για όλη την υπόλοιπη ζωή του hardware.

Link to comment
Share on other sites

Στις εποχές του Ε6600 θα μπορούσα να χαρακτηριστώ σάν οδοστρωτήρας, το καημένο το cpu είχε τραβήξει πολλά.Απο την άλλη μετά απο όσα τράβηξε και αφού δέν ανέβαινε άλλο κατέληξε στο htpc της αδερφής!

Κάπου εκεί μεταλλάχθηκα σε καρφωτό και εκεί παρέμεινα.Αυτό το μπλεδάκι του bios μου την σπάει, πέντε λεπτάκια και άμα δέν παίξει το oc session αναβάλεται για την επόμενη εβδομάδα :)

Έγινε επεξεργασία από Κωστάκης
Link to comment
Share on other sites

Παραδοσιακός (παρα)μορφωμένος.

Νόμιζα ότι ήμουν σκέτος παραδοσιακός, αλλά οι αναφορές του OP για σκέψεις σε settings την ωρα που ξαπλώνω και σκόρπια χαρτάκια με σημειώσεις, με βοήθησαν να δω ποιος πραγματικά είμαι. Χαρτί και στυλό στο κομοδίνο δεν εχω πάρει ακόμη:p

Υ.Γ. : Το καταευχαριστήθηκα το post σου Chosen:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εγραψες..

Αν και δεν ασχολουμαι με το αθλημα, εριξα πολυ γελιο, ειδικα με το χεστη.. :hehe:

Δηλώνω Μπινελίκιας και Χέστης (αλλά όχι σε βαθμό greekfragma)

θα σας πω καμιά βαριά κουβέντα ναουμ :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.